Şimdi Ara

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
717
Cevap
77
Favori
170.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an asus n66u yu kullanıyorum bağlandım ama ilginç bir sorun var. Pirellinin mac adresini asusa yazip save leyince internete baglanmiyor, mac i bos birakinca bağlanıyo. Mac olayında sıkıntı var nasıl olcak bilmiyorum artık

Bu arada pirellinin altında yazan mac'ı deniyorum ama ara yüzde ki mac cloning bölümüne girip mac clone'a bastığında farklı bir mac adres gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 15 Ocak 2015; 22:32:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bağlanmanıza sevindim, başarılı olmuşsunuz gayet güzel :)
    belki sizin bulunduğunuz şebeke/bölge/ont/sistem adını siz koyun mac adresine özel bağlantıyı desteklemiyordur, (mac filtresi açık değildir diyelim) oyüzden sadece pppoe k.adı şifresi yeterli geliyordur. (diye tahmin ediyorum)
    sonuçda eve gelen fiberde de mac clone yapmaya gerek kalmıyor sadece pppoe bilgileriyle bağlanılıyor, eğerki ilerde bağlanmazsa ilk aklınıza gelen şey mac clone yapmak olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sculpneo -- 15 Ocak 2015; 23:46:18 >
  • Merhaba
    öncelikle yukarıdaki bilgiler için teşekkürler, benim amacım sip account'umun şifresine ulaşabilmek ve belirli bir yere kadar geldim fakat bunun daha kolay ve hızlı bir yöntemi olabilir mi ?
    Modemim Huawei 253s ve yukarıda bilgilerden yararlanarak Root olarak logon oldum ve trafiği LAN4'e mirrorladım. Wireshark ile gelen trafik içinden SIP Register paketlerini aldım ve ikinci REGISTER paketi (401'e cevap olandan) uri, auth. user, nonce, cnonce, realm hepsini ve response'u alarak bir logins.txt dosyası hazırladım. Tabii bunları sipdump ile de yapabilirdim ama bu şekilde yapmak daha kolay geldi.
    Daha sonra Ubuntu üzerine siphack kurulumu yaptım ve siphack'i siphack -s logins.txt ile çalıştırdım ve yaklaşık 36 saattir devam ediyor, elimdeki wordlist'leri denemiştim daha önce onlardan hızlı bir şekilde olumsuz cevap döndü.
    Config. backup'ından sip auth. password'e ulaşmak mümkün olabilir mi mesela? ya da farklı bir yöntemle sip auth. password'u almayı başarmış olan var mı ?

Teşekkürler

• sip_super S kullanıcısına yanıt
    @ekostros
    Sorunsuzca bağlanıyorsanız neden MAC address ile deniyorsunuz ki?

@sip_super
    SOL voip hakkında bilgim yok. O yüzden o konu hakkında kesin bilgi veremiycem.
    Sanırım SIP paketlerinden şifrenin MD5 hash'ini aldınız.
    Bence Wordlist denemektense 5-6 basamaktan başlayıp onluk sayılar ile Brute Force attack yapın.
    Çünkü; Fiber şifreleri 7-8 basamaklı sayılardan oluşuyor. SIP şifresininde bunun gibi olma ihtimali var.
    Ancak TR069 kullanıcı bilgileri ise modem seri numarası ve bazı ekstra bilgilerin karışımından oluşuyor :)

Config olayına gelince; Huawei artık yeni yazılımlarında bu duruma el koydu.
    Config dosyaları şifreleniyor. (Sanırım AES+Triple DES) Config dosyasında bulunan Kullanıcı bilgileri de şifreleniyor.
    En son bildiğim henüz buna bir çözüm bulunamadığıydı. Şahsen benim de hiç işim olmadı.

Edit: SIP profili oluşturup kontrol ettim ve girdiğim orijinal şifreyi alabildim.
    Ancak uyguladığım yöntemi paylaşmayı düşünmüyorum. Default Root şifresini nasıl aldığımı da paylaşmamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 20 Ocak 2015; 2:12:44 >

• maxtreme kullanıcısına yanıt
    merhaba
    5-9 basamak 0-9 arası rakamlar ile brute force attack yaptım ama sonuç olumsuz, sip auth password bu durumda rakamlar dışında karakterler içeriyor yada benim denediklerimin dışında bir uzunlukta olabilir.
    Yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahsettiğiniz basamaktaki sayılar için brute force yapmanız biraz tekerleği yeniden icat etmek gibi olmuş.
    Söylemeyi unutmuşum fakat halihazırda md5 crack için rainbow tablolar kullanan onlarca bedava site var.
    Girdiğiniz md5 hash basit bi string veya sayı kombinasyonlarından elde edilmişse, bu gibi sitelerden saniyeler içerisinde sonuç alınabiliyor.
    Zaten bu gibi sitelerden sonuç alamadıysanız brute force ile komplex hashleri decode etmek gerçekten zaman ve sabır ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 20 Ocak 2015; 17:01:36 >
  • tılgın routerda şifre almayı başarabilen varmı?
  • dc106 kullanıcısına yanıt
    İkinci yöntem işinizi görecektir. Gene de emin olmak için ekostros arkadaşa cevaben yazdıklarıma bakın.
  • Huawei HG 552e ADSL modemin root şifresini nasıl alabileceğimiz hakkında bilgisi olan varmı?
    Bu modem diğerlerine nazaran kapalı bir kutu gibi hakkında çok fazla bilgi yok.
  • Söylenenleri yapıyorum metod 1i ama satırlarda şifre ve kullanıcı adının olduğu şey çıkmıyor . Bilen arkadaşlardan yardımlarını rica ediyorum saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvvventr -- 8 Şubat 2015; 18:27:28 >
  • Root şifresiyle giriş yapamıyorum, yazılım güncelleyip değiştirmiş olmalılar. HG253s modemin güncel root şifresini bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
  • Modeme root şifresi ile girince modemi köprü moduna alabilecek miyiz?
  • jozefgoodmorning J kullanıcısına yanıt
    WAN kısmında Bağlantı Türünü IP_Bridged yaparak köprü moduna alabilirsiniz.
  • hazır burda konusu varken sorayim. bendede 253s modem var kablolu hızı gayet tatmin edici bir problem yok. şimdi ben evi taşıdım eskiden kabloluyla bağlanıyorduk şimdiki evimde kablo çekme şansım yok gibi görünüyor. wifi dan bağlanıyorum bağlantı kalitesi %100 fakat şöyle birşey var eski evimde apartmanda en fazla 5 wifi modem varken burda 15 - 20 tane var ve hepsi otomatik ayarlarında. devamlı sinyaller çakışıyor burda. tozluklar falanda dolu digiturk kablolari geçiyor.

geriye ya powerline adaptör almam yada 5ghz lik bir wifi sistemi yapmam gerekiyor. powerline için güvenilmez diyorlar ve modem parasında fiyatları var

şimdi ben diyorumki acces point alıp 2 cihazla kullanana kadar direk bir router alayim tek cihazla işi çözeyim. superonline ı aradım bir bayan çıktı dedimi anlattım gitti sordu falan bana dediki modem ile ilgili destek veremeyiz ama altyapıyla ilgileniriz tamam dedim. kullanıcı adı şifremi istedim bizdede yok bizim sistemimizde otomatik veriyor onları,router i takıp kullanıyorsunuz dedi. tabi ben öyle olmadığını biliyorum orası ayrıda, burdada sormak istedim.

router tavsiyeniz varmı? 5ghz mezili iyimidir ev içinde? ayrıca çift band olarak çalışıyorlarmı? yani sadece ben 5ghz de kullanacağım.2.5 ile bağlanıcak bilgisayarlar tabletlerda var evde. bunlarda testlerim

Huawei Hg253s WAN/İnternet Şifresi Öğrenme

altyapısal olarakta kopma problemim vardı modem değişti kablomun telleri vs değişti uçları falan şimdi arıyorum altyapısal kopma olmadığını söylüyorlar. wifi sinyalim full 22 dbi lık antenim var ama işte çakışmadan dolayı ping fırlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullx -- 28 Şubat 2015; 17:55:21 >

• Root şifresi değişmiş sanırım hiç bir şekilde giriş yapamıyorum.
    Hocam merhaba.

Modemin arayüzüne root olarak erişmem gerek. Verdiğiniz bilgiler ile giriş yapamadım. Farklı bir şifre varsa paylaşırmısınız?.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lod0ss -- 1 Mart 2015; 16:12:46 >
  • @bullx
    Router tavsiyesi konusunda kesin olarak şu marka ve model diyemem. Çünkü devreye bütçe, istenilen özellik gibi faktörler giriyor.
    Ev kullanıcıları için 100 liralık router da var 500 liralık router da var.
    Aynı şekilde AC 5ghz yeni nesil routerlar 300mbps'den 2000mbps'e kadar değişebiliyor. Yani tamamen sizin isteğinize ve seçiminize kalmış.
    5ghz destekli modellerde b/g/n için ayrı, a/n/ac için ayrı wi-fi çipi bulunduğu için hem eski hem de yeni nesil wi-fi li cihazlarla kullanabilirsiniz.
    Bu konuda ki bazı arkadaşlar farklı routerlar kullandığını yazmıştı. Onlara da sorabilirsiniz.
    PM'den konuştuğumuz ve sizin gibi router soran bazı arkadaşların arasında Asus AC68u ve TP-Link Archer C7 gibi son çıkan modelleri alanlar/almak isteyenler vardı. Bütçe sorun değilse bu modelleri siz de düşünebilirsiniz.
    Bu konuda daha önce de yazmıştım. Router'da Netgear, D-Link, TP-Link, Asus ve Belkin markalı ürünleri öneririm diye.
    TP-Link ürünlerinde Arteros çipsetten dolayı OpenWrt gibi yazılımlar yüklendiği için, şahsen TP-Link daha çok tercih sebebim olurdu.
    Asus'un yazılımlarının da güzel olduğu söyleniyor. Özellikle NAS server gibi kullanma, torrent desteği vs. gibi..

@By Asphyxia
    Sanırım bu konudan sonra SOL şifrelerde güncelleme yaptı. Kimi arkadaş şifrenin çalıştığını söylerken kimisi de çalışmadığını söylüyor.
    Mirroring'i açıp internet şifresini bulmak istiyorsanız, internet kablosunu çekin, modeme reset çekip verdiğim şifrelerden default olan Root şifresi ile giriş yapın ve Mirroring'i etkinleştirin. Maksat, sunucu tarafından Root şifresi güncellenmeden modeme Root girişi yapıp ayarları değiştirebilmek.
    Böylece internet şifrenizi alabilirsiniz. İnternet şifresine zaten sahipseniz ve modemi Root olarak kullanmak istiyorsanız. Üstte yazdığım şekilde yapıp, TR069'ı kapatın. Böylece modeminiz ayar değişikliği/güncellemesi için sunucuya bağlanamayacaktır. Ancak internet ve voip ayarlarını elle yapmak zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 1 Mart 2015; 21:43:21 >

Cevap için teşekkürler hocam.

Modeme reset attım giriş yapmayı denedim ancak yine olmadı. Kullanıcı adı yanlış diyor sürekli. Kullanıcı adı ve şifreye söylediğiniz bilgileri yazıyorum. Root:Huawei_RooT_0401

Mtu ayarını değiştirmek için giriş yapmak istiyorum. Rica etsem siz de giriş yapmayı dener misiniz bu şekilde tam olarak emin olabiliriz.
    Giriş yaptım hocam kusura bakmayın yanlış yazıyormuşum. Teşekkür ederim.
    valla hocam ac68 in fiyatı 500 lira civarı onu alana kadar rt87u alırım :)
    bakalım hocam fiyatları biraz yüksek ama aldınmı da uzun süre gider bunlar. verdiğin parayada değiyo ayrıca
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.