Şimdi Ara

Huawei Ascend P1 - U9200 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.664
Cevap
30
Favori
301.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkaaşımda daha p1 var dün 226 romunu onada yüklicektik. yüklemeden önce merak işte miui romunu bi kuralım sonra orjinal roma döneriz dedikve miui yi kurduk. tabi ilk defa custom rom kuruyoruz ve geriye dönemedim :) yalandeğil hani bi ara garantiye göndermek ciddi ciddi aklıma gelmişti:) neyse sonra medboy arkadaşım (bu arada yardımların için çok tşk) yardımıyla tekrar stock roma döndürdüm telefonu. ama dikkatimi ceken sey kendi delefonumda bildirim cubuğunda kısa yollar yokken arkadaşımın telefonunda var fm radyo benimkinde yok arkadaşımınkinde var ayrıca bende latitude çalışmıyor yüklü değil diyor arkadaşımınkinde çalıştı bi sorun yok.

acaba bu neden olabilir?

not: arkadaşımın telefonunda CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format datadata) onaylayarak tam bir format atmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: HasanUyar

arkaaşımda daha p1 var dün 226 romunu onada yüklicektik. yüklemeden önce merak işte miui romunu bi kuralım sonra orjinal roma döneriz dedikve miui yi kurduk. tabi ilk defa custom rom kuruyoruz ve geriye dönemedim :) yalandeğil hani bi ara garantiye göndermek ciddi ciddi aklıma gelmişti:) neyse sonra medboy arkadaşım (bu arada yardımların için çok tşk) yardımıyla tekrar stock roma döndürdüm telefonu. ama dikkatimi ceken sey kendi delefonumda bildirim cubuğunda kısa yollar yokken arkadaşımın telefonunda var fm radyo benimkinde yok arkadaşımınkinde var ayrıca bende latitude çalışmıyor yüklü değil diyor arkadaşımınkinde çalıştı bi sorun yok.

acaba bu neden olabilir?

not: arkadaşımın telefonunda CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format datadata) onaylayarak tam bir format atmıştım.

rica ederim dostum ne demek. biraz eski telefonum ideos x5 ten dolayı android hakkında tecrübem var sadece :) birbirimizle iletişim ve yardım için burdayız. telefonunu stock roma döndürmüş olmana sevindim.

arkadaşının telefonu ile ilgili anlattığın durum ilginç. açıkçası ben hiç wipe işlemleri yapmamıştım. kafama takıldı bu durum ve anlattığın mantıklı. denicem bunları bugün. sonucu yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy

quote:

arkaaşımda daha p1 var dün 226 romunu onada yüklicektik. yüklemeden önce merak işte miui romunu bi kuralım sonra orjinal roma döneriz dedikve miui yi kurduk. tabi ilk defa custom rom kuruyoruz ve geriye dönemedim :) yalandeğil hani bi ara garantiye göndermek ciddi ciddi aklıma gelmişti:) neyse sonra medboy arkadaşım (bu arada yardımların için çok tşk) yardımıyla tekrar stock roma döndürdüm telefonu. ama dikkatimi ceken sey kendi delefonumda bildirim cubuğunda kısa yollar yokken arkadaşımın telefonunda var fm radyo benimkinde yok arkadaşımınkinde var ayrıca bende latitude çalışmıyor yüklü değil diyor arkadaşımınkinde çalıştı bi sorun yok.

acaba bu neden olabilir?

rica ederim dostum ne demek. biraz eski telefonum ideos x5 ten dolayı android hakkında tecrübem var sadece :) birbirimizle iletişim ve yardım için burdayız. telefonunu stock roma döndürmüş olmana sevindim.

arkadaşının telefonu ile ilgili anlattığın durum ilginç. açıkçası ben hiç wipe işlemleri yapmamıştım. kafama takıldı bu durum ve anlattığın mantıklı. denicem bunları bugün. sonucu yazarım

şimdi işteyim bende eve gidince kendi telefonumdada denicem bende yanlız şunuda söyleyeyim
    CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format data
    yaptıktan sonra telefon huawei nin acılış logosunda kalıyordu sonra miui yi tekrar yükleyip tekrar orjinal recovery e döndüm ve b226 yı kurdum.

birde antutuda benim telefonum 7422 alırken arkadaşınki 64xx lerde kaldı ama arkadaşımın telefonu bemkinden hızlı gibi geldi bana:) ilginç bir durum

• @Hasanuyar bunlar ilginç konular değil, sonuçta telefonuna artık özel bir rom kurdun yada eğer huaweninkileri kullanıyorsan güncellenmiş sürüm kurdun... O yüzden eski sürümlerde olan hatalardan arındın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarictenGazel

@Hasanuyar bunlar ilginç konular değil, sonuçta telefonuna artık özel bir rom kurdun yada eğer huaweninkileri kullanıyorsan güncellenmiş sürüm kurdun... O yüzden eski sürümlerde olan hatalardan arındın...

hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

iki telefonuda ben kendim durdum
  • quote:

quote:

@Hasanuyar bunlar ilginç konular değil, sonuçta telefonuna artık özel bir rom kurdun yada eğer huaweninkileri kullanıyorsan güncellenmiş sürüm kurdun... O yüzden eski sürümlerde olan hatalardan arındın...

hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

hasan :) dediklerini yaptım ama yaptıktan sonra aklıma geldi. mount and storage kısmında format attığında yüklü olan sistemi direk siliyor. ee sistemdeki build.propta silindiği için B226 kuramıyorsun. yeni sistem yüklemelerinde artık yüklü olan sistemin build.proptan versiyon okunuyor. bulamayınca hata veriyor. turkcell romlarına kuramamamızın ana nedeni bu zaten. turkcell romunu tanımıyor. allahtan cwm den backup almıştım. kurup tekrar denicem. ama mount and storage hariç kısımları :)

• quote:

quote:

quote:

hasan :) dediklerini yaptım ama yaptıktan sonra aklıma geldi. mount and storage kısmında format attığında yüklü olan sistemi direk siliyor. ee sistemdeki build.propta silindiği için B226 kuramıyorsun. yeni sistem yüklemelerinde artık yüklü olan sistemin build.proptan versiyon okunuyor. bulamayınca hata veriyor. turkcell romlarına kuramamamızın ana nedeni bu zaten. turkcell romunu tanımıyor. allahtan cwm den backup almıştım. kurup tekrar denicem. ama mount and storage hariç kısımları :)

bunlar hep tecrube oluyor bizlere. iki hafta öncesine kadar wipe nedir blaser sürücüleri nasıl yüklenir bilmiyordum şimdi gözüm kapalı hallediyorum:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

bunlar hep tecrube oluyor bizlere. iki hafta öncesine kadar wipe nedir blaser sürücüleri nasıl yüklenir bilmiyordum şimdi gözüm kapalı hallediyorum:)

Alıntıları Göster
    orası öyle tabi tecrübe. aslında bir de komple telin yedeği denen bişey var. telefonun direk imajını alıyosun. 3-4 gb yer kaplıyo :) onu yapsam güzel olacak. böyle birşey tüm ascend kullanıcıların gözünü yuvasından fırlatacktır :)) aslında sadece ascend değil tüm android kullanıcılarının telefonda yazılımsal olarak nolursa olsun %100 çözüm. çalışan halinin imajını alıyosun. sistemde yazılımsal ne tür bozulma olursa olsun imajı geri yüklediğinizde imaj aldığınız hale geliyor tel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MedBoy -- 6 Kasım 2012; 21:34:51 >

• kardeş emeğine sağlık b226 romu yükledim şarj süresi falan çok iyi ama 8 mp de fotoğraf çekerken wide modu yok bu da beni çok sinir ediyor çözümü varmıdır ???http://www.huaweidevice.com/worldwide/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3942&tb=0); bide burdaki kernel nedir nasıl yüklenir yararları nelerdir bir bilgin varmı ? ayrıca şunuda eklemek istiyorum turkcell romuna göre performans gerçekten arttı yalnız antutu bencmarkta 75xx alırken şimdi 61xx alıyorum sebebi nedir ? şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kasirga2892

kardeş emeğine sağlık b226 romu yükledim şarj süresi falan çok iyi ama 8 mp de fotoğraf çekerken wide modu yok bu da beni çok sinir ediyor çözümü varmıdır ???http://www.huaweidevice.com/worldwide/technicaIndex.do?method=gotoProductSupport&productId=3942&tb=0); bide burdaki kernel nedir nasıl yüklenir yararları nelerdir bir bilgin varmı ? ayrıca şunuda eklemek istiyorum turkcell romuna göre performans gerçekten arttı yalnız antutu bencmarkta 75xx alırken şimdi 61xx alıyorum sebebi nedir ? şimdiden teşekkürler

Hocam o kernel sadece rom gelistiricileri icin. altinda oyle yaziyo. Kurmaya gerek gormedim. Aslinda denemek lazim. B226 guzel ama eksiklikler var romda. Ustteki notification bar yok misal. Kameraya dikkat etmedim ve fikrim yok acikcasi. Kerneli kurmak faydali olabilir ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Hasan, denedin mi senin yöntemi? ben denedim bir sonuç elde edemedim. yaptıklarını iyi hatırlayıp denesene tekrar :)

• quote:

quote:

quote:

Hasan, denedin mi senin yöntemi? ben denedim bir sonuç elde edemedim. yaptıklarını iyi hatırlayıp denesene tekrar :)

daha denemedim şu aralar biraz işlerim var ama en kısa zamanda denicem denedikten sonra sonucu yazarım buraya..

• Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

Gerçi bende cihaz yokta pusuda bekliyorum almak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

Burdan devam dostum bu post devamlı güncel kalıcak.
  • quote:

cihazı olmayanları konuya almıyoruz önceki konuyu açan arkadaş fazla ilgisiz kaldığı için yeni konu açıldı. konu zamanla toparlanıp güzelleşecek
  • quote:

quote:

cihazı olmayanları konuya almıyoruz önceki konuyu açan arkadaş fazla ilgisiz kaldığı için yeni konu açıldı. konu zamanla toparlanıp güzelleşecek

Cihazla ilgili pek bilgi güncel konular videolar incelemeler yok da bunları da eklerseniz güzel olur açıkçası.

• arkadaşlar spare part isminde bi uygulama ekledim. özellikle miui kullanıcıları için. uygulamaları kurduktan sonra animation hız ayarlarını fast yaparlarsa farkı göreceklerdir
  • Hız katmıyorda pencerelerin açılış kapanış zamanını kısaltıp değiştiriyorsun diyelim teknolojik bir getirisini görmedim spare parts ın
  • quote:

Hız katmıyorda pencerelerin açılış kapanış zamanını kısaltıp değiştiriyorsun diyelim teknolojik bir getirisini görmedim spare parts ın

ya böylelikle telefonun hızı artıyor. aradaki geçişler bekletmiyor seni :)
  • Hehe farklı bir bakış açısı tabi ben yumuşak geçişleri tercih ediyorum...

Bir de eğer gerçek anlamda bir hız istiyorsan Dalvik cache destekleyen (aslında bu froyo ve öncesinde yoktu galiba o yüzden bunu destekleyen rom kuruyorduk) ve/ya hızaşırtma destekleyen kernel kullanmalısınız...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.