Şimdi Ara

Html'den anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Html 5 de destenlenmeyen kodları yazmama rağmen kodlar çalışıyor?
    Mesela diğer html sürümlerinde desteklenen big etiketi html 5 de desteklenmediği söyleniyor. Ama ben sayfanın başında <!DOCTYPE html> yazarak sayfanın html 5 olduğunu belirttiğim halde kod yinede çalışıyor. E ozaman desteklenmiş olmuyor mu?

• Bu konuda bilgim yok ama mantık yürütüyorum. Tarayıcılar hala eski sürüm html destekliyor sayfanın html5 ile yazılması sadece html5 destekleyen tarayıcılarda çalışacağı anlamına gelir. Ancak html5 destekleyen tarayıcıların tümü aynı zamanda eski html de destekler. Yani kodun içerisindeki eski html satırlarını da işleyebilirler.

eğer tarayıcılarımız eski html sürümlerine desteğini kesmiş olsaydı o satır çalışmazdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende öyle düşünüyorum başka bir ihtimal yok gibi. Yardımcı olduğun için teşekkürler kardeşim.
  • Tarayicilar genel olarak bir yanlışlık gördüğünde hata verip kesmek yerine "hoşgörülü" olacak şekilde geliştiriliyor. Fakat bu her zaman doğru sonuç vereceği demek değildir. Sonradan yerini bulması zor acayipliklerle karşılaşmamak için baştan düzgün yapmakta fayda var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.