Şimdi Ara

Huawei Matepad 11(Harmony OS) Kullanıcıları (Ana Konu) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6.170
Cevap
188
Favori
438.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yıllardır google uygulamaları kullandım aktif olarak. Opera tarayıcı üzerinden site şeklinde kullanıyorum ihtiyacım olanları. Ama tüm google uygulamaları için alternatif var.
    Chrome yerine opera
    Gmail yerine Huawei e-posta
    G drive zaten site olarak harika çalışıyor
    Youtube app yerine site kullanıyorum
    Google maps tablette hiç gerek olmadı ama sitesi yeterli.
    Google docs site olarak güzel ama wps premium var bende gerek yok yani.
    Play store yerine appgallery, aurora store ve apk pure store kullanıyorum. Yazmaya değecek yada çözümünde zorlandığım bir sorunla karşılaşmadım.
    Keep notes yerine binlerce not uygulaması var.
    Tablette yüklü gelen 2 not uygulaması fazlasıyla kâfi.

Özetle kayda değer bir eksiklik hissetmedim. Sadece bazı oyunları yüklerken sorun oldu, bu sorunların çözümünü de apk pure da oyunun altına yorum olarak koyuyorlar, yada YouTube'da var çözümleri. 1 2 dk da çözdüm sorunları.

Legends of runeterra, pubg mobile, cod mobile, ppsspp, genshin impact. Bu oyunları yükledim.

Cod mobile ve genshin impact yüklerken ufak bir sorun oldu ama 2 dakikada çözdüm. Güncelleme çıktı cod mobile için, güncelleme playstore da yayınlandıktan 30 dk sonra apk pure üzerinde yayınlandı. Güncelledim apk pure üzerinden. Oynamaya devam ettim sorunsuz bir şekilde.

Google konusunda laptop gibi kullanabilirsiniz. Kafanıza takmayın google yokluğuna alışmak 2 gün sürüyor en fazla.

Şimdiden hayırlı olsun tabletiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• inalmert996 kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam, çok teşekkür ediyorum. Siz ekran koruyucu aldınız mı/almayı düşünüyor musunuz acaba?

• Bir de geçenlerde şu haberi gördüm. 3500 lira güzel rakam tabii içinde klavyeli kılıf ve kalem yok zannediyorum ki onlar da 500 lirayı aşıyordur doğal olarak. Herhalde tüm seti 3500'e satmayacaktır Xiaomi. Bu cihazın pili MatePad'ten biraz daha iyi onun dışında donanım çok yakın duruyor gibi.

• Bandobrass kullanıcısına yanıt
    Pil konusunda sıkıntı yaşamadım 1 2 günü çıkarıyor rahatça (genel kullanıma göre). Ekranı çok parlak kullanmadım. Telefonumu sürekli Max parlaklıkta kullanıyorum (gm9 pro) ama tablet günün ortasında bile parlaklığı yarıdan fazla açma gereği hissettirmedi. Ve pil azaldığında gayet hızlı şarj edebiliyorum. 22.5 w süper charge adaptörü var.

Biraz dikkatli kullanacaksan klıf ekranı rahatça korur, koruyucu takılmadan da olur ama ben yinede takmak istedim. Mıknatısları iyi. Şöyle kılıftan tutup sallayınca bile düşmüyor. Kalem dahi çok sağlam tutunuyor.

Dex benzeri bir mod şuan yok ama matepad pro da var. Bana kalırsa gerek yok zira artık pc ler tablet benzeri arayüze geçiyor. Windows 11 iyice ipad os ana ekranı gibi duruyor. Aynı anda 3 uygulama çalıştırabilirsiniz şimdilik. Ekranı ikiye bölüp üstüne birde telefon ekranı kadar hareket ettirilen bir uygulama açıyorum. Ben word dosyası, opera üzerinde google çeviri ve e posta olarak kullandım birkaç gün önce. Takılmadan sorunsuz kullandım. Hatta ipad os gibi birden fazla çoklu ekran açıp aralarında geçiş yapabiliyorsunuz. Ama ana ekranı biraz düzenlemenizi öneririm. Tablet ilk geldiğinde biraz karışık duruyor. Beğenmediğiniz herşeyi kapatabiliyorsunuz. Şahsen reklam yada öneriler gibi şeyleri komple kaldırdım mesela. Tüm uygulamaların ipad gibi ana ekranda olması da hoşuma gitmedi, klasik android gibi uygulama çekmecesine attım komple. Sadece ihtiyacım olanlar ana ekrandaki uygulama çubuğunda duruyor. Minimalist seviyorum ben.

3500 liranın kaynağı ne acaba. Sanki euro fiyatını doğrudan liraya çevirmişler. Vergisiz fiyatı olabilir. Hadi vergi dahil fiyatı diyelim ozaman gayet alınabilir bir cihaz olur. Tabi matepad 11 klavye ve kalem gibi aksesuarları dahil edince 4000 liraya çok daha cazip duruyor. Kalem ve klavyeli kılıf tabletler için çok faydalı ancak çok pahalı aksesuarlar.. yinede umarım 3500 lira olurda insanları kıytırık ipad 9 u almaktan kurtarırlar. Resmen piyasada 3000-4000 lira arası fiyat performans tableti yok.

Anladım hocam, yeniden çok teşekkür ediyorum. Epey bilgilendirici oldu bu son dedikleriniz hakikaten.

Bir an kafamı kurcalar çeler gibi oldu esasında bu Mi Pad 5 haberini görmek hem bir tık daha büyük pilden hem de Android olması sebebiyle ama onun aksesuarları ile beraber ne olacağı meçhul duruyor. Belli olmaz tabii, bir bakmışız bu tip bir kampanya ile 3500 olarak çıkar tüm set, zaman gösterecek galiba.

Ben de Xiaomi Türkçe sitesine vs. baktım da göremedim doğrusu. Birkaç gün/haftaya daha iyi belli olur zannediyorum ama her şey dahil tüm setiyle 3500 lira olarak çıksa dahi MatePad 11 ile aralarında çok radikal bir fark yok, biraz pil biraz da OS işte.

Matepad 11 de olup mipad 5 de olmayan kritik özellikler

Video output yok
    Wifi 6 yok
    Gps yok

İki tabletide inceleyen kişilere baktım yorumlarda matepad 11 için stylus konusunda daha başarılı demişler.

Özetle hemen hemen her konuda matepad 11 daha başarılı. Ama tabi illaki google benim için olmazsa olmaz diyenler düşünebilir.

Hmm, ben bunlara dikkat etmedim. Mi Pad 5'i çok ayrıntılı incelemedim zaten ama Wi-Fi 6 önemli. GPS eksikliği de ilginçmiş doğrusu. Mi Pad 5'in Türkiye'deki kaderi epey meçhulken bunlarla kaygılanmak dert değil hakikaten şimdi. MatePad 11 4000 liraya oldukça kelepir duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bandobrass -- 22 Eylül 2021; 4:9:12 >
  • Arkadaşlar elinde cihaz olan bir arkadaş doping hafıza uygulaması APK pure ya da başka bir yerden yükleyip açabilir mi ona göre hemen sipariş geçeceğim şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fingli F kullanıcısına yanıt

Appgallery de mevcut, yükledim açıldı normal olarak.

Bunun dışında düz mi pad 5 snapdragon 860, ve micro SD kart desteği bulunmuyor. Klavyeli kılıfı da tek açıda kullanılabiliyor.

Xiaomi pad için artı olarak sayabileceğimiz çerçeveleri aluminyum, pili daha büyük ve daha hızlı şarj oluyor, Google servisleri var. Onun dışında her türlü matepad bence.

Benim tabletle ilgili iki sorum olacak. Kalemle mesela çizgi çekerken hafif bir şekilde dokundurdugum zaman da çizgi kalınlığı aynı, bastirdigim zaman da aynı. Bende mi bir problem var? Öteki sorum ise kılıfla ilgili. Sanki ilk aldığımda kılıf kapağını kapttigimda mıknatısı daha güçlüydü, mesela kılıf kapalı dururken tableti dik konuma getirdiğimda klavyeli kısmı düşüyor, ilk aldığımda tutuyordu diye hatırlıyorum, sizde de böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmuRu -- 22 Eylül 2021; 9:42:36 >

Çok teşekkür ederim

• Arkadaşlar bide şimdi Huawei in sitesinden alırsam 4051 TL'ye geliyor birde sonradan mouse hediyesi varmış hepsi burada 4012 TL ve hemen kargo Huawei sitesinde 27 Eylül'de gönderim diyor daha erken gönderimi ki acaba haftsonu elimde olsa iyi olurda Ankara'da yaşıyorum

Aman dikkat. Klavyeli kılıf için ayrılan stok bitmiş. Huawei store dan alırsan artık hediye olarak klavyesiz kılıf veriyorlar. Hepsiburada üzerinden almayı deneyin. Sepette kontrol edin klavyeli kılıf matepad 11 in altında bedava olarak eklenmişmi diye.

Huawei Matepad 11(Harmony OS) Kullanıcıları (Ana Konu)

Yanılmıyorsam 3 ürünüde gönderiyor Huawei kendi sitesi yinede arayıp emin olsam daha iyi olur heralde

Hayır. O görünen kılıf klavyeli kılıf değil. Normal kapaklı kılıf. Üzerine tıklayın hatta 300 liralık orjinal kılıf diye gözükecektir. Bahsettiğim klavyeli kılıf şöyle Huawei Matepad 11(Harmony OS) Kullanıcıları (Ana Konu)

Çok teşekkür ederim yardımınız için tam siparişi vermiştim geri iptal ettim ozaman hepsi burada dan sipariş vereceğim orda. Aynen sizin gorseldeki gibi klavyeli kılıf olarak gözüküyor ve 800 TL yakın bir fiyatı var

Huawei Matepad 11(Harmony OS) Kullanıcıları (Ana Konu)

Siparişi geçtim inşallah beni mutlu eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fingli -- 22 Eylül 2021; 10:41:31 >
    Elinize ulaşınca ne kadar kaliteli bir ürün aldığınızı anlayacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun. Şaka gibi... 4000 liraya ipad Air 4 seviyesinde bir tablet, hemde tüm aksesuarlarıyla...

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.