Şimdi Ara

HÜCREDEKİ KOMPLEKS YAPI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Temiz duygularla dini inançları olan saf köylüye sonuna saygı duyarım.
    Dini kullanan hemde inanmadığı halde dini çıkarları için kullanan zihniyet.
    Canımı acıtıyor.
  • Tanrı var,evrim de muhtemelen var.dinler ise kesinlikle yok yani dinler kesinlikle yalan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-70028DC79 -- 14 Mayıs 2018; 7:25:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-70028DC79

Tanrı var,evrim de muhtemelen var.dinler ise kesinlikle yok yani dinler kesinlikle yalan.
    hayırdır inşallah..

tr de bunu söyleyen insan görmek..

trollük yapmıyorsundur umarım..

yoksa kayıp ikiz kardeşim misin acaba...
  • Ruh ikizini bulmuş gibisin. TR de 70 milyon varsa, 69 buçuk milyon kişide senin ikizin gibi düşünüyor. Açığa vurma cesareti yok.
  • Reavero kullanıcısına yanıt
    yaw sen belamısın..

bek 155 ararın..

evinden aldırırm bak..

vatan haini

15 temmuz şehitleri sevmeyen vatan haini seni..

laiklik elden gidiyah..

enteresan bir durum açıkçası

hem evrime hem yaratıcıya inanan görünce çocuklar gibi seviniyorum.

susmalarının nedeni aslında cesaret değil alacakalrı tepkinin ne olduğunu bilmelerinin verdiği çaresizlik.

düşünsene sen din devrim allah kitap metafizik kuantum sicim

ninen 2 şey bilir

allah bir

muhammed 2

bu nenenin nesinden korkacan..

Fransızca bilmeyen
    Montenyi'den anlamıyan
    Mitologya tragedya
    Hümanizma helenizma
    Hiçbirinden çakmayan
    Bir yörüktür koçero
    Ne anlar rönesanstan
    Ne anlar restorasyondan........

• Gerçekleri söleyen dokuz köyden kovulurmuş. Sende vur abalıya.

Evrimin Dinsel inançlarla tek çelişkisi Adem ve havva.
    Hristiyanlar o çelişkiyi papalık makamı dahil üstlerinden atmışlar.
    Bir kaç yerde okumuştum. Yinede metafizik olduğu için üzerinde durmamıştım.
    Sanırım deistlerde Adem ve havva çelişkiside yok.

Geri zeka bizim ulema takımı ,( Pardon sizin ) Evrimi kabul etse acaip prim yapacaklar. El aleme rezil olmaktan kurtulacaklar.
    Ademide bir şekilde kılıfına uğraşırlar. Kitaplarını yeniden dizayn etmeleri zor değil.
    Yaw bende düşmana kılıç veriyom.

Gözünü seveyim Diyalektik Materyalizm. Geleceğe ait kafam dinç en ufak soru yok.
    İdeoloji, siyaset hepiciği bir arada.

• Reavero kullanıcısına yanıt
    Yani simdi sen dogruyunu soyluyon..😈

Vurun.acimayin..😇

Eveim ve dinler sadece adem ve havva degil bir cok konuda celismektedir.

Denk gelmedigini dusunerek.

Lakincanlinin belirli reaksyinlar ile ufak capli degisim gecireceklerine inaniyorum.

Yine basta insan maymun dinazor kus benzerligi olmak uzere evrimci hecinen tayfanin kabul ettirmeye calistigi evriminde bir cok celiskiyle birlikte tartisilmaya deger buluyorum.

Orgenin

Ortak savini allayip pullayip kambriyan patlamasima kadar gotyrsek sonrasinda patinaj basliyor.

Madem ortak ataysa bu sonrasindaki canlilarin onceskndeki fosilleri nerde.

Ama insan maymun gibi sinirki sayidaki canlilarin benzerliginie gelince insan istwr istemez evrime sicak bakmak zorunda kaliyor.

Zira israf edilmeyen hayal gucu bir maymunu binlerce veya milyonlarca ileriye sarsa kilini bilmemde zeka seviyesiyle parmak isirtacagina suphem yok.

O halde insan ve maymun neden akraba olmasin.

Ortak ata yanlissa nasil akrabaliga point verirsin dersen de

Tanri denen seyin evrimi yaratamayacagina dair evrensel bir kural kanun mu var derim.

5 yil evvel sak diye hastaligi geciren ilac bu gun hic bi halta yaramiyor.

Bunj nasil aciklayabiliriz.

Nasil olacak mikrop ilaca karsi evrim gecjriyorda ondan.

Ama bakteri cikip cift basli okuze donusmuyor.

Evrimcilere gore donusebilir..

Katilmadigim nokta burasi..

• Maalesef katılmadığınız noktalar sizin bilgi eksikliğinizden kaynaklanıyor. Kambriyen dönemi öncesine ait bir sürü fosil mevcut, aşağıya bir kısmının bulunduğu bir bağlantıyı ekliyorum. Aynı zamanda sadece fosiller değil, genetik kanıtlar da ortak ata savını doğruluyor.

http://www.fossilmuseum.net/Paleobiology/Precambrian-Fossils.htm

Ayrıca insan/maymun, kuş/dinozor bir benzerlik unsuru değil. Bunların birbirleriyle bağlantılı türler olduklarını pek çok farklı disiplinin bağımsız çalışmalarıyla biliyoruz.
  • Kambriyan once fosil yoku yanlis anladiniz herhalde.

Aksi durumda zulfikari alip geliyorum..

Kambriyandan once bu gunku canlilara ait fosil varsa ekleyin tartisalim..

Yine araform dogruysa insandan bile turlu yaratik benzeri canli dogarken neden hayvanlardan fenetik bozukluktan dolayi ara forma benzer canli dogumu goremiyoruz..

Oyle o kadar canli ve dogum soz konusuyken bir tanesi dollenme veya gekisim sirasinda tesadufi sorunla araforma olarak dogsun ya.

Malum evrimciler tesadufe cok kiymet verirler..

• Kambriyen döneminden önce bugünkü canlılara ait fosil olması isteğinizin konuyla bağlantısını çözemedim. Neden olsun ki? O dönemde daha çok hücreli yaşam bile doğru düzgün evrimleşmemişti.

Siz ara form olayını toptan yanlış anlamışsınız. Evrimin sabahtan akşama yeni bir tür yaratma iddiası yoktur. Evrim oldukça uzun süren bir süreçtir.

Ayrıca diğer hayvanlarda genetik bozukluklara rastlanmadığını neye dayanarak söylüyorsunuz? Bunun da pek çok örneği var.
  • Bence siz anlamamqkta israr ediyorsunuz.

Madem ortak atadan gelme dirumu soz konusudur o halde gubumuz veya 10milyon l once nesli tukenmis fakat atalari kbriyan donemi oncesi yasayan bi canliya ajt fosil istiyorum.

Ayniso olmak zorunda degil evrim gecirmisse bile bilimsel olarak kanitlanmis atasina ait fosil...

Ben soyleyeyim.bulamazsiniz..

Sapkadan tas misali canlilar ortaya sacilmistir.

Sonrasinda canlilar evrim gecirmistir fln filan onu tartisiriz.

Ama tek hucreden insana kadar ki tek ataya dair kesin kanit yok.

Cikarsa getirin birlikte kabul edelim..

• Hayvanlarda genetik bozukluk yoktur demedim.

Madem tesaduf bu kadar guckuyse cift basli kuzu yerine bi seferde koyunla onceki atasi arasi form dogsun demek istedim..

Veya insan maymunla arasindaki atasini dogursun ya bi kez..

• Dediğim gibi "ara form" denen şeyi hiç anlamamışsınız. Sanırım Adnan Oktar'dan falan okudunuz öne sürdüğünüz "ara form" tanımını. 8 milyon yılda gerçekleşmiş bir süreç tabii ki de geceden sabaha tekrarlanamaz.

Kambriyen döneminin öncesinde de sonrasında da ortaya çıkan tüm canlılar zaten öyle ya da böyle insanla akrabadır. Bunun için herhangi bir tek hücreli fosili işinizi görür. Kambriyen döneminden önce yaşayan ve bugün de hala yaşamakta olan siyanobakterilerin gen dizilimlerini çıkarıp insanınkiyle karşılaştırmak suretiyle benzerlik oranlarını farketmeniz olası. Hatta mutasyon hızı gibi istatistiksel veriler yardımıyla yaşadıkları dönemi tahmin etmeniz bile -çok çok zor olmakla birlikte- teorik olarak mümkün.
  • Gen benzerligiyle sinirli bir mantikla akraba siniflandirmasi yapacak hepimiz demir ve karbon atomuyla akrabayiz o halde..

Ustelik yarin uzaylilar dunyaya gelirse biz akrabayiz zira genleriniz benzer deriz..

Canlilarin genleri zaten buyuk oranda benzerdir.

O turu belirleyen faktorler genin cok kucuk kismini ihtiva eder.

Ara formun 1 saatte olusmayacgini bikiyorum.

Madem evrim o denli acik ve secik

Kambriyan oncesinde yasayip sonrasinda atasi oldugu kanutlanmis canlilara ait iz ve kanit istiyorum..

Yok..

Doga veya yaratici hokus pokusla oncekileri silip sonrakileri cayira salar gibi canilar ortaya cikmis.

Ha dersiniz ki oncekiler boyle evrim gecirdi

Sonrakiler soyle evrim gecirdi konusuruz tartisiriz

Ama 2 donem arasi canlilara ait kesin evrim kaniti yok..

Buda tesadufle var olma ve ortak atadan gelmeyi simdilik iddia olamktan ote olmadigini gosterir..

• Olayı dolandırmak sizi haklı çıkarmıyor. Dediğim gibi genetik sekanslardaki ortaklıklar ortak ata düşüncesine dair güçlü bir kanıttır. Bunu burada uzun uzun anlatmama olanak yok, isterseniz İnsan Genomu Projesi'ni yöneten Francis Collins'in (ki inançlı bir Hristiyan'dır) ortak ata konusundaki yorumlarını okuyabilirsiniz. Demir ve karbon atomlarının genetik dizilimleri olmadığı için buradaki argümanınız kadük kalıyor. Ayrıca zaman skalasını büyüttüğümüz vakit her şeyin yıldız tozundan müteşekkil olduğu da yalan değil.

Kambriyen "patlaması" denen olay da öyle bir anda "hokus pokusla" gerçekleşmiş bir süreç değil. Milyonlarca yıl sürmüş bir süreç. Öyle direk günümüzdeki canlı türlerinin ortaya çıkması gibi bir durum da söz konusu değil ki o dönemde yaşayan türlerden neredeyse hiçbiri günümüze ulaşamamıştır. Bu, yalnızca çok hücreli yaşamın yayılmasına dair bir zaman dilimidir.

Ek: Evrimin temel mekanizmalarından biri olan mutasyonun tesadüfi bir süreç olduğu da kanıtlıdır.

• Evrimci diye damalayip arkadas listeme ekliyorum.

Seni oyle kolayca birakmam..

Simdilik konuyu uzatmiyorum..

Seni hak yol olan islama mutlaka getirecegim..

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Evrimci diye damalayip arkadas listeme ekliyorum.

Seni oyle kolayca birakmam..

Simdilik konuyu uzatmiyorum..

Seni hak yol olan islama mutlaka getirecegim..
    O tren çoktan kaçtı
  • Bende saka yaptim zaten.

Kim takar islami..

Lokomotifte kazan sicagiyla sucuklu yumurta yapiyorum.

Mutfaktan yarim ekmek bide catal kap gel..

• quote:

Orijinalden alıntı: sething

Bende saka yaptim zaten.

Kim takar islami..

Lokomotifte kazan sicagiyla sucuklu yumurta yapiyorum.

Mutfaktan yarim ekmek bide catal kap gel..
    Yok, ben diyalektik materyalizm trenine bineceğim. En mübarek din oymuş
  • pis maddeci seni..

bende öküz dolu trenle hindistana gidiyorum..

orda güzel gözlü tombul yanaklı hint güzellerine tapacam..

öküz degilerdir ay araba bir verirler herhalde..(bi lokma ekmek bi bardak ayran)

bir hırka bir lokma gibi oldu..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.