Şimdi Ara

HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam) (316. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.322
Cevap
42
Favori
172.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mitchu99

Merhaba,
    Hocam siz bircok seyi kendiniz degistirmissiniz, kamera da dahil benim bu kamera sorunu sizce ne olabilir. 3 tane kamera degistirdim her degistigimde 3 gun calsiyor kamera sonra gidiyor. Kamerayi her actigimda beklenmedik bir hata olustu diyor. Acilmiyor.

Bir de onceden wipe factory reset yapabiliyordum. Simdi yine o menuye giriyorum, ama butun menu var ama wipe factory reset yok. Bu nasil oluyor bilginiz var mi?

Tesekkurler sagolun.
    mitchu99
    Telefonunda uyumlu TWRP recovery yüklü (twrp-3.2.3-0-hima.img yada daha üstü) ise wipe factory reseti yapabilirsin.
  • Elimde yurtdışı htc m9 var cihazın bildiğim kadarıyla bütün parçaları sağlam cihaz ara ara reset atıyor kendine yazılısam değil sorun donanımsal hatta elimde 3 adet vardı bu şekilde problem oluşan cihaz biri şu an hiç açılmıyor biri de açılıyor kapanıyor bazen normal calışıyor bazen sürekli reset atıyor pil de sağllam problem nedir anakartla alakalı muhtemelen daha önce başına gelip de çözen var mı bu sorunu?
  • ettu E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hocam elinizde olan htc 9'un sarj disinda dediginiz gibi başka bir sorunu yok değil mi? Diger butun ozellikleri çalisiyor degil mi? Eger oyleyse almayi dusunuyorum. Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mitchu99 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Kusura bakma satmaktan vazgeçtim. Halen kullandığım telefon bozulursa yedekte tutacağım.
  • LineageOs yüklerken, telefon bootloop ta kaldı.
    Daha önce çok kere yüklemiştim, hiç sorunsuz.
    Şimdi ne ysptıysam olmuyor.
    Sorun nedir?

İlginç birşey oldu, telefonu çok önceden yanlışlıkla s-on yapmıştım. Lineage os, android 10 yüklemiştim. Akşam nasıl olduysa 7.0 orjinal roma döndü makine. Ve halaa s-10 şu an.
    Normalde olmuyormuş. Şaşkınım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 2 Nisan 2020; 10:54:7 >
  • Slm dostlar.arka kamera cami tek olarak degisyormu,yoksa arka kapakmi alacagiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaana0
    Arka kameranın camı diyorsun o cam kameranın kendisidir. Kameranın önündeki parçayı demek istiyorsan o lenstir. Arka kapakla birleşik değil, tek başına değişir.
    Lensi elektronik pasajından bulabilirsin. Kamerayı da orada bulabilirsin. Zamanında her ikisini de aliexpressten sipariş edip kendim değiştirmiştim.
    Sagolun hocam cvp icin.
    Kapaktaki cami degistirecegim lenste sikinti yok.

• kaana0 K kullanıcısına yanıt
    ben saatçide yaptırmıştım
  • sui_cast S kullanıcısına yanıt

• Hâlâ kullanabilen var mı cihazı elime üç cihaz geçti bu zamana kadar hep nand bellek sıkıntısı oldu cihazlar çöp oldu

• Açma kapama tuşları falan can cekisiyor ama babam hâlâ kullanıyor benim telefonu. Batarya ve hoparlör değiştirmiştim sadece..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bende hala kullaniyorum ama yere dusmeden dolayi tuslarda problem var batarya degisimi oldu hala kullaniliyor htcnin piyasaya donmesini bekliyorum yeni tel almak icn:)))
    Yada a52 alacagim ama bu telefon cocuklarima kalacak gibi htc yapiyormus zmaninda donsede alsak tekrar

• HTC M9'u 2 yıl kadar kullandım. Tuş takımını kendim değiştirmiştim. Sıfır bataryayı temin edip birine değiştirttim. Fakat tam randıman alamadım. %20'lerde kapanıyor. Kullanmıyor, yedekte tutuyorum. 3 yıldır da HTC M10 kullanıyorum. O kadar memnunum ki tamamen (donanımsal) bozulana kadar kullanacağım.

• M9 mevcut köşede duruyor cami kirik ekran sağlam nerden temin edebilirim camini .?

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    sadece cam cok zor hocam komple ekran degısıek muhtemelen

• kaana0 K kullanıcısına yanıt

Yazik olucak,boşuna duruyor bataryada dğeişir arada kullanirim dedim.Aramaya dvm edim belki hurda filan denk gelir

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    aynen hocam ilanları takip edin denk gelir

• 4 yıl yedekte duran HTC M9 emektarı yeniden kullanmaya başladım. Bataryası bitikti. Farklı telefonculardan 2 tane batarya satın aldım. Her ikisi de bitik çıktı. En sonunda kaliteli bir batarya buldum. Hiçbir tamirciye götürmeden kendim değiştirdim. 6 saat yoğun kullanımdan sonra telefonu tasarruf moduna aldım. Sabahleyin batarya bitti diye düşünürken hala % 30 şarjı vardı. % 30 şarjla 7-8 saat daha kullandım. Bu kadar uzun kullanım süresi vermesine hem sevindim hemde şaşırdım. Telefona da çar-çöpü olmayan sade custom rom AICP Experience AICP 11 sürümünü (android 11.0 sürümü) kurdum. AICP extralarından istediğiniz ayarları yapabilyorsunuz. Çok iyi bir rom. Tavsiye ederim.

Not: Tüm sorumluluk size aittir.

HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam)

Önemli:Telefonunuzun şarjının dolu olmasına dikkat etmelisiniz.

Kurulum sırası

1-Bilgisayara htc USB driveri kurun. Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağladığınızda bilgisayarın telefonu mutlaka tanıması gerekir. Windows 10 kullanıyorsanız driveri kurmanıza gerek kalmayabilir. Windows 10 kendisi kurar.

2-Bilgisayarın c:/ dizinine adb isimli klasör açıp içine adb dosyalarını kopyalayın. Bu klasörün içine de twrp dosyasını kopyalayın.

3- Telefonunuzda twrp recovery yüklü değilse telefonda download mode gir,n. USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. 4-adb komutuyla twrp recovery i kurun.

5- twrp recovery yüklü ise 3 ve 4. sıradakileri yapmayın.

6-Aşağıdaki dosyaları SD karta kopyalayın.

7-Telefonda twrp recovery e girdikten sonra temiz bir kurulum yapmak için (Dalvik/ART Önbelleği- Önbellek-Sistem-Veri-Dahili depolama seçerek) formatlayın.

8-Sırasıyla romu, gapps ı, root u kurun.

Kurulumlar bittikten sonra telefonu restart edip romun kurulumunu tamamlayın. Tüm bu işlemler tahminen 20 dakika sürebilir.

htc USB driver

HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam)
     HTC ONE M9 ANA KONU (5' FHD, S810, 3 GB Ram, 32 GB, 20mp Cam)htc usb driver
    Download HTC USB Driver v4.17.0.001 - Official HTC Driver
    https://htcusbdriver.com/download/htc-usb-driver-v4-17-0-001

adb dosyaları

https://dosya.co/h32c8pzv6vgl/Adb.rar.html

Rom

https://dwnld.aicp-rom.com

Gapps

https://dosya.co/jdno3big2r06/open_gapps-arm64-11.0-pico-20220215.zip.html

twrp

https://dosya.co/vyahzh86yk2u/twrp-3.3.1-1-hima.rar.html

Root

magisk_24.3.zip

https://dosya.co/vnut3jkhrxv4/magisk_24.3.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 1 Nisan 2022; 0:25:23 >
    hocam bataryayı nerden aldınız

• 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.