Şimdi Ara

HTC Özel: Sensation XL, Sensation XE, Rhyme ve Android 4.0 güncellemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
0
Favori
83.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tokay

quote:

Orijinalden alıntı: eralpkuru

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN_06

hafta başında telefonların satışlarına başlanacakmış arkadaşlar.rhyme sanırım vodafone ile kampanyalı olarak geliyormuş.

Şimdi durum şöyle mi_?

XL - Turkcell
    XE - Avea
    Rhyme - Vodafone

Ben XE almayı düşünüyorum. Umarım Turkcell'le girmez... Çok kazık oluyor fiyatlar bu sefer, en az 10tl paketten kitliyor zaten :)
    Avea'yı pek sevmem; geçmişim vukuatlı :)

Hadi hayırlısı...

xe vodafone ile exclusive olarak gelecek diye biliyorum. xl zaten vatan bilgisayar'da satışa çıktı. rhyme da sanırım bazı elektronik marketlerde satışta

Ben bir operatörle alacağım. Açıkçası videodaki anlatımdan ben XL-Turkcell'le gelecek gibi çıkardım. Ama şimdi Vodafone Rhyme'ı alacak deyince alperen arkadaş... Doğal olarak XE-Avea'ya kaldı...

Umarım XE Vodafone ile girer ama uluslararası bi araştırma yaptım;
    1 ülkede Rhyme
    2 ülkede XL-XE birlikte
    4 ülkede yazlnızca XL
    1 ülkede yalnızca XE satmış vodafone

Mantıklı bi veri çıkmayacak belki ama göz önünde bulundurulabilir.

bende eğer aylık 75'i geçmezse operatör ile almayı düşünüyorum ama eğer geçerse dışarda ki fiyatına göre paralel ithalat ürünlerini de tercih edebilirim. aylardır ülkeye gelmesini bekliyoruz bilmiyorum artık sabır kalmadı samsung adam akıllı bi model çıkarsa onu alıcam ama samsung ürünlerinin sağlamlığı tartışmalı olduğu için htc düşünüyorum. lakin htc bizi düşünmezse en yakın zamanda en yakın rakibi s2 yada 4s alacam.

• Aslında samsung da alınmaycak marka değil ama galaxy s3 çıkasan kadar iddalı bi model çıkarmayacak heralde... Nexus desen türkiyeye gelir mi gelmez mi belli değil... Mecburen şuan güncel model olarak XE alınabilir halde.

Ben de eğer 75 tl ve altında olursa kesin alırım sanırım. Ama 75tl olsa olsa vodafone'da cep özgür her yöne ekstra ile olur. Alt patketlere sokarlar mı bilmem... Umarım yarın belli olur da artık alırız bi telefon...

Yoksa artık s3'e kadar yolu var. O zamana kadar zaten düzgün telefon çıkmaz benim tahminimce.
  • quote:

Aslında samsung da alınmaycak marka değil ama galaxy s3 çıkasan kadar iddalı bi model çıkarmayacak heralde... Nexus desen türkiyeye gelir mi gelmez mi belli değil... Mecburen şuan güncel model olarak XE alınabilir halde.

Ben de eğer 75 tl ve altında olursa kesin alırım sanırım. Ama 75tl olsa olsa vodafone'da cep özgür her yöne ekstra ile olur. Alt patketlere sokarlar mı bilmem... Umarım yarın belli olur da artık alırız bi telefon...

Yoksa artık s3'e kadar yolu var. O zamana kadar zaten düzgün telefon çıkmaz benim tahminimce.

valla ben sözleşmeye hiç bulaşmak istemiyorum. ama cihaza ne kadar isterler çok merak ediyorum.
  • HTC Özel: Sensation XL, Sensation XE, Rhyme ve Android 4.0 güncellemesi

Keşke XL'yi vodafone satsaydı da, XE yi vatan satsaydı. En azın bi %25 indirim oluyordu. Hiç hoşuma gitmedi hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

premium nedir? elegant nedir? Birisi bana çeviri yapabilir mi? Beni o segmentte bu segmentte olduğu ilgilendirmiyor, fiyat, performans, servis, hizmet, satış sonrası destek, uygulama beni ilgilendiriyor gerisini geçiniz. Fiyatlar da hani öyle çok uygun değil, 1000-1500TL vereceksem bir cihaza yazılım desteğine boğulmam lazım, servise işim düştüğünde işimi rahat ve hızlı bir şekilde yapabilmeliyim... bizim SGS 2.3.6güncellemesi aldı, 4.0 betaları arka arkaya çıkıyor HTC telefon çıkara dursun...tamam donanım yeterli ama yazılım adam gibi olmadıkça o cihaz bir işe yaramaz. Benden söylemesi Beats Audio'lu cihazlara güncelleme geç gelecektir. Belki ilk 1-2güncelleme hızlı gelir ama sonrakiler aksayacaktır. Driver uymuyor sense uymuyor o olmuyor bu olmuyor diye. Samsung TW3, TW4 koyacam diye kendini yırtıyor dolayısıyla romlar bir miktar geçikme ile geliyor. Samsung'a zamanında benzer cihazlar çıkartıyor diye kızarken HTC'nin bütün yeni cihazlar aynı... arka aynı ön aynı.. Boyutlar biraz değişiyor, donanım değişiyor ama görüntü yine aynı... madem üst seviye bir cihaz çıkartıyorsun ne diye hafıza kartı desteği koymazsın? 16GB neye yetecek? Adam bi film atsa veya video çekse veya da oyun kursa hemen dolacak...Apple yılda 1cihaz çıkartıyor ortalığı bir birine katıyor, Samsung 10tane civarında ciaz çıkartıyor ortalığı yardırıyor(donanım ve geliştiriciler tarafından yazılım yağmuruna tutuluyor), HTC her hafta bir cihaz çıkartıyor sonra geliştiriciler hangi cihaza uygulama geliştireceğine karar veremeyip kaçıyor. Dev gibi 4.7" ekrana hangi zekayla 480x800 çözünürlük koyuluyor? iPhone 3.5" te 960x640 çözünürlük sunuyor, Samsung 4.6" e HD ekran koyuyor HTC düşürüyor. Tamam çözünürlük her şey demek değil ama o ekranda daha yüksek çözünürlük yakışırdı. Dünya kadar cihaz değil az ve öz cihaz lazım. en alt, alt, orta, orta üst, üst, high end şeklinde 1'er cihaz çıkarıp yazılım desteğini hakkını verecek şekilde verilirse HTc uçar ama her hafta 1cihaz çıkarıyor kim hangi birini geliştirsin?

O sensation xl cok sacma bir sey. Htc 4.3 inch sensation'in sgs2'den daha iyi cozunurlugu var. Ve ust segmentteki modeline 1280x720 ekran koyuyor. Ayrica htc guncellemeleri samsung'tan daha hizli cikarir. Hatta bu konuda cok sikayet var samsung icin. 2.3.6 guncellemeleri sadece goz boyama. Yakinda htc, sensation ve daha ust segment icin ics ve sense 3.5 guncellemesini ayni anda yapacak. Sadece 4.0 yapsaydi daha erken de cikarabilirdi. Neyse htc samsung'dan daha hizli 4.0 guncellemesini yapacak bunu bekleyip gorecegiz

Sorun burada zaten.Sensation,Evo 3D birde bunlar.Geriside ICS'ye uzaktan baksın.Daha çıkalı 1 yıl bile olmamış ve halende 1000 TL üstü satılan telefonlara güncelleme vermeyen telefona HTC derim ben.yakın donanımlardaki SE'ler ve Samsunglar ICS alıyorsa HTC'nin savunulacak hiçbir yanı yoktur.Ayrıca ekranları da özellikle Amoledli Samsungların yanında çok kalitesiz.İşte HTC almamak için baba gibi 2 neden!!!!

• Vodafone ile gelmesi bana yaradı ama keşke dediğin gibi Vatan'la falan da girseydi...

Umarım cep avantaj her yöne ekstra ile +70tl civarında olur. Yoksa Vodafone bu konudaki tekelini konuşturursa batarız! Gerçi Nokia 701'de öyle yapmadı allahtan.

Yakın bi zamanda gelse de fiyatlar açıklansa iyi olacak, önümüzü görelim yahu...
  • quote:

Vodafone ile gelmesi bana yaradı ama keşke dediğin gibi Vatan'la falan da girseydi...

Umarım cep avantaj her yöne ekstra ile +70tl civarında olur. Yoksa Vodafone bu konudaki tekelini konuşturursa batarız! Gerçi Nokia 701'de öyle yapmadı allahtan.

Yakın bi zamanda gelse de fiyatlar açıklansa iyi olacak, önümüzü görelim yahu...

tek umudum Cep Avantaj Her Yöne Ekstra. dediğin gibi bi +70 falan olsa tadından yenmez. ama hiç zannetmiyorum. çok çok zor. bi +90 kitlerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 19 Aralık 2011; 16:26:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Vodafone ile gelmesi bana yaradı ama keşke dediğin gibi Vatan'la falan da girseydi...

tek umudum Cep Avantaj Her Yöne Ekstra. dediğin gibi bi +70 falan olsa tadından yenmez. ama hiç zannetmiyorum. çok çok zor. bi +90 kitlerler.

Bu şartlarda o kadar kitleyemez bence. 4S için 59 + 87 TL yaptı. Artık muhtemelen bi 80'e kadar çıkartabilir istese fiyatı ama 701'de yaptığı gibi insaflı çıkarsa 70-75 arası bişey olacak demektir.

701'in ortalama satış fiyatı 850 iken bu paketle +30'a sattı. Yani %16 ucuz sattı piyasaya göre. Bunun da fiyatını 2200 dersek(ki bence daha az eder...) 1860'a gelmesi lazım. O da aylık +77 gibi bişey yapıyor. Tek umudum telefonun fiyatı fazla olduğu için bu miktarın %16'dan daha fazla düşmesi...
    Ama 4S'de nasıl bi dengesizlik olduysa hepsiburada'da da indirime girdi, arada 100 lira oynuyo sadece...

Bekleyip göreceğiz artık, başka çare yok.

Ya da vodafone bayilerinde çalışan ya da tanıdığı olan biri haberdar edecek bizi, kurtaracak bu azaptan :)

• quote:

quote:

quote:

Bu şartlarda o kadar kitleyemez bence. 4S için 59 + 87 TL yaptı. Artık muhtemelen bi 80'e kadar çıkartabilir istese fiyatı ama 701'de yaptığı gibi insaflı çıkarsa 70-75 arası bişey olacak demektir.

701'in ortalama satış fiyatı 850 iken bu paketle +30'a sattı. Yani %16 ucuz sattı piyasaya göre. Bunun da fiyatını 2200 dersek(ki bence daha az eder...) 1860'a gelmesi lazım. O da aylık +77 gibi bişey yapıyor. Tek umudum telefonun fiyatı fazla olduğu için bu miktarın %16'dan daha fazla düşmesi...
    Ama 4S'de nasıl bi dengesizlik olduysa hepsiburada'da da indirime girdi, arada 100 lira oynuyo sadece...

Bekleyip göreceğiz artık, başka çare yok.

Ya da vodafone bayilerinde çalışan ya da tanıdığı olan biri haberdar edecek bizi, kurtaracak bu azaptan :)

doğru 701 de insaflı oldu. +30 ile 720tl ye geliyordu. ki c7 bile %25 indirimle 740 lara anca indi.

bakalım inş 1800 ü geçmez. büyük bir merak içindeyim.

• Ben geçen hafta bir bayiye sormuştum. Satış elemanı ile konuşurken bana ne zaman geleceği belli değil dedi, o arada bayinin müdürü veya patronuydu sanırım geldi, bir hafta 10 gün içinde gelecek dedi. Fiyat ne olacak belli mi dedim, 75-85 arası olur dedi. Bakalım doğru çıkacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

premium nedir? elegant nedir? Birisi bana çeviri yapabilir mi? Beni o segmentte bu segmentte olduğu ilgilendirmiyor, fiyat, performans, servis, hizmet, satış sonrası destek, uygulama beni ilgilendiriyor gerisini geçiniz. Fiyatlar da hani öyle çok uygun değil, 1000-1500TL vereceksem bir cihaza yazılım desteğine boğulmam lazım, servise işim düştüğünde işimi rahat ve hızlı bir şekilde yapabilmeliyim... bizim SGS 2.3.6güncellemesi aldı, 4.0 betaları arka arkaya çıkıyor HTC telefon çıkara dursun...tamam donanım yeterli ama yazılım adam gibi olmadıkça o cihaz bir işe yaramaz. Benden söylemesi Beats Audio'lu cihazlara güncelleme geç gelecektir. Belki ilk 1-2güncelleme hızlı gelir ama sonrakiler aksayacaktır. Driver uymuyor sense uymuyor o olmuyor bu olmuyor diye. Samsung TW3, TW4 koyacam diye kendini yırtıyor dolayısıyla romlar bir miktar geçikme ile geliyor. Samsung'a zamanında benzer cihazlar çıkartıyor diye kızarken HTC'nin bütün yeni cihazlar aynı... arka aynı ön aynı.. Boyutlar biraz değişiyor, donanım değişiyor ama görüntü yine aynı... madem üst seviye bir cihaz çıkartıyorsun ne diye hafıza kartı desteği koymazsın? 16GB neye yetecek? Adam bi film atsa veya video çekse veya da oyun kursa hemen dolacak...Apple yılda 1cihaz çıkartıyor ortalığı bir birine katıyor, Samsung 10tane civarında ciaz çıkartıyor ortalığı yardırıyor(donanım ve geliştiriciler tarafından yazılım yağmuruna tutuluyor), HTC her hafta bir cihaz çıkartıyor sonra geliştiriciler hangi cihaza uygulama geliştireceğine karar veremeyip kaçıyor. Dev gibi 4.7" ekrana hangi zekayla 480x800 çözünürlük koyuluyor? iPhone 3.5" te 960x640 çözünürlük sunuyor, Samsung 4.6" e HD ekran koyuyor HTC düşürüyor. Tamam çözünürlük her şey demek değil ama o ekranda daha yüksek çözünürlük yakışırdı. Dünya kadar cihaz değil az ve öz cihaz lazım. en alt, alt, orta, orta üst, üst, high end şeklinde 1'er cihaz çıkarıp yazılım desteğini hakkını verecek şekilde verilirse HTc uçar ama her hafta 1cihaz çıkarıyor kim hangi birini geliştirsin?

O sensation xl cok sacma bir sey. Htc 4.3 inch sensation'in sgs2'den daha iyi cozunurlugu var. Ve ust segmentteki modeline 1280x720 ekran koyuyor. Ayrica htc guncellemeleri samsung'tan daha hizli cikarir. Hatta bu konuda cok sikayet var samsung icin. 2.3.6 guncellemeleri sadece goz boyama. Yakinda htc, sensation ve daha ust segment icin ics ve sense 3.5 guncellemesini ayni anda yapacak. Sadece 4.0 yapsaydi daha erken de cikarabilirdi. Neyse htc samsung'dan daha hizli 4.0 guncellemesini yapacak bunu bekleyip gorecegiz

Sorun burada zaten.Sensation,Evo 3D birde bunlar.Geriside ICS'ye uzaktan baksın.Daha çıkalı 1 yıl bile olmamış ve halende 1000 TL üstü satılan telefonlara güncelleme vermeyen telefona HTC derim ben.yakın donanımlardaki SE'ler ve Samsunglar ICS alıyorsa HTC'nin savunulacak hiçbir yanı yoktur.Ayrıca ekranları da özellikle Amoledli Samsungların yanında çok kalitesiz.İşte HTC almamak için baba gibi 2 neden!!!!

ne alakası var ya? eskilerden desire hd'de ics güncellemesi alacaktır. amoled ekranlar genel olarak tabi daha kaliteli ama çözünürlükleri düşük. resim sığdırma, yazı okumada sinir bozar.

bir de htc sensation almamak için bir neden varsa o da toz sorunudur ki ben de var insanı çıldırtıyor ve 2 yıl boyunca bunu kullanacagım...
    Almak için bir neden varsa o da kesinlikle sense'dir

• quote:

Orijinalden alıntı: blackice_serkan

Ben geçen hafta bir bayiye sormuştum. Satış elemanı ile konuşurken bana ne zaman geleceği belli değil dedi, o arada bayinin müdürü veya patronuydu sanırım geldi, bir hafta 10 gün içinde gelecek dedi. Fiyat ne olacak belli mi dedim, 75-85 arası olur dedi. Bakalım doğru çıkacak mı?

Vodafone'larda da bi tanıdık yok ki güncel bilgi alalım :)
  • Durum anlaşıldı, Vodafone yine kilitleyecek insanları..
    Boşuna beklemişiz, en iyisi 1200TL ye almak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur.Kalender

Durum anlaşıldı, Vodafone yine kilitleyecek insanları..

1200'e ne alıyosun acaba_? HTC Incredible S falan mı_?

Ama eğer kazık girerse 1300'e evo 3d almak daha mantıklı olacak...
  • quote:

Durum anlaşıldı, Vodafone yine kilitleyecek insanları..

Aslında bende senin gibi düşünüyordum ama 701 ve ip4s deki fiyatları inceleyince öyle bir kitleme durumu olduğunu düşünmemeye başladım.

mesela şuan ip4s piyasada indirimli 2200lere satılırken vodafone 2088 e verebiliyor.

nokia c7 bile şuan 838 tl iken, 701'i 720tl ye verebiliyor.

tamam 24 ay belli bir tarifeyi kullanmaya mecbur bırakıyor ama artık operatorlerin tekelinde olunca mecbur başka çaremiz yok. (eğer resmi distribütörlerden alacaksan tabi ki)
  • Ben şuan hazırkartla zaten 60'dan fazla ödüyorum, hem de internetsiz :) Cep avantaj her yöne ekstra gayet uygun. Sanki normalde operatör kullanmıyormuşsunuz gibi davranmayın ;)

Eğer kullanmıyorsanız tablet alın :)
  • Ben Turkcell ile aylık 50TL yükleme yaparak rahatlıkla internet, sms paketi ve konuşmayı hallediyorum.
    Bunun üzerinde hayatta vermem.
    1200/6 yapıyorlar, ordan alıp kısa sürede borcumu bitirip kafamı dinlerim.
  • quote:

Ben Turkcell ile aylık 50TL yükleme yaparak rahatlıkla internet, sms paketi ve konuşmayı hallediyorum.
    Bunun üzerinde hayatta vermem.
    1200/6 yapıyorlar, ordan alıp kısa sürede borcumu bitirip kafamı dinlerim.

Ayrıca kimse seni zorlamıyor ki Vodafone'dan al diye... Neden öfkelendim :)

Kusura bakma ama nerden buluyorsun 1200'e_?
  • quote:

HTC Özel: Sensation XL, Sensation XE, Rhyme ve Android 4.0 güncellemesi

Keşke XL'yi vodafone satsaydı da, XE yi vatan satsaydı. En azın bi %25 indirim oluyordu. Hiç hoşuma gitmedi hiç.

tek satıcı konumdaki vatan olduğunda %25 indirimin çok anlamı olmuyor maalesef(sensetion xl için bu).birden çok satıcı içerisinde,fiyatları aşşağı-yukarı aynı olan bir üründe %25 indirim yapılmasıdır anlamlı olan.bir ay sonra farklı marketlerde telefon 1500tl den satılmaya başlanırsa,şimdi vatandan indirimli olarak 1750tl ye alan karda mı olur,zararda mı?ama daha önceki fiyat araştırmalarımdan edindiğim tecrübeye dayanarak vatan,teknosa,bimeks vb. marketler içerisinde indirim yapmadan önce malların fiyatlarında oynama yapmayan ender marketlerden biri vatan bilgisayardır.en güvenilmez,üçkağıtçı firma ise bimekstir.teknosanın genelde fiyatları kazık olduğundan indirim öncesi fiyat yükseltmesi gibi bir duruma gerek duymuyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPEREN_06 -- 20 Aralık 2011; 17:07:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN_06

quote:

HTC Özel: Sensation XL, Sensation XE, Rhyme ve Android 4.0 güncellemesi

tek satıcı konumdaki vatan olduğunda %25 indirimin çok anlamı olmuyor maalesef(sensetion xl için bu).birden çok satıcı içerisinde,fiyatları aşşağı-yukarı aynı olan bir üründe %25 indirim yapılmasıdır anlamlı olan.bir ay sonra farklı marketlerde telefon 1500tl den satılmaya başlanırsa,şimdi vatandan indirimli olarak 1750tl ye alan karda mı olur,zararda mı?ama daha önceki fiyat araştırmalarımdan edindiğim tecrübeye dayanarak vatan,teknosa,bimeks vb. marketler içerisinde indirim yapmadan önce malların fiyatlarında oynama yapmayan ender marketlerden biri vatan bilgisayardır.en güvenilmez,üçkağıtçı firma ise bimekstir.teknosanın genelde fiyatları kazık olduğundan indirim öncesi fiyat yükseltmesi gibi bir duruma gerek duymuyor zaten.

Bir tespit bu kadar doğru yapılabilir

Yalnız XL ve de XE nin indirimsiz asla 1700lere satılacağını tahmin etmiyorum. Bakalım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.