Şimdi Ara

Huawei, Android kullanımını kolay ve hızlı hale getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kullanıcı odaklı ürünlerle dikkat çeken Huawei, akıllı telefon dilini yeniden yorumluyor. Geliştirdiği teknolojilerde kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen markanın kolay arayüze ve yeni nesil kısa yollara sahip akıllı telefonları, kullanımı hem eğlenceli hem de hızlı hale getiriyor.

Huawei ile kolay Android

Huawei, Android telefon arayüzünün karmaşık yapısını kolaylaştıran birtakım özellikler sunuyor. Kullanmaya yeni başlayanların bile zorluk çekmeyerek adapte olabilmesi özelliğine sahip EMUI arayüzünde Huawei, kullanıcılarına tema desteğini de sunarak arayüzü özgürce özelleştirebilmelerini sağlıyor. Arayüzü özelleştirmenin yanı sıra telefon uygulamalarını da herhangi bir karışıklığa sebep olmadan istenilen şekilde düzenleme imkânı sunuyor.

Parmak hareketlerine kısayol atama

Knuckle gesture olarak bilinen ‘tık tık’ hareketi ile ekrana çizdiğiniz harfler ve hareketler Huawei’de anlam kazanıyor. Parmak eklemi hareketlerinizi algılayan ekranı ile Huawei akıllı telefonları kullanımı oldukça kolaylaştıran özellikleri de beraberinde getiriyor. Ekrana çift tık hareketi yaptığınızda ekran görüntüsü alınırken, ekrana tek uzun tık hareketi yaptığınızda telefonunuz görüntü ve ses kaydetmeye başlıyor. Bu sayede ekran görüntüsü almak istediğiniz hiçbir anı kaçırmazken ekranı sesli bir şekilde kaydedebilme özelliği ile güzel hatıraları kaydetmenizi sağlıyor.

Ekranda parmak ekleminizle bir alan belirlediğinizde sadece o bölümün ekran görüntüsünü alabilirken;  alınan bu ekran görüntüsünü telefonda bulunan daire veya kalp gibi çeşitli şekillere anında dönüştürülebilmesi özelliği de arayüz özellikleri arasında bulunuyor. Ana ekranda ekleminizle çizdiğiniz harfler ise sizi belirlediğiniz uygulamalara götürmenin kısa yolu görevini görüyor. Örneğin ekrana ‘W’ harfi yazdığınızda ister hava durumuna, isterseniz en çok kullandığınız uygulamaya gidebiliyorsunuz. Ekrana ‘C’ çizdiğinizde ise kameraya gidebilir veya ‘S’ harfi çizdiğinizde de ekran kaydı alabilirsiniz. Çizilen harflere atanılan bu özellikleri ayarlar menüsünden istenilen şekilde değiştirilebilme imkânı da sunan arayüzde tümüyle kullanıcı odaklı ve kişiselleştirmeye açık özelliğiyle Huawei’nin kullanıcılarını öenmsediğini bir kez daha gösteriyor.  

• Her şey ekranda olması bir seçenek Huawei de. İsterseniz uygulama çekmecesi yaparsınız.

İsterseniz mesajların yanlışlıkla gitmesini engellemek için 6 saniye süre koyarsınız.

Elinize aldığınızda cihazın sesini kısmasını istersiniz.

Kulağınıza götürdüğünüzde telefonun açılmasını sağlarsınız

Ters çevirdiğinizde sessize alır

İstediğiniz saatte kapatır istediğiniz saatte açar.

Ekrana tek parmağınız ile iki tıklamada ekran resmi alır, çift parmağınız ile çift tıklamada video kaydeder.

Vb bir çok işlevselliği olan bir arayüzdür Huawei nin arayüzü ;)
    E ama yazinin basina sonuna bir yerlerine bu bir reklamdir yazmayi unutmussunuz?

Huawei'yi severim tamam da, bu haber degil ki reklam. Alttan reklam parasi alip haber yapacaksaniz Android Oreo guncellemesi ile birlikte EMUI arayuzundeki degisiklikler diye girip sunlar da vardi diye alttan ilistiriverin, bu kadar duz yazmayin. Haber adi altinda kor goze parmak seklinde reklam yayinlamaniz rahatsiz edici.
  • EMUI gerçekten hem güzel hem de hızlı bir arayüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EMUI'ın tek sorunu ikonların çirkin ve 3. parti uygulama ikonlarıyla çok uyumsuz durması. Tema yükleyip halledilebilir ama çoğu insan mağazada karar veriyor...

• Samsung Samsung ormanın kıralı

• E ama yazinin basina sonuna bir yerlerine bu bir reklamdir yazmayi unutmussunuz?

Huawei'yi severim tamam da, bu haber degil ki reklam. Alttan reklam parasi alip haber yapacaksaniz Android Oreo guncellemesi ile birlikte EMUI arayuzundeki degisiklikler diye girip sunlar da vardi diye alttan ilistiriverin, bu kadar duz yazmayin. Haber adi altinda kor goze parmak seklinde reklam yayinlamaniz rahatsiz edici.

• Ben Emuı ve tarzı arayüzleri hiç sevmiyorum. Tabi ki bazı kullanıcılar için son derece stabil ve kullanışlı olabilir ama bana göre değil. Benim için arayüzde ki en önemli etkin kişiselleştirme zenginliğidir. Ben menüye girip düzenleme ve klasörleme yapmak isterim. Her şeyin ana ekranda olması hiç bana göre değil.

• Xloud X kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ApsinteX kullanıcısına yanıt
    Her şey ekranda olması bir seçenek Huawei de. İsterseniz uygulama çekmecesi yaparsınız.

İsterseniz mesajların yanlışlıkla gitmesini engellemek için 6 saniye süre koyarsınız.

Elinize aldığınızda cihazın sesini kısmasını istersiniz.

İstediğiniz saatte kapatır istediğiniz saatte açar.

Ekrana tek parmağınız ile iki tıklamada ekran resmi alır, çift parmağınız ile çift tıklamada video kaydeder.

Vb bir çok işlevselliği olan bir arayüzdür Huawei nin arayüzü ;)

• Bende kurulumunu kolay ve hızlı hale getiriyor diye okudum, cidden bu iş devrim olur diyecektim.
  • En alta bu bir reklamdır yazmalısınız. Ayıp bir şey değil, ben de severim Huawei'i.

Fakat reklam yapıyorsanız, reklam yapıyoruz diye yazacaksınız.

• Nova 2 modelini kullanıyorum. İnanın çok güzel arayüz. Samsung dan gına gelmişti. Çinli bir marka kullanıyormuşum havası kesinlikle yok. Çünkü kaliteli bir model.

• R E K L A M L A N D I N I Z

• DODANLI kullanıcısına yanıt
    ''Elinize aldığınızda cihazın sesini kısmasını istersiniz.

İstediğiniz saatte kapatır istediğiniz saatte açar.''

Bunlar benim Motorolada da var. Ayrıca sadece bende yada sizde değil, bir çok cihazda ve arayüzde bu eylemler yapılıyor. :)) Ve benim bahsettiğim uygulama çekmecesi değil. Öyle konuya uzaktan da bakmıyorum kardeşim Huawei kullanıyor.
  • Ben sadece ikonlarını sevmiyorum,onuda temadan değiştirince sorun ortadan kalkıyor. :)

• Bence huawei android sisteminin apple dır

• Huawei her konuda en iyisidir. Nokta.

• DODANLI kullanıcısına yanıt
    Telefonu kulağa götürünce açılma seçeneğini ben bulamadım nereden o ayar yapılıyor gösterir misiniz

• mak06 M kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an huawei kullanmıyorum. Mate 10 pro konusunda sorarsanız arkadaşlar cevap verecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.