Şimdi Ara

Huawei Mate 10 Lite, Avrupa’ya geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
1.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KNTLG

aboovvv ortalık karışmış , yanlış anlaşılmışım. Beyler dalga geçmek için yazdım , mesajın sonundaki gülücüğü görmediniz mi ?

hiç dikkatimi çekmemiş hocam ya pardon

bir de konu huawei olunca pek ironik yorumlara alışkın değiliz maalesef. huawei'ye yakışmıyor böyle f/pler malum.
  • GR5 2017'nin devamı... Ülkemize bu adla girdi ama aslında yurtdışındaki adları en yaygın olarak Honor 6x ve Mate 9 Lite. Bir telefona 3 ayrı isim nedir? (GR5 2017, Honor 6X, Mate9 Lite)

Bu telefon ile kıyaslamanız gerekiyor farklar için. Benim gördüğüm en belirgin özellik ekran çözünürlüğü ve görüntü formatı.

Huawei isimlendirme politikasını değiştirmeli. Resmen bir karmaşa var modelleri arasında ve özellikle yurtdışı varyantları arasında. Mesela Honor 7x de bambaşka bir telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dulcet -- 18 Ekim 2017; 23:38:46 >
  • dulcet kullanıcısına yanıt
    Honor 7X Mate 10 Lite ile aynı zamanda çıkmasına rağmen çok farklı değiller.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=8880&idPhone1=8857

Huawei eğer SAR değerleri konusunda da iyi yerlere getirmeye başlamış sanırım cihazları.
  • Bu markayı severim ama saçmaladı iyice artık ekran boyutu olarak 3 telefon tanıtıyorsun aynı modelin farklı versiyonları güya ama hepsinin ekran boyutu aynı yap işte şunları 5.2, 5.5 ve 6 inç olarak şekilde ne olur yani
  • Arkadaşlar ya piyasadan haberiniz yok yada bilerek bu yorumları yazıyosunuz. ÖTV zammından sonra üst segment cihazlar artık 4-5 bin tl. orta segment cihazlar artık 2-3 bin tl. alt segment cihazlar 1-2 bin tl arası değişiyor. Bu cihaz donanım olarak üst ve orta segment bir cihaz. fiyatı %99 ihtimalle 2200e fln gelicek. Bakıldığı zaman bu donanımda bu fiyata samsung sony gibi markalarda cihaz bulamazsınız. Lenovoda belki. xiaomi nin de garantisi yok ayrıca bana parça kalitesi çok dandik geliyor. İçine donanım basıp parça kalitesinden kısmışlar ki iki markada çin markası ve huawei çini süpüren bir marka. burdan ne olduğu anlaşılıyor zaten. Adamlar artık marka olmuş dünyada satışta apple ı geçiyor ama bizim ülkemizde ötv kdv ötvnin kdvsi yok trt yok bilmem ne diye üstüne %51 vergi biniyor ve bunun suçlusu nedense marka oluyor? markanın suçu ne? Performansta sorun yok cihazlarında sorun yok servisi desen türkiyenin en iyi servisi bence. EEE. bizim millet hala samsung alsın.

• Telefon pahali degil, paramiz degersiz bunu artik anlayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Telefon Türkiye'de ne zaman satılmaya başlanacak bilen var mı?
  • Merhaba, telefon ülkemizde satışa çıktı. 2199 tl fiyatla vatan, teknosa, mediamarkt ta satışa çıktı. forumlarda hiç bir paylaşım veya yorum bile yok. telefon pek ilgi görmedi sanki :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihc

Merhaba, telefon ülkemizde satışa çıktı. 2199 tl fiyatla vatan, teknosa, mediamarkt ta satışa çıktı. forumlarda hiç bir paylaşım veya yorum bile yok. telefon pek ilgi görmedi sanki :)

O fiyata ilgi görmemesi normal :)
  • Şimdi almayalım mı bu telefonu bende niyetlenmiştim,alınmaz diyen dostlar bu fiyata bu özelliklere başka ne önerebilirler tam karar aşamasındayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mate10 lite bugün itibariyle siparişi verdim pazartesi salı elimde olacak inşallah pişman olmam deneyimleri paylaşırım

• tsshadow T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan, ben ay başından sonra almayı düşünüyorum. kullandıktan sonra yorumlarını paylaşırsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihc

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan, ben ay başından sonra almayı düşünüyorum. kullandıktan sonra yorumlarını paylaşırsan sevinirim.

Sağol dostum hele bir gelsin seve seve paylaşırım inşallah pişman olmam

• tsshadow T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Benim de kafamda olan bir model, bugün mediamarkt'ta inceledim yakından. 18:9 oran olması, ekran-kasa oranı çok hoş. siyah rengi vardı, onu inceledim. kasa kalitesi çok etkilemese de öyle premium diyeceğim seviyede olmasa da fiyatına göre iyiydi gayet.

Fakat cihazla ilgili kafamı bulandıran şeyler, böyle bir cihazda usb type-c, fast-charging olayının olmaması. Bu biraz düşündürdü beni. Yani yıl 2018 olacakken böyle bir modelde type-c kullanmamak hata olmuş. Yanılmıyorsam nfc de yok. Hadi nfc zaten sık kullanacağım bir şey değil ama type-c olsun isterdim.

bunun dışında görünüm, ekran kalitesi vs. oldukça hoşuma gitti. Yine de çok arada kaldım.
    Geldiğinde izleniminizi yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mns_ftr -- 25 Kasım 2017; 0:46:11 >
  • Sağol hocam bende sizin gibi çok arada kaldım çok araştırdım çok düşündüm üstelik huawei markasına da biraz soğuktum hatta siz benden daha şanlısınız ben hiç canlı görmeden sipariş ettim evet bazı şeyler daha iyi olabilirdi ama her modelde biri var biri yok oluyor o yüzden saydığınız eksiklikler benim için çok da önemli değil bana cazip gelesn asıl şey ise huaweiden hiç şikayet duymamak ekran kasa oranı ve foto kalitesi umarım pişman olmam,hele Bi gelsin seve seve paylaşırım detayları

• Herkese merhaba

Avusturya'da yaşıyorum telefonu alalı bir hafta oldu. Burada hat üzerine 2 yıl taahhütlü 19 gb internet ve sınırsız konuşma ile ayda 17 euroluk paket yanında telefonu bedava veriyorlar. Bunu neden söyledim çünkü para vermediğim halde bir haftalık deneyimim sonucunda yanlış karar verdiğimi düşünüyorum ve pişmanım açıkçası. Telefonda en çok önem verdiğim şey kamerası. Bu telefonun da huawei tarafından yapılan reklamlarında özellikle kamerasına vurgu yapılmış ve 4 kamera ile harika fotoğraflar çekildiğine değinilmişti. Benim hayal kırıklığım da burada başlıyor maalesef. Gün ışığında iyi fotoğraf çekmesine rağmen kapalı mekanlarda çekilen fotoğraflarda beklediğim kaliteyi göremedim. Bir çok fotoğraf denemesi yaptım fakat önceki telefonum olan note 4'ün çok gerisinde kaldı. Bir diğer rahatsız olduğum konu da telefon elden sabun gibi kayıyor. Ergonomik bir yapısı yok. Kılıf siparişi verdim fakat telefonu kılıfsız ve cam filmi olmadan kullanmayı seven biriyim. İstemeyerek de olsa mecburen bir de kılıfla kullanmayı deneyeceğim. Üçüncü husus ise telefonda hızlı şarj özelliğinin olmaması. İki bucuk saatte doluyor ve maalesef USB type-c yok. Ama kullanmadığım zamanlarda şarjı neredeyse hiç azalmıyor. Telefonu normal yoğunlukta kullanan biri 1.5-2 gün rahatlıkla kullanır. Uygulamaları kullanırken takılma donma gibi bir sorun yaşamadım. Ekranın en boy oranından dolayı uygulama açtığımda sığdır diye bir ibare çıkayor ama bir daha gösterme diyerek açılan her uygulamayı otomatik sığdırmasını sağlayabiliyorsunuz. Telefonu buradaki gibi hat üzerine bedava alsanız belki alınabilir ama 2200 TL buna vermek yerine daha iyi alternatifler değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onurtuncaldi

Herkese merhaba

Avusturya'da yaşıyorum telefonu alalı bir hafta oldu. Burada hat üzerine 2 yıl taahhütlü 19 gb internet ve sınırsız konuşma ile ayda 17 euroluk paket yanında telefonu bedava veriyorlar. Bunu neden söyledim çünkü para vermediğim halde bir haftalık deneyimim sonucunda yanlış karar verdiğimi düşünüyorum ve pişmanım açıkçası. Telefonda en çok önem verdiğim şey kamerası. Bu telefonun da huawei tarafından yapılan reklamlarında özellikle kamerasına vurgu yapılmış ve 4 kamera ile harika fotoğraflar çekildiğine değinilmişti. Benim hayal kırıklığım da burada başlıyor maalesef. Gün ışığında iyi fotoğraf çekmesine rağmen kapalı mekanlarda çekilen fotoğraflarda beklediğim kaliteyi göremedim. Bir çok fotoğraf denemesi yaptım fakat önceki telefonum olan note 4'ün çok gerisinde kaldı. Bir diğer rahatsız olduğum konu da telefon elden sabun gibi kayıyor. Ergonomik bir yapısı yok. Kılıf siparişi verdim fakat telefonu kılıfsız ve cam filmi olmadan kullanmayı seven biriyim. İstemeyerek de olsa mecburen bir de kılıfla kullanmayı deneyeceğim. Üçüncü husus ise telefonda hızlı şarj özelliğinin olmaması. İki bucuk saatte doluyor ve maalesef USB type-c yok. Ama kullanmadığım zamanlarda şarjı neredeyse hiç azalmıyor. Telefonu normal yoğunlukta kullanan biri 1.5-2 gün rahatlıkla kullanır. Uygulamaları kullanırken takılma donma gibi bir sorun yaşamadım. Ekranın en boy oranından dolayı uygulama açtığımda sığdır diye bir ibare çıkayor ama bir daha gösterme diyerek açılan her uygulamayı otomatik sığdırmasını sağlayabiliyorsunuz. Telefonu buradaki gibi hat üzerine bedava alsanız belki alınabilir ama 2200 TL buna vermek yerine daha iyi alternatifler değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

Paylaşımınız için teşekkürler hocam bende sipariş verdim,açıkçası kamera dışında dediklerinizi bilerek sipariş verdim ama kamerasıyla övülen bir cihaz cidden öyleyse hayal kırıklığı olur,umarım pişman olmam başka alternatif bu özelliklerde maalesef yok xiaomi olabilirdi belki ama ithalatçı garantisine güvenemedim belki a7 olurdu fakat samsung o kadar çok ürün çıkarıyorki ne olacağı belli olmuyor hemen eskiyor fiyatlar zaten uçmuş vaziyette burda,inşallah memnun kalırım söyledikleriniz canımı sıktı biraz

• Canınız sıkılmasın belki ben kamera konusunda çok beklentiye girdim o yüzden hayal kırıklığı da yaşamış olabilirim. Sizin de telefon geldikten sonra düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası. Özellikle kapalı mekan fotoğraf çekimi ile ilgili deneyimlerinizi duymak isterim. İnternet sipariş mi vermiştiniz? Eğer öyleyse siz de memnun kalmazsınız 2 hafta içinde geri teslim edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurtuncaldi

Canınız sıkılmasın belki ben kamera konusunda çok beklentiye girdim o yüzden hayal kırıklığı da yaşamış olabilirim. Sizin de telefon geldikten sonra düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası. Özellikle kapalı mekan fotoğraf çekimi ile ilgili deneyimlerinizi duymak isterim. İnternet sipariş mi vermiştiniz? Eğer öyleyse siz de memnun kalmazsınız 2 hafta içinde geri teslim edersiniz.

Yok internetten sipariş vermedim vatan dan aldım ama ellerinde olmadığı için getirtecekler ithalatçı garantiye güvenmiyorum. Tabiki deneyimleri paylaşırım seve seve nedense memnun kalacağıma dair bir his var içimde :) umarım yanılmam ama şu da varki bu fiyatlara bu model bir cihaz alabilmek ülkemizde maalesef imkansız gibi

• Gece flaşı çekimler rezalet kameradan değilde bence flaşı yerleştirmemişler akşam huawei g7 karşılaştırmalı çekimler ler 2014 model telefon bu onbasıyor

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.