Şimdi Ara

HP Yazıcı & Kartuş Problemi (Yardım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
75
Cevap
1
Favori
185.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AZ ONCE BENDE KARTUS DOLDURTTUM SIYAH KARTUS HATA VERDI
    SOYLENILDIGI GIBI BANT YAPISTIRDIM ANINDA CALISTI
    SUPERSINIZ TSK EDERIM!!!!
  • Merhabalar. "Print cartridge(s) missing or not detected".Yani kartuşu takın veya cihazın kartuşu algılamaması gibi birşey...Aynı sorun benim benim HP C4280 yazıcımda da oluştu.Nette araştırdım ve yabancı bir sitede sorunun çözümünü buldum.Bende aynen kopyala-yapıştır yaparak, sizde de oluşan bu soruna yardımcı olmak istedim.Buyurun:
    Ben, bu sorun vardı ben bu siteyi nasıl bulduğunu thats. I managed to fix it!!!
    Bunu düzeltmek başardı!
    I registered to let you know. Senin bilmen için kayıtlı.
    1 - Hold the power and cancel button down (X)
    1 - güç tutun ve aşağı iptal düğmesi (X)--- Güç düğmesi ile İptal(X) düğmesine aynı anda bastım.---

2 - When it say enter special key combo press Blue, Green then Grey.
    2 - Mavi, Yeşil ve ardından Gri özel anahtar combo girmek söylerken.----Bu düğmelere bastım sırasıyla...---

3 - Press BLUE again, now it says information menu.
    3 - Basın MAVİ tekrar, şimdi bilgi menü diyor.

4 - Press GREEN then GREY, now it says "checksum for relock data"
    4 - Basın YEŞİL sonra GRİ, şimdi "relock veri sağlama" diyor

5 - Press GREEN again!!!
    5 - Basın YEŞİL yine!

6 - Kiss my face :)
    6 - Yüzüme Kiss:)
    En son olarak (X) basarak yazıcıdaki ekrandan çıkışını yaptım ve artık yazıcım normale dönmüştü.Umarım işinize yarar.

• hp 22 renkli kartuşu hızlıtaslak ve hızlı normalde kullanınca sıkıntı yok ama iyi ve ya çok iyi kaliteye ayarlayınca renkler karışıyor, sarı kahverengi oluyor, mavi ise bordo... vb gibi... neden olur sizce bu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1163A

SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR...İŞTE SİZLERE HP F 4280 VE DİĞER KARTUŞLAR İÇİN ÇÖZÜM.ASLINDA BENDE NETTE ARAŞTIRDIĞIMDA ÇÖZÜMLEDİM.BÜTÜN CHIP RESETLEME OLAYI KARTUŞ BOŞ VEYA ARIZA MODUNU GİDERMENİZ İÇİN.SADECE DOLUM YAPILAN KARTUŞU ELİNİZE ALIN.CHİPLERİN OLDUĞU BÖYLEYİ SEFFAT BANT İLE (SELOTEYP) BANTLAYIN UÇLARINI TAM YAPIŞTIRIN.SONRA TAKIN KARTUŞU..GEÇMİŞ OLSUN...SADECE MÜREKKEP SEVİYESİNİ YAZICINIZIN ÜZERİNDE GÖREMEZSİNİZ.AMA SORUN EĞER ÇIKTI ALAMAMAK İSE ÇÖZÜMLENMİŞTİR..BANTI ÇIKARTMAYIN ÜZERİNDE KALSIN.GELİŞMİŞ PC BİLGİSİ OLANLAR CHIP BİLGİLERİNİ PC DEN SİLEBİLİYORLARSA NE ALA..BU ARADA NETTE BULDUĞUM SİTE İSE ANALİZ BÜRO MAKİNALARINA AİT SİTEDEDİR ALLAH BU ARKADAŞLARDAN RAZI OLSUN.

bantlayın dediğiniz noktaları resimleyebilirmisiniz

• Arkadaşlar, HP C4280 kullanıyorum ve aynı sorun ile karşılaştım. İşin garibi yazıcımı açtım bir çıktı aldım ikincisinde bu hatayı verdi ve kartuşlarımı da geçen hafta Vatan Bilgisayardan almıştım. Hemen üzerindeki son kullanma tarihlerine baktım 2012 diyor. Yani onda da sorun yoktu. Soft Reset işlemini denedim fakat çözüm olmadı. Sorunu çözen işlem ise yukarıdaki byildirim in anlattığı oldu.
    Yazıcı açık iken;

1 - İptal ve Güç düğmesine basın.
    2 - Sonra Mavi Yeşil ve Gri ye basın.
    3 - Tekrar Mavi ye basın.
    4 - Yeşil ve Gri ye basın.
    5 - Yeşil e tekrar basın.
    6 - X tuşuna ana menüye gelene kadar basın.
    7 - Tekrar deneyin.
  • C4680 de nasıl yapacağız.
  • Aynısını denediniz mi?

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

C4680 de nasıl yapacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfdtmh

Aynısını denediniz mi?

quote:

C4680 de nasıl yapacağız.

1 - İptal ve Güç düğmesine basın. (sadece güç düğmesi var,)
    2 - Sonra Mavi Yeşil ve Gri ye basın. (benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
    3 - Tekrar Mavi ye basın.(benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
    4 - Yeşil ve Gri ye basın.(benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
    5 - Yeşil e tekrar basın. (benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
    6 - X tuşuna ana menüye gelene kadar basın. (benim yazıcıda böyle bişey yo ki )
    7 - Tekrar deneyin.

olmayan şeyi nasıl denerim .

• şimdi aynısını yapıyorum fakat etr32.dll ile ilgili bir sorun yaşıyorum. mavi ekran çıkıyor sürekli.http://www.yazicikartus.net/mp190/hp-343-kartus-bitmey.htm de yazanlari yapiyorum.
  • YAZICIM (kartuş & toner ve yazıcı merkezi) alanya icinde ve cevresine hızlı kaliteli yazıcı servisi yapılır. KARTUŞ & TONER DOLUMU YAZICI TAMİR VE BAKIMI GARANTİLİ VE HIZLI OLARAK İTİNA İLE YAPILIR. fiyatlarımızı ve kalitemizi deneyin ve kıyaslayın kearlı cıkacak ve pişman olmayacaksınız. sadece bir defa deneyin memnun kalmazsanız paranız iade edilir. 0242 513 11 88 GSM: 0537 611 54 67 ALİ AZAK & RAFET AZAK
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1163A

SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR...İŞTE SİZLERE HP F 4280 VE DİĞER KARTUŞLAR İÇİN ÇÖZÜM.ASLINDA BENDE NETTE ARAŞTIRDIĞIMDA ÇÖZÜMLEDİM.BÜTÜN CHIP RESETLEME OLAYI KARTUŞ BOŞ VEYA ARIZA MODUNU GİDERMENİZ İÇİN.SADECE DOLUM YAPILAN KARTUŞU ELİNİZE ALIN.CHİPLERİN OLDUĞU BÖYLEYİ SEFFAT BANT İLE (SELOTEYP) BANTLAYIN UÇLARINI TAM YAPIŞTIRIN.SONRA TAKIN KARTUŞU..GEÇMİŞ OLSUN...SADECE MÜREKKEP SEVİYESİNİ YAZICINIZIN ÜZERİNDE GÖREMEZSİNİZ.AMA SORUN EĞER ÇIKTI ALAMAMAK İSE ÇÖZÜMLENMİŞTİR..BANTI ÇIKARTMAYIN ÜZERİNDE KALSIN.GELİŞMİŞ PC BİLGİSİ OLANLAR CHIP BİLGİLERİNİ PC DEN SİLEBİLİYORLARSA NE ALA..BU ARADA NETTE BULDUĞUM SİTE İSE ANALİZ BÜRO MAKİNALARINA AİT SİTEDEDİR ALLAH BU ARKADAŞLARDAN RAZI OLSUN.

bantlayın dediğiniz noktaları resimleyebilirmisiniz

o temas eden şerit yere genişçe bir bant yapıştırdım ben gördü yani her yerine yapıştırabilirsiniz.
    1163A, çok teşekkür ettim :)

• bende de 1410 var. sıkıntı çıkarıyordu kartuş. silgi ile silip taktım bir kaç defa, maşallah sorun yok şimdilik :)
  • arkadaşlar hp deskjet D1660 kullanıyom kartuşu daha dün doldurdum ama mürekkebin az olduğunu gösteriyo bilgisayar birdde siyah kartujun ucu kurumuş yardım edin
  • Yaklaşık dört yıldır HP 1410 kullanıyorum, çok çıktı almadığım için işimi görüyordu, ama hep hızlı taslakta yazdırmama rağmen kartuş pek dayanmıyordu. Şimdi de kartuş bozuk hatası verdi, yeni kartuş alayım bari epeydir almıyorum hem HP'nin de gönlü olsun derken Teknosa'ya yolum düştü ve en son 25 TL'ye aldığım kartuşun 39 TL olduğunu görmek canımı sıktı ve almadım. Yukarıda yazılan silgi yöntemini bir deneyeyim bakalım. Ama böyle sürekli kartuşla uğraşmaktansa az maliyetli, sadece siyah yazan, toneri ucuz bir lazer yazıcı almak daha iyi olacak sanırım.
  • Benim Hp Deskjet F370 İnsan resmi yanıp sönüyo ve 3 diye sayı yazıyo sildim yükledim kapattım açtım düzelmedi bilen msj atsın lütfen!!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrStimato

gösterdiğim yerleri silgi ile silin bütün kartuşlar için geçerlidir hp marka

HP Yazıcı & Kartuş Problemi (Yardım)

Bu yöntemle kartuş uyarı sorunum gitti ancak herhangi bir dosyayı yaz dediğimde cihazda 'tık' yok. Sorun nedir acaba?

Aşagıdaki yöntemle tekrar sorunu aştım diyebilirim ama arada sırada tekrarlamam gerekiyor. HP psc 1315'te bu sorun tam olarak nasıl aşılır?

HP kartuş resetleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someone74 -- 10 Nisan 2012; 16:05:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byildirim

Merhabalar. "Print cartridge(s) missing or not detected".Yani kartuşu takın veya cihazın kartuşu algılamaması gibi birşey...Aynı sorun benim benim HP C4280 yazıcımda da oluştu.Nette araştırdım ve yabancı bir sitede sorunun çözümünü buldum.Bende aynen kopyala-yapıştır yaparak, sizde de oluşan bu soruna yardımcı olmak istedim.Buyurun:
    Ben, bu sorun vardı ben bu siteyi nasıl bulduğunu thats. I managed to fix it!!!
    Bunu düzeltmek başardı!
    I registered to let you know. Senin bilmen için kayıtlı.
    1 - Hold the power and cancel button down (X)
    1 - güç tutun ve aşağı iptal düğmesi (X)--- Güç düğmesi ile İptal(X) düğmesine aynı anda bastım.---

2 - When it say enter special key combo press Blue, Green then Grey.
    2 - Mavi, Yeşil ve ardından Gri özel anahtar combo girmek söylerken.----Bu düğmelere bastım sırasıyla...---

3 - Press BLUE again, now it says information menu.
    3 - Basın MAVİ tekrar, şimdi bilgi menü diyor.

4 - Press GREEN then GREY, now it says "checksum for relock data"
    4 - Basın YEŞİL sonra GRİ, şimdi "relock veri sağlama" diyor

5 - Press GREEN again!!!
    5 - Basın YEŞİL yine!

6 - Kiss my face :)
    6 - Yüzüme Kiss:)
    En son olarak (X) basarak yazıcıdaki ekrandan çıkışını yaptım ve artık yazıcım normale dönmüştü.Umarım işinize yarar.

allah bunu yazandan razı olsun

• kartuş doldurdum sonra sihay kartuşu tanımamaya başladı ne yapabilirim?

reset işlemini de yaptım yine "e" yazıyor ekranda.
  • Bozuk yada donmus kartuslarınızı tamır edelım mesaj atıp arızasını soyleyın..

E-posta adresim:bykml92@hotmail.com

İş yeri adresimi veriyim kartusu gonderın

Tamır olduktan sonra ben sıze kapıda odemelı olarak gonderırım saglam kartusunuz alırsınız alacagım ucret sadece 10 tl...

Sızı en az 40 tl lık sıfır kartus derdınden kurtarıyoruz...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.