Şimdi Ara

HTC desire Z (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
2
Favori
15.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.3.3 tatmin etmez de kaşınmaya başlarsam ben de rootlıyacağım. Daha ilk android telefonum ve bi süre tadına varmak istiyorum. Sense arayüzü çok güzel zaten. Rott yapmaktan en çok alıkoyan beni Sense'in bu kadar bağlayıcı olması.

Custom rom yüklemeye karar versem bile Sense olan birine geçerim herhalde Virtuoso filan gibi. Tabi önümüzdeki günlerde çok şık bir rom çıkarsa bakarız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pea.

Tekrar soru sorayım ; bu alet fiyatını hak ediyor mu sizce?
    Huawei x5'ten klavye(klavye önemli ama olmasa da olabilir) ve biraz yazılım farkı var ama 300tl fiyat farkı var.Bunun dışında ne fark var , bu farklar 300tl eder mi?
    Bir de 100tl daha koyup Xperia Neo da alabilirim.Ekranı daha güzel gibi , işlemcisi de daha iyi.
    Yorumları alayım

Bir de ben genelde elektronik cihazları yoğun kullanırım.Sürekli uygulama açar kaparım , birkaç tane açık tutarım.Ram yeter mi acaba bu duruma?Mesela oyun oynarken bir şeyi merak edip internete girebilirim ya da arkada msn açık olabilir.Buna dayanabilir mi cihaz?

Demiştim , hala yorum bekliyorum

• quote:

quote:

Tekrar soru sorayım ; bu alet fiyatını hak ediyor mu sizce?
    Huawei x5'ten klavye(klavye önemli ama olmasa da olabilir) ve biraz yazılım farkı var ama 300tl fiyat farkı var.Bunun dışında ne fark var , bu farklar 300tl eder mi?
    Bir de 100tl daha koyup Xperia Neo da alabilirim.Ekranı daha güzel gibi , işlemcisi de daha iyi.
    Yorumları alayım

Bir de ben genelde elektronik cihazları yoğun kullanırım.Sürekli uygulama açar kaparım , birkaç tane açık tutarım.Ram yeter mi acaba bu duruma?Mesela oyun oynarken bir şeyi merak edip internete girebilirim ya da arkada msn açık olabilir.Buna dayanabilir mi cihaz?

Demiştim , hala yorum bekliyorum

Bu alet fiyatını hak ediyor. 2-3 ay önce 1000 tl ye alamazken şimdi 750 ye bile alabiliyor insanlar.

Şimdi mesela sana bir soru sorayım.

Bedava veriyorum Desire S ya da Desire HD mi alırsın yoksa X5 filan o karşılaştırdıklarını mı?

Eğer Desire tercihin olursa Desire Z nin bunlardan farkı yok sadece mucize eseri ucuzladı ve klavyesi de bonus oldu.

Daha da nasıl yorum yapabilirim bilmiyorum. İyi seçimler sana

• @aresmar
    Bedava verirlerse en pahalısını alırım , satıp beğendiğim bir telefon ve kontör alırım üstüne
    İkinci el satmaya çalışan insan çok gördüm , biraz kıllandım.Ama bir ton inceleme okuyup x5-xperia neo-desire z karşılaştırması yapıp Desire Z'de karar kıldım.
    750TL'ye nereden , nasıl alınabiliyor acaba?İkinci el ya da mağazaların sonraki alışverişlerde kullanılan 100TL indiriminden mi bahsediyorsun?
    Teşekkürler yorumun için
  • Ben 899 TL ye almıştım fiyatının hakkını veriyor bence Desire Z
    keşke çoğu yerde iphone kılıfı kabı yerine HTC aksesuarlarıda olsa güzel olurdu :)
  • Kampanya bitmis olabilir ama 750+150 world card puanina aliniyordu. Bu sekilde alip 750 tl ye satanlar oldu mesela. Teknosada turkcell 50tl indirimle 850tl ye hala var die biliyorum. Cok az kullanilmis 650 ye satiyorlar birde.

Son olarak facebook twitter gibi sosyal aglar icin bu telefon mukemmel. 250mb internet data hattiyla tadindan yenmez.

Sana hangisini alirdin dememdeki amacim bu telefonun degerinin diger modeller mesela desire s den daha iyi oldugunu belirtmek icindi. Turkiye sartlarinda desire z su an ucuza satiliyor yani.

Edit: boyle uzun mesajlari klavyede yazmak da ayri bi rahatlik oluyormus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 12 Ağustos 2011; 21:47:56 >
  • Ben word kart'ta 732 liraya 5 taksit alacağım inşallah... Aldıktan sonra yardımlarınızı bekliyorum ilk kez adroid kullanacağım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: barlas_dnz

Ben word kart'ta 732 liraya 5 taksit alacağım inşallah... Aldıktan sonra yardımlarınızı bekliyorum ilk kez adroid kullanacağım :D

Nereden , nasıl alıyorsun acaba?
    732TL , kelepir adeta
    Güle güle kullan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barlas_dnz

Ben word kart'ta 732 liraya 5 taksit alacağım inşallah... Aldıktan sonra yardımlarınızı bekliyorum ilk kez adroid kullanacağım :D

Nereden , nasıl alıyorsun acaba?
    732TL , kelepir adeta
    Güle güle kullan

Denizli'ye de vatan bilgisayar açıldı bugun, açılışa özel yüzde 25 indirim yapıyorlar. :)

• arkadaşlar meraba ben bugun yada yarın telefon alıcam,yaklaşık 800 ile 1000 lıra arası bütcem var ve sony ericson neo ile desire z arasında gidip gelmeye başladım işletim sistemi.ses,görüntü,...bana yardımcı olursanız sevinirimm...teşekkürlerrr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batıkanbjk -- 13 Ağustos 2011; 2:12:41 >
  • Ses seviyesi şimdilik yetersiz ancak root olup volume+ vb uygulamalarla ses yükseltilebiliyormuş. Kulaklık kalitesi de tatmin etmedi beni. Orta kalite Sony kulaklıkla dahi daha yüksek ses aldım.

Bu telefon için ideal bir miktofonlu kulaklı önerebilecek olan var mı? Kulak içi ve daha iyi ses verebilecek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: batıkanbjk

arkadaşlar meraba ben bugun yada yarın telefon alıcam,yaklaşık 800 ile 1000 lıra arası bütcem var ve sony ericson neo ile desire z arasında gidip gelmeye başladım işletim sistemi.ses,görüntü,...bana yardımcı olursanız sevinirimm...teşekkürlerrr

Ben de neo almayı düşünüyordum ama ekran parlaklığının güneş altına yetersiz olduğunu vs. okudum. O zamandan beri soğudum telefondan. Tabi canlı görmeden bu konuda net bir şey söylemek yersiz, çünkü arc ile aynı ekranı kullanıyor ve arcta bu yönden bir şikayet okumadım, görmedim.

Neo ile Desire Z arasında ufak tefek farklar var. Desire Z de 5 mp kamera varken Neo da 8 mp kamera var. Desire Z de ön kamera yok, Neo da var. Desire Z de 1.5 dahili hafıza var, Neo da 320 Mb. Desire Z 480x800 iken Neo 480x854. İkisi de 3.7" ekranların. Desire Z deki S-LCD iken Neodaki Led aydınlatmalı LCD. Tabi bu ekran pil ömrü konusunda Neo'yu bir adım öne çıkarır. Parlaklık konusunu göz ardı ediyorum. Desire z de 1300 mAh pil varken Neo da 1500 mAh pil var. Buna karşın Desire z 9 saat konuşma süresi vaad ederken Neo 6 saat. Desire Z 14.4 mbps kadar 3g desteği verirken Neo 7.2 mbps e kadar veriyor.

Neodaki çipset: MSM8255, 45 nm, ARMv7, 1 GHz Scorpion, Adreno 205, Dual-channel, 333 MHz LPDDR2 ,GSM (GPRS, EDGE), W-CDMA/UMTS (HSDPA, HSUPA, HSPA+), MBMS

Desire Z deki çipset: MSM7230, 45 nm ,ARMv7, 800 MHz Scorpion, Adreno 205 ,GSM (GPRS, EDGE), W-CDMA/UMTS (HSDPA, HSUPA, HSPA+), MBMS

Yani hemen heme aynı, Neoda artı olarak 200 mhz işlemci hızı ve dual channel ram teknolojisi var.

Karşılaştırma:http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3421&idPhone2=3734

Fiyat farkına gelince Desire Z en uygun Sanalmarketim.com'da (Büyük marketlerdeki kart kampanyalarını saymazsak) Nakit 829 TL, bonus world ve axesse 12 taksit 838 TL.http://www.sanalmarketim.com/urun/b674281a3d195ffedd5a3240f88b76b9/HTC-Desire-Z-1.5-GB-Cep-Telefonu

Neo için ise şu sıra ararken buldum Bimeskte süper bir fiyat var: 939 TL maksimum ve bonusa 6 taksithttp://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?&uid=119453

Fiyat olarak 100-150 lira arası bir fark var. Senin yapman gereken aradaki fark 100-150 liraya değer mi. Ayrıca Desire Z de fiziksel klavye ve HTC Sense arayüzü var.
    Buna karşın Desire Z biraz daha ağır bunu da atlamamak lazım.

Tabi işin yazılım kısmında şu da var, Neo tam bilmiyorum ama büyük ihtimalle tek tuşla root olabiliyorsundur. Desire Z de root işlemi biraz zahmetli ve benim bildiğim henüz buna girişen yok trde... Root ve Custom Rom olayını önemsiyorsan bunu da bir düşün.

Sonuç olarak bence ikisi de alınabilecek cihazlar ve hangisini alırsan al pişman olmayacaksın. Şimdiden hayırlı olsun.

• Bu Desire Z konusu çok hareketsiz, hatta bir imzamız bile yok :(...
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowtr

Bu Desire Z konusu çok hareketsiz, hatta bir imzamız bile yok :(...

Zamanım olsa bir Desire Z ana konusu açmak istiyorum ancak maalesef vakit yetersiz. Ama sen bi tane açarım dersen özellikleri videoları filan yazarsan. ben de full destek veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Zamanım olsa bir Desire Z ana konusu açmak istiyorum ancak maalesef vakit yetersiz. Ama sen bi tane açarım dersen özellikleri videoları filan yazarsan. ben de full destek veririm.

Olabilir dostum. Elimizde hemen hemen gereken dökümanlar var. Zaten gerektikçe güncelleyebiliriz başlığı, pm atsanız yeter.

Ayrıca fiyatı düşmesinden dolayı kullanıcı sayısının da artacağını düşünüyorum giderek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowtr -- 13 Ağustos 2011; 13:06:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

quote:

Olabilir dostum. Elimizde hemen hemen gereken dökümanlar var. Zaten gerektikçe güncelleyebiliriz başlığı, pm atsanız yeter.

Ayrıca fiyatı düşmesinden dolayı kullanıcı sayısının da artacağını düşünüyorum giderek.

Bir PM atmıştım bakarsan sevinirim.

• Neo konusunda ben de yorum yapayım :
    Desire Z'ye artıları ; 1GHz işlemci , Bravia canlı ekran(normal ışıkta çok güzel ekranı ama güneşte vs kötü) , 8MP kamera(ama kameranın yazılımı kötü) , 720p başarısı iyi , ön kamerası var, hafif , bence tipi daha güzel.
    Eksileri ise ; dahili hafızası 320mB , fotoğraf kalitesi vasat , fotoğraf çekerken touch-to-focus olayı yok , açılışı 2dk'yı buluyor , hafıza ve sim kartı slotları dandik , arayüzü de bir HTC Sense değil , klavyesi yok
  • Arkadaşlar shadowtr ile ortaklaşa bir Desire Z ana konusu açacağız bilgileri toparlıyoruz ben detaylı bir inceleme yapıp shadowtr'e yardımcı olacağım konuda. Yarın sanırım akşama doğru açmış oluruz bir terslik çıkmazsa. Desteklerinizi de bekliyoruz.
  • Konu içine deneyip çalıştırdığınız oyunları, programları linkleriyle beraber eklerseniz, hepsini ilk mesajda toplamaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowtr -- 13 Ağustos 2011; 14:03:53 >
  • güzel bir imza da hazırlamak lazım
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.