Şimdi Ara

Huanan X79 Deluxe inceleme Xeon E5 2660 - Aliexpress macerası içerir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
5
Favori
7.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: silver25

Bende sırf PCie NVMe boot desteği olmadığı için Amerikadan getirtdiğim Lenovo ThinkStation s30 anakartımı satıp yerine Huanan x79 Deluxe v 6.0 i kullanmaktayım Xeon E5-1660 V2 işlemcinin tüm çekirdeklerini 4.2'de satabil bir biçimde overclock ettim. Şuan Gtx 1080 ti ile beraber tüm oyunları rahat 2K da ultra ayarlarda 100-150 fps arası oynuyorum. Amerikadan bir arkadaşıma Xeon E5-1680 V2 aldırdım. Şuan onun gelmesini bekliyorum. Benim sistemimin Aida 64 chache memory testi aşağıdadır.
    Kullandığınız bellek modülleri nedir hocam gecikme olsun okuma yazma olsun oldukça iyi değerler almışsınız

• Pazartesi bellek modüllerinin numarası ile anakartın bellek ayarlarının fotoğraflarını atayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ekte benim motherboardun ram timingleri var. Umarım işinize yarar. Kullanılan ram modülleri 4 Adet 8GB 2Rx4 Samsung 14900R ECC.
    Huanan X79 Deluxe inceleme Xeon E5 2660 - Aliexpress macerası içerir
    Huanan X79 Deluxe inceleme Xeon E5 2660 - Aliexpress macerası içerir

• quote:

Orijinalden alıntı: silver25

Merhabalar ekte benim motherboardun ram timingleri var. Umarım işinize yarar. Kullanılan ram modülleri 4 Adet 8GB 2Rx4 Samsung 14900R ECC.

Teşekkürler hocam. Bende 1333 MHz Samsung Bellekler var 1600 MHz'ye OC yapıp Timingleri 8-8-8-21 yapıp kullanıyorum. İleride V2 işlemci ve 32 GB bellek düşünüyorum sistem için. 1866'lık bellek alırım nasip olursa. Sizde gecikme süresi oldukça düşükmüş ben en az 67 ns'yi gördüm. Overclocktan olabilir . Birde ramlerin üretim tarihi baya eski 2010 üretimi. Yeni üretim ramler daha performanslı olabilir

• arkadaşlar bende bu anakarttan alıp bi sistem kurmak istiyorum bazı sorularım olucak

1. si corsair vengenge low profile ddr 3 ram kitim var 4+4 bu anakartla uyumlumudur

2. E5 2680 işlemci dusunuyorum bunu oc etmenın bi yolu yokmu yoksa bu adam nasıl stabil 3.5 de calıstırmıs
    https://www.youtube.com/watch?v=30FR2gdFHYE

ya bu videodakı perfonmansı alıcamı bılsem hemen alıcam
  • Merhaba arkadaşlar bu sene üniye gideceğim hem programlama hem oyun için bir bilgisayar toplamak istiyorum ancak günümüz sartlari sistemler uçmuş durumda xeon3440 toplamayı düşünüyordum ancak konuya denk gelince fikrinizi almak istedim x3440 mı e2660 mı hem oyun hem programlama acısından hangisi daha avantajlı olur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu ilgimi çekti takip edeyim bakalım neler çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasac

Merhaba arkadaşlar bu sene üniye gideceğim hem programlama hem oyun için bir bilgisayar toplamak istiyorum ancak günümüz sartlari sistemler uçmuş durumda xeon3440 toplamayı düşünüyordum ancak konuya denk gelince fikrinizi almak istedim x3440 mı e2660 mı hem oyun hem programlama acısından hangisi daha avantajlı olur ?
    Anakart Xeon E5 2697 v2 işlemciye kadar destekliyor. İleride 12/24 çekirdek bir işlemci takabilirsin. Ayrıca 4 kanal bellek desteği var ve bir ddr4 performansı alabiliyorsun. Geleceğe dönük olsun diyorsan X79 topla derim. Gaming anakart kullan özellikle. Chipset bu kartta C602, yani Server Chipset var. 2660 kullanıyorum şuan işimi görüyor. 1650 v2 nin daha iyi oyun performansı verdiğini söyleyenler var araştırmak lazım.

• Huanan kart testi yapan yabancı youtuberlar var. Genel görüş normal hızlarda çalışırken pek sorun olmadığı yönünde. Hatta ses kartları falan da baya iyi bu kartların. Ancak oc ile zorlayınca vrm'lerin 109 derecelere çıktığı oluyormuş(termal kamerayla bakan bir youtuber'dan gördüğüm kadarıyla). Muhtemelen transistör kalitesi çok iyi değil, soğutma da amatör. Ama parasına göre müthiş performanslar almanız olası. Workstation makina sonuçta.

• Huananzhi marka bu anakartların X 79 olan AliExpresste bir yeşil bir kahverengi var, aralarında bir fark mı? AliExpress e göre yeşil olan çok satılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamspolizei

Huananzhi marka bu anakartların X 79 olan AliExpresste bir yeşil bir kahverengi var, aralarında bir fark mı? AliExpress e göre yeşil olan çok satılmış.
    Başta chipset farklı, birisi C602 chipset kullanırken diğeri h61 b75 vs. Giriş seviyesi ve 2011 ile alakası olmayan chipset kullanır. Stabilite açısından turuncu anakartta daha iyi olacaktır bu durumda.
    Turuncu olanda arkada 4 tane usb 3.0 varken yesilde 2 tane vardır.
    Turuncu Atx form faktorunde geniş bir anakart
    Yeşil ise Micro Atx
    Chipset ten dolayı ben turuncu aldim ama arasında baya bir fiyat farkı var. Stabilite istiyorsanız turuncuyu seçin.
    Edit: Yeşilin son versiyonunda çift m2 slotu var bu arada. Önemli bir detay olabilir. Önceki versiyonunda tek m2 vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Want to -- 9 Haziran 2019; 20:59:28 >

• Xeon 2690 v2 ile kullanıyorum , X79 tam bir hazine diyebilirim , RTX 2080 ile sıfır sıkıntı uçuyor , 2660 ın frekansı düşük 2687W v2 geçmenizi öneririm bütçeyi fazla zorlamadan , bütçe müsaitse 2690 v2 veya 2697 v2 bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 21 Haziran 2019; 21:32:37 >
  • Merhaba hocam, baya uyguna aldığım sistemimi üzerine biraz kâr koyup satmayı becerebilirsem böyle fantazi bir sistem toplamayı düşünüyorum, sistemi halen kullanıyor musunuz herhangi bir sorunla karşılaştınız mı bu geçen yaklaşık 8 aylık süreçte?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Decent

Merhaba hocam, baya uyguna aldığım sistemimi üzerine biraz kâr koyup satmayı becerebilirsem böyle fantazi bir sistem toplamayı düşünüyorum, sistemi halen kullanıyor musunuz herhangi bir sorunla karşılaştınız mı bu geçen yaklaşık 8 aylık süreçte?
    Aldığımdan bu yana Anakart işlemci ram hariç sistemimi baya upgrade ettim hocam. NVME SSD taktim 3500 MB s okuma hızına sahip. Fakat 2200 MB yi geçmiyordu. Biosdan pci e hatlarını yapilandirgimda bu sorunu çözdüm 3300 MB hizlara ulaşmayı başardım. Raid 0 kullanıyorum ve gayet stabil çalışıyor. 1 aydır gtx 970 ile kullanıyorum sistemi battlefield 5 kurdum akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Herhangi bi sorunum yok maasallah. Baya işimi gördü sistem Bu arada sisteme sıvı soğutma da ekledim onu unutmayalımhttps://forum.donanimhaber.com/m_139186275/tm.htm
    Bu tür sistem kuracaklarin en dikkat edeceği şey anakart turuncu olan x79 deluxe ve ramler hynix veya samsung tercih edilmeli. Ramlerin soğutucu lu olması daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Want to

Aldığımdan bu yana Anakart işlemci ram hariç sistemimi baya upgrade ettim hocam. NVME SSD taktim 3500 MB s okuma hızına sahip. Fakat 2200 MB yi geçmiyordu. Biosdan pci e hatlarını yapilandirgimda bu sorunu çözdüm 3300 MB hizlara ulaşmayı başardım. Raid 0 kullanıyorum ve gayet stabil çalışıyor. 1 aydır gtx 970 ile kullanıyorum sistemi battlefield 5 kurdum akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Herhangi bi sorunum yok maasallah. Baya işimi gördü sistem Bu arada sisteme sıvı soğutma da ekledim onu unutmayalımhttps://forum.donanimhaber.com/m_139186275/tm.htm
    Bu tür sistem kuracaklarin en dikkat edeceği şey anakart turuncu olan x79 deluxe ve ramler hynix veya samsung tercih edilmeli. Ramlerin soğutucu lu olması daha iyi olur

Alıntıları Göster
    Hocam canavar olmuş sistem, su soğutmayı özellikle çok beğendim Açıkçası ryzen 5 2600'lü sistemi satıp çok daha uygun bir maliyete E5-2680 v3'lü bir sistem toplanabiliyor 12/24 olarak. Tek çekirdeği daha düşük olacaktır ama güzel bir hız aşırtmayla sanırım üstesinden gelinir diye düşünüyorum. Asıl sormak istediğim hız aşırtmaya müsait olup olmadığıydı bu anakartların. Aliexpressten baktım böyle mosfet soğutuculu falan şekilli anakartlar var x79'ta ama deluxe olanlar mı tercih edilmeli sizce?

• 8 ay önce f/p olan sistem şimdi f/p değil.
    Yeni sistemler daha ucuza daha çok performans veriyor artık.
    Oyunlarda 12/24 çekirdeği verimli kullanamayacağımız için, server sistem dışında bu tarz sisfem kurmaktanza yeni nesiller daha uygun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi tamamen fantazi amaçlı, zamanında ağzımın suyunu akıtarak baktığım o işlemcilerin garip performansına eşlik etmek istiyorum. belki 12/24 astronomik kaçar ancak 8/16 olanları da fena olmaz bence. sadece oyun değil render almak için de kullanacağım sistemi.

• Çarpan kilitleri açık mı bu işlemcilerin?

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Çarpan kilitleri açık mı bu işlemcilerin?
    Bildiğim kadarıyla çarpan kilitleri açık değil ancak FSB artırma yoluyla 0.5-1 ghze yakın fabrika verisinin üstüne overclock yapılabiliyorlar. Eşek yüküyle çekirdeği olduğunu düşünürsek bence iyi değerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Decent

Bildiğim kadarıyla çarpan kilitleri açık değil ancak FSB artırma yoluyla 0.5-1 ghze yakın fabrika verisinin üstüne overclock yapılabiliyorlar. Eşek yüküyle çekirdeği olduğunu düşünürsek bence iyi değerler

Alıntıları Göster
    Overclock yapmak için bu Huanan ankartları tavsiye etmem. SetFSB programı ile OC yapılabiliyormış fakat FSB'yi 1mhz bile artıramadım. OC yapacaksan tercihin asus veya gigabyte'ın x79 modellerindne birisi olsun. Ben OC yapmayacağım diyorsan Huanan hayli hayli yetiyor. 2687W V2 ile güzel bir performans alınabilir bu sistemlerde. OC'ye gerek kalır mı pek sanmıyorum

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.