Şimdi Ara

Huawei P20 [ANA KONU] HarmonyOS Güncellemesi Alacağı Duyuruldu !!! (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.331
Cevap
35
Favori
222.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdm_06

Arkadaşlar merhaba samsung galaxy s9 ile huawei p20 arasında kaldım hangisini almalıyım
    S9 daha iyi.Pro ile karşılaştırılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyaman06 -- 15 Kasım 2018; 21:0:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdm_06

Arkadaşlar merhaba samsung galaxy s9 ile huawei p20 arasında kaldım hangisini almalıyım
    Valla ben s9 plustan gectim bi oceki telimde iphone 8 plustu maliyeti dusureyim die gectim iyikide geçmişim. S9 plusu nedense ben sevemwdim 1 hafta kullandim.. Valla p20 mi s9 plus mi bile desen ben hem fiyat olarak hem performans olarak p20 derim.. Uygulama acilislari olsun telwfon aramalarindaki hiz olsun huawei cok daha önde geldi bana.. 2 hafta olacak ne takilma ne durduruldu hatasi aldim.. S9 plusta bu ikisinide yaşadım.. Tabiki tercih meselesi.. Her pahalı olan iyi olacak diye birsey yok kanimca.. Ben p20 nin yetecegi hatta artacagi kanaatindeyim..

Saygilar...

• quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

çift tıklama olayı yok bu telefonda hocam.

uygulamayı alttan çekip ana menüye dönme olayı da yok ama ayarlar / sistem / sistem gezintisinde ekran dışı gezinti düğmesi seçeneği benzer bir çözüm olabilir. ben bizzat kullanıyorum alışınca hiç aramadım sanal gezinti çubuğunu... bu seçeneği kullanacaksanız neyin nasıl olduğunu da gösteriyor. hafif dokunma, basılı tutma, kaydırma falan...
    Çift tık olmamasi beni üzdü. Alttan cekme de yok, alisacagiz artık.. G2 yok özleyeceğim sanırım.

• Android P gelince gayet iyi olacak iphone x tarzı kullanım kolaylığı sunacak
    Beklemedeyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selam,

Katar dan telefonu aldım ama ingiliz tipi prize sahip. P9 a sahibim. Onun şarj aletini kullanmak mantıklı mı bu durumda? onun dışında taşınabilir şarj aletim var onu mu denesem? ilk şarj batarta ömrü falan derken biraz tedirgin oldum :)
  • Bende 2 aya düşünüyorum belki daha erkende olabilir arkadaşlar cihazın sıkıntısı yok değil mi bu cihazı sürekli mate10 pro ile kıyaslayıp laf atıyorlar ama bunun da fiyatı uygun(gerçi mate10p harbi yakışıklı bir şey) tercih sebeplerim;

Sık övülen huawei garanti hizmeti

İşlemci performans olarak iyi;

Bir exynos ve sd değil ama açığı kapatan yazılım optimizasyonu ve aı var

Kamera ve video olarak başarılı gece çekimi iyi kamera detay yakalama huaweinin işi zannedersem

Uzun süre stabilite

Birde o saçma kavis denen saçmalık olmaması diyeyim sağlamlığı çok kötü etkiliyor

Birde bir soru telefon ekranı ve parlaklığı güzelmi? Mate10 pro bir satış mağazasında gördüm bu reis onun kadar iyi gözükmüyordu :( ama birde kabul etmem gerekirse ips uzun vadede daha sağlam

Sağlıklı ve amoled saniyeden kısa sürede ekran seyirmesi yapıyor bu göze ciddi bir odaklanma konusunda zarar verir gibi geldi. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• 3300 e alınır mı? tavsiye eder misiniz?
  • Lithaunans L kullanıcısına yanıt
    mate 10 pro güzel ancak klasik model olduğundan kaybediyor. artıları pil ömrü, amoled ekran ve IP67. P20 daha modern güzel hatlara sahip tabi güzellik görecelidir.

kamera konusunda fotoğraf çekimini iki modelde iyi şekilde yapabiliyor ama video konusunda rakiplerinin gerisinde kalmakta.

ekran konusunda ben problem yaşamadım. güneşin altında da kullandım. amoled paneller daha iyi görüş sunabilir güneş altında.

ekran seyirmesini hiç takma kafana. normal göz bunu algılayamaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweepstakes

3300 e alınır mı? tavsiye eder misiniz?
    23 Kasım efsane cuma indirimlerini beklemeni tavsiye ederim. 3200 TL seviyesinden alabileceğini ayrıca 100TL civarında kredi kartına para puan kazanabileceğini düşünüyorum.
    Konuyu takip edebilirsin.
    https://forum.donanimhaber.com/hepsiburada-efsane-cuma-23-kasim-2018-seneye-gorusuruz--135844146
  • Arkadaşlar selamlar. 11.11 ile p20 alarak ben de katıldım aranıza. İPhone 6dan gectim ve ilk Android tecrübem olacak. Androide alışırken rehberlik edecek bir kaynak önerir misiniz?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SBJKN1903

Arkadaşlar selamlar. 11.11 ile p20 alarak ben de katıldım aranıza. İPhone 6dan gectim ve ilk Android tecrübem olacak. Androide alışırken rehberlik edecek bir kaynak önerir misiniz?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Kılavuza gerek yok.Bilmediklerini söyle cevaplayalım.
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler görüşleriniz için elinize sağlık

• quote:

Orijinalden alıntı: kyaman06

Kılavuza gerek yok.Bilmediklerini söyle cevaplayalım.

Alıntıları Göster
    Hocam mesela uygulama indirip silme IOS'taki kadar kolay mı? Bir süre sonra RAM'e yük bindiğini duydum ne kadar dogru?
    Güncellemeler nasıl yükleniyor? IOS'ta direkt indir diyip geçiyordum.
    Androide geçmemin en büyük nedenlerinden biri IOS'ta olmayan özellikleri kullanmak istememdi. Telefonun detaylarını nereden öğrenebilirim?
  • Sistem servislerini kullandığı için android telefonda ram daha önemlidir.İos'da 2gb ram yeterli olur.Bazı uygulamaları tamamen kaldırmak için maalesef root gerekli olabilir ya da başka yöntemlerle kaldırırsın.Yüklü gelmeyen uygulamaları kaldırırsın sorun olmaz.Yalnız rom ile yüklü gelen chrome,gmail gibi uygulamaları sadece devre dışı bırakabilirsin.(benim bildiğim öyle)
    Güncellemeler biraz sıkıntılı :)Sırayla geliyor.İos gibi herkes gibi aynı gün yüklemiyorsun.Mesela arkadaşına gelen güncelleme sonra birkaç gün sonra geliyor.Huawei'de bu sıkıntılı.Telefonda sosyal ağları aktif kullanıyorum 2- 2,5gb ram boşta kalıyor.Uygulamada bir sorun yoksa herhangi bir donma vs yaşamazsın.Yani önemli olan yazılımdır.İos'un en büyük özelliği yazılımı.Sırf onun için iphone kullanan var.Huawei'nin kendi sitesinde telefonlar kısmından detaylı bilgi bulabilirsin.
  • Yakın zamanda neler kaldırılır neler yapılır yazısı yazacağım, çoğu kişiye yardımcı olacaktır. Telefona yavaş yavaş ısınıyorum. Elim hala g2deki çift tık a gidiyor.. Alisacagiz mecburen

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    çift tıklama yerine yüz tanıma daha kolay bence. dokunmana gerek kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

çift tıklama yerine yüz tanıma daha kolay bence. dokunmana gerek kalmıyor.
    devredışı bırakılması gereken uygulamalar yazısını bir yazalım bakalım :)

arkadaşların işine yarayabilir.
  • Telefonu aldığımızda birsürü uygulama güncelleniyor. gereksiz ram tüketimi için yararlı bir konu paylaşalım

android system wiew: gereksiz yere şarj yiyor. devredışı bırakın
    drive: ben kullanmıyorum ama depolama olarak kullanılıyor. internete fotoğraf ve yedek almıyorsanız devredışı bırakabilirsiniz
    duo: facetime ın android hali. herkes whatsapp ve instagramdan görüntülü görüşme yaptığı için gereksiz bir uygulama, devredışı bırakaiblirsiniz.
    facebook app installer: benim önerim facebook lite kullanmanız, çünkü facebook hala çok fazla sistem belleği yiyor. facebook ile ilgili herşeyi kaldırıp facebook lite sürümünü kurarsanız rahat eder telefonunuz.
    facebook app manager: yukarıda yazdım :) bu da devredışı bırakılacak
    facebook services: bu da devredışı :)
    fotoğraflar: ben google'un bu uygulamasını da kullanmıyorum. telefonun galeri uygulaması var, yetiyor.
    google play filmler: eğer marketten film kiralamıyorsanız gereksiz bir uygulama daha, devredışı bırakabilirsiniz.
    google play müzik: telefonun kendi müzik uygulaması var, ben bir de poweramp olduğu için bu uygulamaya gerek duymuyorum.
    talk back: bu uygulama görme engelliler için bir program. ihtiyacınız yoksa devredışı bırakabilirsiniz.
    dökümanlar, e tablolar, slaytlar: ben bu telefonda slayt falan hazırlamadığım için sildim. sizin de öyle durumlarınız yoksa devredışı bırakabilirsiniz.
    not: bu uygulamalar kullanım şekline göre devredışı bırakılmıştır, ihtiyacınız olan birşey varsa devredışı bırakmanızı önermem. devredışı bırakılan uygulamalar daha sonra tekrardan yüklenebilir. sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

merak eden arkadaşlar için ayarlar/uygulama bildirim / uygulamalar / aşağıdaki diğer / sistem işlemlerini göster.
    yukarıdaki yazılı uygulamalardan başka uygulama devredışı bırakırsanız telefonunuz çalışmayabilir. sorumluluk kullanıcıya aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 16 Kasım 2018; 17:25:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

Telefonu aldığımızda birsürü uygulama güncelleniyor. gereksiz ram tüketimi için yararlı bir konu paylaşalım

android system wiew: gereksiz yere şarj yiyor. devredışı bırakın
    drive: ben kullanmıyorum ama depolama olarak kullanılıyor. internete fotoğraf ve yedek almıyorsanız devredışı bırakabilirsiniz
    duo: facetime ın android hali. herkes whatsapp ve instagramdan görüntülü görüşme yaptığı için gereksiz bir uygulama, devredışı bırakaiblirsiniz.
    facebook app installer: benim önerim facebook lite kullanmanız, çünkü facebook hala çok fazla sistem belleği yiyor. facebook ile ilgili herşeyi kaldırıp facebook lite sürümünü kurarsanız rahat eder telefonunuz.
    facebook app manager: yukarıda yazdım :) bu da devredışı bırakılacak
    facebook services: bu da devredışı :)
    fotoğraflar: ben google'un bu uygulamasını da kullanmıyorum. telefonun galeri uygulaması var, yetiyor.
    google play filmler: eğer marketten film kiralamıyorsanız gereksiz bir uygulama daha, devredışı bırakabilirsiniz.
    google play müzik: telefonun kendi müzik uygulaması var, ben bir de poweramp olduğu için bu uygulamaya gerek duymuyorum.
    talk back: bu uygulama görme engelliler için bir program. ihtiyacınız yoksa devredışı bırakabilirsiniz.
    dökümanlar, e tablolar, slaytlar: ben bu telefonda slayt falan hazırlamadığım için sildim. sizin de öyle durumlarınız yoksa devredışı bırakabilirsiniz.
    not: bu uygulamalar kullanım şekline göre devredışı bırakılmıştır, ihtiyacınız olan birşey varsa devredışı bırakmanızı önermem. devredışı bırakılan uygulamalar daha sonra tekrardan yüklenebilir. sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

merak eden arkadaşlar için ayarlar/uygulama bildirim / uygulamalar / aşağıdaki diğer / sistem işlemlerini göster.
    yukarıdaki yazılı uygulamalardan başka uygulama devredışı bırakırsanız telefonunuz çalışmayabilir. sorumluluk kullanıcıya aittir.
    Telefonu aldığım an hepsini kapatmıştım :)bataryaya faydası oluyor kullanmayanları kaldırıp-devre dışı bırakın.

• kyaman06 kullanıcısına yanıt
    Hocam bunları kaldırmaya calısınca uyarı veriyor cihaz.siz de uyarı vermişsiniz. Ne kadar mantıklı?

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.