Şimdi Ara

HTC ONE A9|KULLANICI Kulübü (Android 7.0 Güncellemesi geldi...) (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.765
Cevap
33
Favori
151.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arizona Dream

Hocam o sorunlu gunleri geride kaldi. Ilk ciktigi gunlerde sikintilar vardi eyvallah dedik ve zaten orta sinif cihazdi gec verecegi belliydi. Android 7.0 sony de su an sorunsuz ve cihazlari 7.1 e hazirliyorlar. Ben guncelleme takintisi olan bir insan degilim fakat bu kadar sorumsuzluk kullaniciyi hafife almaktir. Parayla rezil olunmamali, veriyorsam parasini hizmetini zamaninda almaliyim.

Hocam A9 u orta sınıf diye hafife alma sakın, Kendisinin şuandaki fiyatı 3000 tl, ilk çıktığında 2600 tl fiyatı vardı, neredeyse iphone 7 ile aynı fiyat, lütfen ona göre değerlendirelim, orta sınıf ne demek sen hiç 3000 tl lik orta sınıf bir telefon gördün mü ?

Şaka bir yana aynı sıkıntı htc one x+ kullanırken başıma gelmişti, topu topu bir güncelleme verdiler, onda da telefonun içine ettiler ve sonrasında açıklama yaptılar ve açıklama aynen şu şekildeydi,

Bu haberin HTC kullanıcılarını üzdüğünün farkındayız ancak müşterilerimizin HTC One X ve HTC One X+ ürünlerimizin mükemmel kamera ve üstün ses deneyimini yaşatmak için tasarlandığını ve bu konu hakkında kendilerini güven içinde hissetmeleri gerektiğini önemle vurgularız."

Böyle bir zihniyetten ne bekliyorsun, muhtemelen A9 un alacağı son büyük güncelleme bu olur.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    hocam ben 900 tl ye almıştım kılıf kırılmaz cam derken 1000 tl ye geldi bana şuan bu telefonun sıfırı en ucuz 1900 tl ben asla 1900 tl bu telefona vermem bozulursa gider yine sıfır 900 tl ye alırım bundan sonra karar verdim bir telefona 1200 tl den fazla vermem bir kuruş yukarısını vermeyeceksin yazık günah para kolay kazanılmıyor hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunicktamyirmidörtharfli

hocam ben 900 tl ye almıştım kılıf kırılmaz cam derken 1000 tl ye geldi bana şuan bu telefonun sıfırı en ucuz 1900 tl ben asla 1900 tl bu telefona vermem bozulursa gider yine sıfır 900 tl ye alırım bundan sonra karar verdim bir telefona 1200 tl den fazla vermem bir kuruş yukarısını vermeyeceksin yazık günah para kolay kazanılmıyor hocam...

Aynen, bende 1150 tl ye almıştım sıfır, ama ben ilk alanlardanım neredeyse. Bu telefon için doğru olan fiyatlarda bunlar zaten. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, inanılmaz bir kasa kalitesi ve tutuş hissi var cihazın, resmen kalite ve sağlamlık akıyor cihazdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Aynen, bende 1150 tl ye almıştım sıfır, ama ben ilk alanlardanım neredeyse. Bu telefon için doğru olan fiyatlarda bunlar zaten. Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, inanılmaz bir kasa kalitesi ve tutuş hissi var cihazın, resmen kalite ve sağlamlık akıyor cihazdan.

Bende 6 ay oldu alalı hatta 7 ayda olmuş olabilir iphone se den geçmiştim bu telefona iphone 6s e 2850 tl demişlerdi büyük ekran istediğim ve şekli kasa kalitesi hoşuma gittiği için 1600 tl ye se yi satıp A9 u almıştım.İyiki de almışım diyorum hocam arkadaşların aldıkları telefonlara bakıyorum bizim telefondaki kalite yok bozulana kadar A9 ile devam

• Son bir haftadır telefonum ıkı defa kapandı. Insallah bir sıkıntı yoktur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetçi23

Son bir haftadır telefonum ıkı defa kapandı. Insallah bir sıkıntı yoktur :)

Bu kapanmalar pil ile alakalı olabilir mi? Daha önce böyle sorunlar hiç duyulmamıştı bu telefon için...
  • quote:

Hocam yazılım numaralarımız aynı mı?

Değil hocam, benimki 2.16.401.3

• Malesef hiç tepki yok. Android 7'den kaynaklanmış olabilir mi acaba. Android 7'yi yükledikten sonra hiç olmayan takılmalar, donmalar oluyordu arasıra. Son 2-3 gün de hissedilir derecede bazen takılıp, donma oluyordu, önemsemiyordum fazla. Zaten en son kamera uygulamasını açtım dondu ve kapandı. Sonra Boost+ ile bir temizlik yapıp telefonu yeniden başlattım, pin kodunu girdim sehpaya bıraktım. Çay yapıp geldim, elime aldım bir baktım ki ekran açılmıyor, heralde kapandı dedim. Daha sonrası malum. Bakalım servis ne diyecek. Hayatımda ilk kez bir telefonum öldü.
    Anliyorum hocam. Alsak yine iyi ama daha ses seda yok. :) haliyle tek buyik guncelleme vermesi normal artim amiraller de 2 buyuk guncelleme ile sonlandiriliyor. Fakat Sony bu konuda bayagi bir ozenli, ne kadar kamera ve ses ozelliklerini sevmesem de yazilim destegi anlaminda tamdor ettigim bir firma. Xperia Xzs cikti simdi fakat onu da Turkiyeye getirmeyeceklermis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

Malesef hiç tepki yok. Android 7'den kaynaklanmış olabilir mi acaba. Android 7'yi yükledikten sonra hiç olmayan takılmalar, donmalar oluyordu arasıra. Son 2-3 gün de hissedilir derecede bazen takılıp, donma oluyordu, önemsemiyordum fazla. Zaten en son kamera uygulamasını açtım dondu ve kapandı. Sonra Boost+ ile bir temizlik yapıp telefonu yeniden başlattım, pin kodunu girdim sehpaya bıraktım. Çay yapıp geldim, elime aldım bir baktım ki ekran açılmıyor, heralde kapandı dedim. Daha sonrası malum. Bakalım servis ne diyecek. Hayatımda ilk kez bir telefonum öldü.

Anladım hocam bende 7.0 a yükselttim ama sizin sorunları yaşamadım birde benim telefon garantisiz inşallah sizin durumları yaşamam.. Telefon garantiden yapılır yada değişim verirler bu sorunu burada 1-2 kişide duyduk sadece inşallah kronik bir sorun değildir...

• Çok sık telefon değiştiren bir insan değilim Umarım ne pilinde ne başka yerinde sorun vardır cihazın :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetçi23

Çok sık telefon değiştiren bir insan değilim Umarım ne pilinde ne başka yerinde sorun vardır cihazın :/

İnşallah hocam bende 7 ay oldu alalı daha bir sıkıntı yaşamadım inşallah yaşamam bu telefonu bozuluna kadar kullanırım inşallah 2-3 yıl sıkıntısız bir şekilde kullanırız... Kapanma sorununu burada 1-2 arkadaşda gördük belki telefonlardan kaynaklı bir sorun olabilir kronik sorun yok dedik telefona nazar değdirdik :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

Malesef hiç tepki yok. Android 7'den kaynaklanmış olabilir mi acaba. Android 7'yi yükledikten sonra hiç olmayan takılmalar, donmalar oluyordu arasıra. Son 2-3 gün de hissedilir derecede bazen takılıp, donma oluyordu, önemsemiyordum fazla. Zaten en son kamera uygulamasını açtım dondu ve kapandı. Sonra Boost+ ile bir temizlik yapıp telefonu yeniden başlattım, pin kodunu girdim sehpaya bıraktım. Çay yapıp geldim, elime aldım bir baktım ki ekran açılmıyor, heralde kapandı dedim. Daha sonrası malum. Bakalım servis ne diyecek. Hayatımda ilk kez bir telefonum öldü.

Hocam dua et de sorun yazılımsal değil donanımsal olsun. Eğer sorun Android 7 den kaynaklanıyor ise htc nin bunu düzeltmesi çoook uzun sürer.

• Sorun yazılımsal değil donanımsal gibi duruyor 7.0 bende kullanıyorum gerçi bizim yazılım numarası 2.16.709.3 farklı inşallah yazılımsal değildir....

Hocam soyle bi sey var cihazlar genelikle 3 tip olur cin pazari amerika ve avrupa.yavas yavas yazilima atilan biri olarak soyle soyliyim size.mesela kamera actim dondu dediniz bu yazim ve donanim arasindaki uyusmazliktan kaynaklanir.yani bende 7 guncellemesi istiyorum ama avrupa romunu beklemekten baska carem yok cunku avrupa ve cin ve amerika romlari cok farkli.dikkat etmisseniz amerika romu ile asya yani cin romu arasinda kucuk bi mb farki var.yani yazilim olarak kucuk degisiklikler.elbet buyuk olmadigi icin hemen karsiniza cikmaz ama yukaridaki arkadasin hic acilmamasi cihazin ana kartindan olmasi lazim.bi sekilde donanim yazilim uyumsuzlugundan entegreleri yakmissiniz.insallah daha basit bi hatadir ama hic aciilmiyosa baska bi nedeni yok:(

• Telefonu kapanıp açılmayan arkadaşlar CİD numarasını değiştiripte mi android 7.0 ı yüklediler?

• DARKKO70 D kullanıcısına yanıt
    Bir uygulama cihazı bu hale getiremez ve uyumlu değilse uygulama durdu hatası verir. Zaten dediğim gibi cihazda son 2-3 gün uygulamalarda donma oluyordu. Bir de cihaz, uygulama açıkken kapanmadı. Kamera uygulaması dondu kapandı, sonrasında yeniden açtım ve baya kullandım hiçbir şey olmadı. 10-15 dakika sonra telefonda Boost+ ile bir temizlik yapıp telefonu yeniden başlatayım dedim. Pin kodunu girdim sehpaya bıraktım. Yani telefon kapandığında hiçbir uygulama açık değildi. Daha önce donma yapan uygulamalardan aklıma gelenler chrome, facebook, periscope ve boost+ uygulamaları. Yani cihaza birşey olacağını hissediyordum. Daha önce yurtdışı bir M9 almıştım doğubank'tan, o da bu şekilde 1 hafta içinde gitmişti ama o aşırı ısındı bir anda gitti. Sonradan bir tamirciye gösterdiğimde bu cihaz tamir görmüş dedi ve aldığım adama kavga gürültü geri verip paramı aldım. Yani söylicem şu, HTC Desire S'ten beri hep Türkiye garantili HTC telefon kullanırım, böyle bir olaya ilk kez rastlıyorum. Bu olayın kesinlikle yazılım veya uygulamadan kaynaklanmadığını, donanımsal bir çökme olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye'de de satılmış hatalı bir seri varmış, cihazı bu şekilde arızalananlar var.

Ayrıca yüklediğimiz Android 7 Nougat güncellemesi Avrupa unlocked sürümü. Asya veya Amerika falan değil. Zaten ne bootloader kilidini açtık, ne de cihazı s-off yaptık. Bu şekilde orjinalinden başka yazılım yüklenemez. Bu güncellemeyi de benim gibi bir sürü kişi yükledi ve sorun yaşayan kimse olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 6 Mart 2017; 0:27:36 >

• Hatta sahibinden'de M9 araken bir ilana denk geldim. Benzer sorunu yaşamış ve cihazına değişim almış birisi. Bu arkadaşla mesajlaştım ve aynı sorun olduğunu söyledi.

Açıklama:
    Arkadaslar öncelikle herkese selamlar. Bendeki cihaz yenisi ile değiştirilmiş bir cihazdır. Garantisi yetkili htc ithalat 20 aydan fazla garantisi var. Eski cihaz fabrikasyon hatali A9 cihazdi. Ayni cihaz olmadiğı için M9 ile değişim yapıldı. Garantisi ve değişim cihaz evrakları hepsi duruyor. Kulaklık şarj vs hepsi duruyor. Yaninda orjinal HTC kılıfı ve SPİGEN kılıfı mevcuttur. Eski cihazımı sattığım için geçici süre bu cihazımı kullanıyorum. Ekran cam film çektirdim. Yani anlacağınız sıfır ve yanında alacağınız ürünleri ben ücretsiz yanında veriyorum. Herşeyini detaylı bir şekilde yazdım. Patlak,darbeli,şaibeli cihazlardan değil. Bu cihazin birebir çin malını yapmışlar daha ucuza onlardan da sakının. Herseyin hayirlisi olsun . İyi alisverisler...

İlan Linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 6 Mart 2017; 0:22:23 >

Valla öyle deyince ben de şüpheye düştüm şimdi. Belki de Avrupa güncellemesinin gecikmesi bu sorundan kaynaklanıyordur :/
  • Leonly kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar geçmiş olsun htc a9 un hatalı serisi mi varmış? İlk defa duyuyorum burada ilk serilerde hata olabilir Avrupa da böyle bir sorun yok sanırım inşallah değişim alırsınız benim cihaz taiwan cihazı böyle bir sorunda elimde kalır garantisi de yok...

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.