Şimdi Ara

HTC Touch 2 ? Nokia E72 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşte 2 tel arasında kaldım yine bu gidişle tel falan alamıcam ben

bu iki tel arasında kaldım. kullanan arkadaşlarımız - ve + larını yazarsa sevinirim birbirleriyle aynı kulvarlarda olmıyan telefonlar olsalarda ikisininde görünümü çok hoş olduğu için aralarında kaldım

500-650 arası bir bütcem var. her dokunmatik konusundada yeri geldiğinde belirttiğim gibi günlük 100'e yakın hattağa fazla bile mesaj atabiliyorum. wi-fi istiyorum. pek bugüne kadar telin ince ayrıntılarını bilmezdim ama yeni öğrendim bu işlemci hızıdır wi-fi int. falan filan onlarda hızlı olsun istiyorum kısacası kullanan varsa batarya süresidir falan baştan aşağı ikisinide bana anlatırlarsa sevinirim

Şimdiden teşekkürler :))

Not:sugar_klavye bu konuyada yorum yazarsa sen hangi telefonu kullanıyorsan onuda yazarsan sevinirim senin teli merak ediyorum

• telefoncuyum hemen hemen her telefonu kullandım e72 harika bir telefon nokia nın en iyi telefonları arasında fakat ben donmalar yaşıyorum HTC farklı kategoride olan bir cihaz

dokunmatik seviyorsan x6 al derim işlemcisi çok hızlı e72 de gps de donmalar yaşadım x6 da aynı gps programında uçuyordu.. internette de aynen çok hızlı
  • dokunmatikte olur e72 klavyelide farklı kategoride farkındayım ama ikiside hoşuma gidiyor o yüzden ikisi arasında donanımsal falan özelliklikleri donma falan oluyormu 5800 gibi sorunlar varmı özellik olarak neleri var ikisinin - ve + neler falan bunları merak ediyorum..
  • ozaman HTC kullanmıs birini beklicez
  • galiba hocam sen biraz - ve + yönlerini paylaşsana telin a'dan z'ye belki başkalarınada yardımcı oluruz
  • e72 artıları

+ tasarımı şık
    + 600 mhz işlemci ile nokia nın önde gelen telefonlarından
    + güçlü flaslı 5 mp otomatik fokuslu kamerası harika resimler çekiyor
    + flası istediğim zaman el feneri yerine kullanabiliyorum çok işime yarıyor harika bir özellik bence :)
    + pil şarj süresi gayet yeterli (dewamlı konusma mesajlasma internet müzik dinleme v.s ile bana 2 gün gidiyor :) normalde 1 hafta gideni biliyorum
    + gps i diğer cihazlardan çok daha hızlı buluyor
    + kasası çok sağlam orta tusu soyulma gibi bir problemi yok
    + en sevdiğim özellik olan günesli havalarda ekranı çok net bir şekilde görülüyor ne kadar ışık parlarsa o kadar da net görünüyor :)
    + orta tuş aynı zamanda optik navi tuşu tıpkı BlackBerry Bold un joisticki gibi
    + maillere erişmek hiç bu kadar kolay olmamıstı
    + konusma sesleri diğer telefonlarda ki gibi tiz değil bas olarak çıkıyor bu da uzun süreli konusmalarda rahatsızlık hissi vermiyor

e72 eksileri

- ses seviyesi biraz daha yüksek olabilirdi mp3 dinlerken pek haz vermiyor
    - ovi harici gps programlarında donmalar yasadım neden olduğunu çözemedim daha

genel olarak harika bir telefon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 10 Haziran 2010; 10:04:41 >

• touch2 artılar
    + Telefonun telefon olarak kullanacağınız görüşme kalitesi , ses iletim kalitesi , zil sesinin rahat duyulabilmesi gibi özellikleri 10 üzerinden 10 alır.
    + Wi-fi , bluetooth vs mükemmel çalışıyor , A2DP özelliği mevcut bluetooth stereo kulaklık ile müzik dinleyebiliyorsunuz.
    + HTC Touc flo arayüzü kesinlikle şu anda piyasada çoğu markayı kıskandırabilecek nitelikte pratik ve başarılı bir yazılım.
    + Kimi kullanıcılar hep şikayet etse de bence winmo 6.5 sorunsuz sıkıntısız bir mobil OS olmuş burdan da + alır bence.
    + GPS mükemmel çalışıyor , uydu bulma hızı yüklediğiniz programlar ile uyumu vs süper.
    + 3.5 mm kulaklık girişi bana göre bi PDA için çok olumlu bir özellik , üstelik normal bir kulaklık ile gayet başarılı ses verebiliyor.
    + Dokunmatik ekran bu güne kadar denediğim resistif ekranlar arasında en iyisi.
    + Hemen ekran altındaki zoom bar ile internet sayfalarında , fotoraflarda vs zoom in-out yapabiliyorsunuz.
    + Şarjı bir PDA için çok iyi gidiyor. Sadece telefon kullanımı ile 4-5 günü bulabiliyor batarya ömrü.
    Aslında daha bir çok özellik artı olarak sayılabilir ama ilk aklıma gelenler bunlar.

eksiler
    - 11m ile başlayan seri no'lu bataryaları sorunlu çıkabiliyor , gerçi KVK değiştiriyor ama bu bana göre yeni telefon alacak kullanıcıya iletilmesi gerekn bir bilgi.
    - Ekran parlaklığı güneşte kullandığınızda ekranı net olarak görmenizi bir miktar önlüyor. ( Ben geri backlight çok açık kullanmıyor ama yine de yeterli değil gibi backlight)
    - Winmo ile Iphone tarzı keyifli uygulamalara ulaşmak biraz zor , özellikle app store da hep fasa fiso aplikasyonlar var.
    - Piyasada aksesuar bulmakta bir miktar zorlanabilirsiniz , genelde internet üzerinden aksesuar almanız gerekecek.
    - Ekran bence biraz küçük , bir miktar daha uzun olabilirdi diye düşünüyorum.

Umarım faydası olur.

• Gerekli artılar ve eksiler yazılmış zaten eklemek istediğim pek de fazla birşey kalmamış. Özetle:

HTC Touch 2
    1. Ekran
    HTC Touch 2 ekran olarak üstün.

2. Ağırlık
    E72 128g HTC Touch 2 110g.

3. Boyut
    Touch 2 daha küçük boyutlara sahip.

4. İşlemci
    Touch 2'nin işlemcisi de gayet iyi seviyede. Ayrıca 256MB RAM ve 512MB ROM ile E72'ye karşı önemli bir artısı var.

5. SAR
    Tocuh 2'nin SAR değeri E72'ye göre çok daha düşük bir seviyede.

E72
    1. Qwerty Klavye
    E72'de qwerty klavyenin verdiği avantaj ile mesaj yazmak gayet kolay. (Bunu kullanıcı yorumlarından biliyorum, doğruluğu tartışılır.)

2. İşletim Sistemi
    E72 Symbian işletim sistemli ve S60v3FP2 platformunu taşıyor olması sebebi ile bu konuda HTC Touch 2'den daha iyi. Zira bazı kullanıcılar Tocuh 2'den şikayetçi.

3. İşlemci
    600MHz hızındaki işlemcisiyle daha çabuk tepki verir ve daha hızlı çalışır.

4. Ovi Store
    Ovi Store gibi bir artısı olduğu için ve Nokia olmasının verdiği avantajla her yerde uygulama bulabilirsiniz.

5. Ovi Maps
    E72'de ücretsiz yaya-sürücü navigasyonu olan Ovi Maps yazılımı olduğu için Navigasyona ücret ödemek zorunda değilsiniz.

6. Kamera
    E72 5MP flaşlı kamerası ile Tocuh 2'den daha üstün. Tocuh 2'de flaş olmaması da gece çekimlerinde ve zayıf ışık şartlarında sıkıntı yaratır.

7. Ön Kamera
    E72'de ön kamera olduğu için görüntülü görüşme yapma imkanınız varken Touch 2'de ön kamera olmadığı için böyle bir şansınız yok.

8. Batarya Ömrü
    E72 daha uzun batarya ömrü sunuyor. Bu yüzden artı E72'ye.

9. Web
    E72'nin internet konusunda Tocuh 2'ye göre daha iyi olduğu görüşündeyim. Zira E72 10.2 mbps hız desteklerken Touch 2 7.2 mbps hız destekliyor. Opera desteği ile de gayet iyi sonuçlar verdiğini düşünüyorum. Buna karşın Tocuh 2'nin daha büyük ekranı var ama artı E72'ye geldi benim gözümde.

Fakat E72'nin kırpılmış versiyonu olan E5'i de bir incele derim.

Benim teli niye merak ediyorsun ki? N82 kullanıyorum f/p olarak ne zaman N82'den daha iyisini bulursam onu alırım. N8'i gözüme kestirdim bu aralar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 10 Haziran 2010; 13:40:10 >

• bir telefon tavsiye yorumunda bizim gibi telefon kullanmıyacağı için demiştinde ordan merak ettim telefonunu ne diye yorumlar için sağolun E72 almaya karar verdim bu defa kesin alıyorum inş. daha caymak yok

bide bu f/p olayı ne oluyor pek telefonlarda bilgili değilimde aşırı seviyede yada her detayına kadar
  • Bizim gibi profesyonel kullanıcı değil yorumunu kızlar için yazdım. Zira adam kızı için telefon alacakmış. Kızlar için ne gerekli:

1. Mesajlaşma
    2. Kamera
    3. Müzik
    4. Internet( O da sadece Face'den ibaret Hatta kimisi için internet bile gerekli değildir.
    5. Uzun batarya ömrü.

Gerisi yok. iPhone alıp varıp da uygulama mı yükleyecek Kız milleti ne anlar öyle şeylerden varsa yoksa mesajlaşma

F/P fiyat/performans teriminin kısaltmasıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdivleli

touch2 artılar
    + Şarjı bir PDA için çok iyi gidiyor. Sadece telefon kullanımı ile 4-5 günü bulabiliyor batarya ömrü.

eksiler
    - 11m ile başlayan seri no'lu bataryaları sorunlu çıkabiliyor , gerçi KVK değiştiriyor ama bu bana göre yeni telefon alacak kullanıcıya iletilmesi gerekn bir bilgi.

Umarım faydası olur.

bataryasi sadece telefon kullaniminda bile 4-5 gun gitmiyor malesef, tas catlasa 3.5 gun..

KVK da sorunlu pilleri degistirmiyor, ancak cok ugrasirsaniz ve 30 is gunu beklerseniz belki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Bizim gibi profesyonel kullanıcı değil yorumunu kızlar için yazdım. Zira adam kızı için telefon alacakmış. Kızlar için ne gerekli:

1. Mesajlaşma
    2. Kamera
    3. Müzik
    4. Internet( O da sadece Face'den ibaret Hatta kimisi için internet bile gerekli değildir.
    5. Uzun batarya ömrü.

Gerisi yok. iPhone alıp varıp da uygulama mı yükleyecek Kız milleti ne anlar öyle şeylerden varsa yoksa mesajlaşma

F/P fiyat/performans teriminin kısaltmasıdır.

evt onlar için o kadar yeter zaten yorumun doğru ben sadece seninde ne kullandığını merak etmiştim orada baya bilgi ve geniş kapsamlı kullanım var o yüzden senden uygun telefonlar çıkar bana hangi teli al dersen düzgün onu alırım vallaha 1 dk tereddüt etmeden 500-600 en fazla 650 tl ara

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.