Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (819. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.588
Cevap
101
Favori
777.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi whatsapptan bir bildirim geldi, evde yanlız yaşıyorum telefonum yanımda gerçekten aşırı düşük bir ses geldi. Şaşkınım, servise mi vermem gerekecek acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesWeKhan

Aslına bakarsanız aldığımdan beridir tek şikayetçi olduğum konu bu telefondan. Ben kolay beğenen biri değilimdir telefon gerçekten müthiş ancak bir bozukluk varsa da düzelmesi şart. Yani 3000 liraya aldığım telefonun sesini 1000-1500 liralık bir telefon ezince insanın gücüne gidiyor. Yanlış anlamayın dediklerimi olay parasal bir mevzu değil. Sesiyle ünlü bir telefondan bahsediyoruz.

Haklısınız hocam.Sesi daha kaliteli yapmak adına,yüksekliğinden ödün vermişler. Bir M8 değil.Ama M8 stereo front speaker idi,10 öyle değil. 10'un asıl iddiası kulaklık sesinde. Ama dediğiniz gibi o da olsaydı keşke diyor insan. Yeterli mi? Yeterli. Beklentiler karşılıyor mu? Göreceli.
  • quote:

Şimdi whatsapptan bir bildirim geldi, evde yanlız yaşıyorum telefonum yanımda gerçekten aşırı düşük bir ses geldi. Şaşkınım, servise mi vermem gerekecek acaba?

Whatsapp son sürümünde sıkıntı var bildirimlerde,fix üzerinde çalışıyorlar,düzelttik dediler ama düzelmedi.O herkeste var.Bildirim sesi çıkmayanlar bile var başka telefonlarda. Whatsapp dışında var mı bu sorun?
  • telefoncudan htc 10 aldım telefonda sorun yok ama farklı kulaklık çıktı sonradan fark ettim resimdeki kulaklıklar gibi değil htc logosu var iyi ses veriyor ama farklı çıktı ve yere düşürdüm kulaklığı sol tarafı bozuldu ne yapmam lazım telefon sıfır aldım jelatinliydi faturası vs var
  • ben 7.0 us romlar vs uğraşmadığım halde güncelleme yüklenirken recovery hatası alıyorum. tek yaptığım unlock, twrp recovery ve s-off işlemi. kendi sürümüme uygun stock recovery yükledim güncelleme hala başarısız. şimdi relock yaptım.
    telefonumda 1.95.401.4 sürümü yüklü. "2PS6IMG_PERFUME_UHL_M60_SENSE80GP_HTC_Europe_1.90.401.5_Radio_1.0.U010141a@60714.2_59.06_F_release_483306_combined_signed_2" dosyasını "2PS6IMG" olarak adını değiştirip sdcarda attım. 1.95.401.3 numaralı güncellemesini buldu. şimdi onu indiriyor bakalım sorunsuz yükleyebilecek mi. bu işlemde problem olmaz ise nougat yüklenir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat5555

ben 7.0 us romlar vs uğraşmadığım halde güncelleme yüklenirken recovery hatası alıyorum. tek yaptığım unlock, twrp recovery ve s-off işlemi. kendi sürümüme uygun stock recovery yükledim güncelleme hala başarısız. şimdi relock yaptım.
    telefonumda 1.95.401.4 sürümü yüklü. "2PS6IMG_PERFUME_UHL_M60_SENSE80GP_HTC_Europe_1.90.401.5_Radio_1.0.U010141a@60714.2_59.06_F_release_483306_combined_signed_2" dosyasını "2PS6IMG" olarak adını değiştirip sdcarda attım. 1.95.401.3 numaralı güncellemesini buldu. şimdi onu indiriyor bakalım sorunsuz yükleyebilecek mi. bu işlemde problem olmaz ise nougat yüklenir diye düşünüyorum.

Cid-mid değiştirdiniz inşallah.
  • Kilit ekranındaki desen küçülmüş mü? Daha doğrusu noktalar birbirine yakınlaşmış sanki, eskiden tek elle deseni çizerken zorlanıyordum şimdi çok basit geldi. Bildirim kısmına bayıldım. Yeni özellikler varsa bildiğiniz yazarsanız sevinirim.
  • Arkadaşlar 7ye geçmeden önce kilit ekranındayken tüm whatsapp mesajlarını görebiliyordum, şuan sadece gelen son mesaj görünüyor bi çözümü veya ayarı varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit_ozen

Arkadaşlar bende şu HTC 10 denen arkadaştan bir adet edinmeyi düşünüyorum. HB de 2250 liraydı. Uygun bir fiyat mıdır sizce? Teknosa'da biraz kurcaladım 3 bin liraydı orada fiyatı. Reyonla ilgilenen kişiler bunu alana kadar S7 edge al falan dediler.

Açıkcası bu telefonda gözüm var ama Şubat'ta HTC 11 çıkabilir diyolar. Snapdragon 835 li bir telefon almak daha mı mantıklı olur? Nokia 8 ve HTC telefonlar arasında kaldım. Snapdragon 835 li telefonlar çıkınca bunların fiyatında fazla bir düşüş olur mu? Önerir misiniz? Lütfen aydınlatın...

Not : LG G4 sporlulardanım. Bootloop nedeniyle 3 aydır telefonsuzum...

Hocam sana şöyle söyleyeyim HTC'de amiral gemi olarak en hızlı fiyatı düşen telefon HTC 10 dur herhalde. Böyle güzel bir telefonun fiyatı nasıl bu kadar hızlı ve çok düştü bende anlamadım ama bu fiyata ben gözüm kapalı alırım.(HTC'nin fiyatı çok düşmez beklemeye gerek yok diye çıkar çıkmaz almıştım ama bu sefer şaşırttı beni) A9 bile 2000TL şuan, HTC 10'un bu dolar kuru ile 2200 TL olması şaka gibi bir şey. Sanırım HTC'nin HTC 10 dan sonra üst üste bir sürü model çıkarmasını burada etkisi var. HTC 10 desire, HTC U falan derken baya çoştu. Yoksa HTC'nin fiyat konusunda Apple'dan geri kalır bi yanı yoktu. M9 un fiyatına bakın ne demek istediğimi anlarsınız zaten. Bu saatten sonra HTC 10'un fiyatının düşeceğini sanmam, yeni gelen telefonlar zaten dolar kuru sebebi ile 3000TL'den yukarı fiyatlara gelecektir. Yine de aceleniz yoksa HTC 11'i bekleyebilirsiniz.(bu arada HTC büyük ihtimalle HTC 11 ismi ile değil yeni bir isim serisi ile gelecek.)

Nokia 8 serisine gelecek olursak, kamera konusunda kesinlikle başarılı bir cihaz olacağını düşünüyorum. Ama piyasaya sanki böyle apar topar ben burdayım demek için girmiş gibi de bir halleri var. Uygun bir fiyata gelirse değerlendirilebilinir.

• şu an nougat öncesi 61 mb lık son güncelleme paketini yüklüyorum. bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
  • Cryptobio C kullanıcısına yanıt
    Bu özelliği Z3'te denemiştim, tek faydası bir yandan YouTube açıkken diğer yandan internete girebilmek oldu. Bir de aynı anda iki sekmeyi yanyana açabilmek güzeldi. Bunların dışında çok da kullanışlı bir özellik değil küçük ekranlı telefonlarda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben yurtdışı bir cihaz kullanıyorum ve şuan 7.0 güncelledim. Malum yöntemlerle imei attırmadım hala bu güncelleme yüzünden bu konuda bir sıkıntı yaşarmıyım. Ayrıca s-off imkanı 7.0 için gelme imkanı varmı.
    Bir diğer sorum yıllar önce s3 zamanında custom rom işleri ile uğraşıyordum fakat zaman ve imkan değişikliği nedeniyle uğraşma vaktim olmaz diye s-off yapmadan 7.0 geçtim sizce pişman edermi bu durum.
    Ve son olarak s-off ,bottloader , custom rom ve lazım olabilecek diğer yükleme işlerini bilen arkadaşlar rehber niteliğinde hazırlayıp konunun başına sabitlese güzel olmaz mı. Hem ihtiyacı olan oradaki adımları izleyerek gerekenleri yapabilirler.
    ilgilenen herkeze teşekkür derim.
  • Yok hocam hatta söyle söyleyeyim telefonun kendi bildirim sesleri var ya ayarla kısmında, oradan sesi ayarlayınca yüksek bir ses geliyor gerçekten müzik çalarken falan öyle yüksek bir ses çıkmıyor bende anlayamadım. Yardımınız için çok teşekkür ederim vaktini aldım. Birde son sorum ben direk balıklama atladım güncellemeye soff yapmadan. Artık bir şansım yok mu? Güncelleme desteği kesilince yapmayı planlıyordum ben.
  • Ayrıca bendede güncellemeden sonra sesde fazlasıyla azalma oldu
  • quote:

Yok hocam hatta söyle söyleyeyim telefonun kendi bildirim sesleri var ya ayarla kısmında, oradan sesi ayarlayınca yüksek bir ses geliyor gerçekten müzik çalarken falan öyle yüksek bir ses çıkmıyor bende anlayamadım. Yardımınız için çok teşekkür ederim vaktini aldım. Birde son sorum ben direk balıklama atladım güncellemeye soff yapmadan. Artık bir şansım yok mu? Güncelleme desteği kesilince yapmayı planlıyordum ben.

Şu anda Nougat içinden s off olmuyor.Ama gelir diye tahmin ediyorum.
  • quote:

şu an nougat öncesi 61 mb lık son güncelleme paketini yüklüyorum. bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Hocam cid-mid Değiştirin isterseniz. Hangi bölge romunu yüklüyorsanız ona geçin,yoksa otalarda sıkıntı çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunkarbey

Ben yurtdışı bir cihaz kullanıyorum ve şuan 7.0 güncelledim. Malum yöntemlerle imei attırmadım hala bu güncelleme yüzünden bu konuda bir sıkıntı yaşarmıyım. Ayrıca s-off imkanı 7.0 için gelme imkanı varmı.
    Bir diğer sorum yıllar önce s3 zamanında custom rom işleri ile uğraşıyordum fakat zaman ve imkan değişikliği nedeniyle uğraşma vaktim olmaz diye s-off yapmadan 7.0 geçtim sizce pişman edermi bu durum.
    Ve son olarak s-off ,bottloader , custom rom ve lazım olabilecek diğer yükleme işlerini bilen arkadaşlar rehber niteliğinde hazırlayıp konunun başına sabitlese güzel olmaz mı. Hem ihtiyacı olan oradaki adımları izleyerek gerekenleri yapabilirler.
    ilgilenen herkeze teşekkür derim.

Hocam s-off olsaydı çok iyi olurdu ama olmasa da custom romlar yüklenir,sadece geri dönüşler ve çapraz geçişlerde iyice okumadan direk dalmamak lazım.mesela şu anda Marshmallowa geri dönemezsiniz,o yüzden denemeyin.Rehber konu aklımda,vakit bulursam düşünüyorum ben de.

• s-off olmanın faydaları işte. şu anda kurulum bitmek üzere 7.0 kurulum bitti açılış ekranının gelmesini bekliyorum. telefonum s-off ve golden cid olduğu için işlemlerde sorun yaşamadım. yoksa 1.95.401.4 sürümünden iki alt sürüm olan 1.90.401.5 sürüme nasıl düşürüp telefonu kurtarabilirdim ki.

eğer telefonunun bootloader kilidini açarak bir şeyler yapmayı düşünenler var ise s-off işlemini şiddetle öneririm.

edit:kurulum bitti 7.0 güncelleme başarılı.
    sürüm no:2.41.401.3 oldu.
  • quote:

s-off olmanın faydaları işte. şu anda kurulum bitmek üzere 7.0 kurulum bitti açılış ekranının gelmesini bekliyorum. telefonum s-off ve golden cid olduğu için işlemlerde sorun yaşamadım. yoksa 1.95.401.4 sürümünden iki alt sürüm olan 1.90.401.5 sürüme nasıl düşürüp telefonu kurtarabilirdim ki.

eğer telefonunun bootloader kilidini açarak bir şeyler yapmayı düşünenler var ise s-off işlemini şiddetle öneririm.

edit:kurulum bitti 7.0 güncelleme başarılı.
    sürüm no:2.41.401.3 oldu.

Supercid mi var hocam 11111111?
  • 
Sayfa: önceki 817818819820821
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.