Şimdi Ara

Hukuk 1. sınıfım Sorularınız varsa alabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
5
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen sene bu bölümde çok takılır,kaynak önerilerini takip eder kendimi motive etmeye çalışırdım. Aklıma geldi bir uğrayayım dedim.
    Ygs'de 52k tm3'te 8426 yaparak Gazi Üniversitesi Hukuku kazandım sorularınız varsa yardımcı olabilirim

• Matematik problemler için tavsiye
    Fen için tavsiye
    Edebiyat için kullandığın konu anlatım ve soru bankaları

Sonuncusu umduğunu buldun mu mutlu musun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabavet -- 15 Aralık 2017; 13:20:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tizreftar

Matematik problemler için tavsiye
    Fen için tavsiye
    Edebiyat için kullandığın konu anlatım ve soru bankaları

Sonuncusu umduğunu buldun mu mutlu musun

uppp
  • Problemler için; Behzat Rasuli problemlerden çalışıp apotemi,yüzde yüz gibi ösym tipi çözümlü soruları çözmek

Fen için; Kimyanın birçok konusu, fizik ve biyolojinin ilgini çeken her konusuna çalışabilirsin ama Kimyayı basit bir net aracı olarak görüyorum 10 nete yakın fen netim vardı Ygsde, çoğu kimyaydı.

Edebiyat için; Belli bir konu anlatımlı kullanmadım bana kalırsa hepsi aynı.Edebiyatı eğlenceli şekilde yapmak istiyorsan soru çözmek çok önemli bence. Ben bir konuyu bir kitaptan okurdum yavaş yavaş özümseyerek sonra bir çok kaynaktan sorularını çözerdim, bilmediğim eserleri yazdığım not defterim vardı ona yazardım, her kitapta çıkanlar zaten önemli eser oluyor onları kesinlikle bilmem gerektiğini düşündürdüm. Yayın olarak; Birey-Limit-Yayın denizi tek öneririm. Sırası önemli

Umduğumu buldum diyebilirim çünkü ben daha çok akademik bir ortam istiyordum üniversitede hafif de eğlence olsun istiyordum. Üniversitede gerçekten akademik olarak bol etkinlik oluyor bu beni tatmin ediyor(Mesela Futbol hukuku ile sempozyum var 22 Aralıkta ve merakla bekliyorum). Eğlence vs için dersen ise Gazi bu konuda diğer ünilerden geride bence.Ama insan eğlenmek istiyorsa okulun Ankaranın merkezi konumunda olması itibari ile eğlenecek çok şey bulabiliyor Fakültenin dışında.

• Hocam geometri için özel bi tavsiyeniz var mı?
  • kaptanarda kullanıcısına yanıt
    İlk başta konunu izlemek ( Hocalara geldik, Ceyhun Hoca vs.) sonra da çözümlü kaynaklardan soruları çözmek moral bozmadan yapamadığın tüm soruları izlemek. Seviyene göre birey(a,b,c) çözebilirsin tavsiyem byi hakkıyla çözmen olur,moral bozmamak önemli
  • Levent Levent. kullanıcısına yanıt
    Of valla devam zorunluluğu da yok istediğin yerdesin yaşa hayatını be
  • Beslenme ve diyetetik okuyorum sevmedigim icin bu sene tekrar sinava girip hukuk okumayı dusunuyorum ama bu forumda olsun baska sitelerde olsun çok hukuk okuyan var ilerde iş bulmakta zorlanırlar gibisinden seyler görüyorum.illaki hocalar ya da üst sınıflardan bu konu hakkinda fikir sahibi oluyosundur denildigi gibi bi kötü gidisat var mı yoksa denilenler abartı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    teşekkür ederim hocam
  • BALASAGUN29 kullanıcısına yanıt
    Kötü bir gidişat olduğu kesinlikle doğru, ileride sadece bu işi 'severek' yapanların ve 'emek' verenlerin başarılı olacağını düşünüyorum. Yani hukuk mezunu olsam yeter diyenlerin mutlu olacağını düşünmüyorum, insanın kendisini geliştirmesi,kitap okumasını, ilgisi olan bir alanda uzmanlaşmasını bilgiye aç olması gerektiğini düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levent Levent. -- 15 Aralık 2017; 14:48:16 >
  • Hukuk okuyanlar genelde bölümün çok zor olduğunu söylüyorlar. Sınavlardan önce uykusuz bir şekilde saatlerce çalışmak gerekiyor diyorlar. Bunun doğruluk payı nedir sence ? Bir de hukuktaki öğrenci profilini merak ediyorum. Senin fakültene baktığın zaman çevre nasıl ? Son olarak da eğlenmeye vakit bulamadıklarını söyleyenler var. Bu doğru mu ? Tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim.
  • 1. Sınıfta öyle aman aman bir zorluk yok ama çoğu bölümden daha zor olduğu aşikar. 3. sınıf için çok zor vs. diyorlar.
    Sabahlama mevzusu biraz öğrenci çalışma sistemiyle ilgili bazısı vardır hiç çalışmaz son 2 güne yığar bazısı vardır az az da olsa çalışmıştır sınavdan önceki gün ise stressiz girer çıkar.

Hukuk okumak zor ama çok zor değil,ilgiye bağlı bir şey, eğer hukuk hoşuna gidiyorsa bu konuda araştırmaya öğrenmeye meraklıysan zorlanacağını düşünmem
  • Bu aralar denemelerde kaç yapıyordun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ortalama 90-100 arasındaydı
  • 2.sınıf hukuçuyum ezber bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    mat1 ve mat2de kimleri dinlediniz ve geometride? hangi kaynakları kullandınız? kaç saat çalıştınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • charliekelly C kullanıcısına yanıt
    Behzat Rasuli, Hocalara Geldik, Ceyhun Hoca gibi kanalları izledim.
    Kaynak olarak Matematikte Karekök,345 yayınları Geometride Birey b (çözümlü soru bankası) kullandığım ve memnun olduğum kaynaklar.
    Okul derslerinden ayrı olarak günde 4-5 saat min. çalışmaya çalışıyordum
    behzat rasuliden hangi konuları izlediniz? Geometride birey b ve ceyhun hoca yetti mi mat geo netiniz kaç?

hocam cevaplamadınız :D

• coğrafya tarih yani sosyal kısmı ile ilgili ciddi tavsiye istiyorum hocam deneme kitap vs
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.