Şimdi Ara

HTC One M8 EN İYİ Custom ROM'lar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
13.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, m8 telefonumda s-team romdan stock rom'a dönmek istiyorum. nasıl yapabilirim ,yardım edebilir misiniz? yurtdışı cihazı değil, TR'den alınmış cihaz.
  • PRESSIX kullanıcısına yanıt
    Hocam stock romu nicin istiyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • htc one m8 için android 8 rom denemdiniz mi
  • Asilzade37 A kullanıcısına yanıt
    Yok hocam denemedim. Sense tabanli olmayan romlari telefona yakistiramadigimdan 6 da kalmis durumdayim. Acikcasi cok da ugrasmak istemiyor artik canim, sıkıldım telefondan artik

• bende sıkıldım ayrıca feri ve arka kamerayı açınca kamera titriyormuş gibi ses yapıyor. arka kamerayı kullanamıyorum. u11 almayı düşünüyorum ama fiyatı şuan için uygun değil. 8 varsa bi deneyelim diye düşünmüştüm
  • Asilzade37 A kullanıcısına yanıt
    U11 benimde aklimi kurcaliyor ama Mi7 ve OnePlus 6 yi cok merak ediyorum. One plus'ı son zamanlarda cok begeniyorum. Onlarla birlikte gelecek olan u12/m12 (her neyse) onu da merak ediyorum. Acelem yok suan. Martta geliyor mi7 ve op6 . Htc den bir bilgim yok. Mi7 cok iddaali olabilir. Mi6 ve mix 2 ile ivmeyi cok yukselttiler. Bakalim neler olacak. Madem acelemiz yok, alinca en guzeli olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: CryptOsmaN

Cihaziniz verizon. Isterseniz yukarda paylastigim romlari dogrudan yukleyebilirsiniz. Ama tavsiyem MID degistirip, verizondan kurtulmaniz ve romlari international kurmaniz.ayni telefonu kullaniyoruz. Mid degistirmek icin

MID changer link:https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358556713

Twrpden install yapiyorsunuz, europa secip devam ediyorsunuz. Sonrasinda romlari international olarak yuklersiniz, tertemiz olur. Ota guncellemesi bile alabilirsiniz, ama artik gelmiyor :)

Edit: link tamir edildi
    hocam merhaba. bende de verizon m8 var. mid değiştirdiğim zaman international stock firmware ve stock romları kuramıyorum. hata veriyor. siz nasıl yapıyorsunuz. yardımcı olur musunuz.

• blk B kullanıcısına yanıt
    Hic stock rom kurmadım hocam

Stock hale çok yakın olan romlari deneyin isterdeniz.

Ben uzun zamandır HTC kullanmıyorum. Yavaştan unutmaya da başladım

• quote:

Hic stock rom kurmadım hocam

Stock hale çok yakın olan romlari deneyin isterdeniz.

Ben uzun zamandır HTC kullanmıyorum. Yavaştan unutmaya da başladım
    anladım hocam. cevabınız için teşekkür ederim. custom rom konusunda yardımcı olabilir misin. konunun başında;

"En sade, stock yazilimla birebir olan, yurtdisi cihazlari avrupa cihazi gibi stock yazilimla kullanmak isteyenler icin ise Maximus." stock la birebir olarak maximus romu yazdınız fakat maximus rom verizon cihazlara uyumsuz gözüküyor. bunu nasıl kurabilirim veya kurabilir miyim.

Srom kurun hocam. Ufak tefek şeyler dışında stock gibi. Stocktan fazla olarak da htc 10dan özellikler var. Bilmeyen anlamaz orijinal olmadığını.

• quote:

Srom kurun hocam. Ufak tefek şeyler dışında stock gibi. Stocktan fazla olarak da htc 10dan özellikler var. Bilmeyen anlamaz orijinal olmadığını.
    hocam, neler yapmam gerektiğini kabaca maddeler halinde sırayla yazar mısın.
    Twrp olmali

Romu indirip cihaza atmali

Twrpden eski romu formatlayip yenisini yuklemeli

Kabaca böyle. Romu xda dan indirirsin. Ana sayfayı da biraz okursun fikir edinirsin. Srom da mid cid isine girmen gerekmiyordu diye hatırlıyorum.

Benim cihazda verizon olmasına rağmen sanki international miş gibi davranırdım sorun çıkmazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CryptOsmaN -- 20 Temmuz 2018; 0:4:26 >
  • quote:

Twrp olmali

Romu indirip cihaza atmali

Twrpden eski romu formatlayip yenisini yuklemeli

Kabaca böyle. Romu xda dan indirirsin. Ana sayfayı da biraz okursun fikir edinirsin. Srom da mid cid isine girmen gerekmiyordu diye hatırlıyorum.

Benim cihazda verizon olmasına rağmen sanki international miş gibi davranırdım sorun çıkmazdı
    anladım hocam. normal custom rom kurar gibi kuracağım. xda dan roma baktım. direkt verizon desteği var. bu durumda dediğin gibi mid değiştirmeyede gerek yok.

birde maximus romu denemek istiyorum. şuanda bilmiyorum ama önceleri çok popülerdi. mid değiştirerek maximus rom kurulabilir mi. şuanda telefonda stock son sürüm rom var. mid noyu international yapsam maximus kurulur mu. firmware yüklemem gerekiyor mu. oluyorsa bunda da neler yapılması gerektiğini sırasıyla yazar mısın.

konuda bir mesajında önce custom romu sonra firmware i yüklemek gerektiğini yazmışsın. sonradan yüklenecek firmware şuanda yüklü olan güncel firmware mi acaba.

Çoğu romda firmware yuklemek gerekiyor. Hatta her rom icin uygun olan firmware zipleri vardı bende eskiden isteyenlere vermek için arşivlemistim de sonra nokduysa dağıldı. Uzun uğraşlar vermiştim keşke kaybetmeseydim. Size tavsiyem firmware aramayla yuklemeyle uğraşmayın, srom gerçekten maximustan daha iyi. Hem en güncel rom zaten srom. Diğerleri daha eski.

• quote:

Çoğu romda firmware yuklemek gerekiyor. Hatta her rom icin uygun olan firmware zipleri vardı bende eskiden isteyenlere vermek için arşivlemistim de sonra nokduysa dağıldı. Uzun uğraşlar vermiştim keşke kaybetmeseydim. Size tavsiyem firmware aramayla yuklemeyle uğraşmayın, srom gerçekten maximustan daha iyi. Hem en güncel rom zaten srom. Diğerleri daha eski.
    hocam sen öyle diyorsan direkt srom u kurayım. diğeriyle hiç uğraşmayayım.

xda da srom la ilgili iki sayfa var.

https://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/development/romthe-worlds-first100-m9-port-m8upload-t3064838

https://forum.xda-developers.com/verizon-htc-one-m8/development/romthe-worlds-100-m9-1-32-401-8-t3065304

bunlardan hangisini kurayım. yalnız birinci sayfadaki linkler yok sanırım. ilk mesajı silmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: blk

hocam sen öyle diyorsan direkt srom u kurayım. diğeriyle hiç uğraşmayayım.

xda da srom la ilgili iki sayfa var.

https://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/development/romthe-worlds-first100-m9-port-m8upload-t3064838

https://forum.xda-developers.com/verizon-htc-one-m8/development/romthe-worlds-100-m9-1-32-401-8-t3065304

bunlardan hangisini kurayım. yalnız birinci sayfadaki linkler yok sanırım. ilk mesajı silmiş.

Alıntıları Göster
    Hocam silmişler linkleri neden öyle olmuş anlamadım. Ben bi bakayım kıyıda köşede kalmış var mı rom

• quote:

Hocam silmişler linkleri neden öyle olmuş anlamadım. Ben bi bakayım kıyıda köşede kalmış var mı rom

Alıntıları Göster
    Hocam linkleri gelistiricinin kendisi silmiş sanırım. Ikinci linkteki rom nasıl tavsiye eder misin. Sense 7 var. A9 dan portlanmis.

Bilmiyorum hocam denemedim o romu. Htc 10 portu olan iyiydi. Harddiske bakicam birazdan. Belki kalmıştır. Kaldıysa upload ederim.

• iyi akşamlar. htc one m8 telefonumda çok ilginç bir şekilde yavaşlama var ne yaptıysam çözemedim sorunun romdan kaynaklandığını düşünüyorum. stabil bi rom kurmak istiyorum hangisini önerirsiniz? stock roma dönmeme yardım ederseniz çok daha iyi olur teşekkürler şimdiden.
    hocam rom'un kendi kullandığım sürümünü buldum fakat son sürüm olmadığını da öğrendim.

yine de merak edip bir m8 bulup denedim

rom güzelce çalışıyor

link:https://drive.google.com/drive/folders/10FSM2A0fd6lvCKzbNMQJC6foy9ZZG4Qx?usp=sharing

şöyle ki yüklemeden önce telefonda ne var ne yok silmeniz gerekiyor. bu yüzden telefona usb takabiliyorsanız usb ile yoksa hafıza kartı ile iş yapacağız. hafıza kartına/usb'ye rom dosyasını atıyoruz ve telefona takmıyoruz tabiki de önce telefonda ne var ne yok wipe edeceğiz. wipe ettikten sonra takıp yükleme işlemine geçeceğiz.

wipe için şu yolu izlemelisiniz

önce twrp ekranından wipe kısmına girmelisiniz

HTC One M8 EN İYİ Custom ROM'lar

ardından advanced wipe kısmına girmelisiniz

ardından dalvik/cache/system/data seçmeli ve wipe yapmalısınız

ardından ana menüden yükleme işine geçebilirsiniz, hafıza kartıı takmanız lazım bu safhada.

yüklendikten ve cihazı açtıktan sonra sonra ayarlarda marshmallow sense cid settings bölümü olacak

orada ayarları önce böyle yapıp sağ üsten save edin root yetkisi isterse verin

bunu yapınca cihaz yeniden başlatılmış olacak, ardından tekrar aynı menüye ayarlara girin ve böyle yapın (aslında sadece en üstteki yeri değiştirdim)

cihaz kullanıma hazır.

ben olsam marketten system app remover yüklerdim ve ihtiyacım olmayan her şeyi cihazdan kaldırırdım. zaten 2gb ram az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CryptOsmaN -- 25 Temmuz 2018; 21:59:52 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.