Şimdi Ara

★★ HTC DESİRE S Kullanıcılar Kulübü[Destek | Bilgi] ★★ (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.908
Cevap
44
Favori
470.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: checkirge

quote:

Orijinalden alıntı: TURGAYDOGRU

quote:

arkadaşlar bugun 24 ay 49 tl ye vodafone dan aldım. umarım pişman olmam bi anda karar verdim.

Hayırlı olsun hocam ve aramıza hoş geldin.

telefona şunları şunları yapmadan kesinlikle kullanma diyeceğin bir şey var mı?

İllaki bir kılıf alacaksın diye düşünüyorum zaten, ama uygulama neler indireyim dersen. Bence market hesabını aç ve takıl kafana göre, illaki ki hoşuna giden bir şeyler bulucaksın. Zaten 2-3 haftaya kalmaz şu Root olayına gireyim biraz da sense 3.0 kullanayım diyeceksin. Bu arada marketi bilgisayardan kullanmak daha keyifli, istediğin uygulamaya tıkla otomatik olarak telefonuna yükleniyor, arada bağlantı olmsı gerekmiyor. ama bence bunu Wi-Fi olan bir ortamda yap, yada telefonu bilgisayarın üzerinden internete bağla, boşuna 100 mb 3G kotanı yememiş olursun. Marketin webadresihttps://market.android.com/

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mfasya

arkadaşlar tam gövde korumalar nasıl
    http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonu-aksesuarlari/invisible-phone-guard-htc-desire-s-gorunmez-cizilmez-full-body-kilif_02.021.9382.0199.htm

böyle bir ürün var ama bilemedim. dış silikon takınca ekran çöküyor telefon büyüyor çok hoşuma gitmiyor.

Hocam selam, eğer düzgün uygulanırsa evet bu tarz korumalar telefonun doğal güzelliğini bozmuyor ve çizilmelere karşı koruyor ama zaten hiç bir HaTiCe sahibinin telefonu çizecek kadar hor kullandığını zannetmiyorum, buna hepimiz dikkat ediyoruz. Ancak dış silikon kılıflar dediğin gibi görünümü bozuyor ama düşmelere karşı da en iyi bu silikon kılıflar koruyor, çünkü telefon yere düşerse zaten arka kapak üstüne veya cam üstüne düşmüyor, illa bir kenarı üzerine düşüyor o zaman da sadece bu soft kılıflar koruyor cihazı, diğerleri hikaye.

Peki o zaman bana iyi bir kılıf önerebilirmisiniz. kullandıklarınızdan momax neden pahalı anlamadım. silikon veya başka bir kılıf önerirseniz sevinirim.

http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-SOFT-KILIF-3-X-FILM_W0QQidZZ41918986
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-Desire-S-Kilif-JEL-Arkasi-TIRTIKLI-Kaymaz_W0QQidZZ42490680
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-RUBBER-KILIF-3-EKRAN-FILM-STAND_W0QQidZZ42217519
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-DELIKLI-KILIF-SIYAH-3-X-FILM_W0QQidZZ42484194
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-ALIMINYUM-KILIF-3-X-FILM_W0QQidZZ42576226
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-ALIMINYUM-KILIF-3-X-FILM-GUMUS_W0QQidZZ41862504

sizce hangisi arkadaşlar yoksa çekmeli zarf kılıf mı almalıyım. kullananlar varsa bilgilendirirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfasya -- 29 Temmuz 2011; 15:56:42 >

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar tam gövde korumalar nasıl
    http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonu-aksesuarlari/invisible-phone-guard-htc-desire-s-gorunmez-cizilmez-full-body-kilif_02.021.9382.0199.htm

böyle bir ürün var ama bilemedim. dış silikon takınca ekran çöküyor telefon büyüyor çok hoşuma gitmiyor.

Hocam selam, eğer düzgün uygulanırsa evet bu tarz korumalar telefonun doğal güzelliğini bozmuyor ve çizilmelere karşı koruyor ama zaten hiç bir HaTiCe sahibinin telefonu çizecek kadar hor kullandığını zannetmiyorum, buna hepimiz dikkat ediyoruz. Ancak dış silikon kılıflar dediğin gibi görünümü bozuyor ama düşmelere karşı da en iyi bu silikon kılıflar koruyor, çünkü telefon yere düşerse zaten arka kapak üstüne veya cam üstüne düşmüyor, illa bir kenarı üzerine düşüyor o zaman da sadece bu soft kılıflar koruyor cihazı, diğerleri hikaye.

Peki o zaman bana iyi bir kılıf önerebilirmisiniz. kullandıklarınızdan momax neden pahalı anlamadım. silikon veya başka bir kılıf önerirseniz sevinirim.

http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-SOFT-KILIF-3-X-FILM_W0QQidZZ41918986
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-Desire-S-Kilif-JEL-Arkasi-TIRTIKLI-Kaymaz_W0QQidZZ42490680
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-RUBBER-KILIF-3-EKRAN-FILM-STAND_W0QQidZZ42217519
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-DELIKLI-KILIF-SIYAH-3-X-FILM_W0QQidZZ42484194
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-ALIMINYUM-KILIF-3-X-FILM_W0QQidZZ42576226
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-ALIMINYUM-KILIF-3-X-FILM-GUMUS_W0QQidZZ41862504

sizce hangisi arkadaşlar yoksa çekmeli zarf kılıf mı almalıyım. kullananlar varsa bilgilendirirse sevinirim.

Valla hocam ben soft silikon kılıf kullanıyorum, evet telefonu biraz daha kaba gösteriyor ama taahhüt bitmeden başına birşey gelsin istemiyorum, ekranda da bildiğin ekran koruyucu takılı, fazlasıyla işimi görüyor.

• Telefonumu 1 saat önce teslim aldım telefon sıfır-batarya sıfır-arka kapak sıfır. Trt bandrolü içerisinde. Aybüke138 gözümüz aydın inşallah senin cihazda benimki gibi değişmiştir. (Batarya kapakta dahil)
    Telefon sıfır şarj ile geldi. Şimdi güncelleyiyorum baya uğraştıracak beni
  • Hadi hayırlı olsun gözünüz aydın umarım bi problem çıkarmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeQuietDark

Hadi hayırlı olsun gözünüz aydın umarım bi problem çıkarmaz

Teşekkür ederim kardeşim. Dikkatimi çeken ilk husus ilk telefondaki alt kısım biraz açıktı bunda tam kapalı gibi. Bakalım inceledikçe size dönüş yaparım burada.
  • arkadaşlar sert arka kapak veya silikon soft kılıf hiç fark etmez telefonda resmen toz yapıyor özellikle ön taraflara ekranın kenarları
  • Arkadaşlar Brightsar garanti nedir, ben ilk defa duyuyorum. Güvenilir midir? Bazı yerlerde bu garanti altında satılıyor. Hoş, vodafonda nasıl satılıyor onuda bilmiyorum ama :) Var mı Brightstar garanti ile ilgili söyleyebileceginiz bişe?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobbyfixe

Arkadaşlar Brightsar garanti nedir, ben ilk defa duyuyorum. Güvenilir midir? Bazı yerlerde bu garanti altında satılıyor. Hoş, vodafonda nasıl satılıyor onuda bilmiyorum ama :) Var mı Brightstar garanti ile ilgili söyleyebileceginiz bişe?

O garanti değil dist. olarak anlandırabiliriz. Türkiyeye getiren firma. Teleservice bakıyor garantiye.
  • ben vodafone da "bu uygulama şebeke erişimi gerektiriyor. veri indirmek mobil şebekeyi yada wifi etkinleştirin" diyor. wifi da sıkıntım yok vodafone ayarlarım tam ama 3gyle bağlanamıyorum bir türlü.
  • arkadaşlar herkese meraba 2 aydır telefonumu orjinal romda kullanıyorum ilk defa bu virtius mod 1.29 u denemek istiyorum bunu nasıl yükleyeceğim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz bu yüklenince tel garanti dışı kalır mı ve sonra istersem orjinale dönüş yababilirmiyim .kendim beceremeyeceğimi de düşünüyorum bir yandan istanbulda bu işleri yapan bir telefoncu varmıdır.
  • quote:

ben vodafone da "bu uygulama şebeke erişimi gerektiriyor. veri indirmek mobil şebekeyi yada wifi etkinleştirin" diyor. wifi da sıkıntım yok vodafone ayarlarım tam ama 3gyle bağlanamıyorum bir türlü.

Ayarları silip yeniden almayı denediniz mi? Ben avea kullanıyorum net paketi aldığımda bende de bağlantı sorunu oldu. Sonra ayarları kontrol ettim manuel olarak eksik bir yer vardı proxy ile ilgili yazılması gereken orası boştu, orayı yazınca bağlanmıştı. Birde ayarları yaptıktan sonra telefonu yeniden başlattım.
  • Az önce yeni sürüm guncellemesi uyarısı aldım ve yaptım, yeni sürümde degisenler nedir ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrthll

arkadaşlar herkese meraba 2 aydır telefonumu orjinal romda kullanıyorum ilk defa bu virtius mod 1.29 u denemek istiyorum bunu nasıl yükleyeceğim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz bu yüklenince tel garanti dışı kalır mı ve sonra istersem orjinale dönüş yababilirmiyim .kendim beceremeyeceğimi de düşünüyorum bir yandan istanbulda bu işleri yapan bir telefoncu varmıdır.

imzamdaki başlığa gidin orda anlattım ne yapılmasını gerektiğini. Sadece en son adımda LBC mod yerine Virtuous mod yükleyheceksiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: froarleg

Selam arkadaşlar rehberdeki kişiler arama yaparken resimleride görünsün istiyorum
    ne yapmak gerekiyor bir türlü bulamadım yardımcı olacak bir arkadaşı sabırla bekliyorum :)

HTC DESİRE S

Hocam tam olarak anlamadım sorunu, ama demek istedigin rehberdeki kişilerin resimleri ise bunun 3 yolu var, ya resimlerini çekip kisi kartlarında o resimleri tanimlayacaksin yada aynı adamlar face yada Twitter kullaniyorlarsa ise o hesaplarını kişi kartlarına baglayacaksin, böylece adamın face yada Twitter profilinde hangi resim var ise arama esnasında onu görürsün . Umarım yardımci olabilmisimdir.

sim kartındaki numaraları telefona taşıyıp sim deki numaraları sileceksin. daha sonra kişi düzenlerken üste foto işareti var oraya dokunup çekeceksin yada galeriden yükleyeceksin.

• http://urun.gittigidiyor.com/HTC-DESIRE-S-HARIKA-SLIKON-KILIF-3X-EKRAN-KOR_W0QQidZZ42439752#aciklama
    arkadaşlar gerçekten muhteşem bir kılıf tüm alacak arkadaşlara tavsiye ederim kaçırmayın desire s için en güzel koruyucu arka kapak bence 3x de hediye ekran koruyucu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurbalat
    sim kartındaki numaraları telefona taşıyıp sim deki numaraları sileceksin.

nasıl silebilirim simkarttaki numaraları ?
  • Arkadaşlar kılıf alacaklara önerim deri çekmeli kılıflar var ondan alsınlar.Yok öyle silikon telefonun heryereni kaplayan kılıflar telefonu kaba ve kalın gösteriyor.Ekran koruyucu film bile takınca kötü oluyor.Ne öyle bebek gibi telefonu sarıp sarmalamalar benim hoşuma gitmiyor ve tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinansarı

quote:

Orijinalden alıntı: Kestenbetsa

Selam arkadaşlar,

önemli bir problemim var ve eğer bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum. Desire S'i aldıktan 13 gün kadar sonra telefon 1-2 gün kadar kendi kendine kapandıktan (her seferinde yeniden açtım) sonra kapandı ve açılmadı. Satıcıya götürdüm, değişim isteğimi kabul etmedi ve servise gönderdi. Telefon servisten 1 ay 12 gün sonra elime ulaştı. formda "telefonunuz değiştirilmiştir (SWAP)" yazıyordu ve cihaz üzerindeki IMEI no'su farklı, kutu ve aksesuar ve batarya ise benim gönderdiğim cihaza ait olanlardı. Yani sadece cihaz değişmiş gibi görünüyordu. Telefonu bana ulaştıktan 2 gün sonra, yani geçtiğimiz pazar günü yine durup dururken kapandı ve o günden beri de kapanıyor kendi kendine. İnternette SWAP'ın anlamını araştırdığımda telefonumu değiştirmediklerini, sadece anakartı değiştirdiklerini ve üzerine yeni IMEI bastıklarını fark ettim. Bugün Tüketici Hakları ile konuştum ve yarın değişim talebimi içeren dilekçemi vereceğim oraya.

Şimdi, sormak istediğim konuya geleyim. Cihaz sarsılınca kapanıyor. Yani cebimdeyken yürürsem veya fazla hareket edersem kapanıyor. Hatta bugün eve dönerken arkadaşlarla birlikte yavaş yavaş yürüdüm ve kapanmadığını fark ettim (tabi denk gelmişte olabilir). Biraz önce ise telefon bilgisayara epey bağlı kaldıktan sonra bağlantıyı kestim ve bataryanın altındaki IMEI numarasına tekrar bakmak için bataryayı çıkardım. Bataryayı tekrar taktığımda telefon açılmadı (bataryada şarj var). Elimle bataryayı yuvasına doğru daha fazla iterek açmayı denedim ama yine açılmadı. Bunun üzerine şarja bağladım. O zaman telefon açıldı. Şarj bağlantısını söktüm, batarya simgesinde bataryanın üzerinde ünlem işareti görünüyordu. Şarja tekrar bağladım ve birkaç dakika sonra şarj bağlantısını çıkardığımda batarya simgesinde yine ünlem işareti görünüyordu. Bundan birkaç dakika sonra tekrar baktığımda pilin bir kısmının yeşil olarak göründüğünü gördüm.

Telefon bilgisayara epey süre bağlı kaldıktan sonra sökmüştüm. yani pilin boş olması mümkün değildi (hoş, bilgisayara bağlarken de tamamen boşalmamıştı). Şimdi benim aklıma telefonun kapanma probleminin batarya kaynaklı olabileceği geliyor. Sizce Tüketici Hakları dilekçem hakkında gereğini yaparken bende sıfır bir batarya satın alarak deneme yapayım mı? Sorun batarya da olabilir mi? Yoksa problem batarya yuvasında olabilir mi? Sizin görüşleriniz nelerdir?

Telefonumu bir kaç sorun sebebiyle servise gönderdim ve sorunlardan biri de batarya işaretinde çıkan ünlem işaretiydi.
    Diğer sorunlardan dolayı benim telefonda swap oldu. (bu arada htc'ye bir kaç kere sordum değişim cihazının kesinlikle yeni sıfır cihaz olduğunu söylediler.)
    Gelen yeni telefonun sadece pili değişmemişti ve o ünlem işareti yine çıkıyordu yani bunun sebebi kesin olarak pildi. Sanırım sizin de arızanız pille alakalı. Benim telefonda kilitlenme, kapanma gibi sorunlar yoktu ama ünlem işareti pilde bir sorun olduğunu gösteriyor en azından yaşadıklarımdan çıkardığım sonuç bu!!!

Merhaba,
    sizin yazdıklarını okuduktan sonra telefon ile yaşadığım problemi yeniden düşündüm ve bir batarya alıp şansımı denemeye karar verdim. Sonuç; bugün 4. gün ve telefon sıkıntısız çalışıyor. Şu an itibarıyla problemi kendi çabalarımla çözmüş oluyorum. Teşekkür ederim.

Yalnız batarya orjinal değil. Telefona ters takılıyor, galiba başka bir modelin bataryası ama ters takıldığında kullanılabiliyor. Ayrıca şarj cihazıyla birlikte almıştım ve batarya 1300 mAh'lık çıktı. Birkaç gün sonra yüksek kapasiteli bir batarya daha almayı düşünüyorum. Galiba o da benim cihazıma ters takılması gerekenlerden olacak.

Bu yaşadıklarımdan sonra teleservice'in ne kadar kolpa bir firma olduğunu da anlamış oldum. Ellerine açılmayan bir cihaz geliyor ve bunlar önce detaylıca test etmek yerine "telefon açılmıyor, problem kesin anakarttadır." diye tahmin yürütüp direkt anakart değiştiriyorlar. Orjinal bir cihazı onarım yapılmış bir cihaz durumuna çevirdiklerini saymıyorum bile.

Bu arada bilginiz olsun, telefon geri geldiğinde arızayı ilk yaptığı zaman teleservice'e mail atıp sadece anakartını değiştirdikleri bir cihazı tamamen değişmiş gibi gösterdiklerini, beni dolandırdıklarını, üçkağıda getirdiklerini, bana yalan söylediklerini, konuyu yargıya taşıyacağımdan dolayı durumu bana açıklamalarını istedim. 2 haftadır cevap yok. Zaten htc ile teknik servisleri danışıklı dövüş yaparlar, böyle konularda ikisine de güvenmem. Sonuçta kapitalist bir dünyada yaşıyoruz.

21 Mayıs'ta aldım telefonu. Aldığım Vodafone bayisindeki çalışanlarda "sıkıntı olmaz abi, bir problem olursa getir abi, hemen hallederiz abi, sen merak etme abi" söylemleri gırla gitti. Telefon 13 gün kadar sonra kapandı, bir daha açılmadı. Tüketici hakları kanununa istinaden değiştirmelerini istediğim dilekçemle beraber gittim bu bayiye. Sanki telefon aldığım zamanki çalışanlar işten çıkarılmış da, yerlerine yenileri alınmıştı. Telefon teknik servise gitti, 42 gün sonra elime ulaştığında yine arızalıydı (telefon ilk arıza yaptığında cihazı bayiye teslim ettiğim gerekçesiyle tüketici hakları hakem heyetinin dilekçemi kabul etmemesi de başka bir mesele zaten). Ve sorunu kendi çabalarımla hallettim.

Şimdi tüketici hakları hakem heyetinde bununla ilgili bir başvurum var. Ne zaman gidip cihazdaki problemin ortadan kalktığını söylemeliyim bilmiyorum. "başvurumu geri çektiğimde aynı arızayı yine yaparsa ne olur?" sorusu var kafamda.

• Kestenbetsa benimde cihazım değişti. Benim sorunum sadece arka kapak sorunu idi. Telefon sıfır telefon olarak geldi. Arka pil kapağı bataryam dahil değişmişti. Telefonun yeni olduğunu içerisindeki trt bandrolü ile anlayabilirsin ki eğer servis senin eski telefon bataryasını takarken çıkarmadı ise. Benim şahsi tahminim bataryayı tutan cubukta bir problem var. Eski bataryanı takıp batarya tutucu ile batarya arasına küçük bir kağıt sıkıştır sıkı tutsun birde öyle dene.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.