Şimdi Ara

HUAWEİ HG658 V2 MODEM QOS NASIL YAPARIM EVDEKİ ARKADAŞ İNTERNETİ SÖMÜRÜYO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bende HG658 V2 MODEM var evdeki arkadaş sürekli indirme yapıyor gece gündüz onu nasıl kısabilirim 1mb indirme kullansın bi el atın halledelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demirhani -- 17 Şubat 2016; 22:01:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: demirhani

Beyler bende HG658 V2 MODEM var evdeki arkadaş sürekli indirme yapıyor gece gündüz onu nasıl kısabilirim 1mb indirme kullansın bi el atın halledelim

nasıl yapılabildiğini bulabildiysen aktarabilir misin bana da ?
  • Güncel yapabilen varmı :) modem arayüzünde öyle bişey yok ama kılavuzunda var gözüküyor?
  • yok mu babayiğit anlatacak ?
  • Ne yazıkkı yapamiyorsunuz ben root olarak cihaza giriş yaptıgım zaman bile bulamamıştım kendinize yeni bir modem almanız gerekiyor
  • Gerek yok netlimiter kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana da aynı modem için bir yardım lazım arkadaşlar.

Elimde HG658C V2 yi ROUTER özellikli olduğu söylenen vdsl Modem var.( vodafonun VDSL için vediği )

Ev 3 katlı . Amacım modemin wifi sinyalinin çekmediği Alt katta, ordaki ethernet portundan aldığım kablolu internet bağlantısını WİFİ a çevirip alt kat ta kablosuz cihazlarda internet kullanmak istiyorum.

Ethernet kablosunu WAN portuna soktum, olmadı LAN 1 e taktım olmadı
    Köprüleme ayarını seçtim. Firewall u iptal ettim. IP ayarını 192.168.1.2 yaptım olmadı

Epey bir araştırdım, yerli yabancı youtube lar seyrettim, ben beceremedim..

Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşa minnettar kalacağım.

Anlayışınız ve yardımınız için teşekkür ederim.
  • Her bir kullanıcıya özel gönderme hızı belirleyebildim. Download sabit maalesef. (buda birşeydir)
    İnternet>bant genişliği kontrolü aktifleştirin. (hızınız 24mbit ise 24000 girin, daha aşağı tüm kullanıcıların internet hızlarını düşürür.)

Ardından altaki kutucuğu işaretleyip düzenleye, basın açılan seçeneklerden önceliği varsayılan olarak atarsanız en az önceliği vermiş olursunuz.
    Tarfik sınırlandırıcıya isim verin.
    maks yükleme 1000 gireseniz o kişinin maks upload hızı 1mbit olur. min size kalmış
    Trafik yönetim türünü mac qos olarak seçin ve ardından alttaki kutudan ağınızda kayıtlı olan kişilerden seçim yapın.
    ve kaydete basın. maks veya min hız ile hata alırsanız bir kaç kez deneyin.
    Aynı ağda bir kaç kişiye sınırlama getirmek isterseniz her kullanıcı için ayrı ayrı aynı işlemleri yapmanız gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djkubi -- 18 Ocak 2020; 20:53:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.