Şimdi Ara

★★★ HTC 10 Kulübü ★★★ (714. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
25.588
Cevap
101
Favori
777.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rasitsvs

Bazi haber sitelerinde htc 11 in ozellikleriyle ilgili sizintilarin oldugu soyleniyor. Ne dusunuyorsunuz bu konuda arkadaslar. Ozellikler hic yabana atilmayacak cinsten.
    8gb ram cercevesi ekran.
    37000mah pil ve dahasi..

Benim düşüncelerim;

En fazla 6 GB RAM ile gelir.

%70-75 arası bir ekran-kasa oranı olur.

3000-3200 mAh arası batarya olur. Samsung Galaxy Note7 gibi büyük bir cihaza bile 3500 mAh bataryayı zar zor sığdırdılar, o da patladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung'u tek bir cihazla değerlendirmek yanlış olur bence. Note 7 patladı ama 3600 pah pile sahip s7 Edge'de sıkıntı yok bildiğiniz gibi.

Yeni cihaz alma arefesindeyim ve Htc'nin verdiği kalite hissini ve sunduğu ses çıkış kalitesi beni cezbetse de pil konusunda bu markayı başarısız buluyorum.

• Haggard1963 kullanıcısına yanıt
    Ortalama 5 saat ekran süresiyle bir günü rahat çıkarıyor millet. Ben ise One A9 ile 4 saat ekran süresi alıp günü rahat çıkarıyorum. (ki one a9 un pili 2150 mahtır)

Neyi başarısız hocam?
  • Arizona Dream kullanıcısına yanıt
    Nadir gördüm 5 saati. Günlük ortalamam 3-3.5 saat. 4g açık ve ekran ortalama ışıkta. Facebook yok. Pil yiyen bir instagramım var. Pil gerçekten başarısız. 3500 mah koysan bu telefona ,ortalama 4 saat alırsın. Bir de bazı HTC 10 larda 5 saat ortalama veriyor pil. Galiba başka başka üreticilere ürettiriyorlar. Pil konusunda çok farklı değerle alanlar var.

6 saat görenle aynı işlemi yapıyorum, hatta telefonu sıfırlayıp hiçbirşey kurmasam da o süreleri göremem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pardon burası HTC 10 konusu mu ?
  • lansker kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam ben paylaşılanlara baktığımda 5 saatleri görüyordum hep. Bir S7 edge kadar değildir zaten pil ama başlı başına başarısız demek yanlış.
  • lansker kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran sharp mı tianma mı? Tianma ekranın bşraz daha az güç tükettiğini okumuştum, benimkide tianma ve %15 e kadar ortalama 4.30 saat ekran süresi alıyorum, birde hızlı şarjı kullanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 44 plaka -- 11 Aralık 2016; 16:17:55 >
  • Telefonu alalı 1 hafta oluyor belki yeni olduğu içindir ama pil süresi inanılmaz iyi bence. Önceki telefonum OnePlus One'da da 3000 mah vardı ama bunun yarısı verim alamıyordum, dediğim gibi bu yeni o 1 yıl kullanılmış telefondu o yüzden de biraz etkisi olabilir tabii.

Kısaca şöyle söyliyim; konum sürekli açık(diğer telefonda ayda yılda bir işim olunca açardım).
    Mobil veri ya da wifi hatta bazen ikisi de açık.
    Günde en az 3-4 saat müzik dinlerim düzenli.
    Yaklaşık yarım saat civarı oyun oynarım genelde Mortal Kombat X oluyor.
    Parlaklık otomatik ve tam ortada.
    Ekranın da etkisi var mı bilmiyorum ama yine de belirteyim Tianma panel.

Bu şekilde en az 5 saat ekran süresi alıyorum. Her seferinde şaşırtıyor ama umarım bu şekilde devam eder.. Yukarılarda 1 2 arkadaş başlarda 5 6 saat ekran süresi alıp şimdi 3 saati zor gördüğünü yazmış ama inşallah öyle olmaz bu da.. Umarım şarj konusunda bilgilendirirse olur yazdıklarım.

Edit: Bu yazdıklarım her gün düzenli yaptıklarım. Arada 1 2 saat de dizi izliyorum ama o zaman 4 saate falan düşüyor tabii ekran süresi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddiscoveryy -- 11 Aralık 2016; 16:40:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Samsung'u tek bir cihazla değerlendirmek yanlış olur bence. Note 7 patladı ama 3600 pah pile sahip s7 Edge'de sıkıntı yok bildiğiniz gibi.

Yeni cihaz alma arefesindeyim ve Htc'nin verdiği kalite hissini ve sunduğu ses çıkış kalitesi beni cezbetse de pil konusunda bu markayı başarısız buluyorum.

Haklısınız. Fakat amacım Samsung'u karalamak değil. Bu patlama olaylarından sonra markaların mAh'a yüklenmesini beklemiyorum. Anlatmak istediğim o.

Qualcomm Snapdragon 820 enerji tüketimi açısından çok iyi. 835 daha da iyi olacaktır. mAh değeri de çok önemli değil bu açıdan.

HTC 10'un batarya performansından gayet memnunum.

• agimnat A kullanıcısına yanıt
    Esasen çözünürlüğün değiştiğini sanmıyorum. Her şey küçüldüğünden çözünürlük yükselmiş gibi oldu. Ama uygulama genelinde değil komple telefona uygulandı.

• 44 plaka kullanıcısına yanıt
    Tİanma panel. Pilden kaynaklı bence. Tam stabil değil gibi. 1.5 saat ile 2 saat arasında gördüğüm oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaizer25

Uzatiyorlar konuyu..

Kullandığın telefon modeli ne çok merak ettim, memnun musun? Yorumların var mı? Tavsiye eder misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Htc 10 kullanıyorum..telefondan genel olarak suanda cok memnunum..sadece ekrandan sikayetim var biraz sarimtirak ,az isikli ortamlarda cekilen resimler telefonun galerisinde kotu gözüküyor.Ayni resmi baska telefona atip baktığımda bir sorun gözükmüyor.bunun disinda telefon cok guzel tavsiye ederim..hizi olsun ,sesi olsun ,verdigi kalite hissi olsun cok iyi..

• Ayarlar - Ekran - Renk profili - oradan daha soğuğa doğru çek ibreyi. Sarımtraklık gider.
  • Arizona Dream kullanıcısına yanıt
    5 saat tabii ki başarılı ama 3 saat ekran süresi alabildiğinden yakınan da çok. Ayrıca bana göre o kasa kalınlığına daha büyük pil sığdırılmalıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

Orijinalden alıntı: Haggard1963

Samsung'u tek bir cihazla değerlendirmek yanlış olur bence. Note 7 patladı ama 3600 pah pile sahip s7 Edge'de sıkıntı yok bildiğiniz gibi.

Haklısınız. Fakat amacım Samsung'u karalamak değil. Bu patlama olaylarından sonra markaların mAh'a yüklenmesini beklemiyorum. Anlatmak istediğim o.

Qualcomm Snapdragon 820 enerji tüketimi açısından çok iyi. 835 daha da iyi olacaktır. mAh değeri de çok önemli değil bu açıdan.

HTC 10'un batarya performansından gayet memnunum.

Yok onu kastetmedim, neden karalayasınız. Genelde Htc 10 ile ilgili pilin yetersiz kalması ve ekran sararması şikayetleri çok görülüyor. Bu kadar yoğun şikayet de genel bir probleme işaret eder çoğunlukla. Verdiği premium his ve özellikle ses kalitesine laf yok tabi ki. Müzik dinlemeyi seven bir insansanız 3500 liralık Samsung telefon da kullansanız ayrı bir müzikçalar kullanmanız gerekiyor...

• 3 günlük kullanımda Pil performansı oldukça iyi yoğun kullandım 5-6 saat civarı ekran süresi aldim, kamera performansı genel olarak iyi, düşük ışık koşullarında çok iyi olmamasina rağmen gayet memnun edecek seviyede, iyi ışıkta bi kere renkler çok doğal, doğru renkleri en iyi veren cihaz olabilir, detay ve netlik başarılı bunlar auto modda Pro modda çok daha iyi sonuçlar alınabiliyor kamera Pro mod hariç mükemmel diyemem ancak s7 edge ile benzer, bazılarına s7 bazılarına HTC 10 daha iyi gelebilir, on kamera için fazla söze gerek yok çok iyi, ekran parlaklığı iyi, ben %50 yi geçmeden kullanıyorum, takılma donma yavaşlama kasma sıfır, teknik özelliklerinin hakkını vererek kullanıyor oldukça ekstrem bir cihaz. Yazilimsal olarak oldukça verimli cihazı açmak için ekrana dokunmak yeterli, böyle küçük baya ayrıntı var, sinyal çekim gücü ve görüşme ses seviye ve kalitesi çok iyi, kulaklık ses seviye ve kalitesi harika, sar değerleri 0,40 ve 0,17 olarak muazzam dusuk canlı görüntüsü ile ekran görüntüsü arasında çok fark var kibar 9 mm olmasına rağmen ince gözüküyor, genel olarak cihaz fiyatının hakkını vermeye en yakın cihazlardan biri, özellikle kaliteli ses performans dizayn, iyi bir kamera ve sağlam bir cihaz arayanlar için herhalde en iyisi bu gibi.

• ÇayLaK KRaL Ç kullanıcısına yanıt
    Çözünürlüğü değişip değişmediğini screen shot ile anlayabilirsin.2560*1440 ise ekran görüntüsünün değeri değişmiyor demektir.Daha farklı ise değişiyor demektir.

• lawyer25 kullanıcısına yanıt
    Kac para verirsin meslektasim.

• Arkadaşlar Android 7.0'dan birkaç screenshot paylaşayım dedim. Başka öğrenmek istediğiniz varsa sorabilirsiniz.
    Yeni bildirim ve seçenekler ekranı.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Ayarlar menüsü normalde eskisi gibi. Ama oradan bir ayar menüsüne girdiğinizde sol tarafa tıklayarak böyle bir kısayol menüsü açabiliyorsunuz.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Bu da yeni split screen özelliği. Üst tarafta spotify açıkken alt tarafta chrome açık ikisi aynı anda kullanılabiiyor. Hangisinin ekranı ne kadar kaplayacağı ayarlanabiliyor. Açıkçası bana pek de kullanacağım bir şeymiş gibi gelmedi.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Batarya performansını inceleyebilirsiniz. Az kullanım sonucu epey dayandığını görebiliyoruz, wifi hep açık. Bu fotoğrafı çekmemden çok sonra bitti şarj neredeyse 3 tam gün dayanmış oldu, pek kullanmadım orası ayrı.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Bu da yeni seçenek menüsü. Artık 2 sayfa. İkinci sayfada Night mode var(renkleri biraz daha sarartıyor). Extreme saver mode'a ek olarak data saver mode var, tüm uygulama aktivitelerini düşürerek daha az data kullanacağını söylüyor. Hiç kullanmadım.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Display size'ı small'a ayarladıktan sonra herhangi bir mesaj menüsü. Kendi telefonunuzdaki mesaj menüsüyle kıyaslarsanız her şeyin biraz daha küçük olduğu anlaşılabilir. Bana bu özellik güzel geldi, ekrana daha çok şey sığıyor artık. Özellikle tarayıcıda gezerken işe yarıyor. Soldaki eski hali, sağdaki yeni.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Son olarak da, kilit açmadan önce karşıma haber çıkartıyor artık. Bu özellik önceden var mıydı bilmiyorum, hiç görmemiştim daha önce. Bana ilgimi çekebilecek haberler gösteriyormuş.
    ★★★ HTC 10 Kulübü ★★★

Bu arada telefonla alakasız mesaj atanlara cevap vermek için kendimizi yormayalım, dikkat çekmek için yapılıyor belli ki tenezzül etmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇayLaK KRaL -- 11 Aralık 2016; 22:48:53 >

• 
Sayfa: önceki 712713714715716
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.