Şimdi Ara

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)*** (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.274
Cevap
18
Favori
43.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim de amacım dokunmatiğin ve ses yankılanma sorununun düzelmesiydi ama olmadı. ikisi de servis yüzünden oldu ayrıca. bozdular resmen cihazı

garantide şansımı bir daha denemek istiyorum. telefon eski haline getirmek için hangi fimrware ve romu kullanmam lazım acaba. cihaz ilk aşağıdaki resimdeki gibi gelmişti elime bir de işlerimi hallettikten sonra lock yampamın ne gibi zararı olabilir merak ettim. çünkü unlock cihazlar garanti dışı oluyor diye okumuştum.

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 7 Ekim 2018; 10:24:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: veerzaara

benim de amacım dokunmatiğin ve ses yankılanma sorununun düzelmesiydi ama olmadı. ikisi de servis yüzünden oldu ayrıca. bozdular resmen cihazı

garantide şansımı bir daha denemek istiyorum. telefon eski haline getirmek için hangi fimrware ve romu kullanmam lazım acaba. cihaz ilk aşağıdaki resimdeki gibi gelmişti elime bir de işlerimi hallettikten sonra lock yampamın ne gibi zararı olabilir merak ettim. çünkü unlock cihazlar garanti dışı oluyor diye okumuştum.

Cihaz unlocked olmasına rağmen sunshine ile s-off yapılırken s-off locked seçeneği seçildiği için zaten locked olarak görünüyor yazıda (ama aslen unlocked s-off). O yüzden sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
    S-off s-on a çevirirsen bütün yeteneklerini kaybedersin,cihazın brick olma ihtimali de var ve sunshine tekrar çalışmayabilir,sunshine desteğe derdini ingilizce olarak anlatman gerekir ya da tekrar 25 dolar bayılırsın.

3.16.401.2 fw ve rom lazım sana Oreo olarak resimdeki gibi vereceksen servise (fw ve rom bulman lazım-henüz bakmadım ben). Nougat istiyorsan 2.41.401.3 ya da .4 ya da.41 fw ve rom işini görür.

Gönderdiklerim olur https://mega.nz/#!A40mhS4K!tlE4MFQ-Sj_ewdrJwt2QtPSuq7c-i_T5qiY9-djcwCE yükleyip ardından https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=http://dl3.htc.com/application/RUU_PERFUME_UHL_N70_SENSE80GP_MR_HTC_Europe_2.41.401.4_Radio_1.0.U010241a@61226_79.07_F_release_495903_signed_2.exe bunu yükle olması lazım.

Tabi cid ve mid resimdeki gibi olacak.

Ama önce oreo kurup olmayıp da nougata dönersen,fw yükledikten hemen sonra bootloader'a girip fastboot erase persist komutunu girmen lazım. Sonra da rom.

• hocam şimdi kafamı kurcalayan birşey var bana bu cihaz geldiğinde zaten resimdeki gibi soff ve unlock durumdaydı. yani sunshine falan hiç bilmiyorum zaten. yani bana servisten başka bir cihaz göndermiş olabilirlermi. daha önce de belirttiğim gibi seri numarası da farklı gelmişti. aynı olan sadece imei numarasıydı.

önceki seri no:FA74...
    servisten geldikten sonra seri no:FA64...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 7 Ekim 2018; 14:19:49 >
  • quote:

hocam şimdi kafamı kurcalayan birşey var bana bu cihaz geldiğinde zaten resimdeki gibi soff ve unlock durumdaydı. yani sunshine falan hiç bilmiyorum zaten. yani bana servisten başka bir cihaz göndermiş olabilirlermi. daha önce de belirttiğim gibi seri numarası da farklı gelmişti. aynı olan sadece imei numarasıydı.

önceki seri no:FA74...
    servisten geldikten sonra seri no:FA64...
    Telefonu ya da anakartı değiştirmişler.
  • anladım hocam müsait vaktiniz olursa 3.16.401.2 fw ve rom linki atabilirmisiniz acaba. serviste kontakta olduğum kişi biliyor cihazın oreo olduğunu bu hale nasıl geldi demesin şimdi. gerçi otadan oreo güncellemesi yapılabilir(bildirim geliyor). ama cid değeri farklı olacak bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 7 Ekim 2018; 13:25:0 >
  • quote:

anladım hocam müsait vaktiniz olursa 3.16.401.2 fw ve rom linki atabilirmisiniz acaba. serviste kontakta olduğum kişi biliyor cihazın oreo olduğunu bu hale nasıl geldi demesin şimdi. gerçi otadan oreo güncellemesi yapılabilir(bildirim geliyor). ama cid değeri farklı olacak bu sefer.
    Baktım sabah,fw yok. Önce nougata geçin sonra telefondan OTA ile güncellemeleri tamamlayın. Cid orjinal yapın sonra nougat fw sonra nougat rom sonra otalar sonra hard reset (3.16.401.2'de).
  • İşin kötü yanı 2.41.401.3 ya da .4 ya da.41 fw yükleeken hep hata veriyordu telefon.

Sadecehttps://mega.nz/#!Mt03nCCa!NgoEEA84S303sPU9QerB3tWzRXc9vCwzEHYZGJ6qU38?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber bu linkteki 2.41.709.73 firmware i kurabildim ve bu firmware diğerlerinden küçük boyutlu yani 64,7 mb diğer büyük boyutlu firmwareler kurulamıyor. Anladığım kadarıyla 89 mb boyutundaki firmwarelerin içerdiği bişey yüzünden firmware kurulamıyor

. 2.41.401.3 ya da 4 ya da 41 in aynı şekilde yukardaki linkteki gib küçük boyutlu 64 mb civarı firmware’i bulunuyormudur acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 7 Ekim 2018; 15:36:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

İşin kötü yanı 2.41.401.3 ya da .4 ya da.41 fw yükleeken hep hata veriyordu telefon.

Sadecehttps://mega.nz/#!Mt03nCCa!NgoEEA84S303sPU9QerB3tWzRXc9vCwzEHYZGJ6qU38?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber bu linkteki 2.41.709.73 firmware i kurabildim ve bu firmware diğerlerinden küçük boyutlu yani 64,7 mb diğer büyük boyutlu firmwareler kurulamıyor. Anladığım kadarıyla 89 mb boyutundaki firmwarelerin içerdiği bişey yüzünden firmware kurulamıyor

. 2.41.401.3 ya da 4 ya da 41 in aynı şekilde yukardaki linkteki gib küçük boyutlu 64 mb civarı firmware’i bulunuyormudur acaba.
    Göndermiştim diye hatırlıyorum. Tekrar yüklüyorum şimdi.

Edit : Şu linkteki olmuyor mu?
    https://mega.nz/#!A40mhS4K!tlE4MFQ-Sj_ewdrJwt2QtPSuq7c-i_T5qiY9-djcwCE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 7 Ekim 2018; 19:1:47 >

• tamam oldu hocam tekniği öğrendim hata verse dahi devam etmem gerekiyormuş. Demiştin ya factory reset yap diye. onu yapınca düzgünce kuruluyor her halükarda.

bir de cihaza fastboot oem lock komutunu vermekle cihaz s-on mu oluyor aynı zamanda acaba. tavsiye etmiyorum demişsiniz de ben sadece bootloader lock yapmak için sormuştum. daha önce lock ve soff konumunda idi . daha sonra açmak istesem bootloader kilidini bu sefer unlock olmazmı?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 8 Ekim 2018; 17:13:5 >
  • Suan tavsiyeniz nedir rom olarak hizli stabil pili iyi giden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

tamam oldu hocam tekniği öğrendim hata verse dahi devam etmem gerekiyormuş. Demiştin ya factory reset yap diye. onu yapınca düzgünce kuruluyor her halükarda.

bir de cihaza fastboot oem lock komutunu vermekle cihaz s-on mu oluyor aynı zamanda acaba. tavsiye etmiyorum demişsiniz de ben sadece bootloader lock yapmak için sormuştum. daha önce lock ve soff konumunda idi . daha sonra açmak istesem bootloader kilidini bu sefer unlock olmazmı?.
    Şimdi orada locked yazan yazı gerçek olmayabilir. Şöyleki : Sunshine ile s-off yaparken (bootloader o esnada zaten unlocked olmalı) s-off yapıp locked gibi göstereyim mi diye seçenek veriyor,ok dersen bl unlocked ama yazısı locked oluyor ve s-off oluyor. BL fastboot oem lock dersen zaten locked diye yanıt veriyor,asıl mesele s-off. s-on yapmaya çalışırsan telefon brick olabilir,olmasa bile tekrar sorun yaşarsan cid mid değiştiremez sürüm düşüremezsin,o yüzden tavsiye etmedim.

• peki son bir sorum olacak .
    cihazın serviste anakartı falan değiştirmemişler. ekran değişimi şarj pimi ve hoparlör değişimi yapılıp yazılım atılmış.

şunu merak ediyorum. cihazın imei numarası hiç değişmemesine rağmen seri numarası nasıl değişebilir. yani değişse ikisi birden değişmesi gerekmez mi. ayrıca bu cihaz geldiğinde s-off' tu. cihaz orjinal fabrika çıkışlı s-off olabiliyormu. çünkü servistekiler de önemli olan imei numarasıdır. seri no yazılım atınca değişebiliyor. diyorlar.cihazın değiştirilip değiştirilmediğinden nasıl emin olabilirim. Nasıl bir savunma yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 9 Ekim 2018; 11:49:28 >
  • quote:

peki son bir sorum olacak .
    cihazın serviste anakartı falan değiştirmemişler. ekran değişimi şarj pimi ve hoparlör değişimi yapılıp yazılım atılmış.

şunu merak ediyorum. cihazın imei numarası hiç değişmemesine rağmen seri numarası nasıl değişebilir. yani değişse ikisi birden değişmesi gerekmez mi. ayrıca bu cihaz geldiğinde s-off' tu. cihaz orjinal fabrika çıkışlı s-off olabiliyormu. çünkü servistekiler de önemli olan imei numarasıdır. seri no yazılım atınca değişebiliyor. diyorlar.cihazın değiştirilip değiştirilmediğinden nasıl emin olabilirim. Nasıl bir savunma yapabilirim.
    Soff gelemez,seri no yazılım ile değişmez, swap cihaz vermişler size bence, ya da kekliyorlar, siz soff yapmadıysanız kesinlikle cihaz değişmiş derim ben çünkü imei aslında farklı cihazlara kayıt ettirilebilir ama seri no cihaz değişmez ise değişmez.

• Twrp yükledim hatta boot ekranında yüklemenin olduğu nu power butonuna basmamı yazdı ama Twrp yüklenmemiş orjinal recowery mod açılıyor

• veerzaara kullanıcısına yanıt
    Hocam benim cihaz servisten geldikten sonra karşı taraf sesimi yankılı duyuyorum demeye başladı sizdeki problem de aynımı

• merhaba hocam ben direk android 6.0.1 döndürmek istiyorum bu mümkün mü direk odin gibi bişey ile flash yapamıyoruz
  • Aynen hocam hangi servise gondernlstin telefonu. Ayrıca senden çok rica ediyorum serviste telefonun seri nosu değişmişmi diye bakarmısın.ben FA74... seri nolu cihaz göndermiştim bana FA64... lü bu yankı sorunu olan bi telefon geldi. Yazılım değişince değişir diye kandırmaya çalışıyorlar beni. Bu yankı problemi çok sıkıntılı bir durum. Korsan dinleme yapıldığı şüphesi geliyor akla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 11 Ekim 2018; 9:17:46 >
  • veerzaara kullanıcısına yanıt
    vatan bilgisayara verdim onlarda izmir kvk ya vermişler imei numarası aynı ama seri numarasına nasıl bakıcam onu bilmiyorum ama cihaz s-on durumda .

konuştuğum kişiler yankı olayını devamlı söylediğine göre sanırım baya rahatsız edici garanti bitmeden terar servise vericem öyle gözüküyor .

komple hard reset yaptım ama hala aynı telefonu servise göndermeden önce avea hattım vardı vodafona geçtim telefon geldiğinde acaba onunla alakalı olabilirmi diye aklıma geliyor
  • Seri no ayarlar telefon hakkında kısmında bılabilirsin. Ben başka sim kartları ile de denedim durum aynı. Ve çok rahatsız oluyor karşı taraf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veerzaara -- 11 Ekim 2018; 9:21:29 >
  • Baktım hocam seri numara aynı bende

Kulaklık kullandığım zaman yankı olayı olmuyor ama herkes şikayetçi hakem heyetine başvursam dexter Morgan arkadaş daha çok uğraştığını yazmıştı lanet ediyorum bu cihaza 2000 yılından buyana cep telefonu kullanıyorum hiç bir cihazım arıza yapmadı bu cihazı 3. Kez servise göndercem

Z3 compact mumla arar oldum

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.