Şimdi Ara

HTC HERO OFFICIAL ROM TÜRKİYE İÇİN ÇIKTI ( 2.1 eclair )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar htc taiwan için official rom u çıkarttı ve bunun ardından xda da root lu birçok rom var deneyen olursa rom un adını stabil mi? hızlı mı ? vs... gibi konulara değinebilirse çok iyi olur, bunun yanında screenshout alabilenler olursa rom hakkında daha geniş bilgilere sahip oluruz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D9369ED2 -- 15 Haziran 2010; 21:32:59 >

• Selamlar, xda'da forumlarda genel olarak çok olumlu yorumlar var. modaco'yu beklemekte fayda olabilir. pazartesi çıkarabileceği konuşuluyordu. yalnız modaco da overclock izin veren kernel ile gelmesi şimdilik düşük ihtimal. ben daha kurmadım ama bu akşam cronos ya da villain den birini denemeyi düşünüyorum. görüşlerimi yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suSanAdam

Selamlar, xda'da forumlarda genel olarak çok olumlu yorumlar var. modaco'yu beklemekte fayda olabilir. pazartesi çıkarabileceği konuşuluyordu. yalnız modaco da overclock izin veren kernel ile gelmesi şimdilik düşük ihtimal. ben daha kurmadım ama bu akşam cronos ya da villain den birini denemeyi düşünüyorum. görüşlerimi yazarım.

deneyip bilgi verirsen memnun oluruz dostum, normalde ben şuana kadar kurardım ama rom kurmaktan çok sıkıldım artık uğraşmak istemiyorum
  • mrhaba arkadaşlar.offical room u nereden kuruyoruz. yönergeler falan yokmu htc nin sitesinde bilgi göremedimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirpisan

mrhaba arkadaşlar.offical room u nereden kuruyoruz. yönergeler falan yokmu htc nin sitesinde bilgi göremedimde.

eğer türkiyeden alınma hero varsa ve cid kırma işlemi yapmadıysan kuramazsın çünkü henüz türkiye için resmi güncelleme çıkmadı ama hero yu yurt dışından aldıysan veya türkiyeden alıp ta cid kilidini kırarak kullanıyorsan xda da rom lar mevcut oradan yükleyebilirsin
  • Selamlar, akşam kuracağım demiştim. villain 10.0 kurdum ancak telefon açıldığında google eşleşmesini gerçekleştiremedim. geçen gün türkiye'de google'a ait ip adreslerinin banlanması sonucu android telefonum işlevsiz bir halde şu anda. inanılmaz moral bozukluğu içerisindeyim ve telefonu da elime almak bile istemiyorum. bu yüzden rom'a dair görüşlerimi yazamayacağım. herkesten özür dilerim. hayırlı akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: suSanAdam
    Selamlar, akşam kuracağım demiştim. villain 10.0 kurdum ancak telefon açıldığında google eşleşmesini gerçekleştiremedim. geçen gün türkiye'de google'a ait ip adreslerinin banlanması sonucu android telefonum işlevsiz bir halde şu anda. inanılmaz moral bozukluğu içerisindeyim ve telefonu da elime almak bile istemiyorum. bu yüzden rom'a dair görüşlerimi yazamayacağım. herkesten özür dilerim. hayırlı akşamlar

Gecmis olsun dostum, turkiye de yasiyoruz, ne yazikki son donemlerde kullaniciyi sanal alemde kisitlamak moda oldu ama bu konuda yakin bir tarihte olumlu sonuca ulasacaklarina inaniyorum, moralin duzelince kisa ve oz bir inceleme bekliyoruz...
  • merhaba villain 5.5 yüklerken cihaz en son htc yazısında takıldı kaldı neyi yanlış yaptım acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidden_place

merhaba villain 5.5 yüklerken cihaz en son htc yazısında takıldı kaldı neyi yanlış yaptım acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim

dostum nedenini bilmiyorum ama bu olay benimde başıma geldi yeniden rom kurdum hem villain 10.0 sürümü daha iyi neden onu yüklemiyorsun
  • Selamlar,
    Ben dün akşam Villain rom ve yeni radio romu kurdum. İşte yorumlarım:

Öncelikle Türkçe desteği Morelocal ile olmuyor diye okumuştum, DENEMEDİM. Ben şu an ingilizce kullanmayı tercih ediyorum
    1. Rom gerçekten çok stabil ve hızlı. Bunu hemen farkediyorsunuz. Wi-Fi ve Mobil İnternet sorunsuz, hiçbir ayara gerek yok.
    2. İlk kurulduğunda telefon üzerindeki Villain update çalıştırıp facebook update indirmeden facebook hesabına bağlantı kurmuyor ancak bu update hemen telefon tarafından bulunuyor ve sonrası sorunsuz.
    3. Rom'u ilk kurduğumda (hatta kurmadan önce) google hesabıma kayıt olamıyordum. Romu'un, yaptığım CID kırma işinin veya rootlamanın bu olaya ne kadar etkisi oldu bilmiyorum ama romu kurduktan sonra *#*#4636#*#* tuşlayıp çıkan menüden aşağıdaki 'Set Preferred Network Type' sekmesini açıp 'GSM Only' seçtikten sonra maps hariç tüm uygulamalarım çalıştı. Yineliyorum bu tesadüf olabilir ancak bende çalıştı. Aynı metod eşimin official 1.6 kullanan Tattoo'sunda işe yaramıyor.
    4. Market ve You tube sorunsuz.
    5. Push email desteği olduğu için garanti cep şifrematik ve cep ibb trafik yüklenebiliyor. Daha önceki sürümleri kullanmadığım için onlarda varmıydı bilmiyorum.
    6. APP2SD çok faydalı bir şeymiş.
    7. En güzeli Blutooth üzerinden dosya transferi artık mümkün. Daha denemedim ancak fotoğraf çektikten sonra paylaşım seçeneklerinin arasında Blutooth'da var.
    8. 3D galeri var, hoş olmuş.
    9. Ana ekranda multi touch desteği var. Bu sayede tüm sayfaları küçük küçük tek sayfada görüp geçiş yapabiliyorsunuz.
    10. Sesli komut desteği var. Bir kaç kez denedim, isimleri tanımasa bile 'Redial' gibi komutları alıyor
    11. Kamera iyileştirilmiş artık gece çekimlerinde daha başarılı.

Sormak istediğiniz birşey olursa cevaplarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: oseydik

Selamlar,

Öncelikle Türkçe desteği Morelocal ile olmuyor diye okumuştum, DENEMEDİM. Ben şu an ingilizce kullanmayı tercih ediyorum
    1. Rom gerçekten çok stabil ve hızlı. Bunu hemen farkediyorsunuz. Wi-Fi ve Mobil İnternet sorunsuz, hiçbir ayara gerek yok.
    2. İlk kurulduğunda telefon üzerindeki Villain update çalıştırıp facebook update indirmeden facebook hesabına bağlantı kurmuyor ancak bu update hemen telefon tarafından bulunuyor ve sonrası sorunsuz.
    3. Rom'u ilk kurduğumda (hatta kurmadan önce) google hesabıma kayıt olamıyordum. Romu'un, yaptığım CID kırma işinin veya rootlamanın bu olaya ne kadar etkisi oldu bilmiyorum ama romu kurduktan sonra *#*#4636#*#* tuşlayıp çıkan menüden aşağıdaki 'Set Preferred Network Type' sekmesini açıp 'GSM Only' seçtikten sonra maps hariç tüm uygulamalarım çalıştı. Yineliyorum bu tesadüf olabilir ancak bende çalıştı. Aynı metod eşimin official 1.6 kullanan Tattoo'sunda işe yaramıyor.
    5. Push email desteği olduğu için garanti cep şifrematik ve cep ibb trafik yüklenebiliyor. Daha önceki sürümleri kullanmadığım için onlarda varmıydı bilmiyorum.
    7. En güzeli Blutooth üzerinden dosya transferi artık mümkün. Daha denemedim ancak fotoğraf çektikten sonra paylaşım seçeneklerinin arasında Blutooth'da var.
    9. Ana ekranda multi touch desteği var. Bu sayede tüm sayfaları küçük küçük tek sayfada görüp geçiş yapabiliyorsunuz.
    10. Sesli komut desteği var. Bir kaç kez denedim, isimleri tanımasa bile 'Redial' gibi komutları alıyor

CronosDroid 1.6 versiyonundada morelocale çalışmıyor.Yarım yamalak çeviriyor.Ayrıca google hesabına kayıt olunamıyor dns,host dosyası falan hak getire.
    Bende bugun villain 10 kurayım bakalım
    Teşekkürler incelemen için

• quote:

Selamlar,

Buna ilave;
    12. Telefonu Wireless Access Point olarak kullanabiliyoruz :))

• quote:

Selamlar,

12. Telefonu Wireless Access Point olarak kullanabiliyoruz :))

dostum inceleme için çok teşekkürler anlaşılan htc yi beklediğimize yaradı, yakında küçük sorunlar aşılınca bende geçmeyi düşünüyorum

• villain 10 da overclock olmadan 2.5 mflops alıyorum. Cronos 1.41. oc olmadan 2.3 idi. Gerçekten performanslı.
  • Bir sorum olacak Villain 10 da kişileri aramak için kısayol olarak eklediğinizde ve o kısa yola bastığınız bekleme süresi uzun değil mi sizde? Bende çok rahat 3 - 5 sn bekliyor...
  • Bende 2sn kadar bekliyor.. Arkaplanda çalışan programlardan olabilir belki..
  • android için oc programı varmı indirebieceğimiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirpisan

android için oc programı varmı indirebieceğimiz.

Market'ten overclock widget var indirebilirsin villainrom 10'da kullanıyorum.
  • Cronos 1.7 yi yükledim 6-7 saat oluyor kuralı, ve şuana kadar iyi gitti Vallian 10 bende hata verdi her 1 - 2 saat te bir ".... ... .... uygulamasını zorla kapat" diye, Cronos şuan için bir sıkıntı yaratmadı bakalım yarına kadar belli olur ne olduğu inş bir sıkıntı olmaz...
  • Bunun çıkacağı söyleniyordu ama 2.1'de var mı ve official rom'da geliyor mu bilmiyorum: uygulamaları hafıza kartına kurabiliyor muyuz?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.