Şimdi Ara

HTC M9 acil yardım lütfen (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    estagfurullah hocam. download modde aciktir bence zaten. hata ayiklama sey icindir fastboot komutlarini telefon acikken uygulayabilmek icindir bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • degerli43 D kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz çok mantıklı geldi.(Yani download modda hata ayıklamanın kendiliğinden açılması) Neticede hata ayıklaması kapalı olan ve çöken cihazlar için durum karışık olabilirdi.
  • Admdgnx A kullanıcısına yanıt
    yani. hiç geri dönüş olmazdı o zaman.
  • Siz varya ADAM'sınız şu saniye itibariyle açıldı telefon hafıza kartı olayı çözüm oldu Allah razı olsun sizden
  • ExFactory E kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah kardeşim, degerli43 abimiz sağolsun diğer yönüyle aydınlattı bizleri. Ben de tam şuan girip, başka bir usb kabloyla baştan dener misin demeye gelmiştim. Mutlu oldum sorunu çözdüğüne :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Admdgnx -- 4 Aralık 2016; 19:23:56 >
  • Admdgnx A kullanıcısına yanıt
    Valla çözdüm ya tekrardan sağolun varolun hayat kurtardınız hayaaat
  • estagfurullah agalar. bildigimi paylastim acildigina cok sevindim gecmis olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Admdgnx

Öncelikle cihazınızla uyumlu yazılım dosyasını indirin. Eğer operatör cihazı değilse(Sprint, Verizon vb.) yani unlocked cihazsa, şu yazılım dosyasını indirin
    https://www.androidfilehost.com/?fid=24415232478675953

Ardından şu:http://dosya.co/v9mm573uavne/fastboot.rar.html
    fastboot dosyasını indirip rar'dan çıkartın. Bu işlemden sonra fastboot isimli bir klasör çıkacak.

Sonrasında indirdiğiniz yazılım dosyasının adını(ilk linkteki 2GB'lık dosyayı) firmware olarak değiştirip fastboot klasörünün içine atın.(Yani bu dosyanın adı 0PJAIMG_HIMA_UHL_M60_SENSE70_HTC_Europe_3.35.401.12_Radio_01.01_U11440792_97.00.51203G_F_release_signed.zip, firmware olacak)

Yalnız yazılım dosyasının kendisini rar'dan çıkarmayın, sadece 555 kb'lık dosya rardan çıkacak.

Sonrasında cihazı, ses kısma ve power tuşuna aynı anda basarak download moda alıp, cihazı USB kabloyla bilgisayara bağlayın.

Bilgisayar cihazı tanıyınca, fastboot klasörünü açın, klasörün içindeyken shift tuşuna basılı tutup mause'a sağ tıklayın Komut penceresini burada aç seçeneğine tıklayın cmd ekranı açılacak.

siyah ekran gelince oraya adb devices yazın ve enter tuşuna basın, cihazınız tanınınca cmd ekranına, htc_fastboot flash zip firmware.zip yazıp enter'a basın. Dosyaları cihaza aktaracaktır. ilk seferde eğer failed yazarsa sıkıntı yok, kendiliğinden download moda alacaktır ama almazsa siz elle download moda tekrar alın.(cihaz kapalıyken ses kısma+güç tuşuna aynı anda basın)

Muhtemelen cmd ekranında yazılar akacaktır aktarım yazıları bu 6-7 defa çıkacak yani bi 10 dk sürebilir.

Eğer buraya kadar sıkıntı yoksa sonda cihazda 2 seçenek yanında ok yazısı çıkacak bunların altında da bir seçenek çıkacak ona gelip güç tuşuyla seçin(buradaki yazıları hatırlayamadım.) power tuşuna basın, cihaz download moduna geri dönecektir. Sonrasında da reboot diyiniz.

Eğer bir sorun yoksa yazılım başarıyla atıldı demektir.
    hocam merhaba,
    elimde one m9 bir cihaz var. fabrika ayarlarına döndürürken sanırım pili bitti ve kapandı. şu anda açılmıyor. boot menüden tekrar fabrika ayarlarına döndürdüm ama yine açılmadı. download modda hima_uhl, locked ve s-on gözüküyor. firmware 3.35.401.32. 0PJAIMG yöntemi ile stock rom kurmak istiyorum. ama cihaz s-on olduğu için sanırım aynı yada daha yüksek firmware numarasına sahip ruu.zip dosyası bulmam gerekiyor fakat bulamadım. ruu dosyalarını nereden bulabilirim. hangi ruu dosyasını yükleyebilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.