Şimdi Ara

html css vs. internet sayfası üzerine yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 22 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • rardosyası (2 mesaj) Interferon (1 mesaj) iGroN (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • öncelikle herkese merhaba, ek'e eklediğim tablodan binlerce tek tek yapıp siteye koyuyorum bunu html ile yazıp kolaya çevirebilme şansımız varmı, bu tablo html css vs. de yapılabilirmi?

html css vs. internet sayfası üzerine yardım

|
    |
  • ++

• Siteye koyuyorum derken resim olarak mı ekliyorsunuz? Html tablosu olarak eklemek istiyorum diyorsanız aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<table width="400" border="1" cellspacing="0">

<tr height="50"><th colspan="2" align="center" valign="middle" style="background-color: gold;">ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ</th></tr>

<tr><td width="50%" align="left" valign="middle" style="text-indent:10px;">Genişlik :</td><td width="150" align="center" valign="middle">400 mm.</td></tr>

<tr><td  align="left" valign="middle" style="text-indent:10px;">Boy :</td><td align="center" valign="middle">500 mm.</td></tr>

<tr><td  align="left" valign="middle" style="text-indent:10px;">Yükseklik :</td><td align="center" valign="middle">45 mm.</td></tr>

<tr><td  align="left" valign="middle" style="text-indent:10px;">Renk :</td><td align="center" valign="middle">Siyah - Sarı</td></tr>

<tr><td  align="left" valign="middle" style="text-indent:10px;">Ağırlık :</td><td align="center" valign="middle">6,00 kg</td></tr>

</table>

• tr satır açar, tr içinde kullandığınız th ve td ile hücre oluşturursunuz.

th başlık satırı için kullanılır, td normal satırlarda.

coolspan ile hücre birleştirirsiniz ki teknik tablolarda ihtiyaç olabilir.

CSS konusunda da;

html sayfada <tablo 'dan sorna klas yazarsınız.

css 'e tanımladığınız klasa tablonun biçimlendirme özelliklerini girersiniz.

Her kullanışınızda üstteki gibi boyut vs işlerle uğraşmamış olursunuz.

Sadece

table açar klasınızı girer, varsa hizalamaları yazarsınız.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.