Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
35
Favori
297.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burakvi

Yazılım sürümü V100R001C01B039 omuş bir fark görmedim fark eden oldumu acaba?

bende kontrol ettim v39 olmuş.
  • Modeminiz icin kullandiginiz wifi extenderin modeli nedir acana? Detay verebilir msiiniz?

Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba bugün İstanbul Bostancı'dan Kazaskere taşındım. Eski evimde 4mbitlik adsl kullanıyordum. Ttnetin sitesine baktım yeni evimde fiber varmış. Bugün Erenköy telekoma gittim nakil işlemleri için. Yeni evde fiber olmadığını söylediler. Hiper var mı dedim. Görevli arkadaş biraz gevşek şekilde "yanii var ama çok hızlı sayılmaz.." falan derken tak diye iyi o zaman iptal ediyorum dedim. Tabi burda apartmanda gördüğüm superonline kutusuna güvendim :) Görevli arkadaş rahat 5 saniye boyunca kıpırdamadan bakakaldı bana :) Neyse gittim iptal işlemini yaptırdım. Superonlinei aradim hemen. Fiber var mı diye sordum yeni evimde. Yok dedi bayan. Oppss bu sefer ben kala kaldım :) Nasıl ya dedim apartmanda kutu var dedim. Apartmanı numara ile kaydetmiş olabilirler bir de öyle bakalım o zaman dedi ve en sonunda tamam fiber internet mevcuttur dedi. Belki de ttnetin de vardı ama numaradan bakmadıkları için göremediler. Herneyse tamam dedim ne kampanyalarınız var. Anlattı anlattı en son 24 ay taahhütlü 25mbit/50gb + 100 dk telefon = 55Tl ye anlaştık. İlk 3 ay 50mbit/100gb hız alacağımı söylediler. Kapadım telefonu başladım düşünmeye ulan 1 hafta napcam internetsiz şimdi derken 15dk sonra telefon çaldı ve musaitseniz kuruluma gelelim dediler :) Eve gittim 2 genç arkadaş geldi güzelce kurulum yaptılar. Hemen sordum ethernet router şeklinde mi vericeksiniz diye. Hayır dedi direk fiber vericez. Nasıl yani dedim şaşırdım tabi :) 2 Cihaz verdiler bana. Birine direk fiber geliyor ve o modemden çıkan ethernet kablosu Huawei HG253S routerina giriyor. İşlemler tamamlandı hız testi yaptım tabi hemen. 12mbitlik bi hız aldım. Görevli arkadaş modemin profil çekeceğini ve 24 saat içerisinde hızımın stabil hale geleceğini söyledi. Aradan 12 saat geçti ve hızımın şuanki halini aşağıdaki resimde ekliyorum :)

3 Test yaptım kablo ile bağlanarak..

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri)

Bu da hizinitestet.com üzerinden yaptığım kablosuz test arada 1 mutfak mesafe var;

Bunlar da modemlerimin resimleri;

Adamlar kabloda hiçbir cimrilik yapmadılar valla :)

Neyse arkadaşlar artık bende fiber keyfini yaşayabilirim. Herhangi bir sorunuz varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarım aranıza hoşgeldim

• quote:

Orijinalden alıntı: MuzoGS1905

Modeminiz icin kullandiginiz wifi extenderin modeli nedir acana? Detay verebilir msiiniz?

Tesekkurler.

Dostum bendeki biraz eski ama modem salonda, benim oda arasında 6 tane duvar var.(duvarla alçı olduğu için). Bende kıbrısta öğrenci dönem lerimde kalma DWL 2100 ap var. Koridora koydum onuda... ikisi bendeki wifi sorunlarını çözdü..
  • Hg253 den Hg253s'e geçen, ya da mac klonlamayla başka router kullanan arkadaşlar ping de düşüş oldu mu?
  • Arkadaşlar malesef upload sorunuyla karşı karşıyayım. Tarayıcı üzerinden upload yapamıyorum. Speedtest.net ya da hizinitestet.com da upload testi error veriyor.Ancak torrentte normal hızda upload yapabiliyorum. 50mbit kullanıcısıyım 50mbit e geçince bu modemi verdiler sanırım modemle birlikte başladı bu daha önce böyle birşey hatırlamıyorum. Müşteri hizmetlerindeeki arkadaşla da bir türlü anlaşamadık o da haklı ben de olsam upload yapamıyorum diyip 7 günde 10 gb upload yapan insan değişik gelirdi ama torrentte o diyince tarayıcıdandır vs. dedi. Diğer bilgisayarda da aynı sorun var. Kablolu/ kablosuz bağlandığımda da sorun devam etmekte. Benzer sorun yaşayan var mı?
  • Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. HG253 kullanıyorum, kardeşimin evinde ise HG253s Takmışlar. Onu alıp kendi evimde kullanmak istesem çalışır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakvi

Yazılım sürümü V100R001C01B039 omuş bir fark görmedim fark eden oldumu acaba?

eğer başka bir problemden kaynaklanmıyorsa bu yazılımdan sonra bende modem geç açılmaya başladı. hatta konuda açtım. eskiden çabucak açılırken şimdi bütün ışıkların yanıp internete bağlanması 2,5 dakkayı bulabiliyor. anlamadım gitti. özellikle wan ışığı geç geliyor. sizde durum nedir arkadaşlar?

@met.nar
  • aynen yazılım versiyonu değişince yavaşlama oldu tespitiniz doğru
  • Merhaba arkadaşlar,

bende bugun tarifeye geçtim ancak wireless'ta sorun yaşıyorum. Huawei hg253s modem getirdiler. laptop'la internete giriyorum kabloyla bağladığımda 60-70 mbps arası download hızım çıkıyor. Wireless'la bağlandığımda ise laptopu modemin dibinde tutsam bile max 35 mbps hızı gördüm. Bunu nasıl düzeltebilirim modem ayarlarını nasıl ayarlamam gerekiyor?
  • pirelli routerdaki gibi bundada oturum kapatma uyuzluğu var nasıl kapatmasını engelleyebilirim... uyuz router her arayüze girmek istediğimde oturum açtırıyor... + nereden güncelliyorsunuz? hiç bir yede yazılımı yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grezimonk -- 11 Ağustos 2013; 16:30:53 >
  • Şu an için verilen modemlerin marka ve modelleri nedir, sizin tavsiye ettiğiniz marka ve model nedir? Marka olarak hala farklı veriyorlar mı bilmiyorum ama gönlüm Huawei'den yana.
  • Bende HG253s kullanıyorum şuan problem yok sormak istediğim usb den yazıcı bağlayıp kullanan oldu mu? forumda göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Şu an için verilen modemlerin marka ve modelleri nedir, sizin tavsiye ettiğiniz marka ve model nedir? Marka olarak hala farklı veriyorlar mı bilmiyorum ama gönlüm Huawei'den yana.

ses hizmeti alıyorsan yok aksi taktirde PPPoE destekli router al gitsin ASUS, TP-LINK v.s.
  • Arkadaşlar 253s modelinde 5Ghz seçeneği var mı? Varsa nasıl aktif ediliyor bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Watafak123

Arkadaşlar 253s modelinde 5Ghz seçeneği var mı? Varsa nasıl aktif ediliyor bilen var mı?

yok sadece 11 b/g/n desteği var... 4 ssid yayını yapabiliyor... nasıl oluyor denemedim... Dual Band diye ibare olan router bak...
  • 2-3 yıldır kullandığım Pirelli 4202 modemin bozulmasıyla teknik servis HG253S denen bu modeli takıp gitti.

Pirelli den gayet memnundum aslında, AP olarak kullandığım Airties RT-205 ile gül gibi geçinip gidiyorlardı.

Aslında ilk endişem bu modeme de WDS özelliğini kullanıp Airties ı AP olarak kullanıp kullanamayacağım idi. Ama önceki sayfalardan gördüm ki bu yapılabiliyor. Böylece en büyük endişeyi bertaraf ettik sayılır.

Fakat hala bir kaç şey var.

1- Gelenlere sormayı unuttum. Kullanıcı adı ve şifre nedir arayüz için? Tam yetkili girebilmek için ayrıca bir user/pass var mıdır?
    2- AP olarak başka ne kullanabilirim. RT-205 te "n" desteği yok. Pirelli de de yoktu zaten, problem etmiyorduk ama varken kullanalım bari bir şekilde.
    3- AP kullanınca WEP ten başka şifreleme yapamıyor muyduk?

4- Bu baya önemli. Ben gelen teknik servis e SOL un modemlere 5 tane bağlantı sınırı koyduğunu söyledim. Yani aynı anda sadece 5 kullanıcının bağlanabildiğini. Bana ısrarla böyle birşey olmadığını ve 10-15 kişinin ortak kullandığı yerler olduğunu söyledi. Böyle birşey vardı eminim, şimdi kalktı mı bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

2-3 yıldır kullandığım Pirelli 4202 modemin bozulmasıyla teknik servis HG253S denen bu modeli takıp gitti.

Pirelli den gayet memnundum aslında, AP olarak kullandığım Airties RT-205 ile gül gibi geçinip gidiyorlardı.

Aslında ilk endişem bu modeme de WDS özelliğini kullanıp Airties ı AP olarak kullanıp kullanamayacağım idi. Ama önceki sayfalardan gördüm ki bu yapılabiliyor. Böylece en büyük endişeyi bertaraf ettik sayılır.

Fakat hala bir kaç şey var.

1- Gelenlere sormayı unuttum. Kullanıcı adı ve şifre nedir arayüz için? Tam yetkili girebilmek için ayrıca bir user/pass var mıdır?
    2- AP olarak başka ne kullanabilirim. RT-205 te "n" desteği yok. Pirelli de de yoktu zaten, problem etmiyorduk ama varken kullanalım bari bir şekilde.
    3- AP kullanınca WEP ten başka şifreleme yapamıyor muyduk?

4- Bu baya önemli. Ben gelen teknik servis e SOL un modemlere 5 tane bağlantı sınırı koyduğunu söyledim. Yani aynı anda sadece 5 kullanıcının bağlanabildiğini. Bana ısrarla böyle birşey olmadığını ve 10-15 kişinin ortak kullandığı yerler olduğunu söyledi. Böyle birşey vardı eminim, şimdi kalktı mı bu?

Ben hg253s i tplink wa701nd ap ile kullanıyorum wep şifreleme türünde filanda değil tamamen wpa türünde...
    Bence imkanınız varsa tplink ap alın daha iyi olur.

• Şunu kullansak olur mu?

Tp-Link TL-WR740N 5 dBi Antenli 4 Port 150Mbps Kablosuz Router

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wr740n-5-dbi-antenli-4-port-150mbps-kablosuz-router/productDetails.aspx?productId=bd132044&categoryId=60001272

Neden derseniz, hem daha ucuz ama asıl önemlisi 4 tane ethernet portu var. Ben AP yi koyduğum yerde 2-3 tane cihaza da kabloyla bağlantı yaptığım için mecburen aynı bölgede 1 tane de switch kullanmak zorunda kalıyorum. Hem onu da iptal etmiş olurum. @06_EMRE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 26 Ağustos 2013; 12:20:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Şunu kullansak olur mu?

Tp-Link TL-WR740N 5 dBi Antenli 4 Port 150Mbps Kablosuz Router

http://www.hepsiburada.com/liste/tp-link-tl-wr740n-5-dbi-antenli-4-port-150mbps-kablosuz-router/productDetails.aspx?productId=bd132044&categoryId=60001272

Neden derseniz, hem daha ucuz ama asıl önemlisi 4 tane ethernet portu var. Ben AP yi koyduğum yerde 2-3 tane cihaza da kabloyla bağlantı yaptığım için mecburen aynı bölgede 1 tane de switch kullanmak zorunda kalıyorum. Hem onu da iptal etmiş olurum. @06_EMRE

Olur olur bu cihazla da kablosuz alıp kablosuz verebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.