Şimdi Ara

HTML5 link verme yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 97 gün 5 saat 4 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • The Last Beerbender (4 mesaj) konuralp_bjk (2 mesaj) tayfsener (1 mesaj) sinanyeniel (1 mesaj) Ak Sakallı Nene (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2844 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar çok yeniyim HTML'e ve genel olarak web sitesi yazmaya. Bi ders için web sitesi oluşturmaya çalışıyorum atom programını kullanarak. Ana sayfadan diğer sayfalara link vermek istiyorum, bunu domain olmadan bi dosyadan diğer dosyaya nasıl linkleyebilirim atom üzerinden. Yani atom'da sekmeleri birbirine bağlamak istiyorum kısacası. Yardımınız için teşekkürler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    260 Mesaj
    Bulamadın veya çalışmayı bırakmadıysan vereyim de sanmıyorum :)
  • Yarbay
    2844 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Ak Sakallı Nene

Bulamadın veya çalışmayı bırakmadıysan vereyim de sanmıyorum :)

Bi sekilde kendim bulabildim hocam teşekkürler :) ödevi teslim ettim sonuç bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7108 Mesaj
    1990'da Tim Berners Lee aynı klasör (= site) içindeki dosyalara erişim için <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&url=ayni-klasordeki-sitedeki-dosya.htm" data-href="ayni-klasordeki-sitedeki-dosya.htm">ayni-klasordeki-sitedeki-dosya</a> şeklinde tanımlamış yani ana sayfadan diğer sayfalara link vermeyi, yani domain olmadan bi dosyadan diğer dosyaya linkleyebilmeyi açıklamış ve bu Türkçe dahil milyarlarca dokumanda yer almışken...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2844 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

1990'da Tim Berners Lee aynı klasör (= site) içindeki dosyalara erişim için <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&url=ayni-klasordeki-sitedeki-dosya.htm" data-href="ayni-klasordeki-sitedeki-dosya.htm">ayni-klasordeki-sitedeki-dosya</a> şeklinde tanımlamış yani ana sayfadan diğer sayfalara link vermeyi, yani domain olmadan bi dosyadan diğer dosyaya linkleyebilmeyi açıklamış ve bu Türkçe dahil milyarlarca dokumanda yer almışken...

evet hocam çok basic bir şey ama yeni başladığım için bilmiyordum nasıl yapıldığını, yine aynı sebepten google'da aratmayı da becerememiştim fakat sanırım şimdi biraz daha ilerledim HTML'in kolaylığı ve straight forward'lığının da yardımıyla.

• Çavuş
    98 Mesaj

hocam isine yararmi bilmiyorum fakat "Brackets" adli kodlama programi uzerinden HTML ve CSS kodlari ayrica JavaScript te olmak uzere cok guzel bir kodlama programi.. Eger hala devam ediyorsan deneyebilirsin.
    Benimde web sitesi tasarlama odevim var o yuzden biraz arastirmadan sonra en iyi buldugum program paylasmak istedim.
    |
    |
    The Last Beerbender kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2844 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: konuralp_bjk

hocam isine yararmi bilmiyorum fakat "Brackets" adli kodlama programi uzerinden HTML ve CSS kodlari ayrica JavaScript te olmak uzere cok guzel bir kodlama programi.. Eger hala devam ediyorsan deneyebilirsin.
    Benimde web sitesi tasarlama odevim var o yuzden biraz arastirmadan sonra en iyi buldugum program paylasmak istedim.

Sağolun hocam tavsiye icin, atom kullabiyorum ben anladigim kadariyla benzer programlar. Autocomplete ve preview vs. bi cok kolaylik sagliyor. Jsfiddle web sitesini onereyim ben de, html css ve javada yazdiklarinizi anlik preview etmenizi sagliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Beerbender -- 30 Mart 2017; 2:35:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    98 Mesaj

çok tesekkurler hocam!
    |
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj

bractets kullanarak padding ekleyemiyorum. Bir de font-size ı kabul etmedi. Bu özelliğin brackets te karşılığı yok mu acaba? Konudan bilginiz var mı?
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&url=buraya dosya yolu / dosya adı" data-href="buraya dosya yolu / dosya adı">Buraya görüntülenecek link</a>
    <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&url=../test.html" data-href="../test.html">Test</a>
    ../ bir üst klasör demek
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.