Şimdi Ara

**HUAWEI GR5 ANA KONU VE Kullanicilar kulübü** (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.567
Cevap
24
Favori
100.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2.5 aydir Huawei gr5 2017(Honor 6x) kullanıyorum.Size kısaca inceleme yazısı yazmak istedim çok kişinin kullandığı bir telefon olmadığından bilinmeyenleri biraz fazla sanırım.Telefonu hepsiburada'dan Huawei Türkiye garantili aldım bana kargo dahil 1420 TL mal oldu.Telefonun kutusundan telefon şarj adaptörü USB kablo kulaklık ve kılıf çıkıyor.Adaptor 2A ve kaliteli bir adaptör USB kablo aynı şekilde memnun kalicaksinizdir kulaklık orta kaliteli mikrofonlu kulaklık ama para verseniz 30-40 TL alabileceğiniz bantta bir kulaklık yani işinizi görür.Kutudan cikan sert şeffaf kılıf çok güzel kaliteli koruyucu bir kılıf orjinali yurtdışında 4-5$ satılıyor.Telefon uzerinde cam filmi uygulanmış geliyor temperli cam değil fakat çizilmeye karşı koruma sağlıyor isterseniz kaliteli bir temperli cam ile değiştirebilirsiniz ancak sizi bir süre idare edecektir.Gelelim telefona,cihazda çift kamera var biri 13 mp diğeri düşük mp derinlik için kullanılan bir kamera bokeh efektini cekimelerinde gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim flulastirmayi fotoğraf çekerken ve çektikten sonra yapabilirsiniz yaklaşık 2 metre içersindeki nesne ve insani gayet güzel efektli çekiyor memnun kalicagina düşünüyorum.Kamera arayüzü oldukça gelişmiş bir sürü mod var profesyonel kamera ayarları var bir tripod alarak kameradan o çeşitli modları daha başarılı kullanabilirsiniz.Fotograf kalitesi gayet güzel sosyal medyada rahatlıkla kullanabilirsiniz gündüz çekimleri çok iyi renk doygunluğu güzel iphone 7 plus o kadar olmasa da gerçeğe yakın renkler veriyor.Ses kısmına gelecek olursak tek hoparlör var ses düzeyi ve berraklığı mı beğendim ben spotify'dan kulaklık ile de müzikleri dinlerken ses kalitesi beni tatmin etti.Cihazin arayüzü gayet hoş tema kısmı var istediğiniz temayı hemen yükleyebiliyorsunuz binlerce tema var gayet kullanışlı ve değişik ara yüzlere sahip olabiliyorsunuz uygulamadan önce önizleme yapabilirsiniz şu an cihaz Turkiyede Emui 4.1 ve Android 6.0,globalde emui 5.0 ve Android 7.0 kullanılıyor Huawei yazılım getirme konusunda yavaş davranıyor biraz bu can sıkıcı bir durum ama şu an bu sürümler oldukça güncel ve yeterli oluyor.Cihaz 1.5 GHz 8 çekirdek kırın 650 işlemci kullanılıyor sanirim 16 mm bu işlemciler yani yeni teknoloji işlemciler AnTuTu puanı 55-60 k orta sınıf bir puan sayılır fakat oyun performansı full HD video performansı gayet güzel takılma kasma yasamadim.Cok oyun oynayan biri değilim fakat birkaç popüler yüksek boyutlu oyun indirdim gayet güzel oynattı pek ısınma olmadi.Ekrana gelirsek Full HD IPS 5.5 inç bir ekran gayet güzel ve parlaklık ve canlilik yeterli tatmin eder.Pil konusu önemli standart kullanımda 8 saate yakın ekran süresi aldım 20-25 saat arası bekleme süresi ile birlikte bu süre bana iyi geldi.Yogun kullanımda 4-5 saat ekran süresi alınıyor.Pil sizi 1 gün rahatlıkla çıkartır genelde gece veya 1.5 günde şarja takiyorum.3350 mah pil var.Depolamada 32gb hafizasi var 6-7 GB sistem kurulu, telefon 25-26 GB boş alan ile geliyor şuan telefonumda 400 civarı resim,30 kadar kısa video,spotify çevrimdışı 500 kadar müzik,7-8 oyun ve 25 civarı uygulama yüklü ve 6 GB boş yer var.Onun haricinde telefon yazılıminda telefon yöneticisi var herşeyimi buradan kontrol edebiliyorsunuz telefon temizleme uygulaması var önbellek ve sistem optimizasyonu yapaliyorsunuz telefon yavaşladığı da size uyarı veriyor arka planda yüksek güç tüketen uygulamalarda uyarı veriyor yani kullanışlı ara yüz ve yazılımlar yüklü kısacası telefondan memnunum şu ana kadar 1400 tl'ye alabileceğiniz en iyi telefonlardan olduğunu düşünüyorum garantisiz telefonlar alınabilir belki ama garantili almanın avantajları var ben tercihimi bu yönde kullandım 3-4 bin tl'lik telefonlardan bir eskiginizn olduğunu dusunmuyorum.Ekstra sorunuz varsa sorun cevaplarim

• Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scr4m92

Arkadaşlar 2.5 aydir Huawei gr5 2017(Honor 6x) kullanıyorum.Size kısaca inceleme yazısı yazmak istedim çok kişinin kullandığı bir telefon olmadığından bilinmeyenleri biraz fazla sanırım.Telefonu hepsiburada'dan Huawei Türkiye garantili aldım bana kargo dahil 1420 TL mal oldu.Telefonun kutusundan telefon şarj adaptörü USB kablo kulaklık ve kılıf çıkıyor.Adaptor 2A ve kaliteli bir adaptör USB kablo aynı şekilde memnun kalicaksinizdir kulaklık orta kaliteli mikrofonlu kulaklık ama para verseniz 30-40 TL alabileceğiniz bantta bir kulaklık yani işinizi görür.Kutudan cikan sert şeffaf kılıf çok güzel kaliteli koruyucu bir kılıf orjinali yurtdışında 4-5$ satılıyor.Telefon uzerinde cam filmi uygulanmış geliyor temperli cam değil fakat çizilmeye karşı koruma sağlıyor isterseniz kaliteli bir temperli cam ile değiştirebilirsiniz ancak sizi bir süre idare edecektir.Gelelim telefona,cihazda çift kamera var biri 13 mp diğeri düşük mp derinlik için kullanılan bir kamera bokeh efektini cekimelerinde gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim flulastirmayi fotoğraf çekerken ve çektikten sonra yapabilirsiniz yaklaşık 2 metre içersindeki nesne ve insani gayet güzel efektli çekiyor memnun kalicagina düşünüyorum.Kamera arayüzü oldukça gelişmiş bir sürü mod var profesyonel kamera ayarları var bir tripod alarak kameradan o çeşitli modları daha başarılı kullanabilirsiniz.Fotograf kalitesi gayet güzel sosyal medyada rahatlıkla kullanabilirsiniz gündüz çekimleri çok iyi renk doygunluğu güzel iphone 7 plus o kadar olmasa da gerçeğe yakın renkler veriyor.Ses kısmına gelecek olursak tek hoparlör var ses düzeyi ve berraklığı mı beğendim ben spotify'dan kulaklık ile de müzikleri dinlerken ses kalitesi beni tatmin etti.Cihazin arayüzü gayet hoş tema kısmı var istediğiniz temayı hemen yükleyebiliyorsunuz binlerce tema var gayet kullanışlı ve değişik ara yüzlere sahip olabiliyorsunuz uygulamadan önce önizleme yapabilirsiniz şu an cihaz Turkiyede Emui 4.1 ve Android 6.0,globalde emui 5.0 ve Android 7.0 kullanılıyor Huawei yazılım getirme konusunda yavaş davranıyor biraz bu can sıkıcı bir durum ama şu an bu sürümler oldukça güncel ve yeterli oluyor.Cihaz 1.5 GHz 8 çekirdek kırın 650 işlemci kullanılıyor sanirim 16 mm bu işlemciler yani yeni teknoloji işlemciler AnTuTu puanı 55-60 k orta sınıf bir puan sayılır fakat oyun performansı full HD video performansı gayet güzel takılma kasma yasamadim.Cok oyun oynayan biri değilim fakat birkaç popüler yüksek boyutlu oyun indirdim gayet güzel oynattı pek ısınma olmadi.Ekrana gelirsek Full HD IPS 5.5 inç bir ekran gayet güzel ve parlaklık ve canlilik yeterli tatmin eder.Pil konusu önemli standart kullanımda 8 saate yakın ekran süresi aldım 20-25 saat arası bekleme süresi ile birlikte bu süre bana iyi geldi.Yogun kullanımda 4-5 saat ekran süresi alınıyor.Pil sizi 1 gün rahatlıkla çıkartır genelde gece veya 1.5 günde şarja takiyorum.3350 mah pil var.Depolamada 32gb hafizasi var 6-7 GB sistem kurulu, telefon 25-26 GB boş alan ile geliyor şuan telefonumda 400 civarı resim,30 kadar kısa video,spotify çevrimdışı 500 kadar müzik,7-8 oyun ve 25 civarı uygulama yüklü ve 6 GB boş yer var.Onun haricinde telefon yazılıminda telefon yöneticisi var herşeyimi buradan kontrol edebiliyorsunuz telefon temizleme uygulaması var önbellek ve sistem optimizasyonu yapaliyorsunuz telefon yavaşladığı da size uyarı veriyor arka planda yüksek güç tüketen uygulamalarda uyarı veriyor yani kullanışlı ara yüz ve yazılımlar yüklü kısacası telefondan memnunum şu ana kadar 1400 tl'ye alabileceğiniz en iyi telefonlardan olduğunu düşünüyorum garantisiz telefonlar alınabilir belki ama garantili almanın avantajları var ben tercihimi bu yönde kullandım 3-4 bin tl'lik telefonlardan bir eskiginizn olduğunu dusunmuyorum.Ekstra sorunuz varsa sorun cevaplarim

Çok teşekkürler yazı için.Acaba birkaç fotoğraf atar mısınız örnek olarak? Bir de android 7 geldi mi güncelleme olarak?

•  **HUAWEI GR5 ANA KONU VE Kullanicilar kulübü**

**HUAWEI GR5 ANA KONU VE Kullanicilar kulübü**

**HUAWEI GR5 ANA KONU VE Kullanicilar kulübü**

Resimler sanırım yeterlidir
    Android 7 şu an resmi olarak gelmedi kendiniz global eu rom yükleyebilirsiniz fakat telefonunuz garantiliyse biliyorsunuz garantiden cikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scr4m92 -- 31 Ağustos 2017; 19:34:35 >

• Yurdışında Mayıs ayında gr5 2017 (6x) modeline android 7 gelmiş. Türkiye'de geldi mi? Gelecek mi?
  • Root atabilen varmı garanti martta bitecek büyük ihtimal bir sıkıntı çıkmaz , bir an önce root atayım

• Geçen sene Mayıs ayında vodafone hat üzerine iki tane almıştık babamla bana, fakat sonralari cihazda bir yavaşlama sezdim. Ben profesyonel bir kullanıcı olduğum için biraz can sıkıcı bir durumdu, sonra babamın telefonunda anlamsız bir derece de sebeke sorunu ortaya çıktı. Servise verdik yenisi verildi, yeni verilen cihazda da aynı sorun onu verdik servise bu defa 3. Cihazda da aynı sorun çıktı. En sonunda bunu video ile ispatlayıp servise verip para iadesi istedik. Huawei tr de çalışan arkadaşım konu ile ilgilendi, video da herşey apaçık olduğu için para iadesi yapıldı bize.. Bende kendi telefonumu o zaman sattım ve kurtuldum, zaten huawei de çalışan arkadaşım cihazda kronik şebeke sorunu olduğunu ve artık ithalatının yapılmadığını söyledi. Şimdi bakıyorum da telefona android 7 ve emui 5 gelmeyecekmiş, kutudan andorid 5 ile cikti 6 aldı ama 7 yok.. Anladım ki huawei den asla orta segment cihaz alınmaz

• scr4m92 S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Hangi güncellemeyi indirdiniz?

Link paylaşabilir misiniz?

Firmware Finder uygulamasında var mı? Bu uygulamada birçok BLL-L21 modeli var fakat benimki BLL-L21C464B125 model ve bunla eşleşen bir update göremedim, diğer uzantılardan birini indirip kursam bir sıkıntı olur mu?
  • Artık şu cihaza 7.0 sürümünü verseniz ne kadar iyi olur.

Adam gibi yazılım guncellemesi veren firma piyasanın hakimi olur bunu ne zaman anlayacaksınız

• B320 gelen son güncelleme mi?
  • adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    B330 geldi en son
  • mustafadari M kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - Güncellemeler içerisinden yükleyemiyorum, SD kart yoluyla mı yüklemem gerek?
  • adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    ben twrp üzerinden stock yazılıma geçtim oradan otomatik aldı güncellemeyi o yüzden yardımcı olamayacağım
  • Arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum ama kamera konusunda şüphelerim var, kamerası nasıl telefonun kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi?
  • Aldım 1 hafta oldu

Kamera falan iyi

Birsorun yok şu anda

• Ben xiaomi mi 6 ya geçtim daha kavusamasam da. Gr5 2026var var telefon aşırı kasıyor swiftkey klavye kullanıyorum aşırı kasma yapıyor ve ekranda sararmış meydana geldi servise vercem telefonu. Hele şu son zamanlar da galeri de falan istem dışı hareketler hatta bi ara alttaki 3 tuş ekranın altına kaydı ben şuan urfadayim bu telefonu servisine kargoyla mi yollayacaz bilen varmı Huawei servis ağı nasıl bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar Android 6 dan 5 e düşürmek için bazı sitelerde iki ayrı update dosyası yüklüyorlar. Kimisi sadece 5'in rom dosyasını yüklüyorlar. CİHAZ KII- L21 hangi ülkenin romunu yüklemeliyim?

https://forum.xda-developers.com/honor-5x/how-to/repository-honor-5x-file-depot-t3328288

Burda ki 5.1 lerden hangisini yüklemeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kreat -- 20 Ekim 2017; 15:11:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cekirge14 kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede oldu yurt içi kargo ile servise yolladım fix smart 5/6 günde yapıldı.

Servis yönünden sıkıntısı yok Huawei nin.

• Arkadaşlar aynı ekran sorunu bende de var ama aleti rootlamıştım şimdi orginaline nasıl çevirebilirim acaba servise yollamadan önce rootlu şekilde servise veremem çünkü
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.