Şimdi Ara

HUKUK(AVUKAT,SAVCI,HAKİM MAAŞLARI) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
88.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Savcı-Hakim 3200 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: St0n3C01d

quote:

Orijinalden alıntı: gkhngkhn

quote:

Orijinalden alıntı: hackereyo

ben zaten avukat olmayı istemiyorum savcılık hem daha prestijli hem de daha iyi para kazandıran bir meslek

yukarda adamlar koca koca yazmış 2500 tl ile başlarsın diye sen hala avukatlıktan daha iyi para kazandırıyor diyorsun. avukatlar asgari ücretle çalışıyo dediler heralde sana. avukatlıkta sabit bi gelir olmaz hatta asgari ücretle hukuk bürosunda çalışanları da var ama aylık ortalama 50bin tl ye yakın kazanan avukat tanıdığım var. hala aynı şeyi düşünüyo musun savcıların kazandığı para hakkında ?

ayrıca bu kafayla savcı olamazsın gibi geliyo bana. savcılık sevilerek yapılacak bi iş "aa maaşı iyimiş ben savcı oliym bari" diyenler pek beceremez bu işleri. + savcı olmak için de sanırım 5 yıl avukatlık yapmş olman gerekiyo.

Savcı olmak için 5 yıl avukat falan olmak gerekmiyor uydurmayalım. Ayrıca savcı'lığa pek özenmeyin derim. Prestij diyorsanız hakim olun. Son söz hakimindir her zaman.

Hakimlik için de 30 yaş gibi kural yok.

hakim/savcı olmak için yaş kuralı var diye biliyorum emin misin??sadece hakimlik de değil devlet memuru olmak için bile var hatta ve yakın zamanda 35 e çıkarıldı galiba memurluk için .

• quote:

Orijinalden alıntı: 06Ankaralı

quote:

quote:

quote:

ben zaten avukat olmayı istemiyorum savcılık hem daha prestijli hem de daha iyi para kazandıran bir meslek

yukarda adamlar koca koca yazmış 2500 tl ile başlarsın diye sen hala avukatlıktan daha iyi para kazandırıyor diyorsun. avukatlar asgari ücretle çalışıyo dediler heralde sana. avukatlıkta sabit bi gelir olmaz hatta asgari ücretle hukuk bürosunda çalışanları da var ama aylık ortalama 50bin tl ye yakın kazanan avukat tanıdığım var. hala aynı şeyi düşünüyo musun savcıların kazandığı para hakkında ?

ayrıca bu kafayla savcı olamazsın gibi geliyo bana. savcılık sevilerek yapılacak bi iş "aa maaşı iyimiş ben savcı oliym bari" diyenler pek beceremez bu işleri. + savcı olmak için de sanırım 5 yıl avukatlık yapmş olman gerekiyo.

Savcı olmak için 5 yıl avukat falan olmak gerekmiyor uydurmayalım. Ayrıca savcı'lığa pek özenmeyin derim. Prestij diyorsanız hakim olun. Son söz hakimindir her zaman.

hakim/savcı olmak için yaş kuralı var diye biliyorum emin misin??sadece hakimlik de değil devlet memuru olmak için bile var hatta ve yakın zamanda 35 e çıkarıldı galiba memurluk için .

Yok hocam stajyerleri görüyorum bazen 25 anca varlardır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 06Ankaralı

quote:

quote:

quote:

Yok hocam stajyerleri görüyorum bazen 25 anca varlardır.

dur şimdi stajyere sorup geliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MecEngineer -- 1 Ağustos 2011; 1:00:55 >

• hakim-savcılık için yaş sınırı 30 muş şuan 35 olmuş
  • Beyler 35 yaştan sonra değil 35 yaşına kadar hakim savcı olabiliyorsun. Tüm memurlar için geçerli. 36 yaşındaysan mesleğe başlayamıyorsun yani.
  • quote:

Beyler 35 yaştan sonra değil 35 yaşına kadar hakim savcı olabiliyorsun. Tüm memurlar için geçerli. 36 yaşındaysan mesleğe başlayamıyorsun yani.

evet hocam aynen bunu demek istemiştim ben de tam anlatamamışım galiba
  • PARA istiosan AVUKAT'lık, SAVCI olmak istiosan paraya önem vermiceksin

Annem 28 yıllık agır ceza avukatadır devlete baglı deildir. Düzce'de yıllarca yptı çevresi cok genişti

Uyuşturucu,kaçakcılık,adam öldürme vs vs bu tür davalara bakar genelliker ztn Düzcede öyle bir yer. Aylık 100bin tl'yi geçiyordu bazen fazla bile alıyordu. Davaya baglı dediğim gibi öyle boşanmaydı felan bakmaz. Ama meslegini sevmen önemli avukatlık cok zor meslek

Kaç defa tehtih edilmedi kurşunlanmadk anlatamam.

Ama benim gönlümde savcılık yatar her zaman Baba meslek denir kısacası saygının alasını görürsün bana sorarsan savcılık yolunda ilerle
  • Beyler savcılık diyip duruyorsunuz ama, adalette son söz hakimindir her zaman. Biliyorum halk arasında genel kanı savcıların üstün olduğu yönünde ama öyle bir olay yok. Zaten mahkemelik bir durumunuz olursa (olmaz inşallah) anlarsınız söylediğimi.
  • valla savcılık güzel ama hakettiği parayı alamutır olması kötü saygının alası denilmiş evet doğru bizzat yaşadım trafikte kurallara uyma gibi bir zorunluluğun yok ceza meza yemezsin öyle bir meslek vali den bile üstünsün
  • quote:

Beyler savcılık diyip duruyorsunuz ama, adalette son söz hakimindir her zaman. Biliyorum halk arasında genel kanı savcıların üstün olduğu yönünde ama öyle bir olay yok. Zaten mahkemelik bir durumunuz olursa (olmaz inşallah) anlarsınız söylediğimi.

Beyler şurayı okusanız
  • quote:

quote:

Beyler savcılık diyip duruyorsunuz ama, adalette son söz hakimindir her zaman. Biliyorum halk arasında genel kanı savcıların üstün olduğu yönünde ama öyle bir olay yok. Zaten mahkemelik bir durumunuz olursa (olmaz inşallah) anlarsınız söylediğimi.

Beyler şurayı okusanız

hacı ne farkeder ki ikisi de aynı parayı alıyor sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: urqun

quote:

quote:

Beyler şurayı okusanız

hacı ne farkeder ki ikisi de aynı parayı alıyor sonuçta

Hacı aynı parayı alıyor ona lafım yok. Ama hakimler savcılardan daha forsludur. Sadece işi bilmiyenler Savcıların daha üstün olduğunu sanır. Yoksa saydıklarının hepsi hakimler için de geçerli.

• ne alaka dostum bizim burdaki ağır ceza reisi ezik gibi ama başsavcı sanırsın kurtlar vadisinden çıkma mesleğin karaktere havası falan olmaz o insanın kendinde varsa vardır yoksa yoktur kişisel yani
  • quote:

ne alaka dostum bizim burdaki ağır ceza reisi ezik gibi ama başsavcı sanırsın kurtlar vadisinden çıkma mesleğin karaktere havası falan olmaz o insanın kendinde varsa vardır yoksa yoktur kişisel yani

Mevkiden dolayı değildir dostum o. Karakterle alakalı.Ama yetki olarak Hakimler üstündür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AgaCinayetVar -- 1 Ağustos 2011; 1:46:27 >
  • evet son söz hakimin ama savcı isterse hakime devreder istemezse devretmez.savcılık iddaa makamıdır zaten. olmadımı gider dava açar gittiği yere kadar gider :D
  • quote:

quote:

Beyler şurayı okusanız

evet son söz hakimin ama savcı isterse hakime devreder istemezse devretmez.savcılık iddaa makamıdır zaten. olmadımı gider dava açar gittiği yere kadar gider :D
  • dostu yanlış biliyosun yetki olarak savcnın alanı daha geniş jandarma polis emniyet gibi yerlere emir verebiliyor ama hakimin sözü sadece mahkemede geçiyor yani en ufak bi arama emri savcıdan çıkıyor
  • quote:

dostu yanlış biliyosun yetki olarak savcnın alanı daha geniş jandarma polis emniyet gibi yerlere emir verebiliyor ama hakimin sözü sadece mahkemede geçiyor yani en ufak bi arama emri savcıdan çıkıyor

Savcı arama emri çıkarsın, alsın bir adamı çıkarsın mahkemeye. Hakim suçsuzdur der yollar evine savcı hiç bir şey yapamaz. Adaletin en önemli halkası mahkemedir sonuçta, orada da sadece hakimin sözü geçer. Savcının sözü geçmez.
  • tamam işte sadece mahkemede öter hakim başka yerde konuşma yetkisi yok ama savcı hem içerde hem dısarda konuşur delil toplar mahkemeye çıkarır zaten savcı olmazsa hakim karar veremez dava açılmadan nası bitsin ki
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.