Şimdi Ara

HTC U12'nin özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
3
Favori
4.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MWC 2018 Fuarı'nı pas geçen HTC'nin bir sonraki amiral gemisinin neredeyse tüm detayları, HTC tarafındaki sızıntılarıyla tanınan Dmitry Kalinin sayesinde gün yüzüne çıktı. İşte HTC U12 olarak adlandırılacağı ortaya çıkan telefonun teknik detayları, fiyatı ve çıkış tarihi:

• 6 inç boyutlu 18:9 formatında 2K ekran
    • Snapdragon 845 yonga seti
    • 6 GB RAM
    • 128 GB dahili depolama kapasitesi + microSD kart desteği
    • Çift 12 MP arka kamera
    • 8 MP ön kamera
    • 5G destekli çift microSIM girişi
    • Qualcomm Quick Charge 3.0 destekli 3980 mAh batarya
    • IP68 (Suya ve toza karşı dayanıklılık)
    • Android 8.0 Oreo ~ SENSE 10 ~ EdgeSense 2.0

Daha önce Tayvan'da düzenlenen 5G etkinliğinde ortaya çıkan HTC U12, tasarımı itibariyle HTC U11 modeline bir hayli benzerlik gösteriyor. Ön ve arka panelinde cam materyal kullanılan telefonun gövdesi ise EdgeSense özelliğiyle birlikte "sıkılabilen" bir metalle güçlendirilmiş. 6 inç boyutundaki 18:9 ekran/gövde oranına sahip telefonun ekran çözünürlüğü ise 2K olarak karşımıza çıkıyor. Qualcomm Snapdragon 845 platformu ve 6 GB sistem belleğinden beslenen telefona 128 GB dahili depolama birimi eşlik ediyor. Quick Charge 3.0 desteğine sahip olan 3980 mAh büyüklüğündeki pilden güç alan HTC U12'nin en önemli özelliği ise 1Gbit'e kadar indirme hızına ulaşan 5G teknolojisini bulundurması. 

Dikey şekilde konumlandırılmış çift 12 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahip olan HTC U12'nin ön tarafında ise 8 MP çözünürlüğünde bir kamera sensörünün yer aldığı söyleniyor. Parmak izi tarayıcısı ise tıpkı HTC U11 modelinde olduğu gibi arka kameranın hemen altına konumlandırılmış.  

HTC'nin kendi arayüzü olan SENSE 10 ile giydirilmiş Android 8.0 Oreo sürümüyle gelen HTC U12'nin sıkılabilen gövdesinin, EdgeSense 2.0 ile birlikte daha fonksiyonel bir yapıya büründüğü de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Nisan ayında çıkış yapacağı söylenen telefonun 880 $ fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

• Bizler kaliteden anlıyor olsaydık HTC Türkiye'de en çok satan telefon olurdu.
    HTC kullanan arayüzünden dolayı bir daha başka telefon kullanmak istemez.
    Birde bir arkadaş HTC ye telefon yapmak senin işin değil demiş :)
    Çok komik cahilce bir yorum.
    HTC sektörde ilk dokunmatik telefon yapan firmaların başında geliyor ve tek işleri telefon yapmak.
    Ekran koruyucu film almadan kullandığım 5 nci htc telefonum şimdiye kadar hiç çizik olmadı.

Servise hiç ihtiyacım olmadı arıza yapmıyor. U11 kullanıyorum inanılmaz hızlı. Şahane fotoğraf kalitesine sahip. Boom sound özelligi ile müzik dinlemek büyük keyif. İflas edecekmiş. O güne kadar almaya devam ederim.
    Kaliteli ürün yapmayıp da ciddi reklamlar ile kalitesiz ürünleri Samsung gibi yüksek fiyata satabiliyorsun. Ama reklam yapmadın mı ne kadar kaliteli ürün yaparsan yap yüksek fiyattan satamiyorsun.

O yüzden ya fiyatı dusureceksin ya da tanıtımını iyi yapacaksın. Htc ne reklam yapıyor ne de uygun fiyat veriyor.
  • Htc büyük batarya koyabiliyormuymuş? Şaşırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çentiksiz olması güzel ama 880 pahalı

• 5G desteği tercih sebebi yapar kronik sorunu olmazsa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu tasarım bu özellikerle bi sürpriz çıkmazsa bu sefer iş yapar

• çok iyi. htc bu sefer olmuş.
  • Goruntu Iflastan kurtarır birde arayüz iyiyse is yapar.

• Resim palavra galiba çift kamera yazıyor resimde tek var

• 880 dolar ile satmamaya mahkum. En fazla 700 dolar olmalıydı.

• Batarya kapasitesi iyiymiş. Ama artk Türkiye'de HTC almak ne derece mantıklı, tartışılır.

• Koysa ne yazar hocam baksana U11+'ın GsmArena'da ki pil sürelerine.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5000 yazar

• Onu samsung arkasi sony..bu ne htc yahu..one 7 den sonra sapitti iyice

• Cihazı satar yine tüm M serisinde olduğu gibi batarya sorunları falan patlak vermeye başlar, yazılım güncellemesini aksatır, servisi rezil eder. Ben Htc ye batan gemi gözüyle bakıyorum. Şirketin bir bölümü satıldı, işten ayrılmalar mevcut.

Uzak durulmalıdır görüşündeyim.

U11, U11+ gibi cihazlar henüz yeni sayılır, yakın vade de neler çıkacak bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Cihazı satar yine tüm M serisinde olduğu gibi batarya sorunları falan patlak vermeye başlar, yazılım güncellemesini aksatır, servisi rezil eder. Ben Htc ye batan gemi gözüyle bakıyorum. Şirketin bir bölümü satıldı, işten ayrılmalar mevcut.

Uzak durulmalıdır görüşündeyim.

U11, U11+ gibi cihazlar henüz yeni sayılır, yakın vade de neler çıkacak bakalım.

Emin ol HTC kolay kolay batmaz Belki kötü günler geçiriyor olabilirler ama hep kötü gideceklerini sanmıyorum iyi bir CEO kısa vadede toplar şirketi...

• Ekranı 2k yapmasaydı çok iyi olurdu ama ne gerek var dimi pili sömürmek varken. HTC 10 alırken tek endişem ekran yüzünden pil sarfiyatı idi. O da başıma geldi. Atıp kırasım geliyor telefonu.

• yüksek ekran çözünürlüğü ve yüksek fiyatı dışında geri kalan herşey fazlasıyla tatminkar.

• Quick charce 3.0 olmamış. 5g sunması rakipsiz kılıyor. Htc nın özgün tasarımı var. Onu bir takım firmalara benzeyebilir hepsi benzer bunda yapacak birşey yok çerçevesiz isterseniz hepsi benzer. Arkası nasil sony e benziyor? Bir defa sony htcye benzetmiş bu yıl.... u11+ i kopyalayıp yeni diye sundular. Ayrıca samsung da g6ya benzetti tasarımını. Ilk 18:9 cercevesiz tasarım g6da

• 6 inç yerine bence 5.2 olmalı ve çerçevesiz ekranla gelmeli.
    Çerçevesiz olmuyorsa da en azından alt taraf komple çerçevesiz olsun
    ve sanal tuşlar geri gelsin. U11'de geri ve son uygulamalar tuşu zorluk çıkarıyor.
    Bu batarya 5.2 ekranda iyi iş görür. Şuan U11'de 3000 mAh fazlasıyla yetiyor bence.
    1 günü çok rahat çıkarıyor normal kullanımda.
    3.5 mm kulaklık jak'ı tekrar getirilmeli.
    M9'un ses seviyesi u11'den daha iyiydi.
    Sıkarak telefonu kullanma zaman içinde gerçekten keyif veriyor.
    Farkında olmadan başka telefon elime alınca sıkarak açmaya ya da kapatmaya çalışıyorum.
    Büyük kolaylık sağlıyor çoğu zaman.
  • HTC mi? Var mı bu telefonu satın alan merak ettim doğrusu? Ayrıca bu saçma marka çıkıp 5000 lira diyecek komik olacak. Daha iyisi git Mi 7 al paşa paşa kullan .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaylandIZMIR -- 4 Mart 2018; 13:14:38 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.