Şimdi Ara

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ] (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.066
Cevap
50
Favori
262.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • comvinced inandırma demekmiş yani kandırma zorla firmware yapmak gibi bir anlamımı var acaba.
  • bu cihazın aklını karıştırmak lazım bence yani aklını bozmak lazım amatör kullanıcı olarak bundan başka aklıma birşey gelmiyor aklını bozarak yani boot kısmını filanda belki düzeltir diyorum ama doğru bir .img bulmak lazım.

sanki b102 firmwareyi yayınlayarak 100lerce kullanıcıya kurdurdular 2-3 kişi kurdu diğer kullanıcılar uyarıldı doğrusu bunun bu hatadan vazgeçmeleri hwi'nin.

phenix 1.08 cihazı tanımadı birde çince geldi tekrar 1.06 yı kurdum tanıyor .img yi nasıl bulabilirim.

http://i.imgur.com/WcJgUjv.png resme bakarmısınız bu adrestenhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1774354 cwm img sini yükleyim dedim olmadı .img firmware lazım

mediapad 7 lite nin firmwaresini indiriyorum sanki dha önce indirmiştim .img uzantılıydı eğer .img uzantılıysa onu deniycem şimdilik yapabileceklerim bunlar arkadaşlar.
    kimsede telaşlanmasın zorunlu güncelleme filan getiremezler sistem öyle işlemiyor zaten sen tıklarsan sistem güncellemeye günceleme yapıyor yağacağınız yani yapmayacağınız tek şey 102 firmwareyi sitesinden indirip kurmamak telefon özelliğnize hiçbirşey olmaz güncellemeyede ihtiyacınız yok benden söylemesi ben merakımdan indirip kurdum pusu firmwareymiş rahat olun yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 20 Aralık 2013; 9:35:33 >

• bende volkanmusa ile ayni fikirdeyim.
    volkanmusa bu konuda birhayli araştırıyor ve çalışıyor. önce kendisine teşekkür etmek isterim.
    bende ayni "pusuya" düştüm ve cihazıma güncellemeyi yaptım... geri dönüşünü yapamadım, birkaç muhtelif bir önceki sürümleri denedim, olmadı.
    ancak ben cihazı 3G olarak kullanırım düşüncesi ile satın aldığımdan, telefon özelliğin olup olmaması bende fazla sorun yapmıyor. ben cihaz ile işlerimi görüyorum, istediğim ebat ve hızda.

downgrade (geri yükleme) konusunda huawei merkeze bile yazdım. İngilterede gelen cevap ise,
    ".. cihazınız yeni güncelleme ile daha iyi ve performanslı çalışıyor. geri yükleme yapılabilinir, ancak belki cihazınız bu durumdan zarar görebilir. yinede geri yükleme yaptırmak istiyorsanız, o zaman lütfen Huawei Merkezlerimize bir uğrayın, onlar bu konuda size yardımcı olur ve geri yüklemeyi yapabilirler.
    biz bu site üzerinden size ne yazıkki yardımcı olamıyoruz.."
    son satırın anlamı : ben site üzerinden downgrade in nasıl yapıldığını ve hangi program ve rom ile yapıldığına dair bilgilerde istemiştim....

son söz: gelen bilgiye göre, geri yükleme oluyor demektir... yani bunun bir yolu var. iphone kullananlar hatırlar, downgrade yapılabilinen yöntem ve programlar çıkmıştı bir zamanlar...

hayrılı bir cuma günü herkese diliyorum.
    Hepimize bol şans ve başarı dilerim.
    Umarım yakında mutlu sona ulaşırız...

Saygı ve Selamlarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: multiturk2008

bende volkanmusa ile ayni fikirdeyim.
    volkanmusa bu konuda birhayli araştırıyor ve çalışıyor. önce kendisine teşekkür etmek isterim.
    bende ayni "pusuya" düştüm ve cihazıma güncellemeyi yaptım... geri dönüşünü yapamadım, birkaç muhtelif bir önceki sürümleri denedim, olmadı.
    ancak ben cihazı 3G olarak kullanırım düşüncesi ile satın aldığımdan, telefon özelliğin olup olmaması bende fazla sorun yapmıyor. ben cihaz ile işlerimi görüyorum, istediğim ebat ve hızda.

downgrade (geri yükleme) konusunda huawei merkeze bile yazdım. İngilterede gelen cevap ise,
    ".. cihazınız yeni güncelleme ile daha iyi ve performanslı çalışıyor. geri yükleme yapılabilinir, ancak belki cihazınız bu durumdan zarar görebilir. yinede geri yükleme yaptırmak istiyorsanız, o zaman lütfen Huawei Merkezlerimize bir uğrayın, onlar bu konuda size yardımcı olur ve geri yüklemeyi yapabilirler.
    biz bu site üzerinden size ne yazıkki yardımcı olamıyoruz.."
    son satırın anlamı : ben site üzerinden downgrade in nasıl yapıldığını ve hangi program ve rom ile yapıldığına dair bilgilerde istemiştim....

son söz: gelen bilgiye göre, geri yükleme oluyor demektir... yani bunun bir yolu var. iphone kullananlar hatırlar, downgrade yapılabilinen yöntem ve programlar çıkmıştı bir zamanlar...

hayrılı bir cuma günü herkese diliyorum.
    Hepimize bol şans ve başarı dilerim.
    Umarım yakında mutlu sona ulaşırız...

Saygı ve Selamlarımla

teşekkür ederim kardeşim kendimce bişeyler yapmaya çalışıyorum araştırıyorum ama daha sonuç alamadım bunları yaprken cihazın açılmamasını da düşünmüyorum artık bir noktada hırs ve inat oldu yapılan doğru değil çünki cihazlarımıza resmen müdahele ediliyor istediğimizin dışında
    elbette bunun yolu var iyi bir androidçi için çok kolaydır zaten ama üstüne birde şifre attılarsa o kısım biraz zorlaşır ama çeşitli toollar ile birşeyler yapılabilir belki diye uğraşıyorum

harici dialup larda işe yaramıyor telefonu çevirtmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 20 Aralık 2013; 10:06:45 >

• son çare arkadaşlar huawei g300 telefonun .img uzantılı dosyasını phonissuite programıyla flashlamaya çalışacağım amacım boot kısmını bozmak http://www.modaco.com/topic/359191-recovery-cwm-clockworkmod-recovery-v6044-cm-last-updated-0911/

arkadaşlar bu dosya cwm img imiş

herhangi telefon olsun tablet olsun huaweiye ait .img uzantılı firmware bulursanız bana adresini verin o firmwareyi yazmaya çalışacam tablete. phonixsuite programıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 20 Aralık 2013; 10:10:37 >
  • arkadaşlar ilginç bişey buldumhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45317807 [TOOL] Huawei Update Extractor [UPDATED: v0.9.7.1 beta] bizim firmwareyi denedim open dedim içinden birşeyler gösterdi .mg uazantılı hep sizde bakarmısınız

o .img leride dışarı extarct yaptırıyor anlayan arkadşlara belki ışık tutar ben çarşıya çıkıyorum alışverişe 1 saate kadar dönerim büyük ihtimal görüşmek üzere arkadaşlar.

HuaweiUpdateExtractor son sürümünü sonradan farkettim son sürümünde repakc da var editleyen biri olsada yeniden paketlesek nasıl olur

http://i.imgur.com/XjRfAQF.png resime bakrmısınız birde repack kısmında patch da yapılıyor yani içeri bir dosya alınabiliyor.http://i.imgur.com/L2OJReV.png

birde orada blacklist diye birşey görünüyor

bootloader patcliyebilirmiyiz acaba bu yöntemle ve hangi bootloader .img yi yamalamak lazım ve nasıl buluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 20 Aralık 2013; 11:26:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanmusa

arkadaşlar ilginç bişey buldumhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45317807 [TOOL] Huawei Update Extractor [UPDATED: v0.9.7.1 beta] bizim firmwareyi denedim open dedim içinden birşeyler gösterdi .mg uazantılı hep sizde bakarmısınız

o .img leride dışarı extarct yaptırıyor anlayan arkadşlara belki ışık tutar ben çarşıya çıkıyorum alışverişe 1 saate kadar dönerim büyük ihtimal görüşmek üzere arkadaşlar.

HuaweiUpdateExtractor son sürümünü sonradan farkettim son sürümünde repakc da var editleyen biri olsada yeniden paketlesek nasıl olur

http://i.imgur.com/XjRfAQF.png resime bakrmısınız birde repack kısmında patch da yapılıyor yani içeri bir dosya alınabiliyor.http://i.imgur.com/L2OJReV.png

birde orada blacklist diye birşey görünüyor

bootloader patcliyebilirmiyiz acaba bu yöntemle ve hangi bootloader .img yi yamalamak lazım ve nasıl buluruz.

mediapadin başka modeli için mesela autorootlu firmware var http://forums.hardwarezone.com.sg/tablet-den-328/huawei-mediapad-3g-7-tablet-now-singapore-3384632-69.html

birde bizim tabletin çin firmwaresini buldum indiriyorum onu deniycem http://consumer.huawei.com/cn/support/downloads/detail/index.htm?id=16797

çin firmwaresinin indirmesi bitti sdkarta kopyalıyorum son çare deniycem
    umarım paylaştığım özellikle huawei update aracı anlayan arkadaşlara ışık tutar

çin firmware de hata verdi
    bence en mantıklı olan
    HuaweiUpdateExtractor programı birşekilde birşeyler yapmak lazım bu araçla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 20 Aralık 2013; 12:37:33 >

• bizim işlemci yanılmıyorsam RK30xx serisi (yani dual core), RK3168 ise Quad Core (4 çekirdekli) işlemci
  • B008 sürümünü hiçbir program (adb shell komutları dahil) rootlayamıyor, denemediğim program kalmadı.

Ben de bu konuyu çok araştırıyorum, sırf macera olsun diye kurdum B008 sürümünü, ama şimdi iş inada bindi. Linuxta çalışan ve RK30xx serisini flaşlayan programlar buldum, onları deniycem.
  • Tabletteki işlemci RK3168. Konu içerisinde muhabbeti yapılmıştı, ilk sayfada da gerekli bilgi ve ss'ler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat@fdh

B008 sürümünü hiçbir program (adb shell komutları dahil) rootlayamıyor, denemediğim program kalmadı.

Ben de bu konuyu çok araştırıyorum, sırf macera olsun diye kurdum B008 sürümünü, ama şimdi iş inada bindi. Linuxta çalışan ve RK30xx serisini flaşlayan programlar buldum, onları deniycem.

b102 yi rootlayan program var sduman bulmuştu onu denedinmi

http://www.putlocker.com/file/B36E2FD262072E9C RK3xxx_firmware_tools.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 20 Aralık 2013; 14:21:22 >

• Murat kardesim sonucu merakla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tablette N.O.V.A. 3 oynayan var mı? 1 dolara düşmüşken alsam mı?
  • Sevgili Crime;
    Ben tableti ilk aldığımda sürümü 005 ti ve internete bağlanınca otomatik olarak kendini 006 ya yükseltti. Şuan 006 üzerinde hiçbir sorun yaşamadan telefon da dahil tüm özelliklerini kullanabiliyorum. Acaba sen neden 006 da telefonu çalıştıramadın onu merak ettim. Türkcell den kontratlı almışta olsan kuracağın 008 sürümü ile yalnızca türkcell hattına blokaj gelebilir diye düşünüyorum. Sonuçta cihazda sim blokesi yok yani diğer operatörlerle de çalışıyor. Bu durumda örneğin avea hattı ile rahatça telefon görüşmesi yapabilmelisin. Bunu engellemeye hakları yoktur. Böyle bir durumda kanuni yollarla başlarını çok ağrıtabilirsin. Huawei senin hangi hattı kullandığını bilmiyor. Bu sebepten genel yayınlayacağı güncellemede böyle bir sınırlama yapamayacağından dolayı turkcell den alanlarlar bunu yüklesin vodafonedan alanlar bunu yüklesin diye koyuşlar. Ben avea kullanıyorsam ne olacak.??? O yüzden genel güncelleme ile bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

• Birde arkadaşlar 006 ya ait orjinal rom mu bulabileceğimiz bir yer var mı? Bir sorun çıkarsa backup olarak kenarda durması gerekir.
    Kocaman internette "asan" diye bir yerde var görünüyor o da indirmek için para istiyor. Bu nasıl adalet.

Bence tabi bu bir tavsiye. Elinizde geri dönüş yapabileceğiniz bir backup rom unuz yoksa cihazınızı kesinlikle rootlamayın arkadaşlar.
    Herhangi bir hata ya da silinen sistem dosyasında geri dönüş şansınız olmayacaktır. Fabrika ayarlarına bile alsanız en son ne varsa öyle gelecektir.
    Artı 2 yıllık KVK garantinizin yanması da cabası olacaktır. Orjinal rom yedeğini bulmadan ya da 2 yıl dolmadan bu riski almayın bence.
  • 102 romda telefon özelliğini nasıl çalıştırdınız paylaşırmısınız

• Yeni aldım 102 romlu çıktı. Telefon özelliği çalışmıyor. 1. Sayfadaki B005 güncellenmesini yapabilirmiyim.

• arkadaşlar b102 rom yükleyip telefon özelliğini kullanamayan arkadaşlar @kilicli sayesinde rehberden arama yaparak görüşme yapabilecekler telefon sorunu çözüldü

teşekkürler @kilicli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 21 Aralık 2013; 3:42:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilicli

quote:

Orijinalden alıntı: ekarduz

102 romda telefon özelliğini nasıl çalıştırdınız paylaşırmısınız

elbette döküman haline yada video haline getirirsek paylaşacağız. bu mesajınızı görmemişim b102 romlu cihaza b005 atabilirmiyim sorunuz için hayır maalesef dedim. umarım bir yanlış anlama olmamıştır.

@kilicli arkadaşımızın beni yönlendirmesiyle tarifleriyle ben kullanabiliyorum telefon özelliğini rehberden arama yaparak
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.