Şimdi Ara

HP PAVILION DV7-1040 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
0
Favori
32.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar asagıda yazdıgım sorunuma acil cevap bekliyorum....

ben yaklasık 20 gun kadar once dv7 1040et aldım.performansından falan memnundum ama.ardana bikac gun gectikten sonra bi sorun oldugunu farkettim.sorun suydu:bazı resim ve vidyolardaki ısgın cok fazla kullanıldıgı bolumlerde tuhaf renk renk degişimi ve o bolumlerin piksel piksel olup bazen de hareket ettiğini gordum.bu beni baya rahatsız etti.kaliteli vidyolarda ve ısıgın fazla kullanılmadıgı resim,vidyolarda bu sorunla karsılasmıyorum.
    su anda laptopumu istanbuldaki hp servisine goturmeye karar verdim ama bicok forumda okudugum sikayetlerden dolayı oraya da goturmekten sogudum.bu srunla ilgili baya bi arastırma yaptım ama aynı benim derdimden yakınan hic gormedim.acaba ben mi fazla endişeleniyorum yoksa gercekten bi sorun varmı.
    lutfen cevaplarınızı bekliyorum..daha 1 ayı doldurmadı tamir yemesini istemiyorum...

simdiden ilginiz icin tesekkurler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rocknrollopeth

arkadaslar asagıda yazdıgım sorunuma acil cevap bekliyorum....

ben yaklasık 20 gun kadar once dv7 1040et aldım.performansından falan memnundum ama.ardana bikac gun gectikten sonra bi sorun oldugunu farkettim.sorun suydu:bazı resim ve vidyolardaki ısgın cok fazla kullanıldıgı bolumlerde tuhaf renk renk degişimi ve o bolumlerin piksel piksel olup bazen de hareket ettiğini gordum.bu beni baya rahatsız etti.kaliteli vidyolarda ve ısıgın fazla kullanılmadıgı resim,vidyolarda bu sorunla karsılasmıyorum.
    su anda laptopumu istanbuldaki hp servisine goturmeye karar verdim ama bicok forumda okudugum sikayetlerden dolayı oraya da goturmekten sogudum.bu srunla ilgili baya bi arastırma yaptım ama aynı benim derdimden yakınan hic gormedim.acaba ben mi fazla endişeleniyorum yoksa gercekten bi sorun varmı.
    lutfen cevaplarınızı bekliyorum..daha 1 ayı doldurmadı tamir yemesini istemiyorum...

Eğer yüksek performans kullanıyorsan ekran parlak göründüğü için sana öyle gelmiş olabilir.

• guc tasarrufunda kullanıyorum ve parlaklıgı kısıncada aynı sorunum devam ediyo...
    yinede ilgilendiğin icin saol...
  • bilgisayarın D sürücüsünde recovery var onu silmemin bir zararı olurmu
  • bilgisayarının D sürücüsündeki recovery windows vista anlamına geliyor.yani silersen başka bir tane lisanslı oem vista alman gerekir.sana herhangi bir windows cd si verdiler mi ben söylim hayır.işte sen o recovery i iki adet boş dvd alıp onlara çekiceksin.sakın silme.recovery sadece windows vistayı içermiyo aynı zamanda senin laptopun diriver gibi bilgilerini de içeriyor yani sana özel bişey o.çok başın ağrır umarım anladın beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eakbutun -- 27 Eylül 2008; 12:39:57 >
  • merhabalar

1040 değil ama yine dv7 nin 1175 nr modelini danışmak istiyorum. amerikadan gelicek işalla, gözüme mantıklı gibi geldi ama öle kompetan değilim yeni gelişmeler hk..
    bi bakabilir msnz

Warranty Terms - Parts 1 year limited
    Warranty Terms - Labor 1 year limited
    Product Height 1.7"
    Product Width 15.6"
    Product Weight 7.6 lbs.
    Product Depth 11.2"
    Processor Brand Intel�Processor PlatformIntel� Centrino�ProcessorIntel� Core(TM)2 Duo Processor Speed 2.0GHz
    Display Type WXGA+ high-definition widescreen display with BrightView Infinity technology (1440 x 900 resolution)
    Screen Size 17"
    System Bus 800MHz
    Cache Memory 2MB on die level 2
    System Memory (RAM) 4GB
    System Memory (RAM) Expandable To8GB
    Type of Memory (RAM) DDR2
    Hard Drive TypeSerial ATA (5400 rpm)
    Hard Drive Size 320GB
    Optical DriveDouble-layer DVD±RW/Blu-ray Disc/CD-RW
    Optical Drive Speeds Drive speeds not specified
    Direct-Disc Labeling No
    Digital Media Reader or Slots Yes, digital media card reader
    Graphics NVIDIA GeForce 9600M GT
    Video Memory 512MB (dedicated); up to 2302MB total available graphics memory
    Personal Video Recorder (PVR)No
    TV Tuner No
    MPEG Yes
    Built-in Webcam Yes
    Wireless NetworkingWireless-A+B+G+N
    Bluetooth-Enabled No
    S-Video Outputs No
    Additional Audio/Video Connectors HDMISpeakersBuilt-in Altec Lansing
    PCMCIA Slots1 ExpressCard/54
    USB 2.0 Ports 4
    IEEE 1394 FireWire Ports 1
    Parallel Ports None
    Serial Ports None
    Game Ports None
    Laptop Weight Standard (more than 5.5 lbs.)
    Battery Type Lithium-ion
    Pointing Device Touchpad
    Operating System Windows Vista Home Premium 64-bit with SP1
    Included Software Microsoft Works Office; PhotoSmart Essentials; Quick Play; muvee AutoProducer; Cyberlink DVD Suite; Adobe Acrobat Reader and moreIncluded AccessoriesHP mobile remote
    ENERGY STAR QualifiedYes
    Color CategoryBlack

benim gözüme çarpanlar:
    1. işlemci 2.0 ??????
    2. bluetooth yok, abd de birçok baktığım bilgisayarda yok gerçi ?
    3 fiyat 1.149 dolar.. değer mi ?

yardımcı olunursa çok sevinirim, ya da getirtebileceğim 1000 dolar civarı notebook modeli önerilebilirse..

• Arkadaşlar 1040 modelini hiçbir yerde bulamıyorum izmirdeyim ve gayet beğendiğim bir laptop nereden bulabilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Morniel

Arkadaşlar 1040 modelini hiçbir yerde bulamıyorum izmirdeyim ve gayet beğendiğim bir laptop nereden bulabilirim?

==== Ah şu parasızlığın gözü kör olsun.......Cevahir teknosa ya geldiğinde BU laptoptan hergün 2-3 tane satiliyodu alamadim ......şimdi stoklarda da tükendi ....

==Google da aratınca bikaç türk sitede çikiyo ama ...
  • Arkadaşlar hala hiçbir yerde yok şu makinadan !!!!
  • arkadaslar bu makinenin işlemcisi p8400
    benim sorum şu olacak p serisi ile örnek p8400 ile t serisi örnek t8400 arasındaki fark nedir?
  • bende 2 gun once dv7 1080 aldım yurtdısından.
    Makine cok guzel. Özellikle görüntü kalitesi harika diyebilirim. herkes bir ısınmadan bahsetmiş ama makine 7 saattir acık touchpad in sol tarafında hiç bir ısınma yok. (3 saat pes2009 oynadım)

HD film izledim muhteşem bir zevk :) subwoofer özellikle harika bir ses veriyor. Kesinlikle öneririm.

ps3 te oynadığım pes2009 ile bunda oynadığım arasında ufacık bir fark yok.

Klavyesinden de bahsedeyim kullanımı cok rahat. ne bilim ben pc yi hızlı kullandığım için klavyeye cok dikkat ederim bu harika diyebilirim.

Ayrıca benim makinede TV kartıda var. yanında TV kumandası ve kucuk bir antende verdiler. Daha cozemedim araştırıyorum.
  • quote:

aynı sorun bendede var hadi divx filmleri geçtim orjinal dvd filmlerdede renklerde pastellenme var sanki net değilmiş gibi ama blu-ray filmleri cam gibi gösteriyor güncelleştirmeleri yükledim sonra ekran kartının en son sürücüsünü yükledim bi kaç video codec filan düzelmedi bu sorunla başka karşılaşan varmı yoksa boşunamı paranoya yapıyoruz...

• sorun ekran kartının bi bug ı (sürücü hatası) gibi görünüyor. bu da zaman içinde çıkan ekran kartı driver güncellemeleri ile düzelir. ölü piksel olmadıkça bunun gibi sorunlarda cihazı servislere kurcalatmamanızı öneririm. mesela aynı sorun bug kökenli olduğunda cihazı HDMI çıkışından tv e bağladığınızda tv de de görünebilir. tabi yazdıklarım kendi görüşümdür belki sorun başka bir yerdedir bilemem. ben de aynı cihazdan almayı düşünüyorum, cihazın ekran çözünürlüğünün yanında dvd çözünürlüğü düşük kaldığından dvdler bulanık çıkacaktır ve dediğiniz tarzda fazla ıışıklı veya fazla loş ortamlarda değişik renkler görünebilir. ama full hd bluray çekimler güzel görünecektir. mesela aynı özelliklerde 15.4" olan dv5 1040 modelinde ekran çözünürlüğü dvd çözünürlüğüne daha yakın olduğu için dv5 modelinde bu problem olmayabilir.

öneri: dvd izlemeden önce ekran çözünürlüğünü düşürüp bir de bu şekilde denemenizi öneririm

quote:

Orjinalden alıntı: leepee

quote:

aynı sorun bendede var hadi divx filmleri geçtim orjinal dvd filmlerdede renklerde pastellenme var sanki net değilmiş gibi ama blu-ray filmleri cam gibi gösteriyor güncelleştirmeleri yükledim sonra ekran kartının en son sürücüsünü yükledim bi kaç video codec filan düzelmedi bu sorunla başka karşılaşan varmı yoksa boşunamı paranoya yapıyoruz...

• Arkadaşlar Merhaba

Yaklaşık 1,5-2 ay önce DV7-1040 aldım. Çok kaliteli bir çanta ile evden işe taşıyorum.(arabam ile) Ancak songünlerde fark ettimki tuş takımı ekranın önündeki koruyucu camı çizmeye başlamış.
    Cihaz kapağı kapalı iken ekranın sağındaki ve solundaki lastik tamponlar tuş takımının cama değmesini önleyemiyor sanırım. Çok can sıkıcı bir durum. Gerek dışının gerek içinin çizilmemesi için çabalarken ki inanın bir tek çizik dahi yok kullanımdan kaynaklanan...cihazın kendi kenidene zarar veriyor olması

Aynı durumla karşılaşan var mı acaba aranızda? Çözüm bulamazsam hemen satacağım yoksa kriz geçirmemek elde değil......

• bende almaya karar verdim bursada olupta bu notebook u alan varmı nerden aldığınızı kaça aldığınızıda yazarsanız sevinirim
  • hp nin bu serisinde tek sevdiğim şey laptop un dış görünümü. Özellik isteyen soldaki pc işaretini tıklasın
  • HP Pavilion dv7 1040et xp yukleyemöedim denemediğim sey kalmadı xp yukleniyor flopy sata driver yukledim ama ilk acılıs gayet normal ondan sonra bir restart ve pc acılmıyor xp kurabilen arkadas varmı
  • arkadaşım hardiski sata olarak değiştireceksin bios ayarlarından başlangıçta yani birde otomatik seçimle ilgili birşeyler var onu tam hatırlayamadım onada bir bak..
  • Ya ne güzel hiç sorun çıkarmıyordu bu alet ama ne oldu bilmiyorum ilk başta wireless gitti şimdi ise ön taraftaki dokunmatik tuşların hiçbiri işlemiyor neden olabilir?
  • Arkadaşlar bu dv7 serisinde kaç hdd yeri var(ben 2 diye biliyorum) ve 17" WXGA+ High Definition BrightView Widescreen ile 17 inç WXGA Yüksek Çözünürlüklü, BrightView özellikli AG Ekran arasındaki fark nedir???
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.