Şimdi Ara

HPL ve israil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kişisel HPL (yüksek ışıma ) epilasyon cihazı almıştık, ışık veren kısmı belli bir kullanımdan sonra çalışmadı.
    üretim yerinin İsrail olduğunu öğrenince bunu neden biz üretemiyoruz diye hayıflandım
    ama lamba kısmını söktüm ve içinde neler var diye baktım, 2 adet elektron lambası gibi fotoğraf makinelerindeki gibi flaş lambası benzeri lamba altında plaketi bağlantı uçları , 3 tane seramik yansıtıcı taş bir adet sarı cam ve , enteresan bir elektronik çip buldum, sanırım bu çip atım sayısını hesaplıyor bi müddet sonra kullanılmaz hale getiriyor. bu kısmını çöze bilecek arkadaş varmı ?

yazıcılardaki kartuşlarda benzer çip vardı, counter gibi mantığını çözebilecek arkadaş varmı
    israile para kazandırmayak

çip kısmı
     HPL ve israil

HPL ve israil

diğer resimleri için tıklayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmumtaz -- 30 Eylül 2013; 15:58:17 >

• hocam ilk resimdeki ayni ürünlerin üzerine yapistirdiklari alarmlara benziyorlar. Suan elimde ondan 2 tane tutuyorum :)
    belkide ampullerin ömrü bitmistir.
    Diger resimlerede baglanmiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birinci resimdeki chip arkadaşın dediği gibi mağaza alarmı için.
    Etrafındaki o kare şeklindeki bakır yollarda anten oluyor sanırım.
  • kukubara kullanıcısına yanıt
    ben ürünü mağazadan almadım internet sitesinden aldım, aklımda bir şey var yeni bir kartuşun içinden şu çipi söküp cihaza bağlasam çalışacakmı deneyeyim, birde yeni kartuştaki çipi eski kartuşa takarsam çalışıyorsa o zaman asıl meseleyi çözümü o işte

HPL ve israil

HPL ve israil

HPL ve israil

HPL ve israil

HPL ve israil

• ebaydaki laser tubler var bir incele derim zaten epilasyonda laser kullanıp kalıcılık
    saglanmıyormu

mesela

http://www.ebay.com/itm/100W-CO2-Laser-Tube-Engraver-Engraving-Cutting-cutter-/160470882883?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item255ccf5a43
  • alexfarrow A kullanıcısına yanıt
    gönderdiğin linkdeki laser lambası benim gönderdiğim , farklı ışık lambası , fotoğraf makinesinin flaşı gibi bir şey , Hpl yöntemi , kalıcı çözüm değil ama, uygulaması basit ve acısız yada çok az acıyor, 4 hafta uyguladıktan sonra 1 sene gidiyor. güneş ışığı gibi bir şey, yoğun şekilde verince kıl renginden dolayı ışığı emiyor , ortaya çıkan ısıdan dolayı kıl kökünü yakıyor mantığı bu , güneşde fazla kalan insanların kıllarının seyrekleşmeside bu mantıkdan
  • bobinli cip ;lambanın bir bakıma kimliği sayılır.
    görevi;o lambanın kullanımını hafızasında tutmak ,limite geldiğinde çalışmasını engellemek.

bir bakıma iett bileti gibi bitmiş:)

ana cihazda oynama yapmaktansa farklı bir flaşör devresiyle lambalar çalıştırılabilir
  • bu devrenin diger bölümleri var mı varsa paylaşır mısınız ?
  • devrenin diğer kısmı elimizde fakat cihazı açmak lazım , bi ara açayım atarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.