Şimdi Ara

》HTC ONE [ M8 ] ☆Kullanıcılar Kulübü☆ Rom|Root|Kernel ve Teknik Destek << ANA KONU >> (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
814
Cevap
26
Favori
79.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonumun 3. senesi doldu.%60-%50'nin altında uygulama açınca kendini kapatıyor.Açılınca şarjı %5-%10 kadar azalmış oluyor.Ben bu durumu bataryaya yordum.Bataryayı değiştirmek istiyorum.Kendim değiştirmek istedim internetten videolarını izledim altından kalkamam diyerek araştırmaya başladım.Ankara'da ikamet ediyorum.Telefonun garantisi bitti.Kime sorsam kvk'ya ver telefoncular o işin altından kalkamaz vs. gibi cavaplar aldım.Sizin öneriniz nedir ? KVK'ya versem ortalama ne kadar bir fatura ve ne kadar sürede tamir görür ? İyi Forumlar...
  • Ben m8 aldığımda 5.0 güncellemesi zaten verilmişti. 4.4 sürüm ile kullanamadım telefonu da 5.0 yüklü olarak aldığım için. Ama o zaman için herkes en iyi batarya ve pil performansını 4.4 ile aldığını söylüyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • general mobile discovery den htc m8 e geçtim 2014 yılında çıkmış ama güçlü telefon aliexp. ten aldım montajını yaptım 600tl ye maliyeti oldu. android 6.0, usa sprint tmobile rom yüklü. kamera kalitesi ıso200 de hdr seçimde iyi çıkıyor bu paraya alınabilecek iyi bir seçim.
  • Engin kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullan. dolar kuru yükselmeseydi 450-500 civarı alırdın belki.
  • murat5555 kullanıcısına yanıt
    450-500 doğru şimdi alsam 720 lira..
  • Htc m8 için ön hoparlör kapak nerden bulabilirim?

• arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 buçuk senedir severek kullandığım telefonumda son zamanlarda biraz sıkıntı yaşıyorum;
    telefonum rootlu singapurdan almıştım android auto yu apk dosyası olarak telefonuma indirdim sorunsuz kurdum fakat aracımın ekranında siyah ekrandan başka bir şey görmüyorum sorunun data kablosundan olduğunu düşünüyorum orjinal kablom yok pek çok kablo denedim olmadı, android auto yu telefonununda kullanan arkadaş var mı, orjinal kabloyu nereden temin edebilirim.
    ikinci sorunum ise son zamanlarda home tuşuna bastığımda ekran alıntısı alıyor telefon sapıtıyor, üstteki ekran açma kapama tuşu devreye giriyor vs. böyle saçma bir durum oldu nasıl düzeltebilirim her zaman olmuyor ara sıra bu durum söz konusu. iyi günler
  • bu m8 rom işimi çok zor bir türlü anlayamadım

lg g2 için yapmıştım geçen sene hiç bu kadar karışık değildi.

s-off unlocked mid cid hangi rom vs vs kafayı toplayamadım.

yine de konuyu hazırlayana teşekkür

akşam tekrar bakacağım.

bu arada eğer anlar yaparsam siz hangi rom u tavsiye edersiniz en sorunsuzu mesela
  • Ehlisafa kullanıcısına yanıt
    bakacağın romlar

maximusHD, viper rom. ben bu ikisini denemiştim. stabilite olarak başarılıdırlar. zaten maximus stock roma en yakın custom romdur.

rom işlemlerinde sıralama şöyle

1- bootloader unlock
    2- custom recovery yükleme (twrp tavsiye ederim)
    3- full system backup (mutlaka hedef klasör sdcarda olacak şekilde alınmalı)
    4- root (isteğe bağlı)
    5- cid değişimi (isteğe bağlı)
    6- mid değişimi (isteğe bağlı)
    7- custom rom yükleme (recovery aracılığıyla yüklenir. isteğe bağlıdır.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: krsdhan

Telefonumun 3. senesi doldu.%60-%50'nin altında uygulama açınca kendini kapatıyor.Açılınca şarjı %5-%10 kadar azalmış oluyor.Ben bu durumu bataryaya yordum.Bataryayı değiştirmek istiyorum.Kendim değiştirmek istedim internetten videolarını izledim altından kalkamam diyerek araştırmaya başladım.Ankara'da ikamet ediyorum.Telefonun garantisi bitti.Kime sorsam kvk'ya ver telefoncular o işin altından kalkamaz vs. gibi cavaplar aldım.Sizin öneriniz nedir ? KVK'ya versem ortalama ne kadar bir fatura ve ne kadar sürede tamir görür ? İyi Forumlar...

Ben kendim değiştirdim. Youtube da videoları var.

-phone opening tool die tornavidalar plastikler v.s var onlardan alman lazım 10tl falan.

-orjinal batarya bulman çok zor. Htc nin kendi sitesinde 100tl. Ben çankayadan aldım izmirde bi sürü toptancı aksesuarcı inın yeri 35e 60a var dedi 60lıktan aldım.

-bu 60lık diyip ucuzunuda kaktırabilir.

-telefoncuya gitsen 150-200tl onlarında orjinal takcagı meçhul. Orjinal der benim saydıgım gibi kötünün iyisini takar bilemezsin.

-boardlara çook dikkat etmen lazım. Koparırsan gg

-ben 1saatte hallettim.

-bide hoparlor kapaklarını cıkarırken sac kurutma makinesiyle ısıt

İyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: electro58

Htc m8 için ön hoparlör kapak nerden bulabilirim?

Google amcaya yazsan gg de falanda çıkar.

Onarım Parçaları Orijinal Ön Kamera Üst Alt Kapak Kap HTC ONE M8 Için Ön Yüz Konut Hoparlör Grill Cap Değiştirme

http://s.aliexpress.com/fe67NNbu

(from AliExpress Android)

• Amcui kullanıcısına yanıt
    Hoparlör kapağını geri Nasıl yapıştırdınız acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

bakacağın romlar

maximusHD, viper rom. ben bu ikisini denemiştim. stabilite olarak başarılıdırlar. zaten maximus stock roma en yakın custom romdur.

rom işlemlerinde sıralama şöyle

1- bootloader unlock
    2- custom recovery yükleme (twrp tavsiye ederim)
    3- full system backup (mutlaka hedef klasör sdcarda olacak şekilde alınmalı)
    4- root (isteğe bağlı)
    5- cid değişimi (isteğe bağlı)
    6- mid değişimi (isteğe bağlı)
    7- custom rom yükleme (recovery aracılığıyla yüklenir. isteğe bağlıdır.)

Teşekkürler

Ben de maximus yükleyeyim bari

Bu arada rom nerede duruyor

Tel hafızasında mı

Sd kart mı alayım

Bilgisayara takılı oradan mı

• Ehlisafa kullanıcısına yanıt
    Xda dan romu indiriyorsun. Sdcard Root directory e atıyorsun. Telefonun bootloader unlock, twrp recovery yüklenmiş olması gerekiyor. Twrp içerisinden install zip seceneginden yüklensin. Zaten romun paylaşıldığı sayfada yükleme adımları açıklamalar yazar. Dikkatli oku, hazırlığını iyi yap. Yedek almayı unutma. Youtube da videoları izle işlemlerin yapılışını izle tecrübe ve bilgi kazan rodoslama dalma derim.

• murat5555 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah
    super su var telde zaten
    iyice bakalım artık video falan öyle yapmak mantıklı.
    teşekkürler
    takılırsam yazarım forumdan
  • quote:

Xda dan romu indiriyorsun. Sdcard Root directory e atıyorsun. Telefonun bootloader unlock, twrp recovery yüklenmiş olması gerekiyor. Twrp içerisinden install zip seceneginden yüklensin. Zaten romun paylaşıldığı sayfada yükleme adımları açıklamalar yazar. Dikkatli oku, hazırlığını iyi yap. Yedek almayı unutma. Youtube da videoları izle işlemlerin yapılışını izle tecrübe ve bilgi kazan rodoslama dalma derim.

unlock twrp recovery falan hepsini yaptım

ama bi sayfalarda mid değiştirme var

onu yapamıyorum

device null not found veriyor

mid changer programını da twrp üzerinden denedim

işlem bitiyor ama mid değişmiyor

cihaz sprint

bu mid i illaki değiştirmek mi gerekli

gerekmiyorsa ben android 4.4.2 den direk skydragon yükleyebilirmiyim sorun olur mu

• Telefon sarji bitince bazen ayarli resetliyordu, menuler degisiyordu.

Dun aksam sarji bitti, kapandi sabah sarjdan aldim yine sim lock olmus vaziyette sim karti okumuyor.

Hayatimda kullandigim en salak telefondur htc bu kadar net.

Edit: yine aynı yol izlenerek sim unlock yapıldı, hat kullanima acildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shallipushthebutton? -- 4 Şubat 2017; 11:13:52 >
  • shallipushthebutton? kullanıcısına yanıt
    Kardesim en kısa zamanda bir tane sağlam batarya al ve tak bu dertten kurtul. Bende 2. Bir tel var m8 belki 20 defa açmışımdır. Açmak da kolay zor değil dikkat istiyor. Sense arayüzü akıcı ve kalitedir. M8 çok kötü bir telefon değil. Marka olarak da HTC her modelde olmasa da gayet iyi telefonlar çıkarmıştır. Seninki biraz talihsiz bir durum sadece.

• quote:

Kardesim en kısa zamanda bir tane sağlam batarya al ve tak bu dertten kurtul. Bende 2. Bir tel var m8 belki 20 defa açmışımdır. Açmak da kolay zor değil dikkat istiyor. Sense arayüzü akıcı ve kalitedir. M8 çok kötü bir telefon değil. Marka olarak da HTC her modelde olmasa da gayet iyi telefonlar çıkarmıştır. Seninki biraz talihsiz bir durum sadece.

Merhaba,

2. Yilina girdi telefonum, ve ekraninda siyah murekkep lekesi gibi lekeler bulunmakta, aslinda ekran degisimide istiyor fakat zamaninda 600 liraya aldigim telefona 200 tl ekran fiyati verdikleri icin taktirmiyorum, batarya ilede ugrasmiyorum sadece yuzde 15 e inince sarja takmam gerekli yoksa nerede kapanacagi belli olmuyor.

Android mm badboyz rom kullaniyorum, cihaz 32 gb cogu seyime yetiyorda artiyor aslında stabillikte bir problemim yok kisacasi. Iki sene daha idare ederse bana yeter

• shallipushthebutton? kullanıcısına yanıt
    Bak eğer telefonunu daha uzun süre kullanmak istiyorsan batarya kesinlikle değiştirilmeli. ekran da sıkıntılıymış göz zevki de çok önemli kullanım esnasında. rom olarak kullandığın romu bilmiyorum belkide bahsettiğin kendi kendine sıfırlama problemi tamamen kullandığın rom ile alakalı. eğer stabil bir custom rom arıyorsan MaximusHD romu tek seçenektir. yada stock kullanacaksın.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.