Şimdi Ara

Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
18
Favori
40.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ryuzaki Hideki

Şu an bisikletim yok. 2. El bisiklet + bundan mı alsam yoksa elektrikli bisikletlet mi alsam

Ne dersiniz?

sadece 2. el bisiklet
  • Neden bisikleti sürmek yerine motor takmayı düşündünüz ki?
    1300 Liraya alabileceğiniz bir bisikletle bahsettiğiniz videodaki hızları zaten yakalayabilirdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seçkin035

selamlar kullandığınız kit golden motorun magic pie serisi mi ?

Kullandığım kiti ebay'de vpower mağazasından aldım. magicpie motorlarda kontrol ünitesi motorun içinde oluyor. benim kontrol ünitesi dışarıda. arkadaki çantanın içine koydum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Neden bisikleti sürmek yerine motor takmayı düşündünüz ki?
    1300 Liraya alabileceğiniz bir bisikletle bahsettiğiniz videodaki hızları zaten yakalayabilirdiniz.

Komik olmayın :) Hangi bisiklet ve insan bol yokuşlu eminönü-mecidiyeköy rotasında ort. 40km/h hızı yakalayabilir acaba... (bu 15 dakika demek. bisiklet geçtim, istanbul trafiği yüzünden hiçbir araçla bu sürede gidemezsiniz zaten.)

Zaten bahsettiğiniz 1300tl lik ve anca maks 20-25km/s ortalamaları yakalayabileceğiniz 26-28jant bisikletleri de otobüse koyamazsınız, metrobüse koyamazsınız, asansöre sığmaz vs vs.

Elektriksiz bisikletler İstanbul gibi yokuşlu, yerleşimin geniş alana yayıldığı ve hayatın hızlı aktığı şehirlerde maalesef pratik değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Güzel bir başlıkmış gözümden kaçmış. Yokuş performansı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Bu kiti getirip satan yok mudur acaba?

İstanbul'un en dik ve uzun bayırlarından Sakızağacı Sokağında deneme imkanım oldu. 36-37km hız ile tırmanabildi. (70 kiloyum)

90-100kg ağırlığında birisi için de sonucun pek değişeceğini sanmıyorum ama sanırım ağırlık arttıkça pil ve kontrol ünitesi daha çok zorlanıyor.

bu videoda 105kg lik kuzen "pedal çeviriyormuş gibi" yapıyor :)

Bu kitler Türkiye'de malesef bulunmuyor. ben ithal etmeyi planlıyordum ancak dolar çok yükselince erteledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: muscol

quote:

Komik olmayın :) Hangi bisiklet ve insan bol yokuşlu eminönü-mecidiyeköy rotasında ort. 40km/h hızı yakalayabilir acaba... (bu 15 dakika demek. bisiklet geçtim, istanbul trafiği yüzünden hiçbir araçla bu sürede gidemezsiniz zaten.)

Zaten bahsettiğiniz 1300tl lik ve anca maks 20-25km/s ortalamaları yakalayabileceğiniz 26-28jant bisikletleri de otobüse koyamazsınız, metrobüse koyamazsınız, asansöre sığmaz vs vs.

Elektriksiz bisikletler İstanbul gibi yokuşlu, yerleşimin geniş alana yayıldığı ve hayatın hızlı aktığı şehirlerde maalesef pratik değil.

Sizde 40 ortalamayla gidemezsiniz zaten. Üşengeçlik eseri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sizde 40 ortalamayla gidemezsiniz zaten. Üşengeçlik eseri

Bisikleti neden hala bir spor aleti olarak görüyorsunuz bisiklet bir ulaşım aracıdır.

İnsanlar bir yerden bir yere giderken illa yokuşlarda terleyip yorulmak zorunda mı?

• muscol kullanıcısına yanıt
    Selamlar bende stmax elite 802 modeli var 26'' 250 watt 36volt bisiklet tarzı olan şu ana kadar 6000 km yakın yol yaptım ve işime gelip gidiyorum ve bir çok işimi onun ile hallediyorum yazın , kışın ve yağmur altında sorunsuz bir şekilde kullanıyorum yani elektrikli bisikletler hele hele ülkemiz şartlarında trafik sorunu ve yakıt pahalılığında
    mükemmel bir ulaşım aracıdır.
    Ancak benim bisikletim 24 km/s geçememektedir bu benim için pek sorun olmasada daha hızlı gitmesini isterim bunun için önümde 2 yol var
    1. si elektrikli biskletimin beynini değiştirip akü grubunuda 48v çıkarmam tabi burada hub motorun bu güç artışını karşılaması güç gözüküyor
    2.yeni bir hub motor+beyin+akü grubu tabi bu sorunsuz bir şekilde çalışır ancak daha maliyetli olur
    ben yerli üretim hub motorlar hakkında biraz araştırma yaptım
    1000watt-1500watt arası bisiklet jantına takılan bu motor fiyat aralığı 450tl-550tl olarak sormuştum ben yeni hub motor alırsam güvenilir bir üreticiden
    yerli malını tercih ederim fiyat ve granti açısından ha ;
    sizin aldığını hub motor gerekli kalite standart belgelerine sahipse 10000 km üzeninde sorunsuz kullanmanız mümkün

• Bence dağ bisikleti dışında şehir-tur ve yol bisikletleri bana daha iyi gibi geliyor çünkü bir yokuşu kendi emeğinle çıkmak her geçen gün turunu daha kısa sürede tamamlamak,kondisyonunun arttığını görmek beni her geçen gün daha fazla hevese getirir tıpki diğer bisiklet severler gibi ayrıca yol bisikleti ile ortalama 40-50 km/s olabilecek bir değer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • swat1000 S kullanıcısına yanıt
    Bisikleti heves değil ulaşım aracı olarak kullananlar için dediğiniz geçerli değil.
  • quote:

Selamlar bende stmax elite 802 modeli var 26'' 250 watt 36volt bisiklet tarzı olan şu ana kadar 6000 km yakın yol yaptım ve işime gelip gidiyorum ve bir çok işimi onun ile hallediyorum yazın , kışın ve yağmur altında sorunsuz bir şekilde kullanıyorum yani elektrikli bisikletler hele hele ülkemiz şartlarında trafik sorunu ve yakıt pahalılığında
    Ancak benim bisikletim 24 km/s geçememektedir bu benim için pek sorun olmasada daha hızlı gitmesini isterim bunun için önümde 2 yol var
    1. si elektrikli biskletimin beynini değiştirip akü grubunuda 48v çıkarmam tabi burada hub motorun bu güç artışını karşılaması güç gözüküyor
    2.yeni bir hub motor+beyin+akü grubu tabi bu sorunsuz bir şekilde çalışır ancak daha maliyetli olur
    1000watt-1500watt arası bisiklet jantına takılan bu motor fiyat aralığı 450tl-550tl olarak sormuştum ben yeni hub motor alırsam güvenilir bir üreticiden
    sizin aldığını hub motor gerekli kalite standart belgelerine sahipse 10000 km üzeninde sorunsuz kullanmanız mümkün

Benim kullandığım motor scooter motoru gücünde (1000w) bir motor tabi bisiklete takıldığnda çok daha hafif ve hızlı oluyorsunuz.

Ben henüz 1000-1200km kadar kullandım. Motorda ve pilde bir sorun olacağını sanmıyorum ama kullandığım bisiklet hıza dayanmıyor belki bisikleti değiştiririm ileride :)

• muscol kullanıcısına yanıt
    Bende E-Bay üzerinden bir kit sipariş etmek istiyorum ama gümrüğe takılması konusunda baya bi endişeliyim bu işlemler nasıl oluyor ve siz ptt'den nasıl aldınız biraz ayrıntı verir misiniz acaba ?
  • Gumrukte takilma ihtimali yuksek. Ptt online takipte "gumrukte bekletiliyor ihar gonderildi" gibi bir ibare dustuyse basaksehir posta dagitim merkezine gidip almaniz gerekiyor demektir.

Tabi karsiniza vergi problemi cikacak. atlatmanin yollari tabi ki var ama dh da paylasmak dogru olmayacaktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muscol -- 8 Şubat 2014; 20:41:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Benim kullandığım motor scooter motoru gücünde (1000w) bir motor tabi bisiklete takıldığnda çok daha hafif ve hızlı oluyorsunuz.

Ben henüz 1000-1200km kadar kullandım. Motorda ve pilde bir sorun olacağını sanmıyorum ama kullandığım bisiklet hıza dayanmıyor belki bisikleti değiştiririm ileride :)

Gayet tabi o kadro ve yapıya bu hız dayanmaz ,bisikletler 20-25 km devamlı gitmek için tasarlanmış 35-45 arası gidince eskimesi doğal. maliyetin gayet güzel bisiklet için
    1500 civarına st-maxın 500w lık en giriş modelini alabiliyoruz zaten ama onun kadrosu daha iri ve süspansiyon sistemi var buna karşın motoru zayıf bir yerden kazanırken öbür yerden kısmışlar ,dolarda bu haldeyken y.dışından almak

için geç oldu biraz. bu arada videoyu fevzipaşa cad çekmişin herhalde

• http://bisikletle.blogspot.com.tr/2009/12/kopenhag-tekerlegi.html
    kopenhag tekerleği yaygınlaşsın diye bekliyorum.
  • geberit kullanıcısına yanıt
    evet dolar yükselince şu an 1000tl nin üstüne geliyor bu kit. ben buna rağmen iki tane daha aldım abim ve bir arkadaşım için :)

cadde fevzipaşa evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertkansimsek

http://bisikletle.blogspot.com.tr/2009/12/kopenhag-tekerlegi.html

avrupa menşeili çözümler genelde çok pahalı. kopenhag tekerleği de aynı şekilde türkiye standartlarında astronomik fiyatlarda olacaktır.

zaten bu işin uzmanı çinliler adamların hayatı bisiklet ;) 180milyon elektrikli bisiklet kullanıcısı var çinde...
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Aslına kadro demişken şöyle bir şeye * takmak lazım bu kiti
  • bu setin toplam ağırlığı ne kadar ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mertkansimsek

http://bisikletle.blogspot.com.tr/2009/12/kopenhag-tekerlegi.html

avrupa menşeili çözümler genelde çok pahalı. kopenhag tekerleği de aynı şekilde türkiye standartlarında astronomik fiyatlarda olacaktır.

zaten bu işin uzmanı çinliler adamların hayatı bisiklet ;) 180milyon elektrikli bisiklet kullanıcısı var çinde...

Böyle bişey var sanırım fiyatı astronomik hiç uygun değil ,elektrikli bisiklette en önemli ve pahalı olan şey batarya ,sendeki batarya baya bir ilerde bizim ülkede satılan e-scooterlara göre 1 saatte şarj olması amperin ve volt seviyesinin aynı olması vs vs. ama fiyat işte bende düşünüyorum böyle bişey ama değermi vede trafikte sorun olurmu diye düşünüyorum parasını çıkarabilirmiyim gibi düşünceler dönüyo kafamda.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.