Şimdi Ara

Hp recovery sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler ben bir hp pavilion dv6 3035 et kullanıcısıyım bildiğiniz üzere hp recovery diski ayrılmış şekilde geliyor kullanıcıya.neyse benim laptopum 2 senelik ve bugun win 8 yükledim fakat fazalaca sıkıntı çektim yani problem yaşadım aktivite edemedim . sonra disk yöneticisine girdim ve recovery diskini aktifledim ve bilgisayrı resetledim. sonra recovery manager geldi ekrana .neyse kurulumu yaptım win7 yüklendi.sonra harddiski bölmek için partitation magic 8 kurarken bilgisayar kitlendi ve sonra reset attım .açıldı fakat recovery disk boş gözüküyor ve bilgisayarıma girdiğimde ise gözkmüyordu recovery ayrıılmış diski ve birde hp tools diskide gözükmüyordu . sonra tekrar disk yöneticisini açtım ve yine recovery diskine sağ tıkladım ve aktif ettim recovery diskini .tekrar recovery yaparsam düzelir diye düşünmüştüm. recovery manager açıldı ama bu sefer sadece windows yükleme kısmı açık yani diğer "simge durumunda küçültülmüş recovery " ve "recovery" seçenekleri kapalı idi ne yaptıysam bilgisayrı açamıyorum ve reset atıyorum her seferinde ve hep recovery manager gelip duruyor ne yapacağım .size bu yazımı da hp quick web programından yazoyprum .elimde sadece win8 iso dvd si var onu da çalışrmıyor anlamdım görmüyor bir türlü yükleyemiyorum .beyler yardım edin .laptop bana fazlaca lazım bu aralar ne yapam gerek . sevgilerle
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• sanırım boot ayarların win 8 sebeyle değişmiş ve diskinin recovers amaçlı partiton'u kaybetmişsin. kurulum için uygun bir cd ile yeniden kurup herşeyi manual yüklemelisin...
  • dostum anladım yani ama cd de var elimde iso cd si ile yüklenmesi lazı gerek değil mi neden setup gelmiyor ? "_" imleci yanıp sönüyor sonra dvd yi çıkardığımda tekrar recovery mamager a giriyor . dvd yi nasıl oluşturacağım peki ben anlamadım . farklı bir yöntemi var mı
  • hazır halde varmı bu cd ler nette varsa bana linkini atarmısın yarın internet cafeden çıkarttırayım.
  • bu image dvd'sini ben pc'yi ilk açtığımda sistem tarafından otomatik olarak oluşturmamı istedi pc. Herhangi bir recovery bölümü ve recovery diski pc ile verilmediği için bende bu dvd'leri oluşturdum, sen recovery bölümünü bozmuşsun tahminim, elinde recovery dvd'si de yoksa kendin manual olarak bir kurulum dvd'si ile pc'ni yeniden kuracaksın. Recovery dvd'lerini netten bulman çok zor, benim laptop'un toplam 10 Gb' varan 3 dvd'den oluşan recovery dvd'leri var ki bu kadar büyük boyutlu image dosyasını internete upload etmek zahmetli. bence win7 dvd'si bulun hangi sürümünü kullanıyorsan onu seçip laptop'unu arkasındaki OEM numarası ile yeni bir kurulum yap, yedeğini de acronis benzeri bir program ile kendi diskinde oluşturacağın yeni bir recovery bölümüne yedekle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhangoceri

dostum anladım yani ama cd de var elimde iso cd si ile yüklenmesi lazı gerek değil mi neden setup gelmiyor ? "_" imleci yanıp sönüyor sonra dvd yi çıkardığımda tekrar recovery mamager a giriyor . dvd yi nasıl oluşturacağım peki ben anlamadım . farklı bir yöntemi var mı

image dvd'ni okumuyor, ılık su ce sıvı sabunla oval bir temizlik yapıp aynı şekilde dvd'yi çizmeden oval bir kurulama ile şansını dene, bakarsın okur!(dvd okuyucun bozuk değilse)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.