Şimdi Ara

HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.486
Cevap
21
Favori
159.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yok fasboot hiç bir şekilde tepki vermiyordu malasef cemalden bakasıda yapamadı
  • hazırlayan arkadaşa cok tsk ederim telefona yeniden bağlandım bu romdan sonra
  • tomsak T kullanıcısına yanıt
    dikkat ediyorum tabi hocam eyvallah :) slikon kılfla kullanıyorum sıkıntı olmuyo su an :D
  • Hayrını görün arkadaşlar ne demek. Tabi asıl övgüye layık olan bu romu bizlere hazırlayan bizim yaptığımız devede kulak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim telin hoporloru ve kulaklık girişi çalışmıyor ses geliyo hoporlorden ama kulağa alsan anca duyuyorum ne yapmam lazim

• Htc one s c2 cihazima viper c2 rom yukledm ilk yukledigmde sorunsuz kulaklik calisiyordu ama dunden itibaren hangi kulakligi taktiysam taktigim anda telefon defalarca kendini resetliyor anlamadm gittim sorunum nedir acaba

• ekalayy E kullanıcısına yanıt
    Kulaklık uyum sorunu one s her kulakligi begenmiyo malasef

• evet arkadaşlar size bir sürpriz yapayım. WINDROID Toolkit Htc One S xda da paylaşılmış bir uygulama. uygulamayı indirin ve fastboot commands sekmesine bir göz atın bakalım orada bir şey dikkatinizi çekecek mi?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2471151
  • S4 işlemcili one s alınacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

4- SUPERCID YAPMA

Telefonunuzu normal bir şekilde başlatın ve tuş kilidi açık olsun. cid değiştiriyoruz, bu işlemlerle ben HTC__102 cid numarasını 11111111 olarak değiştirdim.

>> ilgili bağlantı >> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=26516911#post26516911

komut satırını "C:\One_S_All-In-One_Kit_v\Data" klasöründe başlatın.

adb shell (Telefonunuzun ekran kilidi açık olsun)
    su (bu komuttan sonra supersu izin isteyebilir grant (izin ver)seçiyoruz.)
    dd if=/dev/block/mmcblk0p4 of=/sdcard/mmcblk0p4
    exit
    exit
    adb pull /sdcard/mmcblk0p4
    (artık dosya sdcarda taşındı alabiliriz)

bu komuttan sonra mmcblk0p4 dosyasını bilgisayarımızda masaüstüne almamız gerekiyor bunun için telefonu yeniden başlatmamız gerekiyor nilgisayarım içerisinde ben bu dosyayı hemen almak istediğim için farklı yöntemler kullanabilirsiniz ama ben her zaman bilgisayarımda kullandığım myphone explorer (aynı zamanda sync. ve backup) programını kullandım. Bu programı marketten telefonuma yukarıda verdiğim bağlantıdan ise bilgisayarıma kurdum. Çalışması için pcden aynı zamanda telefonda da açık olması gerekiyor. Usb kablomuz zaten takılı olduğu için kolayca bağlanacak. Resime bakabilirsiniz. “mmcblk0p4” dosyasını masaüstüne atın. Hemen bir yedeğini oluşturun ve adını “mmcblk0p4_orj” yapın. Biz mmcblk0p4 dosyasında çalışalım.

mmcblk0p4_orj (bu dosya yedek olarak kalsın)
    mmcblk0p4 (bu dosyayı kullanalım)

Şimdi yukarıda linkini verdiğim bağlantıdan hex editör uygulamasını çalıştırın. Nasıl yapılacağı resimlerde mevcut. Program içerisinde sağ taraftaki panelde HTC__102 (toplamda 8 karakter) yazısını bir tuşuna basarak toplamda sekiz adet 1 ile değiştiriyoruz. Bu işlemin sonucunda telefonumuzun Orijinal cid numarası ör:”HTC__102” den “11111111” ile değişmiş olacak.kaydet diyip çıkıyoruz.
    Dosyayı myphone explorer kullanarak tekrar sdcard içerisine atın. Ve komut satırına geçelim.
     HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme  HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme

adb shell
    su
    dd if=/sdcard/mmcblk0p4 of= /dev/block/mmcblk0p4
    exit
    exit

şimdi kontrol edelim. Komut satırından

"adb reboot bootloader" yazalım. Telefon açıldığında ise
    "fastboot oem readcid" yazalım. Resimdeki gibi olması gerekiyor.
     HTC ONE S (S4)- Unlock,Root,S-off,Custom Rom Yükleme

yardıma ihtiyacım var :D

harfi harfine dediklerini yapıyorum ancak sonucu kontrol etmek için "fastboot oem readcid" yazdığımda id nin değişmediğini görüyorum.
    telefonum s4 işlemcili, amerikadan gelme t-mobile ın çıkarttığı telefon. değiştirmem gereken yerde "T-MOB010" yazıyor, 11111111 olarak değiştiriyorum. telefonu resliyorum bootloaderı açıp sonucu kontrol ettiğimde hala "T-MOB010" yazıyor. kaç kere denedim olmadı malesef.. verdiğin ilgili bağlantı adresine baktım orada "mmcblk0p4MOD" olarak kaydetmiş, onu farkedince heralde doğrusu bu dedim orda yazan şekilde denedim. gene olmadı... neden acaba biliyor musun yardımcı olursan çok memnun olurum..
    cyanogen romunu kurmak istiyorum. acaba bu aşamayı illa yapmak şartmıdır? bu aşama ve s-off aşamasını yapmazsak olmaz mı?

• boomeranq B kullanıcısına yanıt
    kardeşim öncelikle telefonunu root ettin mi? cid değiştirmek için telefonu root etmek gerekiyor.

bazı romları kurmak için cid değiştirmek gerekmiyor. cid değiştirdiğin zaman her türlü romu kolaylıkla kurabiliyorsun sadece. bir engel kalmıyor diyelim.

root etmedin ve cid de değiştirmedin diyelim cyanogen rom kuracaksın çogu rom kurulduğunda root lu olarak kuruluyor. dolayısıyla root da opsiyonel oluyor.

ancak bazı romlar s-off istiyor seçim senin. kurmayı düşündüğün romun linkini ve bi inceleyelim.
  • boomeranq B kullanıcısına yanıt
    kardeş operatör telefonlarının işlemleri farklı oluyo burda yazılan işlemler htc nin kendi telefonları için olan işlemler işlemler aynı ama vermem gereken komutlar farklı xda'da ulailirsin nasıl yapılacagını t mobile diye arat gogleye
  • Bu hafta salı günü cihazı teleservice gönderdim. Şikayet olarak kendi kendine restart atması ve kasadaki soyulmalardı.
    Dün yani çarşamba günü servisi aradığımda daha cihazın sisteme kayıt edilmediğini min. 2 iş günü içinde kayıt olacağını söyledi.

Bu sabah bi baktım kargo geldi, telefonumu getirmiş servis formuna baktım sadece telefonun yazılımın güncellediğini yazıyor
    kasa değişimi olmamış, ayrıca yazılımı güncellemek nedir ya onu her formatta kendisi yapıyor zaten nasıl verdiysem öyle gelmiş.
  • içerik güncel değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayyarcevat -- 28 Mayıs 2018; 15:7:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şazenuş

S4 işlemcili one s alınacaktır.

Up

• şu 1 hafta içinde bende room yüklemeyi düşünüyorum.

telefonum s3 modelli olandan acaba sorun yaşayan arkadaş var mı ? benim şuan ki orijinal rom kendi kendire restart atıyor da
  • murat5555 kullanıcısına yanıt
    Neymis dikkat cwkecwk sey kardwsim aciklaemisin burdaki olay ne s of yapmaai falanmi

• Beyler yardım ederseniz çok iyi olur HTC servisten fayda yok. Şöyle bir sorunum var. Yeni HTC One S cep telefonu aldım yalnız şöyle bir sıkıntı var. Mobil veriyi açtığım zaman saatin orada "E" veya "H+" gibi simgeler çıkar. Mobil veriyi açtığımda bende sadece "E" harfi yani GSM den internete giriyor, WCDMA dan "H+" internete giriş sağlamıyor şebeke modu GSM/WCDMA otomatik de durmasına rağmen. Şebeke modunu "Yalnız WCDMA" yaptığımda ise Hizmet olmadığından bağlantı kesildi diyor. Ama hattı iphone ve s3 ' e taktığım zaman H+ olarak hızlı internete giriyor. Servise gittim yok bunlar böyle işte istanbula gönderceniz gibi başından sağmak için laflar söylediler. Sinirlendim çıktım. Sizler bilirsiniz arkadaşlar. Var mıdır bunun çözümü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaraylı1903

Neymis dikkat cwkecwk sey kardwsim aciklaemisin burdaki olay ne s of yapmaai falanmi

programda fastboot commands sekmesini dikkatli incele write başlığı altında neler yazıyor. ben orada yazanı kendim uygulamıştım
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.