Şimdi Ara

HTC m10 ve U serisi kulaklık incelemesi (max310 Ve max320)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar HTC telefonunun ses konusuna ne kadar önem verdiğini HTC kullanıcıları olarak hepimiz biliyoruz. Ben bu konuyu sadece HTC kullanıcıları için değil diğer telefon kullanıcıları olur da bu konuları ziyaret ederlerse gelip görüp kaliteyle tanışsınlar diye açtım. Öncelikle orjinal HTC kulaklığı bulmak çok zor ama ben buldum ve konunun sonunda nereden aldığımı link olarak belirteceğim. İlk kulaklık incelemem 3.5 Jack girişine sahip her cihaza uyabilen HTC Max 310 diye anılan HTC m10 kulaklığı. İlk defa 1 ay önce kullandım daha doğrusu kullanması için annemin Samsung j7 telefonuna aldım ve aşırı memnun kaldı. Tok sesli,u11 kulaklığa göre biraz daha fazla dışa ses veren bir kulaklık ama bas,tiz ve ses yüksekliği açısından kullanıcısını kesinlikle tatmin eder. Bu kulaklık iPhone nun kulaklığıyla yarışır ve bana kalırsa geçer.

Gelelim bana göre bu piyasanın lider kulaklığına.. HTC max320 olarak adlandırılan HTC nin son piyasaya sürdüğü U serisinin Bu kulaklığı sayesinde (Bu arada ben HTC u11 kullanıcısıyım) Başka kulaklık aramama gerek kalmadı. Yalnızca type C girişli telefonlara uyan bi kulaklığın güzelliği nasıl HTC de bu muazzam sesi veriyorsa Huawei mate10pro da da aynı ses kalitesini vermesi. Ben Trance Ve techno müzik dinleyicisi olarak söylüyorum hayatımda taktığım ve özellikle bu fiyata taktığım en iyi kulakici kulaklık. Bas,tiz ses yüksekliği ama özellikle o doyuran tok bas sesi muazzam. Keşke her telefon markası Her özelliğine böyle dikkat etse ve keşke insanlar biraz sadece isme değil araştırıp tabularını yıkıp başka markalara yonelebilseler..

Ben çok araştırdım hepsi burada n11 aklınıza hangi site geliyorsa hepsine baktım ya pahalı ya da orjinal değil. Sonra HTC sayfalarini gezerken Yahya abiye rastladım sağolsun yardımı olsun kargoya vaktinde koyması olsun kargoyu benden daha çok yakından takip etmesi olsun her şeyi 4 4 lük bu abimiz ve bende orjinal HTC kulaklığı varken yedek olarak almistim u11 kulaklığını,iciniz rahat olsun benim alırken kafamda soru işaretleri vardı ama gerçekten orjinal Ve bu fiyatlara böyle kulaklık eminim bulunmaz.

https://forum.donanimhaber.com/htc-usonic-type-c-u-ultra-u11-u11-plus-u12-u12-plus-kulakligi--136570354

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam güzel bi inceleme elinize sağlık ancak general mobile gm8 go dolby destekli kulaklığını kullandım yakın bir zamanda,hem ses şiddeti hem bass ve tiz olarak usonicten daha önde bence , u11 kullanıyorum usonicin tek artısı anc özelliği bence o da zaten ufak bi düzeyde gürültüyü engelliyor , ben araştırdığım konularda ve bizzat yaptığım testlerde usonic kulaklığında bassın olmamasından çok yakınıyorum , tizleri yetersiz , sahne geniş değil ortada ,yazılımsal olabilir bu sorun belki u12+ kulaklığı biraz daha iyidir ama söyleyeceklerim bu kadar :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mhmtkrgzzz kullanıcısına yanıt
    hocam dediğiniz durum kulaklıktan değil bence. htc 10 evo nunda kulaklığı u11 ile aynı. iki telefonda hi-res audio 24bit. evo da ses şiddeti, bas tiz u11 e göre daha yüksek. sanki bilerek bu şekilde ayarlanmış.
  • blkgl B kullanıcısına yanıt
    bende onu diyorum hocam ya type c olduğu için ya da bilerek ayarlanmış bir şey , anlamıyorum ama hifi düzeyinde bu kulaklık bir üst model u11 de neden verebileceği tam performansı vermiyor , lg v30 serilerinde şarj hızlı bitmesin diye düşük empedans moduna alıyor cihazlar kendini kulaklıklar düşük ses veriyor ama kullanıcılar bir şekilde bu durumu atlayabiliyorlar mesela kulaklığı takarken ses kısma tuşuna basılı tutarak.

ikiside type c zaten. bilerek kısıldığını düşünüyorum. evo nun sesi bence biraz fazla yüksekti. son seste yarım saat müzik dinliyorum. kulaklığı çıkarınca beş on dakika kulaklarım hafiften çınlıyordu. son seste uzun süre kullanmak pek sağlıklı değildi. dinlerken rahatsız etmiyordu. yani tüm sesler net, kulaklıkta hiçbir şekilde boğulma yada seste bozulma olmuyordu ama ses kulak için baya yüksekti. u11 bence yeterli gibi. ama şu adaptif gürültü engelleme daha iyi olabilirdi. mesela creative kulaklık vardı. kulağına takıp sadece gürültü engellemeyi açınca bir anda ortam değişiyordu. ama o kulaklık kafa üstü olanlardandı. kulakları komple kapatıyordu.
    htc 10 da jack girişi yok mu hocam ? htc 10 nun kulaklığı jack girişli sanıyordum ben , bence sesten kısıp alternatif özelliklerden vermişler dediğiniz gibi ses yeterli ama bir tık daha şiddetli , bassları belirgin olsa tadından yenmezdi benim düşünceme göre :)

htc 10 değil "htc 10 evo" modeli. type c girişli.
    anladım hocam şimdi baktım bende ,aynı sanıyordum htc 10 ile :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.