Şimdi Ara

★★★ HTC Wildfire S Teknik Destek [Root - Rom] Ana Konu ★★★ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
947
Cevap
7
Favori
122.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emeğinize ve yüreğinize sağlık arkadaşlar güzel ve olması gereken bir konu.hepinize teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turabitr

quote:

Orijinalden alıntı: ekalayy

arkadaslar aldığım yeteklerde restore ederken Md5 mismatch! hatası alıyorum.nedenını bılen bırısı var mı ?

quote:

Orijinalden alıntı: fate86

!

@ekalayy

sanırım çözümü bu linkte (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=714114 )... kısaca anlatayım.... bilgisayara htc sync kuruluyor... sonra buradan (http://developer.android.com/sdk/index.html ) android sdk indirilip kuruluyor... güç seçeneklerinden hızlı başlangıç tiki kaldırılıyor....uygulama kısmının altından usb debug mode seçiliyor.... telefon bilgisayara sadece şarj modunda bağlanıyor... bilgisayardan komut satırını açıp ( başlat->çalıştır->cmd yapıyoruz ) öncelikle android sdk kurulumu yaptığımız dizine gidiyoruz...(tools dizinin içinden olunmalı)... komut satırına "adb devices" yazıp enter a basdığında cihaz bilgilerimizin gelmesi lazım... sonra yedek dosyanı sd kartta olsun....sonra da verdiğim birinci liknteki komutları gir...

adb shell
    # cd /sdcard/clockworkmod/backup/2010-06-29.20.22.53
    # rm nandroid.md5
    # md5sum *img > nandroid.md5

(ben bu yöntemi denemedim ama deneyip olumlu yorumlar yazılmış...işlemlere başlamadan önce yedek dosyanın ve şu anda telefonda ki rom un yedeğini almayı ve aynı zamanda sd kartının yedeğini almanı tavsiye ederim...sorumluluk uygulayıcıya aittir...

@fate86
    Arkadaş deneyip buraya olumlu cevap yazarsa bu işlemi ilk mesaja eklersin...

Peki fixledigimiz yani match ledigimiz telefon mu oluoyor yoksa clockworkmod mu oluyor cunku orijinal rom yedegim baska cihazdan geldi o cihazin md5 leri farklidir.o yedegi kuramamaktan korkuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

arkadaslar aldığım yeteklerde restore ederken Md5 mismatch! hatası alıyorum.nedenını bılen bırısı var mı ?

quote:

!

@ekalayy

sanırım çözümü bu linkte (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=714114 )... kısaca anlatayım.... bilgisayara htc sync kuruluyor... sonra buradan (http://developer.android.com/sdk/index.html ) android sdk indirilip kuruluyor... güç seçeneklerinden hızlı başlangıç tiki kaldırılıyor....uygulama kısmının altından usb debug mode seçiliyor.... telefon bilgisayara sadece şarj modunda bağlanıyor... bilgisayardan komut satırını açıp ( başlat->çalıştır->cmd yapıyoruz ) öncelikle android sdk kurulumu yaptığımız dizine gidiyoruz...(tools dizinin içinden olunmalı)... komut satırına "adb devices" yazıp enter a basdığında cihaz bilgilerimizin gelmesi lazım... sonra yedek dosyanı sd kartta olsun....sonra da verdiğim birinci liknteki komutları gir...

adb shell
    # rm nandroid.md5

(ben bu yöntemi denemedim ama deneyip olumlu yorumlar yazılmış...işlemlere başlamadan önce yedek dosyanın ve şu anda telefonda ki rom un yedeğini almayı ve aynı zamanda sd kartının yedeğini almanı tavsiye ederim...sorumluluk uygulayıcıya aittir...

@fate86

Peki fixledigimiz yani match ledigimiz telefon mu oluoyor yoksa clockworkmod mu oluyor cunku orijinal rom yedegim baska cihazdan geldi o cihazin md5 leri farklidir.o yedegi kuramamaktan korkuyorum.

emin değilim ama yedek dosyasını düzeltiyor sanırım ama çok bir önemi yok ne yaptığının önemli olan işe yarayıp yaramadığı...sen denedin mi...?

• telefonu s-off yaptırma garantisi veriyormu verdiğiniz adresler ? yada örneğin sirkecideki adreste yaptıranlar işlemlerini başarılı bir şekilde yaptırdılarmı ? önerirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacoder

telefonu s-off yaptırma garantisi veriyormu verdiğiniz adresler ? yada örneğin sirkecideki adreste yaptıranlar işlemlerini başarılı bir şekilde yaptırdılarmı ? önerirmisiniz ?

Ben ve bir kaç arkadaş Sirkeci'de yaptırdı. Yoğun olmadıklarında 10 dak içinde cihazınızı S-off durumuna getiriyorlar. Şimdiye kadar da hiçbir arkadaştan şikayet almadık.
    Pendik'teki yerde de yaptıran vardı ama bizzat görüşmem olmadı o kişilerle...
  • quote:

quote:

telefonu s-off yaptırma garantisi veriyormu verdiğiniz adresler ? yada örneğin sirkecideki adreste yaptıranlar işlemlerini başarılı bir şekilde yaptırdılarmı ? önerirmisiniz ?

Ben ve bir kaç arkadaş Sirkeci'de yaptırdı. Yoğun olmadıklarında 10 dak içinde cihazınızı S-off durumuna getiriyorlar. Şimdiye kadar da hiçbir arkadaştan şikayet almadık.
    Pendik'teki yerde de yaptıran vardı ama bizzat görüşmem olmadı o kişilerle...

ben de Pendik te yaptırdım...bir sıkıntı olmadı...diğer yaptıran arkadaşlardan da bir şikayet duymadım...zaten s-off işlemi %99 güvenli bir işlem...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

!

@ekalayy

adb shell
    # rm nandroid.md5

@fate86

emin değilim ama yedek dosyasını düzeltiyor sanırım ama çok bir önemi yok ne yaptığının önemli olan işe yarayıp yaramadığı...sen denedin mi...?

denemedim ama daha sonra denicm zaten degistrsem bile ext alani olusturamiyorum telefondan kaynaklanan bir sorundan dolayi ama deneyip yorumlarimi yazicm

• Sistem/app dosyalarini silsem root explorerla telefonda sorun yasarmiyim odex. Ve apk. Dosyalari var telefonum rootlu yer acabilirmiyim bu yolla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sistem/app dosyalarini silsem root explorerla telefonda sorun yasarmiyim odex. Ve apk. Dosyalari var telefonum rootlu yer acabilirmiyim bu yolla

Ben bahsettiğin olayı rom kurmadan .zip dosyası halinde iken yapıyordum, hiç bir sorunda yaşamadım. Kullanmadığım app'ler için yapmıştım, "system\app" içinden....

Ayrıca "system\customize\resource" ve "system\media\audio" ile gereksiz resim ve ses dosyalarını silebilirsiniz. Bunları root explorer ile silebilirsiniz....

Data2Sd kullandığım için hafızaya bir etkisi var mı bilmiyorum maalesef....
  • quote:

Sistem/app dosyalarini silsem root explorerla telefonda sorun yasarmiyim odex. Ve apk. Dosyalari var telefonum rootlu yer acabilirmiyim bu yolla

Ben bu şekilde yaptım hiçbir sorun yaşamadım.
  • quote:

Merhaba s-off yapmanın telefona hiç bir zararı yoktur sadece vodafone güvenlik önlemi olarak s-on olarak piyasaya sürmüştür.
    XTC CLİP cihazım olduğu için söylüyorum s-off işlemini yaparkende hiç bir zararı yoktur rom yükleme gibi yarıda falan kalsada sorun olmaz tekrar işlemleri baştan başlatırsınız.En kötü ihtimalle telefon formatlanmış olur.Zate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 5 Ocak 2012; 21:40:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

Merhaba s-off yapmanın telefona hiç bir zararı yoktur sadece vodafone güvenlik önlemi olarak s-on olarak piyasaya sürmüştür.
    XTC CLİP cihazım olduğu için söylüyorum s-off işlemini yaparkende hiç bir zararı yoktur rom yükleme gibi yarıda falan kalsada sorun olmaz tekrar işlemleri baştan başlatırsınız.En kötü ihtimalle telefon formatlanmış olur.Zate

S-On HTC'nin telefonlarına koyduğu yazılım kilididir. Vodafone ile alakası yoktur.
  • quote:

quote:

S-On HTC'nin telefonlarına koyduğu yazılım kilididir. Vodafone ile alakası yoktur.

Pardon o zmn ben yanlış biliyorum yanlışım varsa düzeltiniz lütfen wildfire s modelinin vodafone harici piyasa sürülen sürümleride S-on mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 6 Ocak 2012; 17:32:15 >

• quote:

Pardon o zmn ben yanlış biliyorum yanlışım varsa düzeltiniz lütfen wildfire s modelinin vodafone harici piyasa sürülen sürümleride S-on mudur ?

Sadece Wildfire S modeli için geçerli değil.... Bütün HTC cihazları S-ON olarak satılıyor....
  • Unlock Bootloader Wildfire S için açılmış...

Hboot güncellemesi yapmamız gerekliymiş....
  • edit....(gerek kalmadı).......fate86 benden önce yazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackrazors -- 6 Ocak 2012; 23:30:57 >
  • quote:

Unlock Bootloader Wildfire S için açılmış...

Hboot güncellemesi yapmamız gerekliymiş....

guncelleme mi geldi?
  • nihayet ankara da xtc-clip cihazi olan bi yer buldum ve wildfire s i s-off yaptirdim.

küçük gsm
    balıkçıoğlu işhanı 67 numara
    sıhhiye - ankara

0.312. 2298688

jikantaru xe kurdum direk. ilk 2 gun sabah telefonu kendii kendine kapanmış buldum ama sonra düzeldi.
    ilk kurulumda sanki eski rom dan türkçe uygulamalar kalmıştı. ama 1 gb lik dahili hafiza sorunsuz calisiyordu.

hala jikantaru xe kullanıyorum. 16 gb class 10 micro sdhc kart sipariş verdim. fazla kullanımdan mı ne şarj çok cabuk bitiyor, rom la alakası var mı bilmiyorum.

orjinal rom ile data2whatever kullanılabiliyor mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salobar

nihayet ankara da xtc-clip cihazi olan bi yer buldum ve wildfire s i s-off yaptirdim.

küçük gsm
    sıhhiye - ankara

0.312. 2298688

jikantaru xe kurdum direk. ilk 2 gun sabah telefonu kendii kendine kapanmış buldum ama sonra düzeldi.
    ilk kurulumda sanki eski rom dan türkçe uygulamalar kalmıştı. ama 1 gb lik dahili hafiza sorunsuz calisiyordu.

hala jikantaru xe kullanıyorum. 16 gb class 10 micro sdhc kart sipariş verdim. fazla kullanımdan mı ne şarj çok cabuk bitiyor, rom la alakası var mı bilmiyorum.

hayirli olsun aramiza hosgeldin
  • quote:

guncelleme mi geldi?

Hayır güncelleme yok ama bazı ülkeler için Unlock Bootloader yayınlandı....

quote:

Orijinalden alıntı: salobar

nihayet ankara da xtc-clip cihazi olan bi yer buldum ve wildfire s i s-off yaptirdim.

küçük gsm
    sıhhiye - ankara

0.312. 2298688

Hayırlı olsun öncelikle... S-off yaptırdığınız yeri ilk mesaja ekledim....

Evet custom romlarda bazen şarj sorunu olabiliyor ama bunu çok kullanım ve normale göre daha fazla uygulama yüklemeye bağlıyorum ben...
    Arka planda 20'nin üzerinde uygulama çalışıyor ve 10'a yakın senkronizasyonlu uygulama kullanıyorum... Bunlarda birer etken şarjın az gitmesine ama normal kullanım ile 1 günü çıkarmıyorsa bir şeyler ters gidiyordur...

Size tavsiye olarak Salsa romu kullanmanız. O rom şuanda kullandığınız roma göre daha stabil ve aynı şekilde Data2sd....
    Ayrıca kullanan var mı bilmiyorum ama 2.3.5'li romlar var bunların çoğu App2Sd'li ama Data2Sd'ye çevirebilme imkanınız var....
    Siz hangisini kullanmak isterseniz onu kullanabilirsiniz....

Custom rom için Data2sd çevirme imkanı görmedim ben yada bana denk gelmedi.....

Şuanda çok yoğunum ama Şubat gibi 2.3.5'li romlara geçiş yapmayı planlıyorum ve deneyeceğim birkaç şey olacak..... Başarılı ve stabil olursa buradan paylaşırım...

Tekrardan hayırlı olsun ve Hoş geldiniz aramıza....

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.