Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 - KitKat Ana Konu (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.640
Cevap
37
Favori
154.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen oyle. Bende ayni sorunu yasamistim. "Ayarlar->gelismis ayarlar->sezgisel motor" bu ozelligi kapatin yeniden baslatin duzelecektir. Eger Duzelmezse clean master i kaldirip yeniden baslatin. Sorun cozulmus ise tekrar yukleyebilirsiniz. Tabi o ozelligi acmamak sartiyla :) diger sorununuz icin geride bi mesajim var orda detayli bi anlatim yapmistim. Orada cozumunu yazmistim sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecool1981 -- 17 Eylül 2014; 10:11:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raca63

quote:

Orijinalden alıntı: thecool1981

Gorusmelerde cizirti oldugunu farkettim. Part 2 klasorundeki app dosyasini yukleyince sorun cozuldu. Artik cizirti yok.

Ben sirf bu cizilti icin 513 gectim bu rom daha kullanisli

Daha once b513 dahil tum kitkatlari kullanmistim. Batarya tuketimi sebebiyle hepsinden vazgecip yine b132 donmustum. B634 ile ilgili bircok olumlu yorum gorunce denemeye karar verdim. Bayarya olarak B512 b513 ten pek farki yok. Hicbiri bi b132 degil. Kitkat icin bu batarya olayina katlanmaya katar verdim. B634 ile pek bi sorunum yok cok sukur. Olanlarda kitkatlarin genel sorunlari zaten. O sebeple b513 e gecip amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok diye dusunuyorum. Yeni bi rom yukleme zahmetine girmek istemiyorum. Onceki uzum mesajimda belirttigim gibi keske su romlari ozellestirdigimiz sekilde sildigimizde aynen geri yukleyebilseydik. Rom degistirme tam bi cile. Tabi zorunluluk hallerinde yapacak birsey yok. Birde zip update paketlerini sevmiyor nedense. App dosyalari daha stabil gibi geldiginden app olan surumleri tercih ediyorum. En son b512 nin app i vardi b513 unde ciktimi? Siz part2 deki update paketini yuklemismiydiniz b634 deyken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecool1981 -- 17 Eylül 2014; 10:22:47 >

• Arkadaşlar merhaba,
    Telefonumda TWRP kurulu. Şimdi telefona dload klasörü üzerinden yerel güncelleme yapmak istiyorum. Fakat yerel güncelleme başlayacağı sırada telefon yeniden başlarken karşıma TWRP çıkıyor. Oradan ilerleyemiyorum. Nasıl yapabileceğimi tarif eder misiniz ? Bir de TWRP nasıl kaldırılır telefondan ? Çok araştırdım fakat bulamadım.
  • 634 hem birinci partiyi hemde ikinci partiyi yuklemistim ama ses olayindaki cizirti devam ediyordu mp3 kisik sesi cabasi bende 513 gectim benim icin bu en iyisi fazla ugrasmama gerek kalmiyor hem svripa tufkiyeden daha ileride rokmlarida bence

• mfguzelyayla M kullanıcısına yanıt
    oncelikle Kitkat romdamısın yada JB romdamısın ve hangi romu kurmak istiyorsun gerçi twrp yüklü ise tel unlock olmuştur bu nedenle bu forumun ilk sayfasına git ordaki yönergeleri takip et
  • thecool1981 T kullanıcısına yanıt
    eger tele twrp kurarsan(ilk sayfada anlatılıyor) her kurduğun romun twrp yedeklerini alıp daha sonra yine twrp ile yükleyebilirsin,böylece aynı işlemeleri tekrar tekrar yapmazsın B634 ün ikinci partı yanılmıyorsam cust ile ilgili yani vodafone ile ilgili diye biliyorum Tr rom kullananlar için verilmiş bir update dosyası
  • mudur1998 kullanıcısına yanıt
    Telefonda B510 by Reyncla yüklü su anda. TWRP yi kadırmanın bir yolu yok yani öyle mi ?
    Bir de yedek falan almadım ben. B513 yüklemek istiyorum. Onun için de B122 ye dönmem lazım önce. Ama B122 ye dönerken yerel güncelleme esnasında TWRP çıkıyor. Oradan devam edemiyorum. Neyi seçeceğimi bilmiyorum. İlginize teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfguzelyayla

Bir de yedek falan almadım ben. B513 yüklemek istiyorum. Onun için de B122 ye dönmem lazım önce. Ama B122 ye dönerken yerel güncelleme esnasında TWRP çıkıyor. Oradan devam edemiyorum. Neyi seçeceğimi bilmiyorum. İlginize teşekkür ederim :)

C: klasöründe fastboot dosyası var mı hocam.Ona göre upload ediyim size?

olduğunu varsayarak;

1)Cmd yi açıp "cd c:/fastboot" komutunu verin
    2)"fastboot flash recovery recovery.img" komutunu verin
    3)Ekranda wait devices yazısını çıkmalı.O zaman telefonu twrp ye alın ve reboot-bootloader yolunu izleyin.En sonundaişlem otomatik tamamlanacak ve orjinal recoverye döneceksiniz
  • qwedxz Q kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tesekkür ederim :)
    Az öne daha kolay biy yolunu buldum. Resimdeki programı biliyorsunuzdur. 2. seçeneği seçtiğimde telefon direk orjinal recovery ye döndü.
    yanlış anladın bu forumun ilk sayfasına git ve ordaki twrp dosyasını indir sonra orgininal recovery kur ve dload ile istediğin romu yükle
    buda bir başka yoldu
    Teşekkür ettim :)
  • B122 ye döndüm geri fakat şimdi de recoveriye girince aralıksız titriyor telefon. Orjinal recovery de TWRP de aynı. Sürekli titriyor. Kurulum da gerçekleşmiyor. Arkadaşlar yardımcı olun B122 de kaldım :(
  • huawei sitesindeki güncelleme dosyasını indirdim fakat .rar dan çıkartırken dosya bozuk diye hata alıyorum. nasıl çözebilirim acaba ?
    ilk sayfada verilen twrp yimi kurdun,yoksa xda dan mı aldın ,öncelikle ilk sayfada verilen twrp yi aç ilk önce orginal recovery yeniden kur eger titreme geçerse bu defada yeniden twrp yi kurmayı dene
  • giyotin6 kullanıcısına yanıt
    yeniden indirmeyi denesen
    Çözüldü ama nasıl oldu bende bilmiyorum. Telefonu pc ye bağladım. Az önceki resimden 1 i seçtim (telefonda 4.2.2 jellybean olmasına rağmen denemek için yaptım. 1. seçenek kikkat için) sonra tekrar secenekler çıktı B506 yi seçtim oradan. Telefon kapanıp açıldı. Ama sistem çalışmadı sadece recovery sorunu düzeldi titreme kayboldu. TWRP sürümü 2.7.0.0 a yükseldi. Recveri çalışınca da hallettim gerisini.
  • giyotin6 kullanıcısına yanıt
    Eğer telefonda deniyorsan başka bi programla dene? winrar yada es dosya yöneticisindeki tümleşik arşiv açıcı ile..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arifakinti A kullanıcısına yanıt
    3 defa bilgisayara 2 defa da telefona tekrardan indirdim sonuç aynı (Telefona ilk indirmemde sd kart yoktu. 2. indirmemde sd kart takıp yeniden başlattım ama indirdiği verileri sd karta yazmadı.) rar dosyasını hem bilgisayarda hemde telefonda açmayı denedim yine fark yok.

Şimdi telefona da 3. kez iniyor ama verileri sd karta yazıyor gibi. Bu sefer olacak sanki :)
  • 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.