Şimdi Ara

HTC ONE (E8) [ANDROID MARSHMALLOW 6.0.1 - SENSE 7 Güncellemesi geldi] (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.562
Cevap
19
Favori
49.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam dostlar telefonum 20 günlük servis macerasının ardından tekrar elime geçti. USB girişi ve ekran değişmişti hatadan dolayı. Geldiği gibi güncellemelere bakınca Android 6.0'ı gördüm kurdum hiç konuya göz atmadan. Arada bir 4G çekiyor görünüyor ama hiç hız testi falan yapmadım. Geçerli hız da oldukça yeterli bana göre. Android 6.0 ile birlikte batarya süresi bariz bir şekilde uzaldı benim cihazda 4G açık halde.
  • aliterasyon A kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şekilde hala KitKat sürümü ile kullanmaya devam ediyorum. Cihazı Ocak ayında Teknosa'dan aldım.
  • itkat kullanan arkadaslar, hala android m'in gelecegine dair umutlumuyuz? Isik var mi isik?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz-83

quote:

Orijinalden alıntı: Vic Rattlehead

GÜNCELLEMEYİ YAPAMAYAN ARKADAŞLAR İÇİN:

Ben de yapamıyordum ve bu yöntemle başardım. Ancak; CİHAZDAKİ HER ŞEY SİLİNECEKTİR.

1 - Öncelikle bir microSD kartınızın olması gerekiyor.
    2 -https://mega.co.nz/#!a9RXGJBC!sAeyAvwWGuT0WxZZlxB__slWtWyHP-a7ghaLHqtlsH4 linkteki zip'i indirip ismini 0PAJIMG yapıyoruz(dosya uzantıları açık ise 0PAJIMG.zip olacak)
    3 - Dosyayı SD karta attıktan sonra kartı cihazımıza takıyor, cihazımızı kapatıyoruz ve SES KISMA + GÜÇ tuşlarına basılı tutarak Bootloader ekranında açıyoruz.
    4 - Girer girmez güncelleme başlasın mı diye soracaktır. Ses açma tuşuna basıp onaylıyoruz.
    5 - Yükleme esnasında birkaç kere kapanıp açılacaktır, merak etmeyin.
    6 - Yükleme bittikten sonra cihaz KitKat olacaktır.
    7 - Son olarak Ayarlar - Hakkında - Yazılım Güncellemeleri yoluyla önce Lollipop, sonra Marshmallow'a güncelleyebilirsiniz.

Not: Toplamda 4 OTA güncelleme olacaktır. Sırasıyla:

- Lollipop: 500-600 MB
    - Stagefright yaması: 30-40 MB
    - Marshmallow Hazırlık: 50-60 MB
    - Marshmallow: 1.06 GB

Ekleme: Verdiğim link M8Sn - OPAJ300, yani Tek SIM Avrupa versiyonu içindir. ÇİFT SIM KULLANANLAR DENEMESİN!

Evet arkadaşlar en sonunda güncelleme problemini çözdüm. @Vic Rattlehead arkadaşımızın paylaştığı linkten dosyayı indirdim. Boş bir SD karta kopyalayıp dosya ismini sadece 0PAJIMG olarak değiştirdim (baştaki sıfır ''o'' değil.) telefona taktım. daha sonra telefonu kapatıp Bootloader ekranında açtım güncellemeye onay vererek yüklemeyi başlattım.

Güncelleme yaklaşık 10-15 dakika sürüyor ve sonunda telefon yine 4.4.2 oluyor. Fakat RUU versiyonu 1.06.401.1 oluyor ve daha sonra yazılım güncellemelerini kontrol ettiğinizde sırasıyla Lollipop ve Marsmallow geliyor.

Anladığım kadarıyla güncelleme alamamamızdaki sebep RUU (yazılım ) versiyonumuzun eski olmasından kaynaklanıyor. Bende 1.04.401 di.

Not: SD kartan güncellerken telefondaki her şey siliniyor.

Merhaba Arkadaşlar,

Kit kat tan android 6 ya geçiş ile ilgili bilgileri yukarıdaki mesajlarda bulabilirsin. Denemek istersen bilgin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz-83 -- 17 Mayıs 2016; 9:25:23 >

• cengiz-83 kullanıcısına yanıt
    Bende bu akşam deneyeceğim dosyayı şu anda indiriyorum. İnşallah bir sorun olmaz. Peki bunu yapınca cihaz garanti kapsamından çıkacak mı ? Garantiye verip birkaç hafta beklemek istemiyorum...
  • Peace16 P kullanıcısına yanıt
    Hocam linkteki yazılım HTC nin kendi yazılımı yani custom ROM değil. garantiyle ilgili bir sıkıntı olmaz. Ben kendi telefonum da ve eşimin telefonun da hiç bir problem olmadan yaptım. İlk mesaj da anlattığım gibi
    bu yazılımı yükleyince cihaz yine 4.4.2 olacak ama RUU versiyonu 1.06 oluyor ve daha sonta OTA üzerinden sırasıyla bütün güncellemeleri alıyor. (önce lollipop sonra Marshmallow )

Umarım sizde sorunsuz şekilde yükleyebilirsiniz.
    Cihazda gözle görülebilir değişiklikler oluyor mu ? Çünkü KitKat ile inanılmaz stabil çalışıyor.
    Botloader ekranı bir türlü gelmiyor
  • Peace16 P kullanıcısına yanıt
    Hocam ayarlarda yanlış hatırlamıyorsam pil menusunde hızlı açılış diye bir seçenek var. Onu kapalı konuma getirin . Büyük ihtimal olacaktir.

Yeniden başlat dedikten sonra ses kısma tuşuna bastım yeniden başlatılırken otomatik olarak botloader ekranı geldi ve şu anda tüm güncellemeleri yaptım. Yardımcı olarak herkese teşekkürler.
  • Beyler marshmallowda hizli acilis ozelligi yok degilmi, yani gozumden kacmis olabilir diye sorayim sizede dedim?

• Merhaba beyler şuan samsung galaxy s5 kullanıyorum cihazdan baya memnunum fakat kardeşim yeni telefon alacak ben telefonumu ona verip kendim yeni birşey almak istiyorum.bu cihazı gördüm şuan alınır mı alırsam pişman eder mi ?
  • Kardesim oncelikle sunu soyleyim daha onceki telefonum samsungtu ondan htc'e gecince kullanim islevselligi ve stabilligi acisinda bende epey fark yaratti, kendi adima memnunum. Htc e8 deki islemci ve ram bir sure daha cikicak uygulamalari kaldirir. Yazilimsal olrak zaten marshmallow aldi sikinti yok. Bu dediklerim m8 icinde gecerli onuda alabilirsin artik şeklen hangisi hosuna gidiyosa. He son bsy daha bilmiyorum sifirmi alcaksin ama teknosadan alma. Ordan alinan telefonlarda sanirim guncelleme sikintisi cikio. Bence alinabilir bi telefon.

• Beyler marsmallow surumune gectikten sonra ne zaman telefona kapa ac yapsam daha once uygulamalar icin verdigim izni tekrar istiyor. Sizde de boyle mi yoksa bende mi sikinti var. Yada bu problemin cozumu hakkinda bir fikriniz var mi? Ne bilim bu izinleri toptan ewet diye atama gibi bsy

• Ben gunxelleme yaptim be wireless a artik baglanamiyoerum. Surekli ayni hatayi veriyorum forumlarda inceledim isim degistirin falan yazmis yaptim ama ise yaramadi ne yapabilirim bu sorunu yasayan baskalari varmi?

• Arkadaşlar merhaba. LG G2 sağ üst köşesine düştü ve ilginç bir şekilde bir parça ekran kırıldı. Ben de yaptırmak yerine Türkiye garantili bi HTC One E8 aldım. Hep HTC deneyimi yaşamak istemişimdir. Yarın cihaz gelecek. Benim sorum ise orijinal HTC ürünü olan E8 için dot view kılıf var mı acaba? Varsa link paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Düzeltme: Arkadaşlar cihaz az önce geldi. 4.4.2 yüklü. Güncellemeleri kontrol ettim güncelleme yok diyor. Ne yapmam gerekli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 24 Haziran 2016; 11:05:23 >
  • Bilgisi olan yok mu arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProsesMuhendisi

Arkadaşlar merhaba. LG G2 sağ üst köşesine düştü ve ilginç bir şekilde bir parça ekran kırıldı. Ben de yaptırmak yerine Türkiye garantili bi HTC One E8 aldım. Hep HTC deneyimi yaşamak istemişimdir. Yarın cihaz gelecek. Benim sorum ise orijinal HTC ürünü olan E8 için dot view kılıf var mı acaba? Varsa link paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Düzeltme: Arkadaşlar cihaz az önce geldi. 4.4.2 yüklü. Güncellemeleri kontrol ettim güncelleme yok diyor. Ne yapmam gerekli?

Merhaba Hocam,

Öncelikle hayırlı olsun telefonunuz güle güle kullanın.

güncelleme ile ilgli , 4.4.2 den Android 6 marshmallow a geçiş ile ilgili detayları linkteki mesajda bulabilirsiniz.

//forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=115733582

Dot wiew kılıfla ilgili , orjinal HTC ürünü çok yaygın değil kalite bir yan sanayi üründe gayet iş görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz-83 -- 28 Haziran 2016; 11:41:04 >

Hay Allah razı olsun hocam. Hemen deniyorum yöntemi. HTC'yi arıyorum operatör üzerinden OTA ile 2 güne gelecek diyor. Turkcell'i arıyorum, yanlış bilgi HTC vermesi gerekiyor diye oyaladılar. Marshmallow kullanıyorsanız görüşleriniz nelerdir? Şu an kit katta üstün güç tasarruf moduna alıyorum onda bile şarj yiyor gitmemesi gerekirken.

Düzeltme: Bu sabah yükledim. Sorunsuz gerçekleşti her şey. Kit kat ve Marshmallow arasında batarya için bariz fark var diyebilirim. Geriye Aliexpress'den dot view almak kaldı. Yardımlarınız için çok teşekkürler hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 29 Haziran 2016; 14:51:56 >
  • Telefon kasmaya başladı arkadaşlar sizdedurum nasıl

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.