Şimdi Ara

★HTC Desire 500 [Destek|Root-Rom-Bootloader-CWM Recovery] ★ (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
755
Cevap
8
Favori
74.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, zaten benim bu verdiğim rom ilk sayfada da mevcut, ilk sayfadaki adımları izleyerek tekrar rom yükleyebilirsiniz. ilgili linkler orada da mevcut...
  • Merhaba arkadaşlar ya 4.2.2 alan kimse yok dimi hala ?
    Ben ikide birde arayıp soruyorum htc destek hattını ama her seferinde aynı şeyi diyolar. Verin servise güncellesinler diye, güncelleme için servise vermek zorunda bırakılmak saçma geliyor, çok şükür donma olayıda neredeyse bitti denecek kadar azaldı donma için verecektim servise hani gerek kalmadı diyebilirm, ne olduysa bilmiyorum başına taş düştü sanki donmaktan başka bişey yapmayan cihaz akıcı çalışıyo şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatukoy

Merhaba arkadaşlar ya 4.2.2 alan kimse yok dimi hala ?
    Ben ikide birde arayıp soruyorum htc destek hattını ama her seferinde aynı şeyi diyolar. Verin servise güncellesinler diye, güncelleme için servise vermek zorunda bırakılmak saçma geliyor, çok şükür donma olayıda neredeyse bitti denecek kadar azaldı donma için verecektim servise hani gerek kalmadı diyebilirm, ne olduysa bilmiyorum başına taş düştü sanki donmaktan başka bişey yapmayan cihaz akıcı çalışıyo şimdi.

Ne yaptın donma azaldı bide banada gelmedi 4.2.2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum söyle diyim donma sorunu yaşayan arkadaşlarda dener en azından faydası olursa ilk önce hafıza ayarlarında birincil hafızayı sd kart olarak seçmiştim o biraz hızlandırmıştı cihazı, yine donmalar vardı ama.. En son htc online danışma da tarif ettiler güncellemeyi görmek için soft reset diyolar onu uyguladım pili çıkartıp 20 saniye güç tuşuna basılı tutuyosun ön belleği siliyormuş bu işlemi yapmıştım, ( görme ihtimali var dediler ama bu işlemlede görmedi güncellemeyi ...) daha sonrada bir kaç defa bu soft reseti denedim, en son denemede yanlışlıkla yaptığım bir işlem var recovery menü açıldı bende farketmeden simlock seçeneğini seçtim telefon tekrar başladı falan ne oldu anlamadım ama ondan sonra hızlandı cihaz. hazır lafı geçmişken bu recoverydeki simlock işlemi tam olarak ne iş yapar bilmediğim için sorayım :)
  • Benim sıkıntım rehberde birine özel melodi ayarladigimda whatsapp tan msj geldiginde de ayni sekil çalması. Kisiyi varsayilan zil sesine aldigimda da yine olan melodiyi çalıyor.. Cozemedim gitti..

• Arkadaşlar bilemeden desire 500 dual sim aldım ve bir kaç yüklenecek sonra hafıza doldu rolf yaptım acemiyim ve önce tek sim kartlı rom yuklemisim sonra zorla çift sim kartlisina uygun rom buldum ama buda şebeke sorunu yaptı başka ülkenin csc kodu radio romy uyumsuzmuzmusve suan teki sorunlu elinde türkiye için uyumlu yada flash liyip paylasicak arkadaş olursacok sevinicem şimdiden teşekkürler

• Telefon yazarken sacmalamis hep yanlışyazilmis kusura bakmayın

• quote:

Dostum söyle diyim donma sorunu yaşayan arkadaşlarda dener en azından faydası olursa ilk önce hafıza ayarlarında birincil hafızayı sd kart olarak seçmiştim o biraz hızlandırmıştı cihazı, yine donmalar vardı ama.. En son htc online danışma da tarif ettiler güncellemeyi görmek için soft reset diyolar onu uyguladım pili çıkartıp 20 saniye güç tuşuna basılı tutuyosun ön belleği siliyormuş bu işlemi yapmıştım, ( görme ihtimali var dediler ama bu işlemlede görmedi güncellemeyi ...) daha sonrada bir kaç defa bu soft reseti denedim, en son denemede yanlışlıkla yaptığım bir işlem var recovery menü açıldı bende farketmeden simlock seçeneğini seçtim telefon tekrar başladı falan ne oldu anlamadım ama ondan sonra hızlandı cihaz. hazır lafı geçmişken bu recoverydeki simlock işlemi tam olarak ne iş yapar bilmediğim için sorayım :)

hocam benim cihazımda günde 1-2 kere donuyordu fakat bugun kullanılmaz duruma geldı nerdeyse telefon calıyor ama dokunmatık calısmıyor yanı donuyor kıtlenıyor ne yapacam bır yardımcı olur mmusunuz ? formattan sonra rahatlıyor ama 3-4 gun sonra yıne baslıyor.. htc de ki ler ne diyor bu durum ıcın

• quote:

Dostum söyle diyim donma sorunu yaşayan arkadaşlarda dener en azından faydası olursa ilk önce hafıza ayarlarında birincil hafızayı sd kart olarak seçmiştim o biraz hızlandırmıştı cihazı, yine donmalar vardı ama.. En son htc online danışma da tarif ettiler güncellemeyi görmek için soft reset diyolar onu uyguladım pili çıkartıp 20 saniye güç tuşuna basılı tutuyosun ön belleği siliyormuş bu işlemi yapmıştım, ( görme ihtimali var dediler ama bu işlemlede görmedi güncellemeyi ...) daha sonrada bir kaç defa bu soft reseti denedim, en son denemede yanlışlıkla yaptığım bir işlem var recovery menü açıldı bende farketmeden simlock seçeneğini seçtim telefon tekrar başladı falan ne oldu anlamadım ama ondan sonra hızlandı cihaz. hazır lafı geçmişken bu recoverydeki simlock işlemi tam olarak ne iş yapar bilmediğim için sorayım :)

hocam bıde soft reset dedıgın tam olarak ne ? bende sımdı pılı cıkartıp osekılde power tusuna bastım 20 sanıye ama acar acmaz dondu yıne ekran

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmazcakmakk

quote:

hocam bıde soft reset dedıgın tam olarak ne ? bende sımdı pılı cıkartıp osekılde power tusuna bastım 20 sanıye ama acar acmaz dondu yıne ekran

Hocam merhaba soft reset olayı ön belleği temizlemek için bu sayede biraz hızlanma olduğunu söylüyolar..
    aynı sorunları bende yaşadım çağrı geldiğinde ekran kitlendiği oluyodu açamıyodum telefonu kırma noktasına bile geldim kaç defa sinirden :) Htc bu donma olayı için her hangi uyumsuz bir programdan dolayı olabilr diyo buda önemli aslında süphelendiğiniz sorunlu çalışan bir uygulama varsa kaldırn derim sonra htc dahili hafızada 250 mb 'dan az yer kaldığında donmalar normaldir demişti bunları online sohbet yardımında öğrendim htc'den çok uğraştırdım kendilerini :) bu hard reset yani format olayıda aynı sizin durum gibi formattan 3-4 gün sonra tekrar uygulama yükleyince donmalara devam moddaydım...
    Benim kendimce bulduğum çözümleride yazıyım isterseniz bir deneyin baya uzun olacak ama,, 360 Security diye bi program var hem anti virüs hemde ön bellek ve arka planda çalışan uygulamaları temizliyor donmalara bi nebze faydası var.. kurun hafızadaki gereksiz dosyaları taratıp silin sonra ekran kapalıyken arka plandaki uygulamaları kapatıyo 1 dakkaya ayarlayın ekran kapandıktan 1 dakka sonra devreye girsin hem pil ömürünü arttırıyo hem gerksiz program çalışmasını engelliyor, sonra bu prgramla ara sıra ram temizlemesi yapın buda hızlandırıyor.. Bunların dışında birnci hafız sd kart olarak ayarlı bende.. bu arada sd kartınızın sınıfı ne? cllass 10 ve okuma yazma hızı oldukça yüksek bi sd kart aldım buda hıza oldukça etkili oldu.. bunun farkına sd kartı çıkartıp cihazı kullandığım zamanm varmıştım eski kart tam bi enkaz gibiydi class 4 'dü. Bu konu altında bunları daha öncede yazdım aslında baya bi çekti millet beni donma şikayetlerim yüzünden.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yilmazcakmakk

quote:

Hocam merhaba soft reset olayı ön belleği temizlemek için bu sayede biraz hızlanma olduğunu söylüyolar..
    aynı sorunları bende yaşadım çağrı geldiğinde ekran kitlendiği oluyodu açamıyodum telefonu kırma noktasına bile geldim kaç defa sinirden :) Htc bu donma olayı için her hangi uyumsuz bir programdan dolayı olabilr diyo buda önemli aslında süphelendiğiniz sorunlu çalışan bir uygulama varsa kaldırn derim sonra htc dahili hafızada 250 mb 'dan az yer kaldığında donmalar normaldir demişti bunları online sohbet yardımında öğrendim htc'den çok uğraştırdım kendilerini :) bu hard reset yani format olayıda aynı sizin durum gibi formattan 3-4 gün sonra tekrar uygulama yükleyince donmalara devam moddaydım...
    Benim kendimce bulduğum çözümleride yazıyım isterseniz bir deneyin baya uzun olacak ama,, 360 Security diye bi program var hem anti virüs hemde ön bellek ve arka planda çalışan uygulamaları temizliyor donmalara bi nebze faydası var.. kurun hafızadaki gereksiz dosyaları taratıp silin sonra ekran kapalıyken arka plandaki uygulamaları kapatıyo 1 dakkaya ayarlayın ekran kapandıktan 1 dakka sonra devreye girsin hem pil ömürünü arttırıyo hem gerksiz program çalışmasını engelliyor, sonra bu prgramla ara sıra ram temizlemesi yapın buda hızlandırıyor.. Bunların dışında birnci hafız sd kart olarak ayarlı bende.. bu arada sd kartınızın sınıfı ne? cllass 10 ve okuma yazma hızı oldukça yüksek bi sd kart aldım buda hıza oldukça etkili oldu.. bunun farkına sd kartı çıkartıp cihazı kullandığım zamanm varmıştım eski kart tam bi enkaz gibiydi class 4 'dü. Bu konu altında bunları daha öncede yazdım aslında baya bi çekti millet beni donma şikayetlerim yüzünden.

hocam tamam uygulamalardan kaynaklanıyor olabılır tamam ama ben format attım vatsap viber falan yukledım sadece oyle kullandım 1 gun falan ama yine dondu meret...benimde class 4 hocam acaba sımdı birinci bellek olarak telefonu secsem bir zararı olur mu

• Hocam aslinda uygulamalardan dolayi olmamasi lazimda neblyim deneme yanilma yolu yaptim suphelendigim bi iki ugulmayi kaldirdim, birde uygulama sd karta tasindiginda kartin okuma hizi yavassa donma yapabilir diye dusunuyorum, sd karti cikartip kullanmayi denedinizmi peki ? O sekilde kullaninca donma olmuyodu bende oyle olursa karttan dolayi donuyo diyebilirz, kullanilan bellek olayindada hepsni deneyin bence ama benim telefnda birincil hafiza her zaman sd kart olarak ayarli.

• Ayrica dediginiz gibi bendede sadece bir kac uygulama yukluykende donmalar oluyodu zikkimda, dedigim gibi bi deneyin derim iste hafiza ayarlarini degistirp deneyin bende cok kurcaladim durdum. 360 securty prgoraminida indirebilirseniz deneyin derim ben faydasi olduguna inaniyorum.

• Çift sim kartlı desire 500 kullanan arkadaş varsa romunu kopyalayıp paylaşabilirmi orjinal rom yok yukledigimde farklı ülkenin ne guncelleme alıyor şebeke frekansları yüzünden sorun oluştu nolur acil yardım bir cevap lutfen

• teknokaya T kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla aynı romlari kullaniyoruz. htcdev.com dan desire 500 romunu kullanabilirsin. EU olan bizim kullandığımız. Yukarıda resmi mevcut linkte var

• Htc dev deki romu indirdim cem ile yüklemeyi denedim ama başlayip duruyor cihaz rootlu bu dosyada tar dosyası nasıl yukleye bilirim benim sorunum asıl çift hatlı telefon ara görüşme kesiliyor ikinci hatta şebeke full gosterib arama yapmıyor çağrı gelmiyor bu durumunda türkiye geç kodu uyumsuz bir rom yuklemissiniz diyor anakart değişecekdiyor servis oda telefon fiyatı kadar acaba direk turkiye orjinal romu yokmu acaba belki inada izin vermiyecek yuklerken yarıda kalicak ama şimdiden teşekkürler

• teknokaya T kullanıcısına yanıt
    üstad ilk sayfada orjinal rom'un yedekli hali mevcut, yine orada programlar içerisinde rom manager adlı uygulama var, ben kullanmadım ancak o uygulamayla ilgili değişikliği yapabilirsin diye düşünüyorum.
  • beyler hıc kımseye 4.2.2 gelmedi mi hala ne bicim is ya bu
  • bana gelmedi türkiyeyede dağıtılmaya başlanmamıştır acele etmeyin bence yazın bile gelebilir bence
  • Valla ben iki uc belki daha fazla oldu hem telefonla hemde online chat destekle HTC ye sordum 4.2.2 guncellemesi desire 500 icin geldi turkiyede dagitimda dediler ama bir sorundan dolayi bazi cihazlar guncellemeyi goremiyor dediler format at dene dediler denedim yok guvenli modda dene dediler yine gormedi guncellemeyi bunlara ragmen gormyosa servse verin guncelleme yaparlar diyolar, boyna dediller biseyler guncelleme sirayla geliyo olabilir dediler, bende milyonlarca satip satis rekoru kiran bi cihaz degil bu dedim kac tane desire 500 var bi guncellemeyi gonderemediniz dedim yok cevap falan.. Kos koca HTC bi guncellemeyi cihazlara gonderemiyor yani. En sonunda sadece bi guncelleme icin cihazi servise verip eziyet cekmek zorundamiyim dedim yapabilecegimiz bir sey yok su an dediler..

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.