Şimdi Ara

HTC Desire HD INCELEMESI (TURKIYE'DE ILK) + SIK SORULAN SORULAR! | GUNCEL: 22.08.2011 |

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
3
Favori
69.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurQich -- 22 Ağustos 2011; 2:38:37 >

• Ellerine Sağlık... Emek Vermişsin...
  • İnceleme için teşekkürler. Ürünle birlikte gelen micro sd kartın hangi class olduğu yazıyor mu ve 720p video kayıtlarında sorun yarattı mı acaba?

Bir de pil performansı için kalibrasyon yaptınız mı?http://hemorrdroids.net/battery-calibration/
  • Eline sağlık çok güzel yazı olmuş.
  • ellerinize sağlık ...gayet bilgilendirici olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

İnceleme için teşekkürler. Ürünle birlikte gelen micro sd kartın hangi class olduğu yazıyor mu ve 720p video kayıtlarında sorun yarattı mı acaba?

Bir de pil performansı için kalibrasyon yaptınız mı?http://hemorrdroids.net/battery-calibration/

Guzel yorumlariniz icin tesekkurler arkadaslar. Dun gece 2 saat ugrasip yazmistim ki Almanya'da olmayan birsey oldu elektrikler gitti.
    Endisem tum yazdiklarimin gitmis olabilecegi uzerineyken birde bakarim Firefox'ta hepsi duruyor.

Cevaba gelince Kalibrasyonu baska bir anlatima gore yapmistim forumdan bir arkadasimizin anlattigi sekilde. Yalniz gonderdiginiz linkte farkli birazcik.
    En kisa surede deneyip tekrar yapacagim. Simdiden bataryayi yemeye baslayayim en iyisi..

Bu arada micro sd kart uzerinde class degeri yazmiyor. Genelde hicbir kartin uzerinde yazmaz. Bu bilgiler kartlarin kutularinda yaziyor genelde.
    720p video kayitlarda hicbir sorunla karsilasmadim. Hicbir takilma olmuyor en hizli hareketlerde dahil!

• İncelemeyi baştan sona okudum. Tam harika bir inceleme olmuş diyecektim ki;

Ayrica Softwareleri Ipod Touch 3G'yle kiyasladigimda,Apple'in artik Android'in yanindan bile gecemeyecek kapasitede oldugunu dusunuyorum.

Cümlesini okuyunca tüm incelemeye gölge düştü bence. Zira bu cümle en azılı android fanatiklerini bile güldürecek cinsten olmuş. Hani android uygulama konusunda neredeyse Apple'a yetişmiş deseniz anlayacaktım ama iOS, Android'in yanına bile yaklaşamaz demek fanatizmin dik alasından başka bir şey değildir. Öyle absürd bir cümle kurdunuz ki; bırakın niceliksel farkı niteliksel olarak bile iOS uygulamaları Android uygulamalarını ezip geçer...

Ancak her şeye rağmen inceleme için samimiyetle teşekkür ediyorum. Zira epey emek harcanmış...
  • eline sağlık kısmet olursa 1 aya kadar elimde bu cihaz. olmasada android li hd2 den memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

İncelemeyi baştan sona okudum. Tam harika bir inceleme olmuş diyecektim ki;

Ayrica Softwareleri Ipod Touch 3G'yle kiyasladigimda,Apple'in artik Android'in yanindan bile gecemeyecek kapasitede oldugunu dusunuyorum.

Cümlesini okuyunca tüm incelemeye gölge düştü bence. Zira bu cümle en azılı android fanatiklerini bile güldürecek cinsten olmuş. Hani android uygulama konusunda neredeyse Apple'a yetişmiş deseniz anlayacaktım ama iOS, Android'in yanına bile yaklaşamaz demek fanatizmin dik alasından başka bir şey değildir. Öyle absürd bir cümle kurdunuz ki; bırakın niceliksel farkı niteliksel olarak bile iOS uygulamaları Android uygulamalarını ezip geçer...

Ancak her şeye rağmen inceleme için samimiyetle teşekkür ediyorum. Zira epey emek harcanmış...

Softwareleri kiyaslamayla kastim Telefonlarin isletim sistemini kastetmistim. Isletim sistemleri icin malum Software terimi kullaniliyor.
    Bunu dememdeki sebepse acik. Malum Apple simdilik ne Itunes'dan vazgecme niyetinde.. Ne de Flashsiz bir isletim sistemi niyetinde.. Kendi dunyasini devam ettirmenin pesinde..

Bu cumleyle kastedilen Apps(Uygulamalar) degil. Zaten asagida da bu konuda birkac cumle yorum yapmistim. Henuz Android'in Apple kadar uygulama sayisi yok. Nitekim program uygulamalari olarak eksigi yok, fazlasi var. Malum Android'de programlari kullanmak icin ozgurluk fazla. Ornegin Apple'da bir MoreLocale,Antivirus vs yok. Lakin Android'in Apple Store karsisinda en buyuk eksigi kaliteli oyunlardir. Bu farkinda kaliteli oyunlarin cogalmasiyla kalkacagina inaniyorum. Malum Apple oyun uygulamalari sayesinde oldukca onde. PSP,Nintendo karsisinda dahil!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurQich -- 26 Kasım 2010; 18:06:05 >

• inceleme için teşekkür ederim.. oldukça uğraşmışsın belli..
    izninle bir-iki eleştiri de yapayım naçizane..
    almanyada uzun süremi yaşadın ondanmıdır acaba anlatımlarda düşüklükler, kelimelerin yanlış kullanımları gibi durumlar var..
    bir de bazı yerlerde dikkatli açıklayayım olayı diye düşündün sanırım mesela bir cümlede söylenebilecek şey bir paragraf sürmüş.. aynı şeyler devamlı tekrar edilmiş..
    bunları gözden geçirip bazı düzeltme ve fazlalıkların çıkarılmasıyla yazınız çok daha güzel ve akıcı olur diye düşünüyorum..
  • INceleme icin tesekkurler bencede desire hd alanlar mutlaka ekrana koruyucu almamillar cunki kasasi aluminium olsada n8 deki gibi cizilmeye ve zarbelere karsi dayanikli diyil ekranida oyle ne galaxy s de ki gibi gorilla glass ( gorilla glass normal camlara kiyisla 4 ciziklere karsi dayanikli olan camlardan 2 defe daha dayaniklidir)ne de x10 ve iphone4 de ki gibi cizilmeye dayanikli cam kullanilmamis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan azeri -- 26 Kasım 2010; 18:54:14 >
  • Dostum ellerine,parmaklarına sağlık.Çok güzel bir inceleme olmuş.Androidli bir cihaz alma arifesindeyim bakalımAlacağım telefonu genelde internette sörf vb.işler için kullanacağım bu yüzden sağlam donanımlı cihazlara bakıyorum.Desire HD de bunlardan biri
  • Arkadaşlar size kendimden örnek vermek istiyorum.

Ben 6 ay önce ip 3g kulanıyordum 1 yılkadarda kulandım ve sıkıldım itunes flahs olmamasından dedim android e geçeyim ve temmuzda almanyadan galaxy s getirt tim ilk günler güzeldi ama dahasonra anladım android sistem olarak süper ama uygulama kalitesi zayıf .
    Örnek: elimdekicihaz 1.ghz 512 ram olmasına ragmen kaliteli bi oyun yok market te aspalta 4
    Vardı boyut: 36 Mb idi kalite zayıf
    İp3g de 412mhz 125 ram olmasına ragmen aynı oyun 225 mb idi kalite yüksek

Özetlersek galaxy s 1 ayda elden çıkardım
    Şimdi iphone 4 32gb kulanıyorum yeni cıkan oyunlar 600 mb kadar çıkıyo gercek kalite
    Öyle oyun oynayan biride deyilimdir sadece örnek olsun diye verdim
  • Ellerinize saglik cok guzel bir inceleme olmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagy

Arkadaşlar size kendimden örnek vermek istiyorum.

Ben 6 ay önce ip 3g kulanıyordum 1 yılkadarda kulandım ve sıkıldım itunes flahs olmamasından dedim android e geçeyim ve temmuzda almanyadan galaxy s getirt tim ilk günler güzeldi ama dahasonra anladım android sistem olarak süper ama uygulama kalitesi zayıf .
    Örnek: elimdekicihaz 1.ghz 512 ram olmasına ragmen kaliteli bi oyun yok market te aspalta 4
    Vardı boyut: 36 Mb idi kalite zayıf
    İp3g de 412mhz 125 ram olmasına ragmen aynı oyun 225 mb idi kalite yüksek

Özetlersek galaxy s 1 ayda elden çıkardım
    Şimdi iphone 4 32gb kulanıyorum yeni cıkan oyunlar 600 mb kadar çıkıyo gercek kalite
    Öyle oyun oynayan biride deyilimdir sadece örnek olsun diye verdim

sizin telefondan beklediğiniz nedir ben anlayamıyorum.oyun oynatmasımı tek kıstas?birisi çıksın desinki androidde şu uygulama olmadığı için çok zayıftır.marketteki programların hepsini kimse kullanmıyordur.bende marketten birçok şey indirdim ama yarısından çoğunu siliyorum zaten.

sadece sagye yönelik yazmıyorum bunu genelleme yapmak için alıntı yaptım.

• Ellerinize sağlık.
    Güzel inceleme. Devamını bekliyoruz
  • Güzel inceleme olmuş ben genel olarak Desire HD ve şu anda ki en iyi Telefonlar olan Galaxy S ve IPhone 4 kıyaslamasıyla ilgili bir soru soracağım..Telefonların özellikleri nedir işletim sistemleri vs. biliyorum ama güncel takip etmem yazdığım 2 telefona göre ne artıları var mesela:

-GSMArena'ya göre Internet hızı 14.4 Mbps Galaxy ve IPhone da 7.2 deniyor doğru mu bu bayağı bir hız farkı var demektir şu anda en yüksek internet performansına sahip Smartphone galiba..
    -Ekran hassasiyet olarak durum aynı deniyor peki Super AMOLED'e göre fark nasıl LCD kullanıyor galiba Desire HD parlaklık vs. olarak ikisini kıyaslarsanız sevinirim..
    -Kamera olarakta daha iyi iki modelden 720p kayıtta var peki 30fps ile mi çekiyor?
    -Duruşu nasıl dış tasarım olarak güzel görünüyor mu?
    -Snapdragon'un ARM'ye göre yavaş olduğu ne kadar doğru ikiside 1GHz ama ARM A8 daha hızlı diyenler var..
    -Son olarak TR'ye geldi mi fiyatı ne kadar ya da ne kadar olur?

Sonuç olarak Desire HD bu ikisine göre daha mı iyi bir tercih olur kıyaslarsanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi On.E -- 27 Kasım 2010; 23:25:53 >

• ARkadas model 164 gr ve 11.8 mm konuda yanlis yazmissin
  • Degerli yorumlariniz icin tekrardan tesekkurler arkadaslar! Yorumlariniza layik olmaya calisacagim..
    Sorulariniza cevaplara gelince..

quote:

Orijinalden alıntı: Legend_Warrior

Güzel inceleme olmuş ben genel olarak Desire HD ve şu anda ki en iyi Telefonlar olan Galaxy S ve IPhone 4 kıyaslamasıyla ilgili bir soru soracağım..Telefonların özellikleri nedir işletim sistemleri vs. biliyorum ama güncel takip etmem yazdığım 2 telefona göre ne artıları var mesela:

-GSMArena'ya göre Internet hızı 14.4 Mbps Galaxy ve IPhone da 7.2 deniyor doğru mu bu bayağı bir hız farkı var demektir şu anda en yüksek internet performansına sahip Smartphone galiba..
    -Ekran hassasiyet olarak durum aynı deniyor peki Super AMOLED'e göre fark nasıl LCD kullanıyor galiba Desire HD parlaklık vs. olarak ikisini kıyaslarsanız sevinirim..
    -Kamera olarakta daha iyi iki modelden 720p kayıtta var peki 30fps ile mi çekiyor?
    -Duruşu nasıl dış tasarım olarak güzel görünüyor mu?
    -Snapdragon'un ARM'ye göre yavaş olduğu ne kadar doğru ikiside 1GHz ama ARM A8 daha hızlı diyenler var..
    -Son olarak TR'ye geldi mi fiyatı ne kadar ya da ne kadar olur?

Sonuç olarak Desire HD bu ikisine göre daha mı iyi bir tercih olur kıyaslarsanız sevinirim..

- Internet hizlari konusundaki bilgiler dogru. Yalniz bu hizlarla ilgili verilere kanmamak gerekir. Yinede bir siralama yapmak gerekirse Desire HD iclerinde en hizli alettir. Simdilik piyasada bildigim kadariyla Desire HD hizinda bir telefon bulunmamakta!

- Ekran hassasiyeti gayet guzel. Lakin parlaklik konularina gelince onceden bu konuda bir kac inceleme gormustum. Desire HD filmlerde,resimlerde koyu bazi kisimlari acik net gosterebilirken,Galaxy S'de koyu yerler siyaha yakin duruyordu. Ekran kalitesi olarak Amoled SLCD'ye gore iyidir, bu da diger bir gercek!

- Acikcasi kac fps ile cektigini bilmiyorum. Yalniz gunumuzde artik bir cok alet cekimini 30 fps'le yapiyor. Dolayisiyla Fps verilerinede kanmamak gerekir bence.

- Dizayn konusunda cok guzel bir durusu oldugunu dusunuyorum. Acikcasi HD7 dizayninda olsaydi muthis diyebilirdim.
    Yalniz zevkler gorecelidir. Bu konuda zevklerimiz ortusmeyebilir.

- ARM A8 Snapdragon'a gore hizlidir. Lakin bu yinede Desire HD'nin Iphone'dan yavas olduguna dair bir kanit degildir. Bu konuda nette bir cok video mevcut. Ornegin Desire - Iphone 4 kiyaslamalarina baktiginizda bile Desire'nin bir cok alanda Iphone'dan hizli oldugunu gorebiliyorsunuz. Oyle ki teknolojide savas mualesef bir tek islemci hizlarina bakmiyor. Bunun yaninda bir cok unsur var savasi kazanmaniz icin. Ram,Rom,Isletim sistemi vs.

- Turkiye'ye gelip gelmedigi konusunda daha bilgili arkadaslar vardir muhakkak. Bildigim kadariyla internet uzerinden satis yapanlar var. Lakin resmi olarak Turkiye'de henuz cikmadi.

- Uzun sure GalaxyS-Droid X-Desire HD arasinda kaldim. Yalniz Desire HD'de kararimi kildim. Droid X ulkemde henuz satilmadigi icin GalaxyS-DHD kiyaslamasi yapabiliriz gorusundeyim. Iphone4'u bu yarisa katmiyorum bir Apple kullanicisi olarak. Cunku Galaxy S'in ozelliklerine bakacak olursaniz Iphone4 yaninda bir hic kaliyor. Iphone4'un sorunlarinin neler oldugunu soylememe gerek yok. Lakin halende bu sorunlari cozulmus degil. Samsung'un da sorunlari az cok biliniyor. Ornegin GPS konusunda. Desire HD'ninse bilinen tek bir sorunu vardi onuda aninda Update ile cozdu.
    Simdi genel bir degerlendirme yapacak olursak GalaxyS-Iphone4 arasinda GS acik ara one cikiyor. Ekran kalitesi,ozellikleri,hizi vs bir cok artisi var. Dolayisiyla kiyaslayabilecegimiz bir tek GalaxyS cikiyor ki GS karsisinda da Desire HD'nin hiz konusunda bir ustunlugu var. GalaxyS'in ekran kalitesiyle,bataryasi haricinde onemli bir artisi dikkat cekmemekte. Yalniz Desire HD'nin GalaxyS'e karsi internet hizindan tutun,kamerasina,videosuna, HTC Sense'e,ozelliklerine kadar bir cok buyuk artisi bulunmakta. Ustelik HTC musteriyi memnun etme konularinda oldukca basarili. Cikan sorunlara karsi aninda gorevini yere getiriyor. Buna gectigimiz gunlerde de tanik olduk. Dolayisiyla oncelik musteri memnuniyeti diyorum,baskada birsey demiyorum! Secim sizin!

quote:

Orijinalden alıntı: eyokus

inceleme için teşekkür ederim.. oldukça uğraşmışsın belli..
    izninle bir-iki eleştiri de yapayım naçizane..
    almanyada uzun süremi yaşadın ondanmıdır acaba anlatımlarda düşüklükler, kelimelerin yanlış kullanımları gibi durumlar var..
    bir de bazı yerlerde dikkatli açıklayayım olayı diye düşündün sanırım mesela bir cümlede söylenebilecek şey bir paragraf sürmüş.. aynı şeyler devamlı tekrar edilmiş..
    bunları gözden geçirip bazı düzeltme ve fazlalıkların çıkarılmasıyla yazınız çok daha güzel ve akıcı olur diye düşünüyorum..

Bir kac hatali ayri yazilmasi gereken kelimeler buldum. Ondan haric baska seyler varsa duzeltirim tabiki de neden olmasin?
    Siz yeter ki soyleyin,elestiriye acigim!

quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

ARkadas model 164 gr ve 11.8 mm konuda yanlis yazmissin

11.8 mm diye birsey yazmadim. Nereden cikarttiniz bu sayiyi anlamadim..

Yalniz 164 gr agirligi konusunda da yanlisim oldugunu dusunmuyorum lakin bu bilgi direk HTC'nin sayfasinda da yer aliyor.
    Bilmiyorum tarttiysaniz veriler farkli ciktiysa orasini bilemem,yalniz bu bilgi direk HTC'nin sayfasinda dahil bir cok yerde yer almakta!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurQich -- 27 Kasım 2010; 0:32:11 >

• Usta öncelikle eline bileğine klavyene sağlık ben şimdilik desire düşünüyorum ama almanyada dükkan fiyatları ile amazon.de fiyatları arasında ne kadar fark var mediamarkt ile falan birde sen yanlış hatırlamıyorsam 1300 tl'ye almıştın doğrumudur??
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.