Şimdi Ara

Htc one x ya da nexus4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, arkadaşlar telefon alma arefesindeyim. One x ve nexus4 arasında kaldım. Gönlüm one x tarafında ama bu htcdeki wifi problemi beni korkutuyor. Nexus4 ün rami daha fazla diyebilirsiniz. Ama sense arayüzü, beats ve müthiş tasarımı beni one x e çekiyor. Yorumlarınızı alabilirmiyim.(samsung hiç düşünmüyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim gözümde One X ekran kamera ve tasarım olarak nexus 4den daha iyi. Ben sensei eskiden severdim ancak saf android ara yüzü bana daha kullanışlı geliyor. Nexus 4 ise performans( hem arayüz hem diğer kullanım olarak) olarak önde, güncelleme olarak one X değil hiçbir cihaz kıyaslanamaz. İkisinin de 16 gb versiyonları düşünüldüğünde one x daha pahalıydı teknosa da.
  • Dostum 5 ay galaxy nexus kullandım ve 3 hafta önce one x aldım.Arayüz ve akıcılık olarak galaxy nexus ile nexus 4 aynı şuan için o yüzden yorum yapma gereği duydum :)
    Nexusu büyük hevesle aldım açıkçası güncelleme önceliği sade saf android vs diye ancak bir süre sonra bundan gerçekten sıkılıyorsun.launcher vs kesmemeye başlıyor insanı.
    Daha sonra teknosada one x inceledim ortalama yarım saat ve cihazın tasarımı gerçekten çok fazla çekti beni.açıkçası nexus 4 için gittim incelemeye ama one x ten alamadım kendimi.arayüzü çok fazla iyi ve yeni sense güncellemesi de alacak htc one daki gibi.şuan sense 4+ var ve cihaz jb ile çok akıcı duruma geldi.modern combat 4 vs tarzda oyunlarda orjinal romda sıfır donma ile oynuyorum.kablosuz olayı denk geliyor evet açıkçası tek sorun olabilecek durum bu.50dk m.c 4 oynadım ve cihaz orta seviyede ısındı sıcaklık durumu abartıldığı kadar değil son güncellemeyle.ve beni çok rahat şekilde 1 gün idare ediyor.güç tasarruf moduna alırsan oyunlar hariç performansta hiç sorun olmuyor gram takılmıyoro zaman 2 gün bile kullanabilirsin.
    Dediğim gibi saf android bir süre sonra insanı sıkmaya başlıyor fazla sade.launcherlar temalar da kesmiyor insanı ve sense touchwiz vb arayüzleri içeren custom romlara dönüyorsun.alttaki tuşları transparan yapan yama-romlara yöneliyorsun çünkü ekranı küçültüyor gibi geliyor (bence)
    Bana kalırsa One X al derim tasarım-arayüz açısından.İleriye dönük (minimum android 5 ve sonraki 1 ana versiyon daha) ve donanım istiyorsan Nexus 4 al derim.One X tahminen 4.2.2 alır sonrasını almaz.Custom romlarla ancak ulaşabilirsin.
    O yüzden kesin birşey söyleyemiyorum çünkü 2 cihazda farklı konularda üstün ve eşit duruma geliyorlar.bu yüzden biraz da zevk meselesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan1990

Dostum 5 ay galaxy nexus kullandım ve 3 hafta önce one x aldım.Arayüz ve akıcılık olarak galaxy nexus ile nexus 4 aynı şuan için o yüzden yorum yapma gereği duydum :)
    Nexusu büyük hevesle aldım açıkçası güncelleme önceliği sade saf android vs diye ancak bir süre sonra bundan gerçekten sıkılıyorsun.launcher vs kesmemeye başlıyor insanı.
    Daha sonra teknosada one x inceledim ortalama yarım saat ve cihazın tasarımı gerçekten çok fazla çekti beni.açıkçası nexus 4 için gittim incelemeye ama one x ten alamadım kendimi.arayüzü çok fazla iyi ve yeni sense güncellemesi de alacak htc one daki gibi.şuan sense 4+ var ve cihaz jb ile çok akıcı duruma geldi.modern combat 4 vs tarzda oyunlarda orjinal romda sıfır donma ile oynuyorum.kablosuz olayı denk geliyor evet açıkçası tek sorun olabilecek durum bu.50dk m.c 4 oynadım ve cihaz orta seviyede ısındı sıcaklık durumu abartıldığı kadar değil son güncellemeyle.ve beni çok rahat şekilde 1 gün idare ediyor.güç tasarruf moduna alırsan oyunlar hariç performansta hiç sorun olmuyor gram takılmıyoro zaman 2 gün bile kullanabilirsin.
    Dediğim gibi saf android bir süre sonra insanı sıkmaya başlıyor fazla sade.launcherlar temalar da kesmiyor insanı ve sense touchwiz vb arayüzleri içeren custom romlara dönüyorsun.alttaki tuşları transparan yapan yama-romlara yöneliyorsun çünkü ekranı küçültüyor gibi geliyor (bence)
    Bana kalırsa One X al derim tasarım-arayüz açısından.İleriye dönük (minimum android 5 ve sonraki 1 ana versiyon daha) ve donanım istiyorsan Nexus 4 al derim.One X tahminen 4.2.2 alır sonrasını almaz.Custom romlarla ancak ulaşabilirsin.
    O yüzden kesin birşey söyleyemiyorum çünkü 2 cihazda farklı konularda üstün ve eşit duruma geliyorlar.bu yüzden biraz da zevk meselesi

Hocam değerli yorumun için teşekkürler. Söylediklerine aynen katılıyorum. Nexus4 ya da s3 ün arayüzleri bana çok sade geliyor. Sense gerçekten müthiş bir arayüz. Sırf bu arayüz için bile telefon alınabilir. Güncelleme takıntım yok. Telefon akıcı olsun yeter. Ama merak ettiğim wifi problemi yeni nesil one x lerde de varmıdır. Mesela senin wifi çekim gücü nasıl hocam?

• Nexus

• quote:

Orijinalden alıntı: ajanmetin

quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan1990

Dostum 5 ay galaxy nexus kullandım ve 3 hafta önce one x aldım.Arayüz ve akıcılık olarak galaxy nexus ile nexus 4 aynı şuan için o yüzden yorum yapma gereği duydum :)

Hocam değerli yorumun için teşekkürler. Söylediklerine aynen katılıyorum. Nexus4 ya da s3 ün arayüzleri bana çok sade geliyor. Sense gerçekten müthiş bir arayüz. Sırf bu arayüz için bile telefon alınabilir. Güncelleme takıntım yok. Telefon akıcı olsun yeter. Ama merak ettiğim wifi problemi yeni nesil one x lerde de varmıdır. Mesela senin wifi çekim gücü nasıl hocam?

Hocam benim One X te bu wifi sorunu yok.Arkadaşımınkinde mevcut ama mesela nexusumun 4 çizgi çektiği yerde one X 3 çizgi çekiyor.
    Ve dikkatimi çeken farklı nokta;mesela nexusumda 2 çizgi çeken yerde net ağır oluyordu yavaş işliyordu,One X'te tek çizgide bile net hızlı bunu Play'den uygulama indirirken de denedim.Cihazı alırken de denemiştim.Arkadaşlarımda S2 ve S3 var onlarınkine göre de 1 kademe daha az çekiyor.Ama buna çözüm buldum.Cihazda koruma kapağı var dışında plastikten.Tam kameranın sol tarafına (kamera ile ses tuşlarının arasına) kağıt sıkıştırdım telefona hafif baskı uyguluyor.Hiç belli de olmuyor kılıftan da ve wifi çekimi şuan normal seviyede s2,s3,nexus gibi yani.
    2.el alacaksanız mutlaka bembeyaz bir resim açın ve sarı leke olayına dikkat edin tam ışıkta.Merak etmeyin kendini mutlaka belli ediyor.Benimkinde yok ancak bir cihazda 1 kez görmüştüm.
    Ve 2.el alacaksanız mutlaka cihazı alırken HTC müşteri hizmetlerini arayın cihazın imeisini sorgulatın bilgi alın cihazla ilgili herşeyi söylüyorlar.
    Ve ya Taiwan yada Avrupa çıkışlı olmasına dikkat edin.
    Not:bu bilgileri CID numarasından da elde edebilirsiniz (Play'de CID Getter isminde bir uygulama var,uygulamayı açınca ekranın en üstünde cid yazıyor).Bendeki cid numarası 1111111 olarak geçiyor diğer ismi supercid ve güncellemede vs öncelikli yada sorunsuz mu neydi,o tarz birşey okumuştum forumdan.
    Ek olarak bir sorunuz olursa yardımcı olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodisCoking -- 30 Mart 2013; 0:08:35 >

• Teşekkürler hocam. Çok büyük ihtimal one x alacağım. Sıfır almayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.