Şimdi Ara

Hp Pavilion Ekranda Dalgalanma Var. Sizce Sorun Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HP Pavilion - 15-au114nt modeli 3 yıldır kullanıyorum ilk başlarda fazla önemsemedim ayda bir ekranda dalgalanma oluyordu oda kısa süreli gelip gidiyordu. Yaklaşık son bir hafta içinde özellikle pc ilk acılma sürelerinde sürekli ekran gidiyor.

Sizce sorun anakarttamı vardır. Garantisi bitti.

Hp Pavilion Ekranda Dalgalanma Var. Sizce Sorun Nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idris-tolar -- 28 Mayıs 2019; 20:47:18 >

• nedenini bilen yok mu?
  • Aynı zamanda donma da yapıyor mu?

Ayrıca cihazda aşırı ısınma oluyor muydu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • horozcu yavuz abi kullanıcısına yanıt
    Ekran-anakart flex kablosu, chipset, ekran kartı olamayacağından kuzey köprüsü değilde güney köprüsü olabilir. Bunları eleyebilmek için en basitinden ekran böyle iken harici ekrana bağlantı sağlayın. F7 yada bir tuşla hızlıca geçiş sağlanabiliyordu. Eğer görüntü gelir ve rahat rahat kullanırsanız tamamen flex kablosu yüzünden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karanlık Ülke

Ekran-anakart flex kablosu, chipset, ekran kartı olamayacağından kuzey köprüsü değilde güney köprüsü olabilir. Bunları eleyebilmek için en basitinden ekran böyle iken harici ekrana bağlantı sağlayın. F7 yada bir tuşla hızlıca geçiş sağlanabiliyordu. Eğer görüntü gelir ve rahat rahat kullanırsanız tamamen flex kablosu yüzünden...
    Bende flex kablodan şüpheleniyorum. Genellikle pc ilk acılışında yapıyor. Sonraları ise ekran kapağını aşağı yukarı hareket ettirince yine dalgalanmalar oluşuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: horozcu yavuz abi

Aynı zamanda donma da yapıyor mu?

Ayrıca cihazda aşırı ısınma oluyor muydu?
    Hiç biri olmuyor. Cihaz çok güzel çalışıyor.
  • idris-tolar kullanıcısına yanıt
    O zaman kartta sorun olmamalı.

Kabloyu kontrol etmekte fayda var.

Flex kablo nasıl kontrol edilir. Satışı yapılan yerler varmıdır.
  • Tahmin yürütüyoruz uzaktan uzağa ama siz yine de çıkma kablo araştırın. Şimdilik işaretler onu gösteriyor.

Kablodaysa sorun; karta bağlantısında bir gevşeklik olabilir, kesik kopuk bir yer olabilir...vs. Bakmak gerek.

Hiç bulaşmayayım derseniz bir uzmana götürün.

Cevap icin tesekkurler

• Sorunu en iyi harici bir ekran bağlayıp yansıtarak anlayabilirsiniz.

Çift ekran yapın ve aynı anda yansıtın yeniden başlatın zira birinde yapıyor diğerinde yapmıyorsa flex kabloya odaklanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idris-tolar

Cevap icin tesekkurler
    Eğer flex kablodan olduğuna kanaat getirebilirseniz,www.dataservis.net kanalı ile flex kabloyu bulabilirsiniz diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: M4gn3t!c

Eğer flex kablodan olduğuna kanaat getirebilirseniz,www.dataservis.net kanalı ile flex kabloyu bulabilirsiniz diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Suanlık fazla bir sorun yok. Sadece acılışta 2 dk kadar ekranda kırılmalar oluşuyor. Ekran kullaılmaz duruma gelince bir servise götürmeyi düşünüyorum. İlginize teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.