Şimdi Ara

HTC Özel: Sensation XL, Sensation XE, Rhyme ve Android 4.0 güncellemesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
217
Cevap
0
Favori
83.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN_06

quote:

HTC Özel: Sensation XL, Sensation XE, Rhyme ve Android 4.0 güncellemesi

Keşke XL'yi vodafone satsaydı da, XE yi vatan satsaydı. En azın bi %25 indirim oluyordu. Hiç hoşuma gitmedi hiç.

tek satıcı konumdaki vatan olduğunda %25 indirimin çok anlamı olmuyor maalesef(sensetion xl için bu).birden çok satıcı içerisinde,fiyatları aşşağı-yukarı aynı olan bir üründe %25 indirim yapılmasıdır anlamlı olan.bir ay sonra farklı marketlerde telefon 1500tl den satılmaya başlanırsa,şimdi vatandan indirimli olarak 1750tl ye alan karda mı olur,zararda mı?ama daha önceki fiyat araştırmalarımdan edindiğim tecrübeye dayanarak vatan,teknosa,bimeks vb. marketler içerisinde indirim yapmadan önce malların fiyatlarında oynama yapmayan ender marketlerden biri vatan bilgisayardır.en güvenilmez,üçkağıtçı firma ise bimekstir.teknosanın genelde fiyatları kazık olduğundan indirim öncesi fiyat yükseltmesi gibi bir duruma gerek duymuyor zaten.

Bir tespit bu kadar doğru yapılabilir

Yalnız XL ve de XE nin indirimsiz asla 1700lere satılacağını tahmin etmiyorum. Bakalım.

XL 2348 ile girdiyse bu da 2250 ile falan girer en iyi. O da düşer 1650'ye falan. Ama her halukârda 1350 ye kayıtlı yurtdışından gelme almak daha mantıklı geldi... Vodafone fiyat açıklasa da önümüzü görsek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tokay -- 20 Aralık 2011; 18:20:44 >
  • Bugün artık dayanamadım ve Htc HD2'imi emekliye ayırarak HTC Sensation XL a geçtim
    Şunu anladımki uzun zamandır müzik dinlemiyormuşum, müzik dinleyenlere tavsiye ederim de vatan'dan 2000 TL vermeyi tavsiye etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aprowler

Bugün artık dayanamadım ve Htc HD2'imi emekliye ayırarak HTC Sensation XL a geçtim
    Şunu anladımki uzun zamandır müzik dinlemiyormuşum, müzik dinleyenlere tavsiye ederim de vatan'dan 2000 TL vermeyi tavsiye etmem

%25 bekleseydin keşke be... 1761'e geliyo o zamanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tokay

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALPEREN_06

quote:

Keşke XL'yi vodafone satsaydı da, XE yi vatan satsaydı. En azın bi %25 indirim oluyordu. Hiç hoşuma gitmedi hiç.

tek satıcı konumdaki vatan olduğunda %25 indirimin çok anlamı olmuyor maalesef(sensetion xl için bu).birden çok satıcı içerisinde,fiyatları aşşağı-yukarı aynı olan bir üründe %25 indirim yapılmasıdır anlamlı olan.bir ay sonra farklı marketlerde telefon 1500tl den satılmaya başlanırsa,şimdi vatandan indirimli olarak 1750tl ye alan karda mı olur,zararda mı?ama daha önceki fiyat araştırmalarımdan edindiğim tecrübeye dayanarak vatan,teknosa,bimeks vb. marketler içerisinde indirim yapmadan önce malların fiyatlarında oynama yapmayan ender marketlerden biri vatan bilgisayardır.en güvenilmez,üçkağıtçı firma ise bimekstir.teknosanın genelde fiyatları kazık olduğundan indirim öncesi fiyat yükseltmesi gibi bir duruma gerek duymuyor zaten.

Bir tespit bu kadar doğru yapılabilir

Yalnız XL ve de XE nin indirimsiz asla 1700lere satılacağını tahmin etmiyorum. Bakalım.

XL 2348 ile girdiyse bu da 2250 ile falan girer en iyi. O da düşer 1650'ye falan. Ama her halukârda 1350 ye kayıtlı yurtdışından gelme almak daha mantıklı geldi... Vodafone fiyat açıklasa da önümüzü görsek...

kusura bakmayın ama parasının ''kıymetini'' veya parasının ''hesabını'' bilmeyen kişileri ayrı tutarsak,bence hiç kimse bir telefona 2000tl ve üzeri para vermez.tabi şimdiki kendi ülke şartlarımızı göz önünde bulundurursak.emin olun barselona daki fuar sonrası bu telefonların hepsinin pabucu dama atılacak.bence aceleniz yoksa 1-2 ay sabredin.hem yeni teknolojileri görün,hem her fuar sonrası telefon fiyatlarında yaşanan enaz %10-20 lik düşüşten yararlanın,hemde fuar zamanında tüm kanallardan satışa çıkacak ve rekabete açılacak XL,XE,Ryhme fiyat avantajından yararlanın.açıkçası ryhme desire in 1 hafta önceki indirimsiz fiyatından piyasaya girerse(1100-1200tl aralığı) en mantıklı seçim olur orta düzey telefon almayı planlayanlar için.daha öncede söylediğim gibi XL ve XE htc nin mayıs-haziran dönemine kadar müşterilerini bir nevi oyalayacak ara ürünler.yanılmıyorsam sensetion un ön adını kullanacak ama ana hatlarıyla;
    720i çözünürlükte yüksek kontraslı ekrana,XL ve ryhme da kullanılan f2.2-28mm objektife sahip ama bir ihtimal 10.1mp veya 8.1mp çözünürlükte foto-full hd video çeken bir kameraya,bir ihtimal tegra 3 veya yeni nesil qualcom işlemciye,b.a ses teknolojisine ve kulaklığa,enaz 2000mah. gücünde bataryaya sahip bir telefonu fuarda tanıtıp,aşşağıya doğru yeniden telefon modellerini güncelleyip şekillendireceği haberleri uluslararası web sitelerinde yer alıyormuş.

sizin anlayacağınız şurada dananın kuyruğunun kopmasına çok fazla zaman yok.eğer yukarıda belirttiğim haberlerin çoğu doğru çıkarsa gönül rahattlığıyla bu üst segment telefon alınabilir diiye düşünüyorum,mantklı bir fiyat mukabilinde.ama şuanki modelleri göz önüne alacak olursak hem xl,hemde xe en fazla tr garantili 1500tl eder ki,o ederin içerisinde kulaklıkların payı büyük.xl ve xe arasındaki seçimi ise kişisel beğeni ve tercihler belirleyecektir diye düşünüyorum.
  • İyi diyosun hoş diyosun da bekleme konusunda sana tek bir sorum var; daha ne kadar ya da neye kadar bekleyelim_?

Fuarda açıklanacak sonra ilk satışı 1 ay sürecek, türkiyeye gelmesi de en az 2-3 hafta. Etti sana kafadan fuardan sonra 2 ay. Ben tam o zaman niyetlendiğimde bu sefer samsung şunu çıkaracak, htc şunu çıkaracak vs vs yorumlar gelecek. Haksızsam ağız dolusu "HAKSIZSIN" de ama bu şekilde beklemek tükenemeyecek. Ben insanlar Desire alırken de bekliyordum Sensation alırken de. Daha nereye kadar bekleyeyim...
  • HTC Türkiye'nin o fuardaki ürünleri Türkiye'ye getirmesi oooo ölme eşeğim ölme.
  • İnsanlar yarini iyi yasamak icin bugunu yasamazmis, o yarin gelmedende sonuc belli, bugunu yasa iyisiyle kotusuyle, yarin ne olacagi belli degil, nacizane...
  • quote:

İyi diyosun hoş diyosun da bekleme konusunda sana tek bir sorum var; daha ne kadar ya da neye kadar bekleyelim_?

Fuarda açıklanacak sonra ilk satışı 1 ay sürecek, türkiyeye gelmesi de en az 2-3 hafta. Etti sana kafadan fuardan sonra 2 ay. Ben tam o zaman niyetlendiğimde bu sefer samsung şunu çıkaracak, htc şunu çıkaracak vs vs yorumlar gelecek. Haksızsam ağız dolusu "HAKSIZSIN" de ama bu şekilde beklemek tükenemeyecek. Ben insanlar Desire alırken de bekliyordum Sensation alırken de. Daha nereye kadar bekleyeyim...

kesinlikle katılıyorum xe'nin gelmesi bile 2 ay sürdü! kaldı ki yeni telefon tanıtılacak 1 ay sonra çıkacak sonra Türkiye'ye 2 ay sonra gelecek (gelme ihtimali bile şüpheli) sonra 2500 tl'den fiyat verecekler! beğenmediğimiz xl'e bile 2000 lira fiyat çekiyorlar tegra 3'lere kim bilir ne derler!
  • quote:

İyi diyosun hoş diyosun da bekleme konusunda sana tek bir sorum var; daha ne kadar ya da neye kadar bekleyelim_?

sen beni maalesef yanlış anlamışsın arkadaşım.ben kesinlikle fuarda çıkacak telefonu bekle demedim.zaten fuarda tanıtılan telefon çoğunuzun söylediği gibi 1-2 ay sonra değil en erken mayıs sonu haziran başı gibi çıkar ki,tr ye gelmesi temmuz-ağustosu bulur.benim söylemek istediğim;
    zaten o fuarda sadece htc değil hemen hemen tüm markalar yeni nesil telefonlarını tanıtacağından çoğu aklı evveller bari yeni çıkacağı alayım deyip bekleyeceğinden,fuar akabinde satışta olan modellerde fiyat indirimi yapıyor markalar,satışları hızlandırmak-tüketici iştahını güncel modellere çekmek adına.sanırım bu fuarda amerkadaki CES fuarından 1 ay sonra(ces her yıl los angles ta ocak ayında yapılır),yani şubatta yapılır.işte bende buraya dikkatinizi çekerek şunu anlatmaya çalıştım;
    şubat ayındaki fuardan enaz 1 ay önce markaların yeni modellerin in teknik özellik ve casus fotoları piyasaya düşer,yukarıdaki belirttiğim kişilerin iştağı bu yeni teknolojiye kayar ve güncel olan modellerin satışları azalmaya başlar ve üretici-dağıtıcı firmalar bu tellerin fiyatlarını belli ölçüde aşşağıya çeker(%10-20) müşterinin iştağını tekrar satışta olanlara çekmek adına,bununla birlikte bahsi geçen modellerin(sesetion XE-XL) dağıtıcı firmalarda olan satış tekelide bu zamana kadar sona erer ve kısmi bir fiyat rekabeti ortaya çıkar,tüm bunların ışığında bundan en az 2 ay sonra bu telefonları almak çok daha ucuz olacağını anlatmaya çalışmıştım.yani illa alacaksanız bile bu telefonları biraz daha bekleyin ve şimdilerde 2000tl denen teli tahminim en fazla 1500tl ye alıp paşa paşa en az 2 sene kullanın.

yanlış anlamaya sebebiyet verdiğim herkesten ayrıca özür dilerim;
    saygılarımla...
  • Mayısa kim öle kim kala. Dediklerini anlamıştım tekrar yazmana gerek yoktu ama sanırım sen bizim artık beklemek istemediğimizi anlamadın :)

Alırım 1250ye gider havaalanına dışhatlar gelişte bekler 100 liraya da kaydettiririm eder sana 1250 ya da uğraşmam 1375'e taksit imkanıyla alırım sanalpazardan falan. ;)

Bekle bekle nereye kadar...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Onur.Kalender

Durum anlaşıldı, Vodafone yine kilitleyecek insanları..
    Boşuna beklemişiz, en iyisi 1200TL ye almak...

1200'e ne alıyosun acaba_? HTC Incredible S falan mı_?

Ama eğer kazık girerse 1300'e evo 3d almak daha mantıklı olacak...

1260TL yi 6 taksit olarak alabiliyorum XE yi ve bugün elimde olacak...
  • quote:

quote:

Ben Turkcell ile aylık 50TL yükleme yaparak rahatlıkla internet, sms paketi ve konuşmayı hallediyorum.
    Bunun üzerinde hayatta vermem.
    1200/6 yapıyorlar, ordan alıp kısa sürede borcumu bitirip kafamı dinlerim.

Ayrıca kimse seni zorlamıyor ki Vodafone'dan al diye... Neden öfkelendim :)

Kusura bakma ama nerden buluyorsun 1200'e_?

Yanlış anlama olmasın, öfkelenme değil...
    Sadece sürekli ileri bir tarihe atılması kızdırdı beni.
    Aylardır bekliyoruz ama bir sürü belirsizlik var.
  • quote:

quote:

quote:

Durum anlaşıldı, Vodafone yine kilitleyecek insanları..
    Boşuna beklemişiz, en iyisi 1200TL ye almak...

1200'e ne alıyosun acaba_? HTC Incredible S falan mı_?

Ama eğer kazık girerse 1300'e evo 3d almak daha mantıklı olacak...

1260TL yi 6 taksit olarak alabiliyorum XE yi ve bugün elimde olacak...

Ben de 1375'e buldum kayıtlı. Sen nerden alacaksan bana bi link atarsan sevinrim, ya da adres özel mesajla.
  • ben size 1240'a 12 taksit vereyim xe'yi
  • Vodafone da neyi bekliyorsa. Tekelsin zaten alla alla. Açıklamdı bir türlü. Sanki şey... Çok yakındaymış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: darendeli

ben size 1240'a 12 taksit vereyim xe'yi

Kayıtlı değil senin malesef. Ben kayıtlı 1375'e buldum daha aşşağısı varsa sende görüşelim. Ama siyah ;)
  • quote:

quote:

Kayıtlı değil senin malesef. Ben kayıtlı 1375'e buldum daha aşşağısı varsa sende görüşelim. Ama siyah ;)

Siyah yok sadece beyaz var.
  • quote:

quote:

quote:

Siyah yok sadece beyaz var.

Alıntıları Göster
    Kayıt işi sıkıntılı olmasa sizin teklif aslında çok cazip. Neyse artık başka sefere ;)
  • Sensation XE hepsiburada da satışta!

http://www.hepsiburada.com/Liste/htc-sensation-xe/productDetails.aspx?productId=telcephtcsensixe&categoryId=371946[simage][/simage]

Fiyat ilk liste fiyatına göre hiç fena değil. İyi bir indirimle çok uyguna alınabilir.

Bu arada listede Vodafone dair hiçbir ibare yok. Henüz daha eklemediler mi diyeceğim ama satışa açmışlar. Vodafone un sitesinde ise hala çok yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 22 Aralık 2011; 3:00:04 >
  • Bence anlaşmalarda sıkıntı oldu. Çünkü vodafone-hepsiburada arasında olan durum vatan ve turkcell'inki gibi değildi. Yani ben videoda öyle çıkardım. Öncelikle vodafone sokacak olarak anladım. Durumlar karıştı.

Yurtdışından gelme kayıtlı cihazlarla arasında 430 lira fark var. 1 yıl uluslar arası yerine 2 yıl türkiye garantisi için değer mi bilmem. Ama vodafone bundan daha ucuz sokması gerektiği için teklifini beklemekte fayda var sanırım.

430 lira da az para değil yani. Ürün %23 daha az para demek... Nerdeyse 4'te 1 ucuz...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.