Şimdi Ara

hp stream 11 hakkında sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar arkadaşlar 11-12inch düşük bütçeli bir laptor önerisine ihtiyacım var araştırma yaparken karşıma çıkanlardan ve en çok mantıklı gelenlerden biri bu oldu fakat kafamda yine de soru işaretleri var ben beklentilerimi söyleyeyim eğer bu laptop hakkında bilgisi olan ve kullanan varsa fikirlerini bekliyorum.

öncelikle dokunmatik ekranlı 2in1 olan cihazlarda istemiyorum windows 10, ubuntu ya da mint yükleyeceğim yani %100 bir bilgisayar istiyorum tablet ve arayışında değilim

birincil öncelik kod yazmak için gelen kodları okumak için vs kullanılacak sublimetext, lazarus ve delphi kullanıyorum genelde en baba kullanacağım proglar bunlar

internette gezinirken 10-11 sekme açtığımd takılmamalı, browsing işini ve ne bileyim video izlerken bir yandan text editor ve pdf açtığımda kasmamalı çok bişey istemiyorum aslında ama detaylı bigi vererek beklentimin ne olduğunu anlatmaya çalışıyorum

maillerden gelen world, excel özellikle önemli olmak üzere office programları çalışmalı düzgün ve akıcı şekilde

arada bir film izlerim ama onu da kulaklıkla yaparım ses sistemi falan önemli değil anlayacağınız en cıvcıvlı yapacağım iş film izlemek olacak

küçük olması çok önemli 11-12 inch max olacak şekilde

trackpad'i önemli değil mouse kullanıyorum

usb 3.0 olursa slotları çok iyi olur

klavyesi kullanışlı olmalı trackpad'e önem vermiyoru fakat klavye benim için önemli

bu şartlarda kullanımda pil ömrü 8 saat ve üzeri giderse benim için uygun

yani aradığım kısaca video vs.de, browsingde takılmayan, bu tarz basit işlemleri akıcılıkla yapan, küçük, pil ömrü nispeten iyi olan, bir bilgisayarda yapabileceğim herşeyi yapmama olanak veren bir cihaz.

sizce bu beklentilerde olan biri için hp stream 11 uygun bir cihaz mıdır varsa başk önerilere de açığım.

abd'de yaşıyorum bana yaklaşık 200dolar bir maliyeti olacak ve 4gb modelini alacağım.

cevaplar için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_North_Face -- 5 Temmuz 2017; 5:41:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi olur olmaz diyecek yok mu arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Strema 11'in tasarımı beni rahatsız ediyorum, hoşlanmıyorum en azından.

https://www.amazon.com/Lightweight-11-6-inch-Quad-Core-Microsoft-Subscription/dp/B01LT692RK/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1499379395&sr=1-3&keywords=asus+e200ha

asus e200ha 4gb, eğer türkiye de olsaydı almayı düşünürdüm
  • BluePage B kullanıcısına yanıt
    İkisi arasında gidip geliyorum zaten hocam bir türlü karar veremedim ama amazon reviewlarında yok efendim web sayfasını bile açmıyo gibi şeyler yazmışlar ben ihtimal vermiyorum ama yine de korkuttu.

Performans olarak e200ha daha mı iyi gibi sizce, asusları severim genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: The_North_Face

İkisi arasında gidip geliyorum zaten hocam bir türlü karar veremedim ama amazon reviewlarında yok efendim web sayfasını bile açmıyo gibi şeyler yazmışlar ben ihtimal vermiyorum ama yine de korkuttu.

Web sitesi açamama işi doğru olabilir. Örneğin ben de rMBP kullanıcısıydım, ve okula götürmek için, çantayı sağa sola atarken dert etmeyeceğim, düşürsem üzülmeyeceğim 200 dolarlık bir cihaz aradım uzun süre, o sene de 1 sene erasmusa gideceğim için orada haşat edeceğimi biliyordum çünkü. Asus TP200sa almaya karar verdim ki, bir arkadaşım almış o dönem 900 TL'ye 2GB ram'li versiyonunu, bir gün boyunca deneme imkanım oldu, aman yarabbim tam bir enkaz! Ne web'de rahat geziniyorsun ne 720p video izleyebiliyorsun.. Ssd'si 32 gb. olmuyor yani. (Elbette bunları yapıyor ama sıkıntı çıkararak yapıyordu, kitleniyor kalıyor vs.) Sonra 4 gb modeli çıktı, ne oldu bilmiyorum. Beklentim 4gb ile iyileşme yaşadıkları yönünde.

200 dolarlık cihazlarda genel olarak durum böyle, win10 sıkıntılı, chrome os'lar güzel görünüyor ancak yukarıda yazdığınız isteklerinizi karşılamaz sanırım. Ben bu işin sonunda lanet olsun 3 kuruş paraya dedim 1600 liraya MacBook Air 11 aldım ikinci bilgisayar olarak, açıkçası o kadar memnun etti ki ana bilgisayarım haline geldi. Amerikada ikinci el durumunu bilemiyorum ama 400-450 dolara kadar bulabilirseniz 2013-2014 model alın derim. 200 dolarlık bu cihazlardan x verim alıyorsanız 400 dolarlık macden 5x verim alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

quote:

Web sitesi açamama işi doğru olabilir. Örneğin ben de rMBP kullanıcısıydım, ve okula götürmek için, çantayı sağa sola atarken dert etmeyeceğim, düşürsem üzülmeyeceğim 200 dolarlık bir cihaz aradım uzun süre, o sene de 1 sene erasmusa gideceğim için orada haşat edeceğimi biliyordum çünkü. Asus TP200sa almaya karar verdim ki, bir arkadaşım almış o dönem 900 TL'ye 2GB ram'li versiyonunu, bir gün boyunca deneme imkanım oldu, aman yarabbim tam bir enkaz! Ne web'de rahat geziniyorsun ne 720p video izleyebiliyorsun.. Ssd'si 32 gb. olmuyor yani. (Elbette bunları yapıyor ama sıkıntı çıkararak yapıyordu, kitleniyor kalıyor vs.) Sonra 4 gb modeli çıktı, ne oldu bilmiyorum. Beklentim 4gb ile iyileşme yaşadıkları yönünde.

200 dolarlık cihazlarda genel olarak durum böyle, win10 sıkıntılı, chrome os'lar güzel görünüyor ancak yukarıda yazdığınız isteklerinizi karşılamaz sanırım. Ben bu işin sonunda lanet olsun 3 kuruş paraya dedim 1600 liraya MacBook Air 11 aldım ikinci bilgisayar olarak, açıkçası o kadar memnun etti ki ana bilgisayarım haline geldi. Amerikada ikinci el durumunu bilemiyorum ama 400-450 dolara kadar bulabilirseniz 2013-2014 model alın derim. 200 dolarlık bu cihazlardan x verim alıyorsanız 400 dolarlık macden 5x verim alırsınız.

Macbook 11inch modelleri hangileri acaba olmazsa mac alacağız büyük ihtimal benim baktığım airler 13inchti.

• BluePage B kullanıcısına yanıt

Şöyle bişeyi 500'e buldum bahsettiğiniz bu galibağa.

• quote:

11 inçi taşınabilir olması ve stream'e alternatif olduğundan dolayı söyledim, 13 inç modellerde aynısı zaten donanım olarak, hangisi hoşunuza giderse.
    Evet ben bu modeli kullanıyorum ortalama 7 saat alıyorum, 2013 altına bakmayın bile 2 saat bile götürmüyor onlar. 2013-2014-2015 modeller pişman etmez. İlla windows isterseniz gearbestten xiaomi notebook mi air bakabilirsiniz 500 dolar cıvarına.

• quote:

quote:

11 inçi taşınabilir olması ve stream'e alternatif olduğundan dolayı söyledim, 13 inç modellerde aynısı zaten donanım olarak, hangisi hoşunuza giderse.
    Evet ben bu modeli kullanıyorum ortalama 7 saat alıyorum, 2013 altına bakmayın bile 2 saat bile götürmüyor onlar. 2013-2014-2015 modeller pişman etmez. İlla windows isterseniz gearbestten xiaomi notebook mi air bakabilirsiniz 500 dolar cıvarına.

win takıntım yok hocam kendim hepsini kullanırım gibime geliyor mac'de windows'ta yapıp da diğerinde yapamıycağınız bişey olduğunu sanmıyorum açıkçası. şimdi ikinci elleri de araştırdım 2014 başından kalan iyi durumdaki macbook airlara 500dolar civarı bir fiyat biçiyorular benim merak ettiğim kullanıldıkça pilde kullanım süresi azalması gibi durumlar oluyor mu acaba macbooklarda sonuçta 3 senelik makine olacak aldıklarım.

bu şartlar altında macbook alırsam kafam daha rahat olacak gibi geliyor performans açısından şu anda arkadaşımın 13inch macbook air'ını kullanıyorum açıkçası güzel makine baya beğendim. 200 dolarlık aletleri kullanıp riske gireceğime 500dolar vereyim kafam rahat olsun gibime geliyor ama 3 yıllık makine almaktan da bir taraftan tereddüttüm var. sizce sıkıntı olmaz mı 3 yıllık olmasında aletin.

• quote:

quote:

quote:

win takıntım yok hocam kendim hepsini kullanırım gibime geliyor mac'de windows'ta yapıp da diğerinde yapamıycağınız bişey olduğunu sanmıyorum açıkçası. şimdi ikinci elleri de araştırdım 2014 başından kalan iyi durumdaki macbook airlara 500dolar civarı bir fiyat biçiyorular benim merak ettiğim kullanıldıkça pilde kullanım süresi azalması gibi durumlar oluyor mu acaba macbooklarda sonuçta 3 senelik makine olacak aldıklarım.

bu şartlar altında macbook alırsam kafam daha rahat olacak gibi geliyor performans açısından şu anda arkadaşımın 13inch macbook air'ını kullanıyorum açıkçası güzel makine baya beğendim. 200 dolarlık aletleri kullanıp riske gireceğime 500dolar vereyim kafam rahat olsun gibime geliyor ama 3 yıllık makine almaktan da bir taraftan tereddüttüm var. sizce sıkıntı olmaz mı 3 yıllık olmasında aletin.

Hiç tereddütünüz olmasın temiz ve kozmetiği iyi olan bakın yeter. Elbette bu saatten sonra kalkıp 2010-2011 model mac aldırmam ama 2014-2015 daha yeni makinalar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.