Şimdi Ara

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.680
Cevap
62
Favori
332.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: smart1978

Anlasilan sana hitabende olsa herkese acik neden boyle ifadelerim olmus ayrica izah ederim kaynakli.

Sana karsi objektiftim Huawei Turkiye den gorev almandan hatta selamimi da ilettim buradan bir DH uyesi ile yakindan ilgilenmistin . Ama cevaplarinda tuketiciler hakkinda onyargili ustelik olumsuz bir genellemeni gordukce sahsin bu islere pek uygun olmadigina kanaat getirdim kendi capimda ifade olsa da dayanagim musteriler hakkindaki cok negatif dusunceni ifade etmendi kalin punto ile vurgulamistim hatirlanirsa ...

Dokundurma degil yapici elestirilerdi . Belli ki sen elestiriye de gelemiyorsun ozellikle argumanli olunca kaynakli olunca ...

Beni gectim kaynaklara bak kafi ... Eksiklikler bile bile var neden diger ulkelerdeki hizmet anlayisi kampanyalar hediyeler yok ? Sadece bir sureligine birkac AVM yi kapsayan seylerle kampanya mi olur ? Hicbir ulkede Huawei boyle yapmiyor yai online satin alan biri Turkiye nin herhangi bir yerinde siparis alirken hediyesi de olmali idi ...

Forumlari takip edicek bir asistaniniz ayri bir ekibiniz olsun ki sizlere onemli detaylari aktarir elbette buraya takilarak zamaninizi harcamamalisiniz ...

Malzeme kalitesi yuksek olan diger renkleri neden gelmedi acaba ? Cizilmeye karsi dayanikli tirtikli dokusu ve parmak izi de birakmiyor ... RAM olarak 8 GB li olanlari da neden gelmedi Turkiye ye ... Bunlari da sormustum diger sorularla ama ecvap gelmedi gozunuzden mi kacti . Aslinda baska birsuru detayda var tekrar yazmak istemiyorum ortada keza okunabilir ...

https://www.anandtech.com/show/13503/the-mate-20-mate-20-pro-review/7

Kerem Enginar hakkinda neden oyle bir intiba birakmistir hangi paylasiminda yapmistir tekrar bahsederim gerci DH de ilgili konularda daha once de youtube sitesindeki incelemelerinden bahsetmistim kaynagi ile ( suan ki calistigi firma in youtube hesabinda ) ...

Tekrarliyorum . Tuketici pragmatik yaklasimlari icraatleri sever. Sorunlari cozebilmede hizmette urun yelpazesi vs herseyi farkinda olan tuketici elbette beklentisi siparis hediye den tutunda fiyatlandirma ve satis sonrasi yazilimsal destek vs de onem verecektir .

Yazilimsal oldugu asikar ekran yanmasina karsi veya AMOLED / OLED teknolojisinin dezavantajlarinda biri olan asiri guc tuketimi azaltmak icin beyazlari gri tonlamasina ilginc ibretlik bir ornek :

Pesinen ifade edeyim ki ; ekran goruntusu ile ekranin problemi ifade edilmez biliyorum anca harici bir cihazin kamerasi ile cekilirse anlam ifade eder . Ama ekran goruntusundeki gri tonlama hakim heryerde olmasi da bizlere ifade ederki yazilimsal bir dayatmadir . Kullanici buna cozum ariyor bulamamis ... Iste gorsel :

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/recent-apps-grey-tint-issue-t3874499

Neden boyle . Ekran goruntusunden bile belli olmasi ayrica bir dumur detayi ...
    Bu tondaki tartışma ortamlarını çok seviyorum. Güzel fikirler çıkıyor ortaya gerçekten :) Kısaca yanıt vereyim.

"Sana karsi objektiftim Huawei Turkiye den gorev almandan hatta selamimi da ilettim buradan bir DH uyesi ile yakindan ilgilenmistin . Ama cevaplarinda tuketiciler hakkinda onyargili ustelik olumsuz bir genellemeni gordukce sahsin bu islere pek uygun olmadigina kanaat getirdim kendi capimda ifade olsa da dayanagim musteriler hakkindaki cok negatif dusunceni ifade etmendi kalin punto ile vurgulamistim hatirlanirsa ..."

9-10 yıllık bir editörlük tecrübesi, sosyal medya üzerinden bana ulaşan neredeyse herkese er ya da geç verdiğim cevaplar, girdiğim diyaloglar, hobi olarak teknoloji mağazlarını gezip ortam ve durum gözlemi yapmak, ön yargı olmayan bu fikrimi destekliyor. Aynı fikrimin arkasındayım. Çok çok az bir kitle 1 ay erken çıktı veya geç çıktı diye bir cihazı almaktan vazgeçiyor. Ortada daha vahim örnekler var demiştim Sony'den bahsedip. Şubat'ta MWC'de duyurduğu telefonu Haziran, Temmuz ayında satışa sunmak ile 1 ay sonra satışa sunmak aynı kefeye giremez. Ben de isterim dünya ile aynı anda satılsın ama bu noktada önemli parametreler olduğunu burada başlayınca öğrendim.

Ben de dahil olmak üzere, ülkemizdeki ilk beklenti, "satışa çıksın fiyatı 2-3 aya düşer öyle alırım" şeklinde oluşuyor. Aksi varsa burada, paylaşssın lütfen :)

Hediye ve promosyon konusuna gelince, ben de aynı fikirdeyim her marka yapmalı bunu. Sadece Huawei özelinde konuşmak çok yanlış. İlerleyen dönemlerde neden olmasın? Bu konuda fikrimi ortaya sunmak konusunda çekimser olmam çünkü editörlük yaptığım süre boyunca çok fazla şey öğrendim. Bunları uygun bir biçimde bu cephede de uygulamayı tabi ki istiyorum. Bunun için, kendi adıma çok erken bir süreçteyim.

Ne kadar troll deseler de emin ol yazdıklarını ciddiye alarak okuyorum ve yanıt vermeye çalışıyorum :)

• LesEnfantsTerribles kullanıcısına yanıt
    Kerem Enginar hakkinda bahsettigim ifadeler ( analizlerim ) olayi bulmam yaklasik 2 dakikami aldi

K. Enginar in dis mekanda telefonun ekrani haliyle kontrasti dusecek vs cekilen video veya fotografi anca kapali bir mekanda ve kaliteli bir monitorde yuksek cozunurlukte anca analiz ve yorum yapmasi gerekirken kayit ederken ovmesi cok sallama yuzeysel sig olmustur ...

Kisileri sahsen tanimak karakteri vs baska birseydir bir isi duzgun ne kadar ele alabiliyor yapabiliyor bambaska birseydir ...

Gecen zamana gore de ne kendisi ne de calistigi sitede esasli manada kendilerini gelistirmemisler olay bu .

Herseyi birden hatirlamam hafizama da iyi guvenirim sadece birseyler vesile olursa aklima geliyor detaylica ...

Senin icin de bir baska elestir direk sana ifade edeyim . Xuawei in reseller magazasinin acilis oncesi SDN ekibi ile vblog unuz vardi akilli semsiyeyi cok begenmistiniz magaza acilisinda gelip alacaginizi ifade etmistiniz alip almadiginizi bilmem ama bu tur tuketiciyi manupile edici ifadeleriniz de hic hos degil ! SDN deki diger arkadasiniz da sizi hafiften tiye almisti tebessumu ile :) ... ( Yine olaylar bazi detaylari hatirlattiriyor :) ) ...

DH de beni epey yanlis yargilayan editorler de vardir Mesut, Erdi ( Erdi ozelden de susmaktadir genel olarak bu da olumsuz bir ifade ve durustur sonucta er yada gec mesajlar ozelden de olsa okunuyordur gerek forum da acik cevaplarimdan da keza ... ) .

Cok az bir kitle 1 ay erken cikti diye gecistirme olmaz. Bircok ulkede cihazi teslim alanlar vardir ... Ingiltere en basta ...

Elinizde kaynak var paylasin Huawei in hangi ulkelere cihaz dagitimi ne zaman baslaniyor bilgilerini paylasin oyle kuru kuru kelime oyunlari ile cok az bir kitle ifadesi yetmiyor ...

8 GB modelleri niye gelmiyor ?

Malzemesi daha kaliteli daha oncede defalarca ifade etmeme ragmen es gectiginiz : 2 rengi daha vardi tirtikli ozel bir materyalden yapilma dokusu ile cizilmeye parmak izine karsi esasli korumaktadir Jerry in videosunda da gosterilmistir . Huawei in gelmeyen renklerinin arti ozelliklerini de nedense SDN vlog unda bahsetmemistiniz Turkiye gelen renklerden birini yine kendinizce begenerek gereginden fazla objektiflikten uzak subjektif ifadeleriniz de hic hos degildir biline ... Keske eminim bildiginize gelmeyen renklerdeki ustun malzeme iscilik ve dayanikliliga sahip diger Mate 20 Pro lardan da objektiflik namina bahsetseydiniz yani basit 2 renk yoktur meselesi degil de...

Fiyatlar artabilir de anormal ulke sartlarina istinaden bunlar siradisi gelismelere bagli elbette . Lakin birkac aya fiyati dusecegine kesin gozle bakiliyorsa en bastan fiyati dusuk olacakti Apple IOS urunlerindeki gibi fiyatlar sabit olmasi gerekirdi ...

P20 Pro kullanicilari Anakonusu takip ediyorsunuz umarim orada da Mate 20 Pro tanitildiktan sonra Turkiye fiyatinda P20 Pro lar ciddi olarak duserse ofklenmis bircok cihaz sahibi vardir ... Bir ara ilginctir P20 Pro fiyati artirildi ... Mate 20 Pro ile fiyati dusmesi gerekirken esasli dusmedi fiyati ... Sanirim yeni alanlara karsi bir tur algisal gecici fiyatlandirmada beklenen dusmenin yasanmamasi olsa gerek :) ...

Hediye konusunda Huawei bircok ulkede zaten yillardir hediyeli vermektedir sadece MAte 20 Pro doneminde degil en yakin donem P20 Pro larda da hediyeli idi ...

MAte 20 Pro da Huawei in son cikan akilli saat ve kablosuz sarj seti bundle beraber MAte 20 Pro alanlara verilmektedir oyle belli birkac AVM de ve bir haftasonu filan da degildi ...

Cihazlarinizin deneyim masalari vs acilmis birkac gunlugune ilginctir ti esasli bir haberi ilani cok onceden yapilmamis olmasi dusundurucu ... Gerci ben cihazi epey inceledim kullandim da ...

Troll en hafifi bazen umursamiyorum harbiden :) . Bazi seylerde esik seviyem yuksektir . Samsung calisni Samsung tan hisse sahibi oldugumu hatta Apple dan da hisse sahibi oldugumu filan ifade edenler olmustur yillardir da boyle :) Harbi tuketiciyim ve teknolojiyi de severim ...

Akilli olan paylasimlarindan faydalanir ;) . Sonucta tum bunlar tuketici bilinci ve daha iyi hizmet ve urunler adinadir ...

Bilmeyenlere ifade edeyim : Samsung dahil her markanin hatalarina denk gelmissem de ifade ederim . Note9 sahibiyim Samsung bile Turkiye de hizmet anlayisi yurtdisindakiler gibi degil ama Huawei den de daha iyi urun cesitliligi ozellikle . Hediyeleri cok eskimis elde kalmis stoklari eritme odakli olsa da baska ulkelerde de yasamis ve gelismeleri de takip eden biri olarak Samsung ta pek ideal hizmet ve urunleri yok ama Huawei daha vahim gorebildigim kadariyla ...

TL in deger kaybetmesi de bir etkendir lakin asiri fazladan eklenen bedeller ozellikle fiziksel magazalari olmayan anca zincir magazalarin bunyesinde standi olan ve anca promotorlar ile fazla maliyeti Turkiye de olmamasina ragmen bu kadar yuksek fiyatli olmasi ustelik Dolar in dusme seyrinde oldugu bu donemlerde tuketici hayal kirikligini da yasamaktadir. Ben de tuketicilerin MAte 20 Pro icin fiyati haric begendiklerine sahit oldum ( eksi yanlarini ayak ustu anlatsaydim Samsung gorevlisi filan sanilirdim : ) ) ...

Fiyatlandirma sureci bilindigi uzere toplu alimlarda ve toplu alim siparis tarihleri de epey oncesindedir hatta Dolar kuru sabitleme fasli gibi bircok detayi da ifade etmek gerekir yani bilinmelidir ki Dolar 7.2 TL iken MAte 20 Pro siparisi verilmedi :) ...

AKIL vermek gibi olacak ama tuketici hayrina Huawei Ingiltere deki yapilanmasini ilk siparisler surecinden tutunda kampanyalarin kapsami cesidi zamanlamasi sureci satis sonrasi hizmetleri bence birebir kopyalanmali elbette Turkiye deki mevcut duzen nasildir once belirlenmelidir ...

Promotorlar gercekten de tam manasiyla egitimli degiller. Ozellikle baska firmalarin marka modelleri hakkinda bilgi sahibi olmadan fikir ifade etmeleri de hos degildir . Huawei Promoter lar sadece kendi markalarina odaklanmalilar :) ... Elimdeki Exynos 8 GB RAM 512 GB dahili hafizali Note9 un Turkiye de resmi olarak satilmadigini iddia edip benle tartismaya calisan bir promoter a sahit oldum cihazi cikardim arkasindaki Samsung Istanbul ....garantili yazisini gosterdim sustu ...

Isim AVM lere dustukce ben de gozlem yapiyorum her acidan ...

Sony lansman ile urun teslimati cok uzun yillardir boyle :/ Kasasi da inatla kalin cerceve olayini yillar sonra anca kismen cozduler :/ Kamera konusunda epey onculer ama yazilimsal pek verimli optimize de edilmiyor gerci Z3 serilerindeki kameralar epey ustun 10 bit 4K da HDR video ve 10 bit renk derinliginde fotograflar cekmesi ile oncu . Gerci bunun icin fotograf video inceleyen Dxomark gibi siteler artik 10 bit olarak gorselleri ele almali ... Yani 10 bit lik medyalari 8 bit lik mevcut yaygin goruntu cikti birimlerine ( monitor laptop tablet vs ) ile bakilmasi da adil olmayacaktir yaniltici olacaktir .

Gerci az da olsa 10 bit gercek monitorler de vardir telefonlar da .... ( TV kismi daha once bu seviyelere gecmistir de ) ...

Konu dallandi .

10 yillik editorlugunuzden dem vurmayin bence :) . Surekli gelistirin pozisyonunuz geregi ... Turkiye de ilgili birimlerinizle koordineli icraat odakli adimlarinizi bekleriz ...

Bir ricam olacak tuketici olarak : Samsung S-Pen ( Wacoom ) veya N-trig teknolojili ama cihaza entegre kalem yuvali cihazlarini gormek isterim :) Samsung S-Pen ile bu konuda rakiibi yok sakin bana M-Pen den bahsetmeyin harici kalem pratik degil belki kadinlar icin anlamlidir cantalari surekli yanlarinda koyarlar oraya :)

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Dusunduklerimin aynisini yazmissin. Tek farki ben direkt sonucu yazdim. Cidden su test videosu ile 2 telefon arasinda secim yapacak var mi? 😁👍🏻

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam bugün telefonuma 9.0.0.146 kasım güncellemesi geldi güncellmeyi yaptıktan sonra mobil ağlardan 2g 32 4g seçtiğimiz menü yok oldu telefonum 2g de kaldı ve değiştiremiyorum. bunu değiştirebileceğim farklı bi menü falan varmı. yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa memnun olucam
  • quote:

Orijinalden alıntı: LesEnfantsTerribles

Herkese tekrardan selamlar,

Çok yoğun ve hızlı bir süreç ile başladı Huawei günlerim. Forumlarda ve sosyal medyalardaki gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum. Cuma - Cumartesi ve Pazar günleri, İstanbul'daki 4 AVM'de Huawei alanları açtık ve gelen insanlara yeni modelleri anlattık.

Promotör ekibinin dışında, Huawei Türkiye olarak çok ciddi bir katılımımız oldu ki, bu saydığım günler içinde AVM'lerin açılış ve kapanış saatleri boyunca stand alanlarındaydık. Cihazları merak edenler, denemek isteyenler için güzel bir fırsat oldu aslına bakarsanız. Bu süre zarfında ise forumda olan biteni takip etme fırsatım olmadı.

Smart1978 arkadaşın yazılarını merakla ve ilgiyle okudum. Aklıma Cem Yılmaz'ın emekli albay esprileri gelmedi değil :)

Bazı konularda teknik olarak çok güzel şeyler paylaşmış olsa da, anladığım kadarıyla, başkalarının deneyimlerinden deneyim elde etmeye çalışmış. Bundan 10-12 yıl önce ben de forumun PlayStation bölümünde yapardım benzer şeyleri. Bak, şunun cihazı böyle olmuş, bunu böyle test etmiş. Xbox 360'ın üzerinde yumurta pişiren insanları izleyip az saydırmadık forumda. Çoğunda kendi deneyimimiz yoktu belki de.

Özellikle XDA developers paylaşımlarını severek takip ettim. Önemli şeyler içeriyor.

Bir de, bu kadar BOŞ zamanım olsa keşke demedim değil. Son bir kaç yılım çok ciddi bir iş temposu ile geçtiği için bu kadar BOŞ vakti kıskandım gerçekten.

Konuya dönecek olursak, DH ve SDN gibi Türkiye'nin en büyük portallarında uzun soluklu editörlük yaptıktan sonra, çok farklı bir iş çevresine geçtim henüz 2. haftamın içindeyim. Sevgili Smart1978, bu süre zarfında, kabiliyet, yetenek vs vs gibi konulara dokundurmuş ama bu konular için henüz çok erken benim için. Şirketin işleyişi, iç dinamikleri gibi konulara adapte olmak zaman alacak bir durum.

Kullanıcıların tavrını bilmediği iddia etmiş, güldüm geçtim :) Can sıkıntısı bu olsa gerek...

SDN forumunda kaldırılan bir konuya da el attığımı düşünmüş :) SDN forum için çalıştığım dönemlerde bile en ufak dokunuşum olmadı. Bundan sonra da olmaz. Çok fazla entrikalı bir karakter:)

HWP'deki Kerem Enginar'ın da eski SDN çalışanı olmasından bir bağ kurup bir şeylerden bahsetmiş ama garip geldi. Tanıdığım en objektif adamlardan birine yaptığı eleştiri çok garip geldi. Doğru bir eleştiriyi yanlış bir yerde yapınca bir değeri kalmıyor maalesef.

Bu kadar uzun bir mesajı tekrar ne zaman yazabilirim bilmiyorum ama elimden geldiğince buralarda olmaya çalışacağım. Huawei hakkında bilgi vermiyor demiş benim için. Burası mahalle kahvesi değil hatırlamak isterim.

Saygılar sevgiler :))
    Kaan vurdu gol olduu :D yaa varya tam olarak 1. ağızdan cevap verilmesi de ne güzel bişeymiş. eline sağlık :D

• FurkanCbn kullanıcısına yanıt
    Belli ki Huawei den bazi sartlarla ile inceleme yapmislar :)

Tavsiyem yabanci sitelerden ve mumkunse daha fazlasina bakmak . Turkiye deki incelemeler malesef asiri yanli ve cok sig ...

Kuru kuru ifade edince baskalari polemik yapiyor gerekceli yazinda susuyorlar veya meseleyi baska yere cekiyorlar :) .... Gerci mesele susturmak degil gercekleri ifade etmek ...

Snapdragon 8150 li cihazlari tercih etmek en mantiklisi . Resmi ilan edilmese de Kirin 990 gecen ay gelistirme ve uretim faslina geciyor ... Kirin 980 li Mate 20 Pro bence simdiden eskidi ... Kirin 980 tanitim zamanlamasi donem olarak cok gec gelmistir bunu defalarca ifade ettim ama ilgili kisiler ve tuketiciler pek idrak edememis veya bilmemezlikten geliyorlar ...
  • Mate20pro bir cok konuda note9 dan üstündür. Note nin rakibi olsa olsa mate 20 dir. İnceleme begenilmeyince para aldi iddiasi komik zaten dxomark ta para aliyor :) yol yakinken elinizdeki notelari elden cikarin gun gectikce deger kaybetmekte.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bu adamlar amatörlükte çok ciddi ve kalıcılar :)
    Youtube da çok daha iyi yapılmış pek çok karşılaştırma var.
    nemli olan hangisinin daha ii olduğu değil, hangisinin daha çok size hitap ettiği.
    Evet Huewai kağıt üzerinde daha hzlı, daha iyi foto çekiyor, daha uzun pil dayanımı veriyor. Ancak ben halen firmanın testlerde hile yaptığını hatırlayanlardanım. Dolayısıyla onu yapan başka pek çok şey de yapabilir diyorum. Üstelik P20 Pro forumlarnda daha halen yazılımla ilgili sorunlardan bahsediliyor.

Evet Note 9 ancak böyle testlerd ortaya çıkan milisaniye farklarla yavaş, evet pili 1 günü çok çok rahat çıkarıyor ama 12 saat ekran süresi de vermiyor.

Ancak ikisini bu açılardan kıyaslarken şunu da eklemeliyiz :
    - Note 9 daha oturmuş bir sistemle ve kalem avantajıyla geliyor
    - Note 9 hemen hemen 2000 TL daha ucuza - ki yurtdışında Euro veya dolar olarak satılan ülkelerde böyle bir fiyat farkı yok -
    - Ekranında bir sorun yok, "acaba yarın yeşillenecek mi" diye tasalanmıyorsunuz.

Durum bundan ibart aslında. Her iki telefonda gayet iyi. Gayet yeterli, bugün alıp da "tüh şunu yapamadık" diyeceğiniz bir şey yok (kalem olayı hariç)
    Hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın, Huewai yi mutlaka TR den garantili alın. "Bana bir şey olmaz" Türkler'in mottosudur ama genelde ters teper. O nedenle bu paralara mutlaka garantili almak lazım. Özellike ortada Hulk gibi koca bir sorun varken.

• Sivridis kullanıcısına yanıt
    P20 Pro Anakonusuna son birkac aydir pek ugramiyorum ama onceleri epey paylasimlarda bulunmaktaydim. Orada da homurdanmalardan tutun da hakaretler her telden her turlusunun gordum :/ : ) ... P20 Pro daki sorunlari da iyi bilirim ...

Huawei daha iyi performans ve uzun batarya isini ekran cozunurlugunu degistirmesi kendi kafasina gore, parlakligi manuel yapsanizda yine kendi kendisine kisaltmasi ekranda gorunen DPI degeri ile daha az icerik ekrana sigdirilmasi kendi kafasina gore duruma gore guc tasarruf moduna gecmesi ... Bunlari Note9 veya herhangi bir SAmsung cihazinda da kendiniz yapabilirsiniz ... Guc tasarruf modu ondan ...

Ekranin gri tonlamasi OLED te daha az enerji tuketimi icindir .

Hile yaptigini herkes biliyor Kirin 970 lilerin hepsinde ustelik . Benzer seyleri Kirin 980 icin de yapabilir ki abartili da .

Burada onceleri kaynakli paylasmistin Qualcomm un Snapdragon 8150 ( 845 in yerine gelecek olan ) sadece yapay zekasi bile MAte 20 Pro ya ciddi mana ustunluk saglamistir hatta Huawe in yapay zeka birimi NPU 2 adet olmasi ileabartili oranda yapay zekasi kendi onceki jenerasyonuna gore bir yuzde vermisti yaoay zeka benchmark siralamasinda hem geride hem de kendisinin eski jenerasyonlusuna gore aralarinda oyle Huawei in iddia ettigi gibi yuksek performans farkliligi da yoktur ! .... Bu acidan bile sahtekatlikla lanse urun tantilmasi kabul edilemez .

P20 Pro da .132 surum guncellemesi ile kamerasindaki yapay zeka varsayilan olarak kapatilmistir ( tekrar acilabiliyor da ) Huawei P20 PRo kullkanicilardan gelen kamerasindaki ozellikle fotograf cekimlerindeki agresif noise azaltmain bedeli olarak texture kaybi yani kabaca detay kayiplari ile ortaya suluboya cizgi roman karikatur gibi fotograflar cekmesi, abartili renklerde olmasi vs hatta kamerasi 1080p 30 FPS ustunde tam bir rezalet hayal kirikligi yaratmasi ile aylardir yazilimsal olarak sorunu cozememislerdir .... Sosyal paylasim sitelerinin uygulamalarinda da kendi kafasina gore donmalari kullanicilar sikayetci olmaktadir gerek yabanci gerek yerli bircogu cihazini satti sozkonusu anakonuda . Bazilari MAte 20 serisi tanitilmadan once kurtuldu :) ..

Note9 Exynos kendisine has artilari ve eksileri vardir bu konuda bircok detayi kendimce de baskalarinca da paylasilmistir Note9 Ana konusunu takip edenler bilir ... S-Pen bariz essiz one cikan karakteristik bir ozellik . Keske rakipleri de benzer tasarimda cihaza gomulu olarak ust seviye olarak gorebilsek :/ ...

Testlerdeki incelemeler cokta es zamanli olamaz senkronlu es zamanli olmak tutturabilmek zordur anca robot kollarla gezilebilir bu tur ornekler telefon kiyaslamalarinda yapan youtuberlar da var :)

ELbette neler suuyor ona bakilmalidir...

MAte 20 Pro kamerasi da cok ta oyle her ortamda stabil kalitede cekimlere sahip degildir bu konuda xda-developers ta da sikayetci olanlarin gorselleri vardir . Bazilari iddia ediyor ki kamera lensinde koruyucu filmi cikardin mi diye onerenler bile var :) Adam diyor ki cevap olarak oyle bir film tabaka kamerasinda yoktur diyor ...

Kamerasi da sorunlu cikabilmektedir bunu da nasil fark edecek kullanici Turkiye de o da muamma ...

MAte 20 Pro ekrana gomulu parmak izi yuzunden cok cabuk ekrani catlamaktadir yani cepte tasirken on cepte bile olsa otururken dikkatli olmak gerekiyor rakipleri de kavisli ama cok daha iyi dayanmaktadir Jerry adli youtuber in cihaz saglamlik testi yaparken bu zayfligini da ifade etmisti. Ekran catladigi zaman ekrandan parmak izi de tam manasiyla calismiyor ... LAkin alternatif parmak izi okuyuculari ciziklerle dolu olsa da parmak izini basarili okuyabilmektedir . Bu baglamda ekrandan parmak izini Huawei pek becerememis olmamis ...

Tepki verenler cogunlugu yuksek ihtimalle kendi ic dunyalari ile alakali oldugunu dusunmekteyim.

Cicegi burnunda acemi yonetici de sans istiyor zaman istiyor lakin tuketici Turkiye de tecrubeli efektif aninda dogru kararlari uygulatacak adimlari icraatleri bekliyor ozellikle kisa donemde ve orta donemde ...

Hulk yesillenme sorunu LG lerde cok barizmis BOE lerde az da olsa varmis ve BOE lerin de kendilerine has renkleri soluk gostermesi problemi var parlakligi da daha da dusuk ozellikle LG panellilere gore LG cikmis olanlarin ifadeleri hatta gorselleri de vardir xda-developers ta. Elbette baska forumlarda da vardir hatta Huawei in resmi forum sitelerinde de . Cin de bu ekran problemi ciktiginda Cin deki yonetim despot hemen karalama yapmislar diyorlarki kullanicilar abartiyor veya oyle sorunlar yoktur falan filan ... Sonra Avrupa basta olmak uzere bircok ulkede de kisa surede benzer sorunlar patlak verince Huawei ne yapacagini sasirdi . Sorunu tam cozememis gibi gorunse de bence sorunu cok iyi biliyorlar ... Dogrusu tumunu toplatip yeni uretimlileri kaliteli kontrolleri dogru yapilmis halde tekrardan piyasaya surmeleri gerekirdi ama oyle birsey yok sadece bir umut revize edilmistir diye yeni uretimlilere sorunsuz algisi beklentisi olusturulmustur :/ Yeni uretimliler de sorunlu ... Sorun yok diyenler ilk gunlerdeki ifadeleridir ya da olaya sadece LG uretimlilerdeki yesillenme problemi yoksa sorun yoktura indirgemis olmalari lakin BOE in kendisine has birden fazla ekran problemini de dikkate almayanlar vardir ...

Turkiye garantili almak ta bence anlamsiz cunku Huawei Turkiye hatta Cin merkezinde bile bu sorunlari icin kesin resmi bir aciklama olmamasi ve baska ulkelerdeki sorunlarin halen devam etmesi ...

Sirf xda-developers taki konuda 2bin mesaj paylasim yapilmistir suan itibariyle ve giderek te artmaya edvam etmektedir cunku olay sicak ve cozumsuz :/

Bu yuzden yabanci forumlardaki gibi 3-4 defa cihaz degitirenler kervanina katilmak sonrasinda para iadesi hakkini kullananlardan olmak isteyenler varsa garantili de alsa Huawei den cekecegi servisler red etme kabul etmeme kullanici hatalari vs sistematik olarak belli bir oranda kullanicilari magdur da edebilirler. Elbette forum ortamlarinda goze batan kullanicilara ayricalikli ilgi vs ile algi olusturmak ta bir metodtur keza yapildi da ama bu sadece bir kisiyi baglar herkes esit muamele herhangi bir Huawei yetkili servisinden de alacagi anlamina gelmez cunku gorseller de paylasildi Turkiye teknik servileri sorun yok diyor ! ....

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268/page200 ( 1995 cevap gelmis ve artiyor suan itibariyle ... ) Baska forumlari sahsen pek takip edemiyorum ama onceleri linklerini de paylasmistim ...

• Hile konusunda daha gecen ay ceza alarak tescillenen firmaya mi guvencez :):)

Samsung kendini tekrar ediyor fiyatida bu yuzden yerlerde hala gec kalmis degilsiniz zararin neresinden donulurse kardir

• mmusty355 kullanıcısına yanıt
    1.si ticarette mal alınırken kar ya da zarar edilir. Siz buyrun 7500 TL verip güle güle kullanın.

2. si kar etmek için telefon alıyorsanız vay halinize :)

Teklif hakkı konusu maalesef pek çok firmanın çiğnediği bir unsur. Olmaması lazım. Tüketiciyi yanıltmak için değerlerle oynamak bambaşka bir şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sivridis

1.si ticarette mal alınırken kar ya da zarar edilir. Siz buyrun 7500 TL verip güle güle kullanın.

2. si kar etmek için telefon alıyorsanız vay halinize :)

Teklif hakkı konusu maalesef pek çok firmanın çiğnediği bir unsur. Olmaması lazım. Tüketiciyi yanıltmak için değerlerle oynamak bambaşka bir şey.
    Ne telifi dupeduz dolandiricilik bile bile telefonu yavaslatamak

2 cisi ticarette alirken kazanirsin 2 ayda bir telin fiyati bu kadar dusmez tabi bu ticaret degilde ben sahsen sinir olurum ( dolar kurunun farkindayim )

3. Yesil ekran sorunu cozulmeyen bir telefona 7500 tl vermem. ( Ki bu fiyatlandirma dolar euro yuksekken yapildi ve fiyatı duscek )

• Huawei yurtdisinda sonunda birseylere cevap vermeye basladi iste :
    https://consumer.huawei.com/en/support/how-to/detail-troubleshooting/?resourceId=en-us00684953

Kisaca diyor ki : -20 santigrat derecenin altinda yesillenme normalmis OLED teknolojinin karakteristik bir ozelligi imis

Kabul edin artik yesillenmeye karsi Samsung kadar basarili degil ve yesillenme olayi Samsung dahul tum cihazlar icin ozellik degil olumsuz defolu bir durumdur kabul edilemez.

Ayrica cihazini kim -20 derece altinda tutabilir ? Akli selim birisi mi derin dondurucunun icinde cihazlarinin fotografini cekiyor ne ? Paylasilan gorseller hepsi de ev ortaminda ...

Zaten resmi aciklamayi begenmeyenlerin orani begenenlere kiyaslaninca bariz bir fark var begenmeme acik ara onde ...

Huawei gereken adimlari atmiyarak sorumlulugu almiyor tuketici ile alay ediyor. Huawei anlasilan tuketici ile alay eden aciklamalari ve yoneticilere sahip ... Cihazi sattirmak icin herseyi yaparlar sorun ciktiginda da turlu turlu sebeplerle red ederler ...

2002 inci cevapta ise ustelik malum BOE panellideki ekrani sorunlu cihaz red edilmis tuketici CEO ya e-posta atmis anc ao sekilde odemesi tamami geri iadesi yapilmis ...
    https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268/page201

Cihazdaki ufacik hoparlor ahisezi de cok ufacik bildirim isigi toplu igne ucu gib ufacik ! Stereo ses saniyorsunuz ama sesi altta usb sarj girisinden ses cikisi vermisler! Sesi cok dusuk kabloyu takinca sesi daha da dusuyor fizik kanunlari geregi ...

* BUE yerine BOE duzeltmesi yapilmistir sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 4 Aralık 2018; 11:19:9 >

• Düz Mate 20. Kullanım süresi günden güne uzuyor cihazın. Yapay zeka sanırım kulanım şeklimi öğrenip ona göre ayar veriyor cihaza.

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

HUAWEI MATE 20 PRO ANA KONU & kullanıcılar kulübü

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.