Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.502
Cevap
35
Favori
297.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yıllardir kullandigim Pirelli router yerine, adres degisikliginde Huawei Hg253s takilmis ben evde yokken.

Ben aslinda kendi routerlarimi mac clone ve pppoe ayariyla kullaniyordum. Ancak Huawei hg253s e gelince mac clone yapsam da problem yasadim. Kutusunun arkasinda ve web interface de yazan 2-3 MAC ID yi denedim olmadi.

Problem nedir, MAC ve PPPoE disinda baska seyleri mi kontrol ediyorlar bu modem ile? Yardim ve fikirlere acigim, modemim Asus Ac66U ve aylardir Pirelli'yi mac clone ederek kullaniyordum. ;(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende de bu modemden var ve belli başlı kelimelerin filtreye takılmasını istiyorum. Örnegin "oyun" kelimesi ile google arama yapılamayacak vs.

Modemde güvenlik duvarı var ama çözemedim işi yardımcı olurmusunuz.
  • Merhabe benim sorunum laptop'da wifiye bağlanamıyorum

Bu bilgisayardaki ağ için kaydedilen ayarlar ağın gereksinimleriyle eşleşmiyor diye bir hata veriyor wifi
    bunun sorunu galibahttp://192.168.1.1/ buradan çözebileceğim birşey ama id şifreyide bulamıyorum yardım edermisiniz ALINTI olarak cevaplarsanız sevinirim
  • Bu modemde yasakli kelimeler olusturup filtreme yapamiyormuyuz?

• aynı sorun bendede var 25 mbit wireless cozebildiniz mi @Bárış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bárış

Merhabalar
    2 yıllık taahhütümün bitmesinden sonra 50 mbit lik hıza yükselttim ve modem değişimi talebinde bulundum.
    Dün hg253s modemi taktılar fakat hız testlerinde kablolu 50 mbit alırken kablosuz 25-30 mbit arası değerler aldık.
    Teknik servis çevrede baz istasyonu vs var yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Access point takmamız tavsiyesinde bulundu.
    Bu sorunla karşılaşan çözebilen oldu mu? Access point almaktan başka bir çözüm yolu yok mudur?

Ben de bundan dert yanıyorum. Dubleks bir evde oturuyorum, hat aşağıda, üste kadar kablo döşendi fakat çok çirkin durdu. Wireless olarak 25 mbit hız gördüm, 50 mbit internetim olmasına rağmen. Başka bir modem/router veya wireless anten tavsiyesi olan var mı ? Nasıl çözmemiz gerekir bu durumu ?

EDIT: Macbook'umdan aynı odada 61 mbit görüyorum wireless ile, masaüstü pc'imde wireless anten var orada 20-25 arası mbit görüyorum, kabloluda 51 mbit görüyorum. Bu ne iştir anlamadım ? Daha iyi bir wireless anten alsam düzelir mi arkadaşlar, bi yardım edin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 15 Eylül 2013; 20:55:28 >

• beyler bu modemin wifisi berbat ! Çok az sinyal veriyor.. Eski zyxel modemim şahaneydi.. Tılgın diye bir model daha varmış soylesek ondan takarlar mı?

• Bilgisayarin wifi adapteri 25 mb destekliyor demek ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

beyler bu modemin wifisi berbat ! Çok az sinyal veriyor.. Eski zyxel modemim şahaneydi.. Tılgın diye bir model daha varmış soylesek ondan takarlar mı?

Şuanki kullandığım SO cihazları içinde en iyisi diyebilirim
    Pirelli,tılgın,huwaei kullandım.
    Pirelli nin ilk taktıklarındaki cihazın wireless performansıda çok iyi idi.
    Sonra cihaz çekmeme yaptı, tılgın istedik.
    Ben böyle berbat cihaz görmedim,en mide bulandırıcı cihazdı.(ttnet'in pikateli ile)
  • İki yıllık sözleşmem doldu ve yeniden iki yıllık anlaşma yaptım.
    Dün anlaşırken Pirelli modemin yerine Huawei hg253s istedim ve bugün getirdiler.
    Evin içinde çekmeyen laptop ve telefonlar anında bağlanıyor.
    Ben wireless ile bağlanan laptoptan düne kadar 5.5-11-18 Mbps görürken
    50 Mbps gördüm.Harika bir modem.Diğer özelliklere sonra bakacağım.
  • Bugün şöyle güzel bir özelliğini keşfettim:
    - Evde iki telsiz telefonum var. Birisi (Panasonic) modeme kabloyla bağlı, diğerini (Siemens) ise modeme kablosuz bağladım.
    - Modem ayarlarını kurcalarken Gelişmiş- Ses başlığı altında dahili numara kısmı dikkatimi çekti.
    - Aklıma gelen senaryoyu denedim ve işe yaradı. Panasonic'ten **(kutucuğa yazdığınız numara)'yı girdiğimde diğer telefon çalıyor.

- Bu özelliği ne amaçla kullanacağınız size kalmış :)
  • quote:

quote:

Merhabalar
    2 yıllık taahhütümün bitmesinden sonra 50 mbit lik hıza yükselttim ve modem değişimi talebinde bulundum.
    Dün hg253s modemi taktılar fakat hız testlerinde kablolu 50 mbit alırken kablosuz 25-30 mbit arası değerler aldık.
    Teknik servis çevrede baz istasyonu vs var yapabileceğimiz bir şey yok dedi. Access point takmamız tavsiyesinde bulundu.
    Bu sorunla karşılaşan çözebilen oldu mu? Access point almaktan başka bir çözüm yolu yok mudur?

Arkadaşlar merhaba,
    Kablosuz bağlantıdaki hız sorunumu çözmüş bulunuyorum.
    Öncelikle Görev yöneticisini açıp Performans sekmesinden bağlantı türünün 802.11n olup olmadığını kontrol edin. (Windows 8 de bu şekilde)

Modem değişikliğinden sonra aynı ssid ve şifreyi kullanıyorsanız bilgisayarınızdaki bağlantı profilini silin ve ssid şifrenizi girerek bağlantı profilini yeniden oluşturun. Yeni profil oluşturmazsanız bilgisayarınız b/g olarak kullanmaya devam ediyor. Evdeki laptoplardan biri bu şekilde direkt düzeldi.
    Düzeldiyse Wi-Fi durumunda Hız: 150 Mb/sn yazması gerekiyor.

Düzelmediyse Wi-Fi durumu > Özellikler > Yapılandır'dan Gelişmiş sekmesini açın. Kanal genişliğini otomatik ve 802.11n modunu etkin yapın.

Bu şekilde de diğer laptopun sorununu çözdüm. Umarım sizlere de faydası olur. :)

Hocam speedtest sitesinden test yapabilirmisiniz?

• quote:

quote:

Merhabalar

Arkadaşlar merhaba,
    Kablosuz bağlantıdaki hız sorunumu çözmüş bulunuyorum.
    Öncelikle Görev yöneticisini açıp Performans sekmesinden bağlantı türünün 802.11n olup olmadığını kontrol edin. (Windows 8 de bu şekilde)

Modem değişikliğinden sonra aynı ssid ve şifreyi kullanıyorsanız bilgisayarınızdaki bağlantı profilini silin ve ssid şifrenizi girerek bağlantı profilini yeniden oluşturun. Yeni profil oluşturmazsanız bilgisayarınız b/g olarak kullanmaya devam ediyor. Evdeki laptoplardan biri bu şekilde direkt düzeldi.
    Düzeldiyse Wi-Fi durumunda Hız: 150 Mb/sn yazması gerekiyor.

Düzelmediyse Wi-Fi durumu > Özellikler > Yapılandır'dan Gelişmiş sekmesini açın. Kanal genişliğini otomatik ve 802.11n modunu etkin yapın.

Bu şekilde de diğer laptopun sorununu çözdüm. Umarım sizlere de faydası olur. :)

Bence gene de az hocam bu hız çünkü cihaz 300mbps destekli ayrıca bende bağlanamıyorum.En fazla 72mbps...
    benim durumum normal çünkü sabit kanal kullanmam lazım yoksa cihaz gidiyor.72 üzeri hızlarda cihazın 2 kanal kullanması lazım n modundan tam anlamı ile yararlanabilmek için...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica
    Hocam speedtest sitesinden test yapabilirmisiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE
    Bence gene de az hocam bu hız çünkü cihaz 300mbps destekli ayrıca bende bağlanamıyorum.En fazla 72mbps...
    benim durumum normal çünkü sabit kanal kullanmam lazım yoksa cihaz gidiyor.72 üzeri hızlarda cihazın 2 kanal kullanması lazım n modundan tam anlamı ile yararlanabilmek için...

Yukardaki işlemleri yapmadan önce WiFi da görünen hız: 54 Mb/sn di. Kablosuz ağı laptopa yeniden tanıttıktan sonra 72 Mb/sn ve son işlemden sonra da 150 Mb/sn ye yükseldi. Kanaldan kastınız modem kanalıysa ben de sabit olarak 1 de kullanıyorum. Kanal genişliğini otomatik yaptım.

Hocam modemden sadece. 1 i mi isaretlediniz

• Teşekkürler Emre

Barış, kanal numarası herkeste farklılık gösterir. Amaç etrafında bulunan modemlerin en az dahil oldugu kanalı tespit edip o kanalı kullanmak. Böylelikle daha az parazitli sinyal aktarımı gerceklesir ve kalite artar
  • quote:

quote:

Çok sayıda deneme yaptığım için ilk halini tam hatırlamıyorum. :)

Olayı cozdum sizde 40 mhz seçili

• quote:

quote:

Çok sayıda deneme yaptığım için ilk halini tam hatırlamıyorum. :)

Olayı cozdum sizde 40 mhz seçili

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Teşekkürler Emre

Barış, kanal numarası herkeste farklılık gösterir. Amaç etrafında bulunan modemlerin en az dahil oldugu kanalı tespit edip o kanalı kullanmak. Böylelikle daha az parazitli sinyal aktarımı gerceklesir ve kalite artar

Kanal numarasının ne işe yaradığını biliyorum. 13 kanalı tek tek deneyerek en son 1 de bırakmıştım.
    Arkadaşa kanal numarası değil de genişliğini otomatik yaptığımı belirtmek için o şekilde yazmıştım. :)

Yanlıs yazmısım pardon. Onu da Emre'ye yazcaktım. Sizin bildiginiz belli zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 22 Eylül 2013; 23:43:56 >

• Merhaba,
    HG253s router kısıtlı modda sanırım wireless üzerinden bağlı cihazları bile göremiyorum. Tam yetki modunda açmanın yolu var mı ?
  • Arkadaşlar Huawei HG253s modemimdeki interneti Airties 4420 routerim ile KABLOSUZ olarak paylaşmak istiyorum.

1- HG253s cihazımda internet var ve problemsiz olarak internete kablosuz olarak giriyorum.
    2- Airties 4420 ile kablosuz bir ağ kuruyorum, bağlanıyorum, cihaza bağladığım USB HDD ile dosya alışverişi yapabiliyorum ancak internet bağlantım yok.
    3- 2 cihazı LAN kablosuyla bağladığımda problem yok. Hem internet hemde USB dosya transferi yapabiliyorum ancak benim istediğim bunu kablosuz olarak yapmak.
    4- Airties müşteri hizmetlerini aradığımda bununla ilgili router'ime yeni ayarlar yaptırdı (NAT-Firewall-DHCP kapalı, kanal no, şifre, şifreleme tipi her 2 ağda aynı olacak şekilde) ama aynı zamanda Huawei ile ilgili yapılması gereken ayarların da olduğu ama o konu da yardımcı olamayacağını söyledi
    5- HG253s'de internetin paylaşılmasını izin veren ayarlar olduğu söylendi ama modemin ana sayfasında böyle ayarlar bulamadım.

Bu ayarları nerden ve nasıl bulabilirim. Hızlı bir şekilde yardımcı olabilirseniz sevinirim, lakin istediğim şey olmuyorsa airties cihazını 3 gün içinde iade etmem lazım.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.