Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (821. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.589
Cevap
101
Favori
777.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • N7 ruu zip olan 2.28.401.9 beta olan. Bende kurulu. Yeni dağıtılan stabil sürüm ise 2.41.401.3. Ki bu sürümü ruu Su henüz çıkmamıştı. Birkaç güne çıkar denildi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursatgoker

İyi günler arkadaşlar. Bende yaklaşık 1 aydır HTC 10 kullanıyorum. Bir sorum olacak.

Özellikle batarya ve kamera açısından düşünüce sizce Android 7 ye güncellemeye değermi? US versiyon / ROM yada en son güncelleme ile kullananlar bilgi verirse sevinirim.

Çünkü ilk kez bir telefon bataryası beni memnun etmişti. Bunun bozulmasından korkuyorum.
    Şu an ekran görüntüsü yok ama hafif bir kullanıcı olarak %19 batarya kaldığı durumda

Kullanım süresi: 2 gün 5 saat
    Ekran açık kalma süresi: 4 saat 20 dakika

ve buna benzer değerler elde ettim. 5 saati geçkin SOT aldığım bile oldu zaman zaman. Oyun oynamam. Performans artışı açısından bir kaygım yok. Zaten çok hızlı bir telefon.

nougat ile bu sürelerin altına düşmezsiniz emin olun. doze modu daha aktif şekilde hayata geçiyor nougatta. alacağınız süreler kesinlikle daha iyi olacaktır. güncelleyin,sonra bi hard format; işlem tamamdır...

• lawyer25 kullanıcısına yanıt
    Şu telefondan bahsettiğiniz süreleri ben neden alamıyorum biri bana açıklasın ya.
    Ne yapıyorusunuz, ekran süresini şişirmek için farklı bir kullanım tarzınız mı var ?
    Gün tasarrufu, parlaklık seviyesi, gereksiz uygulamaları kapama bla bla yok arkadaş 4 saat ekrran süresi çıkmıyor.

Telefon çok rahat 1 günü çıkarıyor sıkıntı yok ama ekran süresi olarak bahsettiğiniz değerlere asla ulaşamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanatairum

Şu telefondan bahsettiğiniz süreleri ben neden alamıyorum biri bana açıklasın ya.
    Ne yapıyorusunuz, ekran süresini şişirmek için farklı bir kullanım tarzınız mı var ?
    Gün tasarrufu, parlaklık seviyesi, gereksiz uygulamaları kapama bla bla yok arkadaş 4 saat ekrran süresi çıkmıyor.

Telefon çok rahat 1 günü çıkarıyor sıkıntı yok ama ekran süresi olarak bahsettiğiniz değerlere asla ulaşamıyorum.

kullandıgım uygulamalar: messenger, whatsapp, feedly (haber okuma programı), browser üzerinden facebook.
    4 saatin altına hiç düşmüyor genellikle 4 ile 5 saat arası ekran süresi alıyorum.
    hiç kullanmadığım ve kullanmayacağım programları mümkünse sildim silemediklerimi devre dışı bıraktım.

• sanatairum kullanıcısına yanıt
    sakin ol hocam; o süreleri ben de alamıyorum arkadaş yazmış ya güncellersem düşer mi diye, ona mahsuben yazdım :)) yoksa ben her akşam şarja takıyorum yani. ortalama ekran sürem de 5 saati geçmiyor...
  • sanatairum kullanıcısına yanıt
    Bence pil üreticileri farklı ve bize gelen fason pil.

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

• Hocam soff durumu ve mevcut rom firmware bilgileriniz nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TexasRanger

quote:

kullandıgım uygulamalar: messenger, whatsapp, feedly (haber okuma programı), browser üzerinden facebook.
    4 saatin altına hiç düşmüyor genellikle 4 ile 5 saat arası ekran süresi alıyorum.
    hiç kullanmadığım ve kullanmayacağım programları mümkünse sildim silemediklerimi devre dışı bıraktım.

Yani anlamam gereken şu mudur ; akıllı telefon olarak watsap,messenger,browserdan facebook kullanıyorsunuz, sonra 3000 tl verip 3310'a çeviriyorsunuz telefonu, 4-5 saat ekran almak için ?

Daha sonrada telefonun pil performansı çok iyi ??

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa telefonu siz mi yanlış kullanıyorsunuz yada benim beklentim mi yanlış ?

• quote:

quote:

quote:

Yani anlamam gereken şu mudur ; akıllı telefon olarak watsap,messenger,browserdan facebook kullanıyorsunuz, sonra 3000 tl verip 3310'a çeviriyorsunuz telefonu, 4-5 saat ekran almak için ?

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa telefonu siz mi yanlış kullanıyorsunuz yada benim beklentim mi yanlış ?

:)) pil konusunda şunu söyleyim, telefon çıkmadan htc 2 güne varan pil ömrü diye reklam yapıyordu ama malesef gerçek hayatta öyle olmuyor işte. şu ana kadar kullandığım telefonlar içinde s7 edge tartışmasız en iyisiydi pil olarak. orta-sert kullanıcı olarak tanımlıyorum kendimi. benim kullanım senaryomda 15-16 saat pil ömrü ve max 5 buçuk saat ekran süresi alıyorum...

• uzman2626 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. O ✅ I kaldırınca olay düzeldi. Teşekkürler

• lansker kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, olay budur.
    Standart kullanımım var.Aynı sizin gibi çıkıyor değerler.
    Güç tasarrufu açıp 5 saat ekran almanın mantığı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lansker

N7 ruu zip olan 2.28.401.9 beta olan. Bende kurulu. Yeni dağıtılan stabil sürüm ise 2.41.401.3. Ki bu sürümü ruu Su henüz çıkmamıştı. Birkaç güne çıkar denildi.

Bilgilendirme için teşekkürler.

O zaman betayı pass geçip 1.90 RUU kurup, stabil ola N7'yi ota üzerinden almalıyım.

@ Ordeniz hocam S-OFF'um, CID M27

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YER-DENİZ -- 25 Ocak 2017; 11:46:16 >
  • quote:

quote:

quote:

Aslında bu telefonun mantığı "hızlı şarj". Stock dışındaki bazı romlarda ve bazı kernel,pnp ve thermal manager lar ile 6-7 saat ekran süresi alınıyor (powersaver mod olmadan). Ama stock iseniz,hızlı şarja yönelmeniz gerekiyor.

• S off isen her türlü yüklersin

• Arkadaşlar Nougat'da Xposed kullanan var mı? Zip'i nereden indirdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA

quote:

Orijinalden alıntı: lansker

N7 ruu zip olan 2.28.401.9 beta olan. Bende kurulu. Yeni dağıtılan stabil sürüm ise 2.41.401.3. Ki bu sürümü ruu Su henüz çıkmamıştı. Birkaç güne çıkar denildi.

Bilgilendirme için teşekkürler.

O zaman betayı pass geçip 1.90 RUU kurup, stabil ola N7'yi ota üzerinden almalıyım.

@ Ordeniz hocam S-OFF'um, CID M27

S-off iseniz rahat. Stock düşünüyorsanız dediğiniz gibi MM'a dönüp OTA ile devam. Ya da ruu.zip çıkana kadar beklersiniz(çıkarsa).
    Ya da custom düşünürseniz (stock'a yakın) MaximusHD yükleyebilirsiniz. Önce TWRP son sürüm 3.0.3 yüklersiniz,sonra firmware 2.41.401.3 yüklersiniz,ve TWRP'den MaxHD 3.6.0 yüklersiniz.Ben şu anda bunu kullanıyorum. Ya da Cid-Mid US Unlocked yapıp US Nougat ruu.exe ile tertemiz kurulum yaparsınız. s-off olduğunuz için seçenek çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ddiscoveryy

Arkadaşlar Nougat'da Xposed kullanan var mı? Zip'i nereden indirdiniz?

Nougat xposed yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordeniz

quote:

Orijinalden alıntı: YesWeKhan

Nasıl yapacağım bir aydınlatabilirsen çok iyi olur arkdaşım ya :)

Tel kapat.Güç tuşu ve ses kısma basılı tut.Ekran parlayınca güçten parmağını çek,sesteki dursun.sonra download modda açılacak.Orada Reboot to bootloader seç (ses tuşlarıyla in çık,güç tuşuyla seç).Bootloader açılınca ,boot to recovery mode seç.sonra kırmızı üçgen çıkacak KORKMA.Ses kısma ya da açma tam hatırlamıyorum ikisinden birine tek tık bas (yanlış olana basarsan baştan uygulaman gerekebilir işlemleri). Recovery açılır ve oradan factory reset seç ok falan tamamdır.

Üstad bu işlemin Cihaz normal açıkken seçebildiğimiz Fabrika ayarlarında döndür işleminden farkı varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

quote:

Orijinalden alıntı: ordeniz

quote:

Orijinalden alıntı: YesWeKhan

Nasıl yapacağım bir aydınlatabilirsen çok iyi olur arkdaşım ya :)

Tel kapat.Güç tuşu ve ses kısma basılı tut.Ekran parlayınca güçten parmağını çek,sesteki dursun.sonra download modda açılacak.Orada Reboot to bootloader seç (ses tuşlarıyla in çık,güç tuşuyla seç).Bootloader açılınca ,boot to recovery mode seç.sonra kırmızı üçgen çıkacak KORKMA.Ses kısma ya da açma tam hatırlamıyorum ikisinden birine tek tık bas (yanlış olana basarsan baştan uygulaman gerekebilir işlemleri). Recovery açılır ve oradan factory reset seç ok falan tamamdır.

Üstad bu işlemin Cihaz normal açıkken seçebildiğimiz Fabrika ayarlarında döndür işleminden farkı varmı?

Evet hocam. Buna "derinlemesine temizlik" diyebiliriz.

• quote:

quote:

quote:

1- telefonun pil performansının iyi olduğunu iddia etmedim.
    2- siz sordunuz diye kendi kullanım alışkanlıklarımı belirttim.
    3- sizde bu şekilde kullanın gibisinden bir tavsiyede bulunmadım.
    4- instagram twitter cart curt saçma sapan asosyal medya programlarını kullanmamamı yanlış kullanım olarak değerlendirmek sizin haddiniz de hakkınız da değil.
    5- facebook a program yerine browser üzerinden kullanmanın nesini 3310 kullanmaya benzettiğini de anlamış değilim.
    6- ben sizin bir sorununuza cevap aradığınızı zannederek cevap verdim amacınız spekülasyon yaratmakmış. lütfen konuyu uzatmayalım.

• 
Sayfa: önceki 819820821822823
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.